میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۰۰ ق.ظ سرویس:اجتماعی, برگزیده ها 2 دیدگاه 500 بازدید

هر کاری انجام می‌دهیم باید در راستای توانمندسازی جامعه باشد/ نقش رسانه‌ها و آموزش و پرورش در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم است

فرماندار لارستان در جلسه ستاد کاهش آسیب‌های اجتماعی:

هر کاری انجام می‌دهیم باید در راستای توانمندسازی جامعه باشد/ نقش رسانه‌ها و آموزش و پرورش در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه رسانه ها نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند؛ گفت: غفلت از آسیب‌های اجتماعی ضربه‌ جبران ناپذیری به جامعه و انسانها وارد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه ستاد کاهش آسیب های اجتماعی لارستان در سخنانی اظهار داشت: هر کاری که در جامعه انجام می دهیم بایستی همه و همه برای سلامت جامعه و توانمندسازی انسانها چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی باشد و در این خصوص نباید از آسیب های اجتماعی غافل شویم.

وی ادامه داد: وقتی تمامی امکانات سخت افزاری را فراهم نماییم، ولی از آن طرف ببینیم که انسانها در جامعه آسیب می بینند عملا راه به جایی نبرده ایم و هر کاری که انجام داده ایم بی هدف بوده است، لذا هر گونه اقدامی که می خواهیم انجام دهیم، باید در راستای سلامت انسانها و جامعه باشد.

رییس شورای تأمین شهرستان تصریح کرد: اگر ما در حوزه های امنیتی، سیاسی و اجتماعی آسیب ببینیم باید از همان روز اول و همان جا ورود پیدا کنیم و نگذاریم این آسیب ها در جامعه گسترش پیدا کند و مدیریت نماییم.

حسنی نقش معلمان و اولیا و مربیان مدارس را در کاهش آسب های اجتماعی مهم دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش با قشر آینده ساز جامعه سر و کار دارد چنانچه معلمان از آسیب های اجتماعی آگاه شوند در تسریع روند کاهش آنها تأثیر مهمی خواهد داشت.

معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه خوشبختانه در منطقه لارستان آسیب های اجتماعی نسبت به شهرهای دیگر کمتر است، افزود: این مهم به جهت این است که مردم لارستان مردمی با فرهنگ، با ایمان و مذهبی اند و نمی گذارند آسیب ها در جامعه رشد کند، بلکه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی هم تلاش وافری دارند و کمک به هم نوعان خود و انجام کارهای خیر را سرلوحه کار خود قرار داده اند.

وی نقش رسانه ها و خبرگزاریها را هم در کاهش آسیب های اجتماعی مهم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اهمیت پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ضروری است رسانه ها نقش پررنگ تری در این عرصه داشته باشند. البته دولت نیز گام های مؤثری در جلوگیری از رشد آنها برداشته است اما همچنان برای پیشگیری نیازمند تلاش اصحاب قلم و هنر در این حوزه هستیم.

وی در ادامه خواستار بررسی و ریشه‌یابی موضوع آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک اولویت مهم در برنامه‌های کاری ادارات و نهادهای متولی شد.

فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش از تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان خواست که تمامی دستورالعمل ها و ابلاغیه های که برای آنها ارسال شده است تماما اجرایی و عملیاتی نمایند و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه و شهرستان اقدامات مثمر ثمری انجام دهند و گزارش فعالیت های فرهنگی خود را باید در قالب آمار ارائه دهند.

پیش از این نیز مسعود راسخی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ویژه لارستان هم در سخنانی در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی مطالبی را عنوان نمود. همچنین رؤسای ادارات و دانشگاه های حاضر در این جلسه نیز نظرات و پیشنهادات و برنامه های خود را در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی بیان کردند.


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  حالا مثلا آموزش و پرورش برای فرهنگ سازی حجاب و نیروی انتظامی در برخورد با مجرمین بدحجابی چه کرده اند؟ همین یک مورد آسیب اجتماعی را بگین بقیه پیش کش.
  ای کاش از این جلسات ثمره ای هم مشاهده می شد.

 2. سکینه گفت:

  0

  0

  حضرت علی (ع) می فرمایید: فقر که از یک در وارد شود از در دیگر ایمان خارج می شود . آسیب ها ی اجتماعی مثل طلاق ، اعتیاد ، خیانت، دزدی و….ریشه در بیکاری و فقر مادی و فرهنگی دارد . بهتر است درعمل مشکل اشتغال حل شود نه درشعار…امان از ریا کاری

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان