میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 آوریل 2014 ساعت 11:40 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 12 دیدگاه 3,333 بازدید

نگراني اصلاح طلبان استان فارس از انتصاب هاي استاندار دولت روحاني

نگراني اصلاح طلبان استان فارس از انتصاب هاي استاندار دولت روحاني

16محمدرضا نسب عبداللهی/ خبرگزاري تدبير: روزی که نام “محمد احمدی” به عنوان گزينه نهايی استانداری فارس مطرح شد، فعالان ستاد روحانی و اصلاح‌طلبان اين استان تلاش‌های چند ماهه خود را برای سپردن استان فارس به مديری هم سو مورد نظر آنان با سياست‌های دولت روحانی بر باد رفته ديدند.
تا پيش از قطعی شدن نام احمدی، نام‌هايی چون محمد ابراهيم انصاری لاری، استاندار پيشين فارس در دولت خاتمی، کريم شورانگيز از معاونان استانداری فارس در دولت خاتمی، عبدالحميد معافيان، رئيس پيشين سازمان مديريت و برنامه‌ريزی فارس و… برای استانداری فارس مطرح بود اما سمبه پر زور نمايندگان فارس در مجلس شورای اسلامی و افراد صاحب نفود دیگر اجازه نداد هيچ يک از گزينه‌های اصلاح‌طلب به استانداری فارس منصوب شوند.
با معرفی احمدی به عنوان استاندار فارس، برخی از فعالان سياسی کارنامه او را جست‌وجو کردند و دل خوش داشتند احمدی که روزگاری معاون سياسی انصاری لاری در دولت محمد خاتمی بوده، حتما مجری تمام عیاری برای سياست‌های دولت روحانی خواهد بود اما زمان هر چه می‌گذشت فعالان اصلاح طلب ستاد روحانی از اين باور فاصله گرفتند.
استاندار فارس در انتخاب مديران و فرمانداران اين استان دست به انتصاب‌هايی زده که اعتراض‌های پيدا و پنهانی را در ميان فعالان ستاد روحانی و اصلاح‌طلبان به وجود آورده است.

یکی از انتصاب های بحث‌برانگيز احمدی انتخاب مصطفی اميری، مسئول کمیته استان‌های ستاد انتخاباتی ولايتی به عنوان فرماندار شيراز بود. اميری که مدرس دانشگاه است بدون يک روز سابقه اجرايی توانست گوی سبقت را از فعالان ستاد انتخاباتی روحانی و اصلاح‌طلبان بربايد و کليد فرمانداری شيراز را تحويل بگيرد.
استاندار فارس در انتصاب ساير فرمانداران نيز به هيچ گزينه اصلاح‌طلب يا اعتدال‌گرايی روی خوش نشان نداده و در برخی شهرستان‌ها فقط فرمانداران دولت محمود احمدی‌نژاد را از يک شهرستان به شهرستان منتقل کرده است. احمدی حتی حاضر نشده کمال دهقانی فيروزآبادی، معاون سياسی استانداری فارس را که از نيروهای دولت احمدی‌نژاد در اين پست است، کنار بگذارد.
تمديد حکم رياست هادی ايمانيه بر دانشگاه علوم پزشکی شيراز از ديگر ماجراهای بحث‌برانگيز بود که چند ماه عرصه رسانه‌ای فارس را تحت تاثير قرار داد. از زمانی که خبرها نشان می‌داد وزير بهداشت و درمان ممکن است رياست ايمانيه را بر دانشگاه علوم پزشکی شيراز تمديد کند، فعالان دانشجويی و سياسی بارها با ارسال نامه به وزارت بهداشت و ديدارهای مختلف با مقامات این وزارت‌خانه و استاندار فارس، نگرانی خود را از تمديد رياست ايمانيه که به گمان آنان چهره‌ای نزديک به جبهه پايداری است، اعلام کردند.
فعالان دانشجویی می گویند ايمانيه در دوران رياستش بر دانشگاه علوم پزشکی در مواجهه با دانشجویان چندان نرمشی نداشت. اما فعالان دانشجويی هر چقدر اعتراض کردند و نامه نوشتند به جایی نرسیدند و در نهايت وزير بهداشت دولت روحانی حکم به ادامه رياست ایمانیه بر دانشگاه علوم پزشکی شيراز داد.

همچنین احمدی در يکی از انتصابات ویژه اش، سرهنگ حميدرضا گرامی، فرمانده سپاه بقيه‌الله شيراز را به عنوان فرماندار کازرون منصوب کرد.

منابع خبری فارس نیز پس از چند ماه سکوت مدتی است که زبان به گلایه از استاندار فارس گشوده‌اند. از جمله سايت خبری صفانيوز درباره انتصابات بحث‌برانگيز استاندار فارس می‌نويسد: “شواهد اين را مي‌گويد که برخی افراد که انتخاب شده‌اند يا زمزمه انتخاب آن‌ها به گوش مي‌رسد حتی با دولت تدبير  و اميد، مشی اعتدال و مسئولين استان نيز تطابق فکری و سياسی ندارند و اختلاف عقيده‌های شديدی دارند که باعث عدم اتحاد و عدم کارايی لازم خواهد شد. شخصی که عقيده و شالوده فکری و عملی او با سياست دولت مغايرت دارد چگونه مي‌تواند سياست‌های اين دولت را اجرايی کند؟!”
سايت خبر پارسی نيز نوشته است: “نيازی به توضيح نيست که بگوئيم برق منطقه‌ای فارس، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل ورزش و جوانان، دانشگاه علوم پزشکی شيراز، مسکن و شهرسازی و بسياری از دستگاه‌های اجرايی ديگر را هنوز مديرانی اداره می‌کنند که فاجعه خسارات بدتر از جنگ هشت ساله را رقم زدند. شايد وقتی هنوز مهمترين معاونت استانداری (معاونت سياسی – امنيتی) يک احمدی‌نژادی تمام قد است که در فاجعه مد نظر نقش آفرين بوده، اميد به تغيير” وجود ندارد.
حالا اين روزها موج نااميدی و سرخوردگی از تصميمات احمدی در بين فعالان اصلاح‌طلب و اعتدالگرای شیراز به وضوح ديده می‌شود. حتی روح‌الله جمعه‌ای، رئيس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور نيز در مصاحبه‌ای و در پاسخ به اين پرسش که آيا در استان فارس اصلاح‌طلبی که مورد اعتماد باشد، وجود نداشته تا از سوی محمد احمدی به پستی منصوب شود پاسخ داده: “حتما همين گونه است.”

جمشيدي، مسئول ستاد حاميان دولت تدبير و اميد استان فارس در زمان انتخابات ریاست جمهوری گذشته، به خبرنگار “تدبير” می گوید: «وضعيت موجود در روند تغيير مديران دولتي استان فارس رضايت بخش نيست».

او البته ضمن بيان اميدواري خود براي بهبود اين وضعيت اضافه كرد: « هنوز فرصت باقي است و با توجه به رايزني هايي كه با استاندار فارس، معاون راهبردي رئيس جمهور و تعدادي از اعضاي تاثيرگذار دولت صورت گرفته اميدواريم روند تغيير مديران در استان فارس طبق خواسته مردم و همسو با راهبرد و شعارهاي دولت تدبير و اميد باشد.»

فرج مندي، مسئول شهرستان هاي جنوب فارس ستاد حاميان دولت تدبير و اميد اما نارضايتي خود از وضعيت مديرت استان فارس را با تاكيد و وضوح بيشتري بيان مي كند.

او نيز به خبرنگار “تدبير” می گوید: «بدون شك اكثر نيروهاي ميانه رو و اصلاح طلب اين استان از روند تغييرات و عزل و نصب هاي انجام شده ناراضي هستند.»

فرج مندي ضمن اشاره به شعار اعتدال گرايي رئيس جمهور تاكيد كرد: «متاسفم كه بگويم استاندار فارس حتي اعتدال گرا هم نيستند و در روند تغييرات مديريتي بيشتر از نيروهاي موسوم به اصولگرا استفاده كرده و نيروهاي توانمند ميانه رو  و اصلاح طلب استان همچنان در حاشيه حضور دارند.»
وي در پاسخ به پرسشي مبني بر چگونگي انعكاس اين نارضايتي به مسئولان ارشد دولت گفت: «تصميم گرفته ايم به زودي نامه اي را به رئيس محترم جمهور بنويسيم و اين وضعيت را كه منتج به دلسردي و نارضايتي مردم نيز شده است براي ايشان تشريح كنيم.»

وي ضمن تاكيد بر لزوم انجام تغييرات مورد توقع مردم خاطرنشان كرد: «همه ما معتقديم اگر روند كند تغييرات مديريتي استان فارس در ديگر استان هاي كشور نيز وجود داشته باشد و خواسته مردم بيش از اين ناديده گرفته شود شرايط براي انتخاب مجدد دكترروحاني در انتخاب بعدي كاملا سخت مي شود.»

اکنون اين گمانه بين فعالان سیاسی ایتان فارس  مطرح است که با ادامه اين رخدادها، حسن روحانی در دوره بعدی انتخابات رياست‌جمهوری، و البته انتخابات مجلس آینده کار سختی برای جذب آرای مردم اين استان در پيش دارد.


12 نظر

 1. سوگند گفت:

  0

  0

  من نمی دونم چرا تو این مملکت همه دچار این توهم هستند که خواسته ها و حرفاشون مطابق با خواسته ها و حرفای اکثریت مردم است.
  خواستت رو با جرات بگو چیکار دیگه چرا توهم میزنی و هی مردم مردم می کنی؟! بگو ما اصلاح طلب ها چون دولت مثلا اصلاح طلب هست میخوایم که مدیران اصول گرا رو درو کنه و همه بشن اصلاح طلب کاری به توانایی هاشون هم نداریم. والا با این نوناشون!

 2. سوگند گفت:

  0

  0

  نویسنده یا خودش جیگره یا ما رو جیگر فرض کرده. این چه طرز استدلالیه که بخوای هر چی تو دوره احمدی نژاد شده رو به تمامی مدیران نسبت بدی و با این چماق همه رو از صحنه خارج کنی؟ جیگر!

 3. مرادي گفت:

  0

  0

  واقعا ديليل اينمه خودزني چيست آقاي استاندار؟؟!! مثل اينكه يادتون رفته در دولت هاي احمدي نژاد همه اصلاح طلبان را يك جا از مجموعه مديريتي جمع كردند؟؟! حالا ما نمي خواهيم مثل دولتهاي او برخورد كنيد ولي حداقل به راي مردم در ۲۴ خرداد دهن كجي نكنيد!!! مثلا در مورد اداره كل ارشاد انصافا كدام يك از گزينه هاي شما به دولت تدبير و اميد نزديكتر است؟! شما هر كاري بكني نمي تواني نظر اصولگرايان را جلب كنيد حداقل خودتان را از چشم اصلاح طلبان استان كه حداقل ۸ سال در انزواي كامل بودند نيندازيد.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  كم كم بايد پروژه عبور از احمدي را عملياتي كنيم. كاش ايشان كمي از روحيات دكتر انصاري لاري مي آموختند.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  جایی دور نرید در لار خودمان هم هنوز مدیرانی در راس هستند که کارایی ندارند وهنوز طرز تفکر قبلی دارند. یادمان باشد کم کم یک سال از عمر دولت امید واعتدال گذشت وهنوز ما به بهار نرسیده ایم

 6. احمد گفت:

  0

  0

  در بیرم نیز وضعیت به همین صورت است ، مدیران قبلی که تغییر نکرده اند هیچ تازه فردی که برای رییس آموزش و پرورش انتصاب شده مسول ستاد احمدی نژاد در دوره اول بوده است

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقاي استاندار! ديگه دوستت ندارم!

 8. قلی گفت:

  0

  0

  در اشکنان نه تنها مدیری عوض نشده بلکه کارگزاذان قبلی با شدت بیشتری بر مردم فشار آورده و موجب نارضایتی مردم از دولت روحانی شده اند و بگفته رییس آموزش و پرورش کاری می کنم که مردم از انتخابشان پشیمان گردند . این یک نمونه ///////////////////////////

 9. احمد گفت:

  0

  0

  منم با نظر قلی موافقم و از جمله بخشدار احمدی نژادی اشکنان که همش […]

 10. محسن گفت:

  0

  0

  اگر قرار بود اين گونه باشد پس استاندار چرا عوض شد.استاندار محترم لطفا به راي مردم احترام بگذاريد.

 11. ابوذر گفت:

  0

  0

  مدیر کل فعلی استاندارد فارس، معاون سیاسی امنیتی استانداری کهکیلویه و بویر احمد بوده، اهل یاسوجه ،فکرش بکن یه اصولگرای دو آتیشه، در استان فارس با کمبود مدیر روبرو هستیم از استان همجوار وارد کردند.در خانه اگر کس است یک حرف بس است…اگه شرایط همین طور ادامه یابد فاتحه مجلس و روحانی در دوره های آتی خونده می شه. مثل من که دیگه بهشون رای نمی دم

 12. 0

  0

  مطلب خوبی بود! ممنون

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان