میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 جولای 2020 ساعت 4:23 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 3 دیدگاه 394 بازدید

نگاه ادارات به شهرداری لار به عنوان «خودپرداز» را تغییر داده ایم

معاون فرهنگی شهردار لار:

نگاه ادارات به شهرداری لار به عنوان «خودپرداز» را تغییر داده ایم

معاون فرهنگی شهرداری لار گفت: از سال ۹۲ طرحی را شروع کردیم که آماده سازی آن در سال ۹۶ صورت پذیرفت و این طرح با نام «آرمانشهر»  به تهران رفت و در منطقه ۶ تهران به عنوان پایلوت اجرا و طی یک جلسه با روسای فرهنگی و رییس فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران این طرح ارائه شد.

به گزارش میلاد لارستان محسن زارع با بیان اینکه جریان کرونا باعث شده است غالب فعالیت های فرهنگی که معمولا کارهای فیزیکی بوده اند به صورت مجازی صورت پذیرد، اظهار داشت: استفاده از فضای مجازی برای کارهای فرهنگی تا حد خاصی دارای جذابیت خواهد بود اما در این ایام سعی کردیم که جذابیت ها را بیشتر کنیم.

وی با بیان اینکه جشنواره های مختلفی در فضای مجازی برگزار کردیم اما باز هم هنرمند دوست دارد کار خود را بصورت حضوری به مردم ارائه کند، افزود: سیاست گذاری در برخی شهرهای کوچک این بوده است که شهرداری ها به عنوان خودپرداز عمل می کنند و حتی هزینه برنامه ادارات را هم تامین می کنند اما ما در لار سعی کرده ایم این نگاه به شهرداری را تغییر دهیم که اگر قرار است اداره یا نهاد فرهنگی در شهر برنامه ای اجرا کند بجای خودپرداز بودن در سیاست گذاری ها نیز نقش فعال و برنامه را شکل می دهیم.

معاون فرهنگی شهرداری لار با اشاره به اینکه اولویت سیاستگذاری و دستور کار ما در شهرداری در واقع فرهنگ شهروندی است، تصریح کرد: از سال ۹۲ طرحی را شروع کردیم که آماده سازی آن در سال ۹۶ صورت پذیرفت و این طرح با نام «آرمانشهر»  به تهران رفت و در منطقه ۶ تهران به عنوان پایلوت اجرا و طی یک جلسه با روسای فرهنگی و رییس فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران این طرح ارائه شد.

این مسئول با اذعان به اینکه این طرح را برای اجرا در لار در دستور کار قرار دادیم، خاطر نشان کرد: این طرح برای شهرهای با جمعیت کم با مشکل روبرو می شود و نیازمند نیرو و شرایط استخدامی است اما افتخار ما این است که با همین تعداد کم توانستیم آن را به اجرا در آوریم.

زارع با اشاره به اینکه این طرح در مدارس و مکان های مختلف شهر اجرا شده است، ادامه داد: خوشبختانه طرح مورد تشویق معاون حقوقی ریاست جمهور واقع شد.

وی به  ارتباط نزدیک و مستمر با نهادهای فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهر لار اشاره و اضافه کرد: با این کار توانسته ایم خود را از از مسائل بوروکراتیک دور کنیم.

معاون فرهنگی شهرداری لار بیان کرد: ما سعی کرده ایم در بحث فرهنگی با ارتباط نزدیک با نهادها برنامه ها را بصورت مشترک برگزار کنیم تا کارها موازی کاری نشود و اتلاف سرمایه نداشته باشیم.


3 نظر

 1. سعید گفت:

  1

  0

  خدا کنه این نگاه را برای همه ادارات تغییر داده باشین نه اداره های خاص

 2. لارستان کهن گفت:

  1

  0

  متاسفانه شهرداری لار از نظر مردم زور گیران هست تا خودپرداز ولی شاید از مردم پول به زور میگیرند و مجبور اند خود پرداز بقیه باشند

 3. ناشناس گفت:

  0

  1

  آفرین به مهندس میرپور و آقای زارع که با انرژی جوانی و با این دیدگاه های به روز و عالی در جهت توسعه و ترقی شهر و رضایت شهروندان تلاش می کنند. کلا اگر همه امور به جونانان نخبه و باسواد واگذار شد خیلی بهتر است.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان