میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۵۹ ق.ظ سرویس:اجتماعی بدون دیدگاه 602 بازدید

نمایندگان اهل سنت در شورای شهرستان، حوادث تروریستی تهران را محکوم کردند

گزارش چهل و ششمین نشست علنی شورای اسلامی شهرستان لارستان

نمایندگان اهل سنت در شورای شهرستان حوادث تروریستی تهران را محکوم کردند/ انتقاد از عقب‌ماندگی شهرستان نسبت به دیگر مناطق

روابط عمومی شورای شهرستان: در حالی که شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در آستانه تغییر و تحول در دوره پنجم است، اما شورای اسلامی شهرستان لارستان در دوره چهارم همچنان جلسات خود را منظم برگزار می‌کند. ۴ روز پس از پایان ماه مبارک رمضان هم ده عضو از میان ۱۴ نماینده این شورا در سالن جلسات شورای اسلامی شهر لار جمع شدند تا چهل و ششمین نشست علنی خود را برگزار کنند. نمایندگان شوراهای اسلامی شهر اوز، شهر جویم، شهر بنارویه و بخش بنارویه غایبان جلسه بودند.

یعقوب موحدی در ابتدای جلسه، عید سعید فطر را تبریک گفت و ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، و در رأس آنها شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی، از نخستین نماینده مردم لارستان در مجلس، شهید حاج مهدی نصیری لاری به نیکی یاد کرد. وی با اشاره به نزدیک بودن زمان شروع کار شوراهای اسلامی در دوره پنجم، از برگزاری دو جلسه دیگر در شورای اسلامی شهرستان خبر داد و تأکید کرد: ما در شورای شهرستان و همه شوراها باید تا روز آخر با همت و توکل بر خدا کارها را پیگیری کنند و در فکر حل مشکلات مردم باشند.

اعضا نیز در این جلسه ضمن تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، پس از اشاره به تلاش و پیگیری‌های خود در ماه‌های پایانی کار شوراها، از بسیاری از کارهای بر زمین مانده در سطح شهرستان انتقاد کردند. نمایندگان شوراهای اسلامی شهرها و بخش‌ها مشخصاً به عدم همکاری مسئولان ارشد لارستان در به سرانجام رسیدن برخی پروژه‌ها اشاره داشتند؛ برخی پروژه‌ها به‌ویژه در حوزه راه، صنعت، کشاورزی، عمران و آبادانی که باعث رکود و عدم پیشرفت شهرستان نسبت به شهرستان‌های همجوار شده است. یکی از اعضای شورای اسلامی شهرستان هم در سخنانی انتقادی، اثرگذاری شوراها به‌ویژه شورای شهرستان در عمل را نسبت به آنچه در قانون آمده، بسیار اندک دانست و تأکید کرد: البته نواقصی هم در قوانین مربوط به شوراها وجود دارد، اما بدتر از آن این است که برخی از مسئولان شوراباور نیستند و اجازه دخالت شوراها را در بسیاری از امور اجرایی شهر و شهرستان نمی‌دهند.

در این نشست علنی، همچنین نمایندگان اهل سنت خصوصاً نمایندگان شوراهای اسلامی بخش صحرای باغ و شهر عمادده، در سخنان خود حملات تروریستی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) را شدیداً محکوم کرده و تصریح کردند: این حرکات کور نه نسبتی با اعتقادات اهل سنت دارد و نه با مرام شیعه.

در پایان مذاکرات چهل و ششمین جلسه شورای اسلامی شهرستان لارستان، بر اساس نامه‌ی بخشداری‌های جویم و صحرای باغ و به دلیل استعفای دو نماینده پیشین این شورا در هیأت انطباق مصوبات دو بخش مذکور، به اتفاق آرا دو عضو جدید شورای شهرستان را برای حضور در آن هیأت‌ها انتخاب کردند. در پایان بر اساس برنامه‌ی مکتوبی که از پیش به اعضا داده شده بود، اعلام شد جلسه آینده این شورا در روز پنجم مردادماه برگزار می‌شود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان