میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در26 دسامبر 2014 ساعت 1:51 ب.ظ سرویس:آفتاب, برگزیده ها 4 دیدگاه 2,188 بازدید

«نمایش عصر رنسانس» در پنجمين كارگاه نقد و خلاقيت آفتاب بررسي شد

«نمایش عصر رنسانس» در پنجمين كارگاه نقد و خلاقيت آفتاب بررسي شد

عليرضا حقيقي: در پنجمین جلسه از سری جلسات کارگاه نقد و خلاقیت آفتاب كه چهارشنبه سوم دي ماه در كتابخانه گنج شايگان لار برگزار شد نمایش دوره رنسانس مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

فاطمه محسن پور در اين جلسه، چگونگی پیدایش نمایش در دوره رنسانس و نقش نویسندگان آن دوره را مرور كرد و اکثر حاضران هم وارد بحث و گفت و گو شدند.

اين جلسه البته چهار مهمان هم داشت. يكي از آنها فرزاد قناعت پور، منتقد هنري بود كه دقايق كوتاهي سخن گفت. وي ضمن تحسين برگزاري اينگونه جلسات اضافه كرد: در کنار این کارگاه باید نظم را سرلوحه کارها قرار داد و از تواضع و فروتنی بهره برد.

1

این منتقد هنری با بيان سختي زياد و جان فرساي حوزه انديشه و هنر تاكيد كرد كه هريك از نويسندگاني كه نام آنها در اين جلسه آمد زندگي خود را وقف انديشه و هنر كرده اند و بي تلاش و پشتكار و دورني كردن اين مباحث، كاري از پيش نمي رود.

در ادامه حمید منشی، سردبیر سایت آفتاب لارستان نيز چند پيشنهاد براي ارتقاي كيفيت اين كارگاه مطرح كرد و گفت: براي اثربخشي اين جلسات قبل از هرچيز براي كوتاه مدت و بلند مدت سياستگذاري و برنامه ريزي كنيد تا مداومت آن تضمين شود.

وي افزود: همچنين دركنار خوب خواندن و خوب گوش دادن حتما رابطه خود با قلم را نيز تقويت كنيد و پس از گذاراندن مقدمات حتما آثار نوشته شده خود را در اين جلسه ارائه و بررسي كنيد.

پنجمين كارگاه نقد و خلاقيت آفتاب در انتها با صرف چاي و شيريني و در فضايي پر از خنده و خاطره به كار خود پايان داد.

گفتني است در اين جلسه غير از اعضاي اصلي و ثابت و دو مهماني كه نامشان آمد، اميردلشاد نويسنده و عكاس و مسعود شجاعي از اعضاي انجمن شعر آفتاب نيز حضور داشتند.

جلسات این کارگاه در کتابخانه عمومی گنج شایگان لار به صورت هفتگی برگزار مي شود. موضوع مورد بررسی، زمان و مکان جلسه آینده در روز های آتی از طریق همین سایت به اطلاع علاقه مندان می رسد.

2

 


4 نظر

 1. فاطمه گفت:

  0

  0

  امیدواریم که طی برگزاری همین جلسات این روند ادامه داشته باشد وبه قوه خودش باقی بماند…….موفق باشید…یاحق

 2. 0

  0

  این برنامه ساعت چند شروع میشه؟

  • ﻣﻦ گفت:

   0

   0

   ﺯﻣﺎﻥ ﺩﻗﻴﻖ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭﯼ و ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺟﻠﺴﺎﺕ ﺍﺯ ﻃﺮﻳﻖ ﭘﺎﻳﮕﺎﻩ ﻧﻘﺪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ ﺁﻓﺘﺎﺏ ﺍﻃﻼﻉ ﺭﺳﺎﻧﯽ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام خسته نباشید.ببخشید باز هم این جلسات برگزار میشه؟؟؟؟؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان