میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۸:۳۹ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 536 بازدید

نمایشگاه تولیدات بومی لارستان در حسینیه سیدالشهدا گشایش یافت

نمایشگاه تولیدات بومی لارستان در حسینیه سیدالشهدا گشایش یافت

با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان اولین نمایشگاه عرضه توانمندی ها و تولیدات بومی و محلی در شهرستان لارستان به منظور معرفی تولیدات بومی در سالن حسینیه سید الشهداء  این شهرستان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، علی اصغر علی پور معاون برنامه ریی و امور عمرانی فرمانداری و جمعی از مسئولین شهرستان اولین نمایشگاه عرضه توانمندی ها و تولیدات بومی و محلی ، به منظور معرفی تولیدات بومی در قالب طرح های مشاغل خانگی و خرد در محل سالن حسینیه سید الشهداء این شهرستان برپا شد.

فرماندار ویژه لارستان در بازدید از این نمایشگاه گفت: برپایی اینگونه نمایشگاه ها در سطح شهرستان باید ادامه پیدا کند چرا که موجب بالا بردن توانمندی تولیدات بومی و فعالیت تولیدکنندگان داخلی به ویژه بانوان فعال در عرصه اقتصادی می شود.

حسنی ادامه داد: همچنین برپایی این نمایشگاه ها باعث معرفی کالای تولیدی بومی شده و می تواند به ارتقا تولیدات بومی محلی کمک کند.

وی تاکید کرد: مشاغل خانگی فرصتی برای استفاده از ظرفیت تک تک اعضای خانوار به منظور کمک به تامین معیشت، افزایش درآمد، افزایش اعتماد به نفس اعضای خانواده، انتقال دانش بومی و ایجاد انگیزه در خانواده ها برای فراگیری دانش تولید برای اشتغالزایی است.

در این نمایشگاه که از سوی دفتر امور بانوان فرمانداری ویژه لارستان برپا شده است؛ ۹۴ غرفه از محصولات تولیدی مردم شهرستان شامل صنایع غذایی، محصولات لبنی، بسته بندی قارچ ، انواع نان محلی، صنایع دستی، میوه خشک، سبزیجات، عسل ارگانیک، ترشیجات، شیرینی جات خانگی، فرش دستباف،جاجیم،گلیم، گل و گیاه، کفش، پوشاک، خشکبار،زیورالات، و سفال و غیره عرضه شده است و در روز اول با استقبال خوب مردم روبرو گردید.

همچنین  محصولات تولیدی عشایر منطقه نیز در این نمایشگاه به معرض دید مردم گذاشته شده بود.

اضافه می گردد که این نمایشگاه تا ۱۷ آذر ماه صبح و بعد از ظهر در حسینیه سید الشهدا ء شهر لار برای بازدید علاقمندان دایر است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان