میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 جولای 2020 ساعت 3:25 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 8 دیدگاه 561 بازدید

نیمی از کادر بهداشت و درمان لارستان به کرونا مبتلا شده اند/ چهار مغازه بی توجه به کرونا در لار پلمب شدند

نیمی از کادر بهداشت و درمان لارستان به کرونا مبتلا شده اند/ چهار مغازه بی توجه به کرونا در لار پلمب شدند

چهار مغازه در لارستان در پی بازدید و نظارت بر بازار شهر لار مرکز شهرستان لارستان، به دلیل عدم رعایت مسایل بهداشتی و مزاحمت برای شهروندان با دستور قضایی پلمب شدند.

به گزارش ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان در این زمینه گفت: نظارت و بازرسی های مستمر و همچنین افزایش گشت های محسوس و نامحسوس ستاد مقابله با کرونا در بازار و اصناف برای رعایت مسایل بهداشتی با قوت و جدیت دنبال می شود.

احمد دلاور سه شنبه در مصاحبه با ایرنا افزود: تیم بازرسی و گشت و کنترل ستاد مقابله با کرونا شهرستان لارستان از ۲ بازار عرضه میوه و تربار در شهرهای قدیم و جدید لار بازدید کرد که در جریان این بازرسی چهار مغازه که به دلیل عدم رعایت مسایل بهداشتی و الزامات و  پروتکل های ابلاغی ستاد کرونا کوتاهی کرده بودند با دستور قضایی و دادستانی شهرستان پلمب شدند.

معاون عمرانی فرمانداری لارستان اظهار کرد: طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند به همه اصناف و کسبه و بازاریان ابلاغ شده و نظارت بر اجرای این طرح نیز در اولویت کار دستگاه هایی نظیر صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات، بهداشت ، اماکن و شهرداری قرار گرفته‌ است.

وی استفاده از ماسک را برای تمام اصناف و بر اساس مصوبه ستاد مدیریت کرونا الزامی دانست و تصریح کرد: در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، صنف مورد نظر پلمب می شود.

وی افزود: تیم های بازرسی به صورت مستمر فعالیت خود را به منظور کنترل بازار و دستگاه های اجرایی شهرستان آغاز کرده اند و تاکنون چندین واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی پلمب شده اند و به برخی از ادارات نیز تذکرات جدی داده شده است .

دلاور ادامه داد: در این بازدید و بازرسی مشخص شد برخی از اصناف که به نسبت سایر اصناف محل اجتماع بیشتری هستند، نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند و همین امر موجب شیوع ویروس می شود.

وی اضافه کرد: برخی از اصناف نیز به خوبی پروتکل های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان را اجرا کرده‌اند که از نزدیک از این فروشگاه ها بازدید شد و برای پایبند بودن آن ها به قانون از صاحبان این مشاغل نیز قدردانی صورت گرفت.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه لارستان گفت:داشتن محلول ضد عفونی، دستکش و ماسک برای تمام اصناف از ضرورت هاست و در صورت عدم رعایت این اصول ، صنف مورد نظر در اسرع وقت پلمب خواهد شد.

جانشین ستاد مبارزه با کرونا لارستان اضافه کرد: همچنین از ظرفیت بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه ها نیز در روزهای آینده برای کنترل بازار استفاده می شود تا بتوان از شیوع ویروس به دلیل عدم رعایت مسایل بهداشتی پیشگیری کرد.

بر اساس مصوبه ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا لارستان همه اصناف، موسسات، مجتمع ها، شرکتها ،ادارات و بانک ها موظف به رعایت پروتکل ها بهداشتی ابلاغی از سوی وارت بهداشت هستند و در صورت مشاهده عدم رعایت این اصول برابر ضوابط، با متخلفان نیز برخورد  قانونی خواهد شد.

گزارش های دانشکده علوم پزشکی لارستان حاکی است که افزون بر ۵۰ درصد کادر بهداشتی و درمانی این شهرستان به کرونا مبتلا شده اند و خستگی مفرط و هجوم بیماران کرونایی، کار را برای پرسنل مراکز درمانی مرجع این بیماری سخت کرده است.
بنا بر این گزارش‌ها، آمار فوتی های ناشی از بیماری کرونا در لارستان در حالی که تا خردادماه اندک بود، این روزها به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.
بر این اساس، آمار مبتلایان نیز به همین میزان رو به فزونی و تا جایی است که هم اینک تمام تخت های بیماران کرونایی در لارستان ، خنج و اوز تکمیل شده و دانشکده علوم پزشکی لارستان را مجبور به افزایش تخت های مراقبت‌های ویژه موسوم به آی سی یو کرده است.

محمد حسین کریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: با توجه به افزایش شمار بیماران بستری کرونایی، مجبور شدیم  ۲۰ تخت دیگر را به مجموع تخت های بیماران کرونایی در لارستان اضافه کنیم.
رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: کمترین غفلت در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله ‌گذاری های اجتماعی می‌تواند تبعات جبران‌ ناپذیری در افزایش میزان مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری به دبنال داشته باشد.
کریمی از شهروندان خواست که با توجه به اوج گیری این بیماری در شهرستان لارستان؛ پروتکل‌های بهداشتی را به همان جدیت شرایط اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ مدنظر قرار دهند.
وی اضافه کرد: مردم تا جایی که ممکن است از منزل خارج نشوند و از سفرهای غیرضرور و حضور در مراسم ، تجمع ها و گروه های چندنفره به طور جدی پرهیز کنند.
کریمی اظهار داشت: علاوه بر تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستانی در شهر لار، در شهرستان‌های خنج و اوز و بخش بیرم لارستان نیز ظرفیت بیماران کرونایی در حال تکمیل شدن است.


8 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام این امار را دکتر از کجا اورده نیمی از پرسنل ، اگر اینچنین است سیستم بهداشت و درمان لارستان مشکل دار است نتوانسته از پرسنل خود محافظت کند یا رعایت پروتکل بهداشتی نداشته اند که در هرصورت باید مسوولین بهداشت ودرمان لار جوابگو باشند چون هیچ دانشکده ای همچو امار بالایی نداده است

 2. ناشناس گفت:

  2

  0

  هروقت رییس لار هم مثل رییس دانشکده گراش در صف اول مبارزه با کرونا جنگید احسنت دارد خداوند دکتر عبداللهی را شفا دهد میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا اسمانهاست دکتر عبداللهی یک روز هم مرخصی نبوده همیشه حاضر و درکنار پرسنل لاکن مسوولین لار همیشه در مرخصی وماموریت مصلحتی

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  امار وزارت بهداشت از کل پرسنل بهداشت ودرمان که کرونا گرفتند ۱۹/۶۳۲ نفر هست نصف پرسنل لار میشه هزار نفر پس یاامار غلطه یا فاجعه تو لار رخ داده یکی بگه چه خبره یعنی بیشتراز پنج درصد پرسنل کرونایی کشور تو لارند ؟

 4. انصاف گفت:

  0

  0

  لطفا کمی دقت کنید آگر کادر بهداشت و درمان توصیه هایشان کاربردی بود خودشان مبتلا نمی شدند دوما چرا افراد مبتلا به درمان افراد سالم می پردازند اگر بپرسید تکذیب می کنند !!!!!!

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  کل امار کرونایی لارستان وخنج حدود ۱۷۰۰ بوده ،۵۰ تا هم مردن اگر ۱۰۰۰ تا کرونایی علپم پزشکی داشته پس بقیه مردم خیلی خوب محافظت کردن از خودشون ایول

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام این چه حرفی هست ماهرجا میریم دارن ازمون میترسن میگن رییس شما گفته کرونا دارین

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  پرسنل بیمارستان معمولا اگه کرونا گرفته باشند هم از بیرون و اعضای خانواده گرفتند تجهیزات حفاظتی به اندازه کافی در بیمارستان موجود هست .به محضی که یک پرسنل علامت دار شود قرنطینه میشود و از برنامه درمان خارج میشود و کسانی که از بیماران مراقبت میکنند افراد سالم یا بهبود یافته اند.متاسفانه خیلی از همکاران ما خارج از بیمارستان واز آشنایانی که رعایت نکرده اند گرفتند .کادر درمان با جان و دل پای کارند .امیدوارم با رعایت پروتکل بهداشتی و زدن ماسک هر چه زودتر این ویروس کنترل بشه

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر اینطوره باید فاتحه بیمارستانو خواند واسلام فاتحه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان