میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 فوریه 2020 ساعت 2:49 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند بدون دیدگاه 273 بازدید

نیازمندی های «بنیاد لارشناسی» درحضور مدیران فرهنگی بررسی شد

نیازمندی های «بنیاد لارشناسی» درحضور مدیران فرهنگی بررسی شد

در هفته دوم بهمن ماه امسال، سیدمهدی میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار، به همراه مجید حجتی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، محسن زارع معاون فرهنگی اجتماعی شهردار لار و تنی چند از اهالی فرهنگ و لارشناسی با حضور در بنیاد لارشناسی ضمن بازدید از اسناد، مدارک و مکتوبات تاریخی لارستان، همچنین آرشیو و کتب نویسندگان منطقه، از نزدیک با روند فعالیت‌های بنیاد لارشناسی آشنا شدند.

به گزارش دبیرخانه بنیاد لارشناسی، در این بازدید ابتدا محمد زارع مدیر بنیاد گزارشی از برنامه های اجرا شده و برنامه‌های آتی ارائه داد و مسائل و مشکلات بنیاد از جمله مکان استقرار را مطرح نمود. سپس میرپور رئیس شورا ضمن قدردانی از تلاش دست اندرکاران و یادآوری اهمیت موضوع، به بررسی زمینه های توسعه بنیاد از جمله همکاری با مراکز دانشگاهی تاکید کرد و گفت: لزوم حفظ بنیاد مشخص است و باید با یک همت همگانی در راستای حفظ و توسعه آن حرکت کنیم.

در این دیدار همچنین حبیب الله طالبی معمار، پژوهشگر و از همیاران بنیاد لارشناسی به این موضوع اشاره داشت که ما می توانیم با ترسیم یک نقشه اجرایی و کاربردی کردن منابعی که در بنیاد وجود دارد حتی به جذب سرمایه هم اقدام کنیم.

وی افزود: منابع موجود در بنیاد لارشناسی، قابلیت این را دارد که به تولید محتوا در فرم ها و قالب های علمی و هنری برسد؛ و مجموع این کارها امید را در فضای بنیاد به جریان خواهد انداخت.

در این نشست محمد رزاقیان فعال فرهنگی و از همیاران  بنیاد، با اشاره به اهمیت فرهنگ و ضرورت نگاه جدی تر به مقوله های فرهنگی به برخی مشکلات بنیاد پرداخت و اضافه کرد: ضرورت ایجاد مجمع خیرین فرهنگی امروز یک نیاز جدی است و کلید حل بسیاری از مشکلات ما خواهد بود.

همچنین در این دیدار مجید حجتی، در آغاز صحبت خود به همایش بین المللی زبان شناسی و مردم شناسی در لارستان اشاره کرد و گفت: این همایش یک همایش کم نظیر و حاصل تلاش بسیاری از فرهیختگان بود و انتظار می رفت که از این همایش یک جریان دائمی و مستمر فرهنگی شکل بگیرد؛ اما امروز می بینیم که این جریان با مشکلات جدی رو به رو شده و این باعث تاسف هست.

وی همچنین افزود: ایجاد یک صندوق حمایتی برای بنیاد ضرورت دارد و ما می‌توانیم با تشریح اهداف خود به جذب حمایت‌های بیشتری اقدام کنیم.

محسن زارع، معاون فرهنگی اجتماعی شهردار نیز در این دیدار به انتقال و استقرار بنیاد اشاره و پیشنهاداتی ارائه کرد.

در پایان این دیدار مقرر شد تا جلسات دیگری درباره اهداف و برنامه های بنیاد برگزار شود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان