میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 اکتبر 2019 ساعت 1:23 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 304 بازدید

نمایشگاه «بِرکَه» در تهران برگزار شد+ گزارش تصویری

نمایشگاه «بِرکَه» در تهران برگزار شد+ گزارش تصویری

به گزارش آریا جعفرزاده خبرنگار آفتاب لارستان، نمایشگاه گروهی بِرکَه  با همکاری موزه مردم شناسی اوز٬ موسسه هفت برکه، مجله گیلگمش و فرهنگسرای اشراقی در سه بخش عکس، نقاشی و ویدئوکلیپ در تاریخ ۱۱ تا ۱۵مهر۹۸ در نگارخانه آفرینش نقش واقع در فرهنگسرای اشراقی تهران برگزار شد.

در این نمایشگاه آثاری از حمیدرضا دلبخش، آرش ممتا، آریا جعفرزاده، محمد پاسیار، مسلم پور شمسی، محمدرضا رحیمی، احمدرضا سجادی و ابوالحسن حسینی ارائه و عرضه و شرکت کنندگانی از شهرستان های لارستان، گراش، اوز و شهر لطیفی حضور داشتند.

حمیدرضا دلبخش دبیر اجرایی نمایشگاه در این باره گفت: هویت مهمترین دغدغه من بوده و توسط برکه ها هویت خود را شناختم. حدود ۷سال است که در زمینه احیای برکه های منطقه لارستان با هنرهایی که دردست دارم تحقیق و تلاش می کنم که دو سال اول تحقیقات میدانی و مطالعه در این زمینه بود و پنج سال دیگر شروع به کار عملی شامل عکاسی، تهیه ویدئوکلیپ، اجرای پرفرمنس، چیدمان های خاص و… کردم.

دلبخش گفت: چهارمین سال از فعالیت من در این دوره می گذشت که موسسه ای به نام نهضت احیای برکه ها راه اندازی شد و اینجا بود که نفسی راحت کشیدم و کمی خیالم راحت شد. کار این نهضت به طور کلی در دو دسته فیزیکی که همان مرمت و احیای برکه ها می باشد و‌ دیگری فرهنگ سازی و ترویج نگهداری و حفظ برکه های لارستان که یکی از هویت های این منطقه به شمار می آید و امیدوارم به خوبی کارهایشان را ادامه بدهند.

وی افزود: دکتر محمد باقر وثوقی نویسنده کتاب تاریخ مفصل لارستان و پژوهشگر و استاد دانشگاه تهران و سرکار خانم فقیه نژاد پژوهشگر کودک و نوجوان از شهرستان اوز و سرکار خانم انصاف پور همسر مرحوم محمد رفیع ضیایی نویسنده،پژوهشگر و کاریکاتوریست معروف از شهرستان اوز و تعدادی از هنرمندان و خانواده های لارستانی مقیم تهران برای بازدید از این نمایشگاه آمده اند و بزودی نشستی در لارستان برگزار خواهد شد با عنوان مکتب جنوب که در این نشست به معرفی و بررسی پتانسیل های جنوب خواهیم پرداخت.

دلبخش در پایان گفت: درضمن فستیوال منطقه ای بِرکَه که حسن ختام فعالیت من در زمینه برکه ها است در صورت حمایت کردن سازمان های لارستان بزودی توسط آریا جعفرزاده دبیراجرایی این فستیوال در لارستان برگزار خواهد شد و هنرمندان عزیز پس از اعلام فراخوان می توانند در این فستیوال شرکت کنند.

در ادامه تعدادی تصویر از برگزاری این نمایشگاه را می بینیم:


2 نظر

 1. آرش گفت:

  0

  0

  آفرین بر آقای دلبخش . خسته نباشید

 2. علیمیرزا زمانی گفت:

  0

  0

  درود بر اقای دلبخش

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان