میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۷ ق.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 32 دیدگاه 1,374 بازدید

نماینده اصلاح طلبان لارستان از «اهل سنت» حمایت کرد و نماینده اصولگرایان از «ردصلاحیت»ها و «نماینده»

درحضور استاندار فارس

نماینده اصلاح طلبان لارستان از «اهل سنت» حمایت کرد و نماینده اصولگرایان از «ردصلاحیت»ها و «نماینده»

آفتاب لارستان: شامگاه شنبه ۲۵ آذرماه استاندار فارس در نشستی با فعالان سیاسی و فرهنگی لارستان در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان شرکت کرد.

در این نشست غیر از استاندار و فرماندار نمایندگان تشکلات مردم نهاد، دانشگاهیان، هنرمندان، اهل سنت، اصلاح طلبان و اصول گرایان و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سخن گفتند.

داغ ترین بخش این مراسم طبق پیش بینی، اظهارات نمایندگان دو طیف سیاسی غالب در شهرستان بود که گزارش آن را در ادامه می خوانید:

رحیمی نژاد: وضعیت اصلاح طلبان و حامیان دولت در لارستان بدتر از قبل شده است/ مشارکت دادن اهل سنت در مدیریت منطقه درحد شعار است

دکتر کاظم رحیمی نژاد به عنوان نماینده اصلاح طلبان لارستان در ابتدا با اشاره به جلسه پیشین فعالان سیاسی با استاندار سابق فارس گفت: ۴۰۷ روز پیش نیز جلسه ای باحضور مهندس افشانی استاندار سابق فارس در همین مکان داشتیم و از آن تاریخ تاکنون انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد و مردم لارستان بیشتر از میانگین کشوری به دکتر روحانی رای دادند اما وضعیت امروز اصلاح طلبان و اعتدال گرایان لارستان به مراتب بدتر از ۴۰۷ روز پیش است.

این مدرس دانشگاه در ادامه با بیان اینکه دو ماه قبل دو مسئول از استانداری به لارستان آمدند و از ما درباره وضعیت مدیریتی شهرستان و نهادها و مسئولان همسو با دولت را پرسیدند گفت: ما به آنها بعضی ادارات همسو با سیاست های دولت از جمله اداره آموزش و پرورش را معرفی کردیم و بعد دیدیم که رئیس همین اداره عوض شد! چرا؟ چون نماینده با وزیر صحبت کرده! پس مدیریت استان این وسط چه کاره است؟!

وی سپس در همین موضوع نمونه ای دیگر و این بار از دانشکده علوم پزشکی لارستان آورد و گفت: در حوزه بهداشت و درمان مثلا ما به مدیریت دانشکده علوم پزشکی نقد داریم اما چه اتفاقی می افتد؟ بجای پاسخگویی، همه معاونان طیف فکری ما را عزل می کنند! و این روند است که باعث سرخوردگی حامیان دولت در لارستان می شود.

دکتر رحیمی نژاد در ادامه به مطالبات اهل سنت لارستان پرداخت و رای چشمگیر آنها به دکتر روحانی را عنوان کرد و افزود: ما در بدنه اجتماع با برادران اهل سنت هیچ مشکلی نداریم اما متاسفانه «مشارکت دادن اهل سنت در مدیریت منطقه» صرفا در شعار بوده است و در عمل چیزی نمی بینیم و همین امر باعث شرمندگی ما می شود!

وی افزود: جناب استاندار! اهل سنت منطقه در مدیریت لارستان چه نقشی دارند؟ تعارف که نداریم! جناب انصاری (مدیر مدرسه دینی اوز) سربسته اشاره کردند که مشارکت اهل سنت در مدیریت ضامن امنیت منطقه است و کاملا درست است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه با اشاره به ریاستی و نه پارلمانی بودن نظام مدیریتی ما گفت: کشور ما به شکل ریاستی اداره می شود و توقع داریم قانون در این زمینه اجرا شود.

وی در این باره افزود: مثلا در انتخابات شوراها تمامی نیروهای اصلاح طلب لار توسط هیئت منصوب نماینده مجلس «ردصلاحیت» شدند و آنها که تایید شدند هم بعدا در مرحله استان به انتخابات بازگشتند.

دکتر رحیمی نژاد سپس به فشار بر رسانه های لارستان نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه رسانه های ما نیز از سوی ادارات دولتی همین دولت تحت فشارند و ما بخاطر یک کلمه باید جواب پس بدیم و بخاطر یک کامنت باید برویم دادگاه! پس آزادی نقد و بیان کجا می رود؟! و جالب است این فشارها را ادارات دولتی لارستان می آورند!

وی در پایان بار دیگر تاکید کرد: اگر شما اجرا کننده شعارهای دولتید نباید عزل و نصب های مدیران شما توسط نهادهای غیردولتی انجام شود و نیروهای حامی دولت بیشتر از گذشته تحت فشار باشند.

مقیمی: من بچه انقلابم و ازطرف انقلاب حرف می زنم/ اصلاح طلبان لارستان همتشان را برای تخریب نمانیده گذاشته اند

حمید مقیمی که به عنوان نماینده اصولگرایان پشت تریبون قرار گرفت ابتدا همچون ۴۰۷ روز قبل درحضور استاندار سابق مجددا تاکید کرد که نماینده اصولگرایان نیست و گفت: حداقل امروز دوگانه سیاسی اصلاح طلب و اصولگرا آنقدر شور شده که فرصت طلبان و منفعت طلبان دو گروه چنان در دامن هم می غلطتند و به دنبال سوء استفاده هستند که بنده نماینده اصولگرایان با این تعریف نیستم و من بچه انقلابم و از طرف انقلاب حرف می زنم.

این سرهنگ بازنشسته سپاه در ادامه با بیان اینکه وضعیت امروز از ابعاد معیشتی، مالی، بانکی و فرهنگی شایسته مردم نیست افزود: مطالبه امروز انقلاب و رهبری و مردم از کل مسئولان اجرای عدالت است.

مقیمی سپس در پاسخ سخنان نماینده اصلاح طلبان گفت: دکتر رحیمی نژاد درباره ردصلاحیتها و اهل سنت و جناح اصلاح طلب گفتند و ما هم همین گلایه را از فرمانداری داریم؛ شما می گویید اصلاح طلبان اینجا جایگاهی ندارند ما هم می گوییم اصولگراها جایگاهی ندارند پس کیست؟! اکثر مسئولان از جریان شما هستند.

وی در ادامه به دفاع از «ردصلاحیت» نیروهای اصلاح طلب در انتخابات مختلف پرداخت و گفت: چه کسی می تواند ردصلاحیت الکی کند؟! کسی که خودش می گوید ولی فقیه را فقط به عنوان یک روحانی قبول دارم باید مسئولیت برعهده بگیرد؟! خب معلوم است رد می شود.

مقیمی که گویا قصد داشت به تمام اظهارات رحیمی نژاد پاسخ دهد درباره جابجایی مدیر سابق آموزش و پرورش نیز گفت: شما درمورد آموزش و پرورش چه کار کردید؟ لشکرکشی و قشون کشی و هیاهو و جنجال های رسانه ای؛ مسئولی چهار سال بوده و الان قرار است عوض شود؛ چیزی نیست!

وی سپس به دفاع از نماینده مجلس پرداخت و گفت: شما همتتان را برای تخریب نماینده گذاشته اید اما راهش این نیست؛ ما هم به قوه قضائیه و مجلس و… انتقاد داریم.

وی در پایان بار دیگر تاکید کرد: مطالبه مردم و نظام و رهبری از مسئولان برقراری عدالت در تمام ابعاد، جلوگیری از رانت و فسادی است که فراگیر شده، جلوگیری از نارضایتی تراشی در ادارات، پارتی بازی و عدم پاسخگویی و… است.


32 نظر

 1. معلم گفت:

  2

  5

  این طیف اصولگرا مثل اینکه غیر آقای مقیمی کسی را ندارد که همیشه صحبت می کند. جالب اینه که خودش هم از اصولگرایی اعلام برائت می کنه!! خب برادر من اگه اصولگرا نیستی چرا تریبون این طیف فکری رو اشغال می کنی؟؟!

  • انقلابی گفت:

   2

   1

   ما با کسی یا طیفی عهد اخوة نبسته ایم و احسنت بر آقای مقیمی که از طرف انقلاب حرف زد ، چه کسی گفته که تریبن باید برای این دو طیف فقط قرار بگیره ؟

  • ناشناس گفت:

   0

   3

   این ژست های امثال مقیمی که اصولگرا نیستسم و انقلابی هستیم یا پارسال گفت اصولگرا نیستسم و طرفدار نظام هستیم صرفا برای استفاده از بودجه های عمومیه که بعدا نگن از بودجه عمومی برای طیف سیاسی خود استفاده می کنید. برنامه های متعددی که در همین شهر با عناوین مقدس و … اجرا میشه وگرنه در عمل امثال همین مقیمی و دوستاش و […] از هر اصولگرایی تندرو ترند. ببینید چطور داره از ردصلاحیتها دفاع می کنه؟! فکر کنم خود اعضای شورای نگهبان لار اینقدر که ایشون میگه سخت نمی گیرن. کلا پشت الفاظی مثل انقلاب و رهبر و… قایم شدن بهترین روش برای […] است که این قبیله خوب بلندند

 2. معلم گفت:

  3

  2

  درباره اظهارات آقای رحیمی نژاد هم باید بگویم ظاهرا همه […] زیر سر نماینده است! خب خودکرده را تدبیر نیست. مردم شهر لار به او رای داده اند و حالا حالا ها باید تقاص پس بدن

 3. ناشناس گفت:

  2

  2

  اما جناب مقیمی با صحبت هایش خودش را نماینده جعفرپور معرفی کرد و واقعا هم وکیل ایشان بود…..اما یک سوال ؟؟: اگر اقای مقیمی قبل از دکتر رحیم نژاد صحبت کرده بودن ،،،چه چیزی جهت بیان داشتند؟؟؟؟؟ فردی ازبین جمع درجواب اقای مقیمی که خود را ماننداصلاح طلبان منتقد قوه قضاییه و دیگر قوا میدانست ،فریاد زد اما شما مصونیت دارید ،،،،،،و بسیار بجا گفت ،،،تفاوت اصلاح طلبان با طیف اقای مقیمی این است که آنها هرچه بگویند مصونیت دارند اما وای از اینکه یک اصلاح طلب یک انتقاد ملایم و بجا داشته باشد حسابش باکرام الکاتبین است

  • آزادی گفت:

   2

   1

   این شعار آزادی و مصونیت نداشتن هم جالب شده. هرچی میخوان آزادانه میگن و می نویسن بعد میگن آزادی نداریم. مصونیت نداریم.
   دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباستون

  • ناشناس گفت:

   0

   1

   اگر یکی از همین ها که به قول شما هر چی دلش می خواد می گه رییس یک جایی بشه بهش اجازه میدن ؟ یا اگر در یک اداره مشغول باشه بیرونش نمی کنید ؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   مگه نیستن و نشدن؟!

 4. ناشناس گفت:

  0

  2

  کینه شما از اصولگرایان و نماینده، کاملا در تنظیم این نوشته مشخص است.

 5. ناشناس گفت:

  2

  1

  امیدوارم این حمایت از اهل سنت با هدف جمع کردن رای از اهل سنت در هنگام کاندیدا شدن سالهای بعد نباشد

 6. لاری گفت:

  1

  2

  جناب مقیمی که اظهار داشتند اصولگرایی و اصلاح طلبی مهم نیست, پس چرا خودشون تمام قد از نماینده اصولگرا حمایت کردند؟ اگه اصولگرایی و اصلاح طلبی مهم نبود می تونست از فیاض پور اصلاح طلب حمایت بکنه نه از عملکرد نماینده اصولگرا.
  حداقل سعی کنیم حرف و عملمون هم یکی باشه.

 7. شهروند طرفدار دولت گفت:

  0

  2

  گله از فرمانداری
  آیا در طیف اصول گریان لار به غیر از این آقا کسی دیگه نیست. هردو بار ایشان خود اذهان می کند که بنده نماینده اصول گریان نیستم. ولی باز ایشان دعوت می کنید.
  به نظر می رسد ایشان ادعای اصول گری دارد واصول اولیه یک فرد انقلابی هم ندارد فقط تندروی و بد اخلاقی سیاسیش به ایشان رسیده است.
  ایشان واقعا در شان یک اصول گرا ظاهر نمی شود. بعد از جلسه ایشان علنا به […] توهین نمود( جمله اش این بود چندبار هم تکرار کرد) […] غلط کرد… طوری که همه افراد که آنجا بودند شنیدند.

 8. محمد گفت:

  0

  0

  پسته ی بی مغز چون لب واکند رسوا شود

 9. رضا زرگری گفت:

  3

  0

  بدبختی مردم لار از اون جایی شروع میشه که داغ ترین بحثی که در حضور استاندار شکل می گیره ، سیاسی(به مفهوم اصلاح طلبی و اصولگرایی و جناحی) است.
  نه فرهنگی و اقتصادی و قضایی …

  • مقداد گفت:

   1

   0

   البته بنده با شما موافقم که جلسه تحت الشعاع مسائل سیاسی قرار گرفت اما دقت کنید میبینید که جناح اصلاحات دغده مردم رو ندارند درصورتیکه این آقای مقیمی بود که نه از جناحش بلکه از مردم و دغدغه های اقتصادی و فرهنگی و قضایی گفتند و اگر نبود صحبتهای صد من یه غاز جناح اصلاحات مسلما ایشان به این وادی ورود نمیکردند و در رابطه با مردم بیشتر صحبت میکردند و مسئله را باز مینمودند که اتفاقا به نفع مردم لارستان بود اما … .

 10. لاری گفت:

  0

  0

  آقای مقداد. اون شب هم در جلسه بودید و بعد از جلسه از جناب مقیمی حمایت کردید. شما مختارید که از هر کس میخواهید حمایت کنید ولی حق ندارید حقیقت را طور دیگری جلوه دهید. تا اون جایی که من به یادم دارم آقای مقیمی در مورد دغدغه مردم حرف نزد. فقط از رد صلاحیتها گفتند و عزل مدیر آموزش وپرورش و حمایت از جناب نماینده. یادم نمیاد در دفاع از مردم صحبتی کرده باشند

  • مقداد گفت:

   1

   0

   سلام دوست گرامی
   شما احتمالا دقت نداشتید بر روی سخنان ایشان ولی اشکالی نداره ، این سایت که متعلق به خود شماست کافیست چند سطر بالاتر تشریف ببرید و مطلب رو مطالعه بفرمایید و خواهید دید اشتباه کردید .
   قضاوت کردن خیلی آسان است اما درست قضاوت کردن سخت است .

 11. احمد گفت:

  0

  0

  هیچ کس حق نداره پشت اسم رهبر, هر حرفی دلش میخواد بزنه حتی اگه اصولگرای تندرو باشه. متاسفانه برخی اصولگرایان, حرفاشونو به این روش توجیه میکنن

 12. احمد گفت:

  0

  0

  اقای مقداد که دارید یک طرفه به قاضی می رید. خودم تو سالن بودم. آقای مقیمی اصلا از مردم طرفداری نکرد. فقط از نماینده طرفداری نمود. اصلاح طلبان هم حق دارند جایی درد دل کنند با این همه رد صلاحیتها.
  خودِ شما بودید مگه غیر از این کار می کردین؟

 13. شهروند گفت:

  0

  0

  فقط موندم جناب مقیمی که اظهار داشتند اصولگرا نیستند پس چرا جلو مردم و مسئولین, سنگ نماینده را به سینه زدند؟!!!!!!!!
  پس همه ی این حرفا فقط در حد شعار هست

 14. نا شناس گفت:

  0

  0

  بنده نیز با پیشنهاد اینکه یک انقلابی ام موافق هستم وچرا ما باید گریبان حزب و گروه باشیم باید گوش به فرمان رهبر عزیزمان امام خامنه ای باشیم وبا همفکری ووحدت همه مسولین این نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پشت سر رهبر عزیزمان حرکت کنیم تا ان شاالله اوج ترقی کشورمان را مشاهده و چشم دشمنانمان را کور کنیم . دست از بازی های سیاسی برداریم و این همه همدیگر را تعقیر نکنیم.

 15. ابوذر گفت:

  1

  0

  از زمانی که جریان موسوم به راست و چپ یا اصولگرا و اصلاح طلب یا روحانیون و روحانیت در ایران راه افتاده فقط یک دوره اون هم تو بحبوحه دوم خرداد یعنی سال ۷۸ اصلاح طلبان لاری موفق شدند کاندیدای مورد نظرشون ( دکتر کشفی ) را به مجلس بفرستن و در تمامی دوره های قبل و بعد آن علیرغم تأیید صلاحیت آنها از سوی شورای نگهبان به مجلس راه نیافته اند . مرحوم حاج مسعود امامی که ۶ سال فرماندار لار بود وقتی کاندیدای نمایندگی شد کمتر از ۶۰۰۰ رأی یعنی سالی ۱۰۰۰ رأی آورد . و هکذا آقای دکتر مسعود باقری و …..جریان اصلاح طلب در میان عموم مردم لار مورد استقبال قرار نمی گیرند

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقاي اين بنده خدا […] ايشان و امثال ايشان اب روي لارند. يك لحظه به نبود ايشان فكر كنيد.هيچ كارساختماني خير سازي نه اهل خودمان نه اهل سنت
  هيچ جلسه ا ي با حضور ان هايي كه مي توانند حضور داشته باشند تشكيل نه مي شد
  كاريهاي كه يك سرش من فعت اشته باشه براي خوشان و …
  اين همه فعاليت هاي سرهنگي جاي كمال تشكر دارد خداوند يك در دنيا و هزار در دنيا نصيب كرده اجركم عنداله

 17. علی گفت:

  1

  0

  ما نه منش وسیاست بازیهای اصلاح طلبان قبول داریم ونه اصولگرا ما بچه های انقلابیم

 18. ناشناس گفت:

  1

  0

  زنده باد حمید مقیمی فرزند برومند خرمشهر و لارستان که علاقه و دلسوزیش برای مردم لار ۱۰۰ برابر جوجه هاییست که ادعای لاری بودن دارن

 19. ناشناس گفت:

  1

  0

  درود بر جناب اقای مقیمی زنده باشید همواره و در برابر ظلم اصلاحات بایستید ما پشت شما مثل کوه ایستادیم .

 20. راربان گفت:

  0

  0

  اینقد لار مسخره شده که به افرادی همچون رحیمی نژاد اجازه حضور در جلسات میدن.من دانش آموزشون بودم و حرف های صریح ایشون رو تو کلاس سیاسی ادبیات فارسی پیش دانشگاهی شنیدم.
  ایشون اینقد آدم پری هستند که با ریش بچه های مذهبی مشکل داشتند البته باید بگم عقده
  یک ویژگی جالبی که در همه ی اصلاح طلب ها هست و ایشون هم داشتند بی ادبیه واقعا این صفت برازندشون هست.
  آقای مثلااستاد رحیمی نژاد شما نقش استادی خودت رونتونستی به شایستگی ایفا کنی حالا میخوای سیاست لارستان روفیفا کنی..الله اعلم ولی بیشترمواقع سرتون توگوشی بود و چانه برروی کیف و شعرهای مظلوم راظالمانه معنی میکردید حال به دنبال عدالتید؟
  ع.ج دانشجوی بیهوشی دانشگاه تهران

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان