میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 نوامبر 2014 ساعت 11:34 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 8 دیدگاه 2,205 بازدید

نماينده مردم در مجلس از مجموعه «بنياد بازشناسي لارستان كهن» بازديد كرد

نماينده مردم در مجلس از مجموعه «بنياد بازشناسي لارستان كهن» بازديد كرد

سيد هادي عبدالرحيم زاده: دکتر جمشید جعفرپور نماينده مردم لارستان، خنج و گراش به همراه دکتر بهزاد مریدی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دکتر محمد رضا مریدی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس از مجموعه دفتر، سایت، کتابخانه بنیاد بازشناسی لارستان کهن و دبیرخانه دائمی همایش بین المللی زبان شناسی و مردم شناسی لارستان بازديد کردند.
در این دیدار محمد زارع مدیر بنیاد گزارش کاملي از فعالیتهای فرهنگی انجام گرفته طی دو سال مدیریت خود از جمله دو همایش در بزرگداشت آقایان باستانی پاریزی «چهره ماندگار تاریخ ایران و شهروند افتخاری لارستان» و نکوداشت روحانی فرهیخته «شیخ محمد باقر نخبه الفقهایی» با عنوان «گوهر معرفت» و برگزاری شبهای شعر و سلسله نشستهای متعدد در حوزه تاریخ و فرهنگ و نقدیر از نویسندگان و صاحبان قلم ارائه كرد.

1
وی همچنین به برنامه های در دست اقدام توسط بنیاد از جمله راه اندازی مجدد سایت جامع لارشناسی و تجهیز کتابخانه تخصصی با همین موضوع اشاره کرد. زارع ابراز داشت که وجود کتابخانه مرجع بسیاری از استنادات در پژوهشها و تالیفاتی است که پژوهشگران و مورخان از سراسر کشور در حوزه تاریخ و فرهنگ و ادب جنوب کشور خاصه منطقه لارستان بزرگ انجام می دهند.
سپس جمشید جعفرپور به عنوان رئیس هیئت مدیره بنیاد بازشناسی لارستان کهن ضمن تقدیر و ابراز رضایت از کارهای انجام گرفته بیان داشت: قوی کردن بازوهای فرهنگی در تمامی منطقه و بخشها خاصه در لار و گراش و خنج از ویژگی منحصر به فرد بنیاد است که این نزدیکی فرهنگی خود سبب از میان رفتن بسیاری از موانع سیاسی و اجتماعی خواهد بود. وی همچنين خواستار تقويت بیش از پیش کادر اجرایی بنیاد از طریق بکارگیری فرهیختگان و فرهنگ وران و فارغ التحصیلان دانشگاهها در حوزه های کاری بنیاد شد.
سپس بهزاد مریدی عضو هیئت مدیره بنیاد خط مشی و اصول کلی فعالیتهای بنیاد را در قلمرو زبانشناسی و مردم شناسی که شامل آداب و رسوم و سنن و فرهنگ فولکلوریک مردمان در یک مجموعه سرزمینی مشخص است و بازشناسی و معرفی آن به نسلهای جدید و تمامی مردم ایران ترسیم نمود و خواستار نزدیکی بیشتر با استان و شهرستانهای همجواری شد که با
لارستان پیشینه مشترک تاریخی و زبانی و فرهنگی دارند.
در ادامه جلسه، دیگر اعضا به بیان نظرات و ارائه راهکارها پرداختند و در نهایت مصوباتی مورد پذیرش هیئت مدیره قرار گرفت.
2


8 نظر

 1. لارستان بیدار گفت:

  0

  0

  احسنت و خدا قوت بر عزیزان …مراسمات برگزار شده توسط بنیاد لارشناسی بسیار عالی و در خور شان فرهنگ والای مردمان منطقه لارستان است و انشاالله که اینچنین برنامه ها تداوم داشته و موجب پیوند بیش از قبل در میان تمام لارستانی زبانها در تمام جنوب فارس و هرمزگان شود .

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   لطفا بفرمایید چه برنامه های تاثیر گذار در فرهنگ شهرستان برگزار کرده اند. اینکه تبلیغ مبالغه امیز میکنند فایده ای ندارد و خبرهای […] نوشته میشود.این به اصطلاح بنیاد بازشناسی چه کاری برای بازشناساندن تصویر لارستان کهن در جامعه و خارج از لار کرده. واقعا که چه میتوان نام نهاد اینهمه…

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  خوبه ، بنیاد پله ترقی […] شد و […]

 3. محمد رضا گفت:

  0

  0

  تقدیر از صاحبان قلم و اندیشه خود فریضه ای نیکوست .امید که این فریضه برای تمام لارستان الالخصوص منطقه بیرم نیز به اجرا درآید.

 4. م.فریدی گفت:

  0

  0

  بنده در اکثر مراسمات بنیاد لارشناسی و ازجمله همایش بزرگداشت پروفسور ارفعی اوزی
  در تالار پروین اعتصامی دانشگاه پیام نور اوز حضور داشتم…الحق والانصاف همایش به این بزرگی
  و سنگینی در کمتر شهرستانی برگزار میشه چه برسدتااینکه بزرگواران در شهر اوز آن را به اجرا در آوردند و شخصییتها و مقامات از وزیر فرهنگ و ارشاد گرفته تا رییس کمیسیون یونسکو ایران و اکثر اساتید بنام حوزه زبانشناسی ایران را گرد هم جمع کردند.بابت این امر از جناب دکتر جعفرپور
  و جناب دکتر مریدی و دیگر دوستان صمیمانه تشکر دارم.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  خیلی جالبه موقعی که قدرت ها و پست ها بین هم تقسیم می شود همه چیز فراموش می شود حتی افکارهای متغیر از نظر سیاسی هم یکی می شود . مقام یک طعمه می تواند باشد که حریف را از میدان خارج کنند کیست که نداند در زمان انتخابات مجلس ستاد همدیگر چگونه تاخت وتاز همدیگر قرار می دادند. ولی حالا در زیریک سقف می نشینند صبر می کنیم تا انتخابات که ببینیم نقشه کارساز می افتد یا نه ؟

  • پندار گفت:

   0

   0

   این خاصییت قدرت در جوامعی است که به اصول حداقلی انتخابات احترام میگذراند..کسیکه پیروز شد پیروز است.دیگر دعوا تمام و بهتر است ازجبهه تقابل به جبهه همکاری نقل مکان کنیم.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   نماینده با این کارش می خواهد یک رقیب خود از دوره انتخابی کنار بزند به قولی لاریها یعنی نمک گیر کرده است. هرچند برای دوره های بعدی می توانیم یک نماینده لاری از شیراز داشته باشیم واگر نماینده فعلی از تهران خودرا کاندید کند احتمال زیاد دارد که به مجلس راه پیدا کند چون در لارستان تجربه ثابت کرده است که ایشان مجدد انتخاب نمی شود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان