میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 می 2019 ساعت 6:49 ق.ظ سرویس:شهر و شهروند, عناوین اصلی 2 دیدگاه 509 بازدید

نصب اِلِمان های جدید در بولوار «نخبه» لار/ طرح های تازه در راهند

نصب اِلِمان های جدید در بولوار «نخبه» لار/ طرح های تازه در راهند

این روزها اگر گذرتان به بولوار مرحوم نخبه لار یعنی حد فاصل گمرک لار تا میدان امام حسین(ع) بیفتد شش المان تازه نصب شده و زیبا حتما توجهتان را جلب می کند. المان هایی از فرهنگ و هویت بومی لارستانی که در آن ها از آب انبار، کوزه، درخت نخل و… استفاده شده است.

مهندس سیدمهدی میرپور رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر لار در این باره به آفتاب لارستان گفت: این شش المان با هدف معرفی عناصر هویتی شهر لار در کمیته منظر شهری از سوی شهرداری لار طراحی و اجرا گردید.

وی که به عنوان نماینده شورا و رئیس کمیسیون عمرانی در این کمیته حضور دارد افزود: المان های فوق که شامل عنصر طبیعی مثل نخل و مصنوعی مثل آب انبار و عناصر معماری و همچنین صنایع دستی مثل کوزه های لاری است از جنس فلز و برش CNC با ارتفاع۳٫۵ متر و عرض۲ متر هستند.

میرپور همچنین درباره طرح های دیگر شورا و شهرداری لار در آینده گفت: طراحی و ساخت المان هایی متنوع در محورهای اصلی شهر از جمله جزیره های میدان امام(ره)، ابتدای بلوار های ولایت و فرهنگ همچنین طراحی تندیس هایی متناسب با فرهنگ بومی شهرمان و جداره بلوار سید عبدالحسین لاری نیز از جمله برنامه های دیگر است.

وی در پایان با تاکید بر توجه ویژه شورا و شهرداری به مبحث مبلمان شهری گفت: در تصویب بودجه سال های ۹۷ و۹۸ به مبحث مبلمان شهری توجهی ویژه شده و برای نمونه بودجه پیش بینی شده برای این آیتم در سال ۹۸ مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان است.

گفتنی است طی چند ماه گذشته چند طرح دیگر نیز در شهر لار اجرا شده که می توان به المان های نوری طرح تذهیب و طرح گل نیلوفر اشاره کرد که در چندین جای شهر نصب شده است. همچنین در ادامه این برنامه ها قرار است المان نوری آب نما نیز در بولوار شهرداری لار به زودی نصب گردد.

در ادامه تصویر شش المان نصب شده در بولوار نخبه را ببینید:

تصاویر زیر نیز مربوط به المان های نوری گل نیلوفر و طرح تذهیب است که تاکنون نصب شده و المان نوری آب نما که به زودی نصب خواهد شد:


2 نظر

 1. ح.د. وطن دوست گفت:

  0

  0

  خیلی خوبه. استفاده از المان های بومی و طرح های جالب و ابتکاری، به زیباسازی شهر کمک می کنه. در بلوار خروجی شهرستان لامرد به سمت مهر نخل های تزیینی کوتاه قد کاشتن که اونم زیباست و میتونه در لار هم استفاده بشه.
  البته انتظار میرفت شهرداری، شورای شهر، نماینده شهرستان و سایر ارگان ها کارهای درست و درمونی توی این شهر انجام بدن ولی مثل اینکه دیگه باید به این کارهای کوچک و تزییناتی شهر بسنده کنیم و راضی باشیم و دیگه انتظاراتمون رو به حداقل ها کاهش بدیم و به خیال پیشرفت هایی که برای لارستان بزرگ در سر می پرورانیم، خوش باشیم.

 2. تلخک گفت:

  0

  0

  کارهای بزرگ با تغییرات به ظاهر کوچک انجام میشود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان