میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در31 اکتبر 2020 ساعت 2:29 ق.ظ سرویس:شهر و شهروند یک دیدگاه 440 بازدید

نمایشگاه گروهی طراحی در «هنرسرای شهروند» درحال اجراست+ گزارش تصویری

نمایشگاه گروهی طراحی در «هنرسرای شهروند» درحال اجراست+ گزارش تصویری

نمایشگاه گروهی طراحی به همت هنرسرای شهروند وابسته به حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، آئین افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مسئولین، هنرمندان رشته‌های مختلف هنری و عموم مردم اجرا گردید.

در این مراسم محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، احسان طاهری و احمد دلاور معاونین توسعه و برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان، سیدعبدالمهدی میرپور رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لار، محمدحسن طیبی رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان، هنرمندان رشته‌های تجسمی ازجمله سیدعلی مومن، علی فولادی، جعفر عباس‌زاده، حمید پورعلی و مجید حجتی سرپرست سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و همچنین تنی چند از معتمدین شهرستان حضور داشتند.

در آغاز آئین افتتاحیه این نمایشگاه، محسن زارع معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار گفت: حوزه فرهنگی و اجتماعی این شهرداری با وجود ماموریت سازمانی خود که حول محور فرهنگ شهروندی است؛ در کلیه حوزه‌های هنری نظیر هنرهای تجسمی، نمایش، سینما، موسیقی، ادبیات و… برنامه دارد.

وی افزود: متاسفانه با از دست رفتن فرصت حضور سرپرست بومی توانمند اداره فرهنگ و ارشاد که توانسته بود در مدت کوتاه مدیریتش، اعتماد هنرمندان را جلب کند بسیاری از برنامه‌های از پیش طراحی شده دچار مشکل شد که امید است به‌زودی تمهیدی برای حل مشکل تاریخی این اداره که مبحث سخت افزار و نیروی انسانی است، اندیشیده شود.

زارع در ادامه خاطر نشان کرد: برنامه‌های هنری حوزه هنرهای تجسمی مجموعه فرهنگی  شهرداری خصوصا نمایشگاه‌ها به‌گونه‌ای نیست که مانند بسیاری از گالری‌های کوچک و بزرگ، صرفا، نمایشگاه را در اختیار هنرمند قرار دهند، مبلغی دریافت کرده و هنرمند را تنها بگذارند.

این مدیر باسابقه فرهنگی شهرستان اذعان داشت: روند برگزاری نمایشگاه‌ها به‌شکلی است، که هنرمندان (چه اساتید و چه هنرجویان) را از ابتدای راه شکل‌گیری اثر تا مرحله نمایش آثار همراهی نموده‌ایم.

زارع با تشریح ساز و کار خاص برگزاری نمایشگاه‌ها ادامه داد: تمام مراحل برگزاری از انتخاب آثار، قاب‌گیری، طراحی و اجرای تبلیغات، تدارکات، طراحی و اجرای مراسم افتتاحیه، خبر و روابط عمومی؛ همه و همه زیر نظر مجموعه و با همراهی کامل این حوزه بوده است.

مدیر فرهنگسرای مرتضوی گفت: برنامه‌های آتی ما در حوزه نمایشگاهی شامل برگزاری چند نمایشگاه هنرجویی است که با لحاظ نمودن دستورات ستاد کرونا پیش خواهیم رفت.

گفتنی است آثار این نمایشگاه توسط مژگان و مهسا طالبان و فرشته علیشیر خلق شده که از ابتدای آبان تا دهم این ماه پذیرای بازدید عموم شهروندان بوده است.

در ادامه تعدادی از عکس‌های «ریحانه دوست‌کامی» از مراسم افتتاحیه این نمایشگاه را ببینید:


1 نظر

  1. لاری گفت:

    0

    0

    دیگه هیچ برنامه ای مثل جشنواره فرهنگ شهروندی که با همکاری خستگی ناپذیر نیروهای آموزش و پرورش در بهمن سه سال پیش انجام شد؛ نبوده و نخواهد بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان