میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۵ ب.ظ سرویس:مطلب شما 10 دیدگاه 330 بازدید

نگرانی ها از واگذاری آزمایشگاه بیمارستان لار به بخش خصوصی

نگرانی ها از واگذاری آزمایشگاه بیمارستان لار به بخش خصوصی

آفتاب لارستان: متن پیش رو که با امضای «تعدادی از شهروندان مطلع» برای این سایت ارسال شده است مدعی است آزمایشگاه بیمارستان امام رضا(ع) قرار است به زودی به بخش خصوصی واگذار شود و به همین تصمیم انتقاد کرده است. این نامه را در ادامه با این توضیح می خوانید که حق پاسخگویی برای مدیران دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان لار در همین سایت محفوظ است.

***

باسلام خدمت دست اندکاران سایت آفتاب لارستان خواهشمند است مطلب زیر را در آن سایت منعکس بفرمایید.

مدتی است مطلع شده ایم که قرار است به زودی آزمایشگاه بیمارستان امام رضا(ع) لار که اینک بصورت دولتی اداره می شود و با استقبال بسیار زیاد مردم همراه است به بخش خصوصی واگذار گردد.

ناگفته پیداست بخش خصوصی که این آزمایشگاه را تحویل خواهد گرفت به دنبال سودآوری بیشتر خواهد بود و همین موضوع می تواند بر روی کیفیت کار آزمایشگاه اثر منفی بگذارد یا هزینه های انجام آزمایشات را بیشتر کند.

برای این موضوع می توان نمونه های متعددی را ذکر کرد که مردم پس از واگذاری هر بخش و دستگاهی به بخش خصوصی از خدمات آن ناراضی باشند.

خصوصا اینکه با گرانی های موجود و افزایش هزینه های مواد اولیه و تجهیزات آزمایشگاهی حتما هرکسی این آزمایشگاه را تحویل بگیرد برای جلوگیری از ضرر و زیان خود مجبور به افزایش دادن هزینه ها خواهد بود.

همچنین همانطور که می دانید خیلی از امکانات این واحد درمانی خیرساز است و بعید می دانیم نیک اندیشان بزرگوار راضی باشند از امکانات آنها برای سودآوری بخش خصوصی استفاده شود.

لذا از مسئولان بخش بهداشت و درمان لارستان خواهشمندیم حداقل همین آزمایشگاه بیمارستان را برای مردم کم توان مالی نگه دارند و با واگذاری آن به بخش خصوصی باعث نگرانی نشوند.


10 نظر

 1. عبدالرحمن گفت:

  2

  0

  سیاست دولتها اصلاح طلب و دولت روحانی بر واگذاری خدمات دولتی به واحدها خصو صی هست مانند داروخانه اعزام بیمار اورژانس سرپایی و ازمایشگاه ها و خدمات دندانپزشکی و اینده نزدیک رادیو لوژی و ….علی برکت الله

 2. ناشناس گفت:

  2

  0

  قرار نیست همه چیز مجانی باشه.باید مردم هم در هزینه ها مشارکت کنن.

 3. مجید گفت:

  1

  0

  واقعا کار از روی بیفکری اگر یکی از بیمارستان شیراز اینکارو کردن اولا که اونجا استان هست و چند مرکز دولتی داره دوما پرسنل هم به مراکز دیگر فرستاد نه مثل این لار ک اونقدر غریب پرستن ک هر بی تجربه و غریبه ای رو میکنن رییس بیمارستان که خودخواهانه تصمیم بگیره و مانند یک […] رفتار کنه جای تاسف داره واقعا

 4. دلسوز لا ستان گفت:

  2

  0

  مزایده برگزار شده برنده مزایده هم انتخاب شده است یکنفر از شیراز برنده شده فقط سوال این است کدام شهرستان در استان فارس این واگذاری را انجام داده است آن هم در در حالیکه اخبار موثق دارم مسئول امور آزمایشگاه ها و تقریبا کلیه مسئولین بیمارستان با این واگذاری مخالف هستند

 5. دلسوز لا ستان گفت:

  2

  0

  ظاهرا برای مسئولان فقط سود آوری مهم است نه انجام مسئولیتهای اجتماعی

 6. دلسوز لا ستان گفت:

  2

  0

  سوال آیا در این خصوص از پرسنل آزمایشگاه بیمارستان نظر خواهی شده است آیا احدی از پرسنل با این واگذاری موافق هستند

 7. امین گفت:

  2

  0

  بی شک هزینه ها افزایش پیدا خواهد کرد،کیفیت کاهش پیدا خواهد کرد و دلیل آن صرفه جویی بیش از حد بخش خصوصی در انجام کنترل کیفی و استانداردها خواهد بود،پرسنل ناراضی به دلیل شیفت های بیشتر و حقوق کمتر خواهیم داشت و به تبع آن ارباب رجوع ناراضی و نیز تخریب چهره بیمارستان امام رضا لار و مراجعه مردم شهرستان به شهرستانهای همسایه،از بین رفتن امید چند جوان شاغل در آزمایشگاه بدلیل نبود امنیت شغلی همگی قسمت کوچکی از تبعات این تصمیم خواهند بود.و اما مهمتر از همه کیفیت خواهد بود که به بیماران ضربه خواهد زد،اما همه میدانیم مسئولان شهرستان نه دلسوزی،نه پیگیری ونه جراتی و نه همتی برای پیگیری دارند و در نهایت در سکوت این اتفاق به سرانجام میرسد.با تشکر از مسئولان شهرستان که از عهده ی تنها بیمارستان مرکز شهرستان برنمیایند.

 8. ناشناس گفت:

  1

  0

  دولت تد بیر وامید کم کم از زیر بار تمام مسیو لیتها شانه خالی کرده وبدون کوچکترین نگرانی ان را به بخش خصوصی واگذار میکند.وضع پرسنل شاغل در این بخشها هم اصلا اهمیتی ندارد. هر کس خواست با شرایط ظالمانه جدید کار کند و هر کس هم نخواست به سلامت.برده داری جدید

 9. ناشناس گفت:

  1

  0

  “همچنین همانطور که می دانید خیلی از امکانات این واحد درمانی خیرساز است و بعید می دانیم نیک اندیشان بزرگوار راضی باشند از امکانات آنها برای سودآوری بخش خصوصی استفاده شود.”

  ثطعا همینطور هست و یک عده سود جو با واگذاری بیمارستان و دستگاه های اهدایی توسط خیرین محترم،پول این دستگاه ها را به جیب خود میریزند!!!!!!!!!!

 10. ناشناس گفت:

  2

  0

  قسمت مدیریت بیمارستان خودش خیلی خوبه که حالا ازمایشگاه هم به یک غیر لاری ک هیچ سر رشته ای نداره هم واگذار کنن هر تازه از راه رسیده ای رو بهش پست ریاست میدن کسی که باید بره به طبابتش برسه شده رییس دیگ بیشتر از این نمیشه توقع داشت ک بزاره ب همین راحتی ازمایشگاه واگذار شه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان