میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 3 دیدگاه 601 بازدید

«نقش شوراها در گسترش امنیت» موضوع نشست شورای شهرستان و رییس اداره اطلاعات/ از بررسی «بحران آب» تا تقاضای دیدار با «نماینده»، در جلسه پارلمان محلی لارستان

«نقش شوراها در گسترش امنیت» موضوع نشست شورای شهرستان و رییس اداره اطلاعات/ از بررسی «بحران آب» تا تقاضای دیدار با «نماینده»، در جلسه پارلمان محلی لارستان

روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان: بر اساس برنامه زمان‌بندی، هفتمین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان با حضور ۱۳ نفر از نمایندگان بخش‌ها و شهرهای لارستان صبح پنج‌شنبه برگزار شد. مهمان ویژه جلسه رییس اداره اطلاعات بود. عبدالرحیم مقیمی رییس شورا همزمان با حضور مهمان جلسه، ضمن خوشامدگویی و تقدیر از فعالیت‌های شبانه‌روزی وی و همکارانش در جهت حفظ امنیت و آرامش جامعه، میلاد امام زمان (عج) را که به روز «سربازان گمنام» نامگذاری شده به مجموعه وزارت اطلاعات و نیروهای اطلاعاتی- امنیتی لارستان بزرگ تبریک گفت.

در نشست صمیمانه رییس اداره اطلاعات و اعضای شورای شهرستان، به موضوع «نقش اساسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در گسترش امنیت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی» پرداخته و بر ارتباط مناسب، دوسویه و تنگاتنگِ نمایندگان بدنه‌ی مردمی نظام با متن جامعه تأکید شد.

***

در آغازِ دومین نشست شورای اسلامی شهرستان در سال ۹۷، مقیمی رییس شورا ضمن تبریک اعیاد و مناسبت‌های گذشته، روز ملی شوراها را به همه اعضا و خانواده بزرگ شوراهای اسلامی در لارستان تبریک گفت و تصریح کرد: برگزاری مراسم مختلف به همین مناسبت در بخش‌ها، نشان از همت و تلاش خودجوش نمایندگان واقعی مردم دارد که مطمئناً در درگاه پروردگار مأجور خواهد بود.

وی نظارت قانونی شوراها بر شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را موضوعی مهم و کاملاً جدی ارزیابی کرد و افزود: شوراهای اسلامی باید بر قراردادهای منعقد شده در این نهادهای شهری و روستایی نظارت دقیق داشته باشند که این امر مستلزم تسلط همه اعضا بر قوانین حقوقی است.

«استفاده‌ی بجا و حساب شده از مُهر شوراها» موضوعی دیگری بود که بر اساس نامه‌ی فرمانداری ویژه لارستان، رییس شورای شهرستان آن را مورد تأکید قرار داد؛ وی خاطرنشان کرد: برای مسائل حقوقی، امنیتی و اختلافات خانوادگی و قبیله‌ای، شوراها از مهر شورا استفاده نکنند و تنها از طریق راهنمایی افراد  به مراجع  اداری برای رسیدگی به درخواستشان اقدام نمایند. مقیمی افزود: البته فلسفه وجودی شوراهای شهر و روستا ایجاب می‌کند در مسائلی غیر از این، با جدیت پیگیری و بر امور نظارت دقیق داشته باشند.

در ادامه، گزارش نمایندگان بخش‌ها و شهرهای لارستان از مراسم مختلف به‌مناسبت روز «شوراها»، روز «کارگر» و هفته «معلم»، بخش زیادی از جلسه را به خود اختصاص داد. موضوع برپایی نمایشگاه‌های عرضه کالاهای بومی به‌مناسبت سالِ «حمایت از کالای ایرانی»، موضوع مهم دیگری بود که بعضی اعضا به ارائه گزارش از آن پرداخته یا بر حمایت بیشتر مسئولین از چنین نمایشگاه‌هایی تأکید کردند.

همچنین در این نشست، چند تن از اعضا خواستار دیدار با نماینده مردم در مجلس یا حضور وی در جلسه بعدی شورای شهرستان شدند که مقیمی نیز در این زمینه قولِ برنامه‌ریزی داد و گفت: در صورت تمایل اعضا و هماهنگی با دفتر دکتر جعفرپور، می‌توانیم پیش از جلسه رسمیِ آینده، جلسه‌ای فوق العاده با ایشان در ماه رمضان داشته باشیم.

مشکلات عدیده مردم بعضی بخش‌ها برای دریافت پروانه کسب، معضلات مرتبط با نظام مهندسی به‌ویژه در شهرها و روستاهای اطراف، رسیدگی به موضوع مهمِ مرز و حوزه استحفاظی، تأکید بر نقش شوراها در کنترل بحران آب، لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر در روستاها برای اشتغال‌زایی، و اهمیت اطلاع‌رسانی از جلسات شورای شهرستان در همه رسانه‌های محلی و حتی استانی، موضوعات مهم دیگری بود که ۱۲ عضو دیگر این شورای فرادستی مطرح کردند.


3 نظر

 1. امراله مهماندوست گفت:

  0

  0

  چرا قرارگاه پلیس راه شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا قرارگاه امداد رسانی هوایی (اورژانس هوایی) شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا اداره کل راه و شهرسازی شهرستان های جنوبی استان فارس (لارستان + گراش + لامرد + مهر + خنج) بایستی در شهر لار مرکز شهرستان لارستان که در گوشه ای از جنوب فارس قرار گرفته است مستقر شده باشد؟
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  چرا …
  این که شهر لار مرکز شهرستان لارستان و شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم محل استقرار ادارات کل خدمات رسانی به شهرستان های جنوبی استان فارس (قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج ) می باشد اشتباه بزرگی است چون از هر طرف که فاصله زمینی و هوایی بین شهر خنج تا شهرهای قیر و کارزین + جهرم از مسیر راه جدید دیگ اشکن) + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج را محاسبه کنید از حدود ۴۹ کیلومتر تا ۹۹ کیلومتر بیشتر نمی باشد اما فاصله شهر لار و شهر جهرم که در گوشه ای از جنوب استان فارس با فاصله ای بیش از دویست کیلومتر قرار گرفته اندبیش از ۲۰۰ کیلومتر می باشد . متاسفانه کسانی بر شهرستان های جنوبی استان فارس و استان فارس و کشور ایران حکومت می کنند که آسایش مردم عادی (اکثریت مردم) شهرستان های جنوبی استان فارس برایشان مهم نیست اگر بود به جای شهرهای لار شهرجهرم بایستی شهر خنج را به عنوان محل مناسب برای خدمات رسانی به مردم شهرستان های جنوبی استان فارس ( قیر و کارزین + جهرم + لارستان + گراش + لامرد + مهر + فراشبند + خنج) قرار می گرفت.

 2. امراله مهماندوست گفت:

  0

  0

  ۱- مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از۹۵% از آبی است که دربارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار … متر مکعب آبی را که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه دربخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بندی (سدی) خاکی بگیرم اینجانب از اینکه مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاچه فصلی در شهر خنج شهرستان خنج استان فارس نمایم. بعد از آن روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را می توان به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  ۲- آرزوی اینجانب از تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۲۲ تا تاریخ ۱۳۷۶/۰۷/۳۰ که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج شهرستان لارستان شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس بوده ام یا از تاریخ ۱۳۷۶/۰۸/۰۱ تا تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۲ که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز بوده ام یا از تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۳ تا هم اکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا شرکت آب و قاضلاب شهری کلان شهر شیراز هستم یا درآینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهرستان خنج شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور(شهرهای واقع در اطراف دریاچه فصلی کفه خنج) بوده است آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج بوده است چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه فصلی کفه خنج به دست می آید می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری دراطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتری اطراف دریاچه فصلی کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
  امام علی (ع) می فرمایند : کسی که آب و خاک یعنی نیروی طبیعی دارد و نیروی انسانی خود را برای بهره برداری به کار نمی بندد و با فقر و گدایی می گذراند نفرین و لعنت بر او باد.

 3. امراله مهماندوست گفت:

  0

  0

  دو نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان …بپردازد یا بپردازند این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان