میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 آوریل 2015 ساعت 2:41 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,487 بازدید

هشت خبر از آموزش و پرورش لارستان

IMG_1759-294x195هشت خبر از آموزش و پرورش لارستان

روابط عمومي معاونت اداره كل و اداره آموزش و پرورش لارستان:
۱) مسابقات قرآن و معارف اسلامی مقطع دبستان روزهای ۲۳ و۲۴ فروردین ماه با حضور بیش از ۸۰۰ دانش آموز در رشته های حفظ، قرائت، مفاهیم، اذان، انشاي نماز، احکام و نهج البلاغه برگزار شد و دانش آموزان جهت راهیابی به مرحله استانی با یکدیگر به رقابت پرداختند. میزبانی مسابقات امسال دبستانهای شاهد فرهنگیان پسر، شادروان رجایی، هاشمی زاده لار، عارف۱ لطیفی، شهید مدنی دهکویه ودبستانهای زینبیه وشهدای بنارویه برعهده داشتند.
۲) حجت الاسلام خوشنویس رئیس ستاد زکات استان فارس به اتفاق تقی زاده رییس کمیته امداد امام(ره) لارستان با فیاض پور مدیر آموزش و پرورش لارستان دیدار نمودند و راههای همکاری بيشتر با يكديگر را تشریح نمودند. رئیس ستاد زکات استان در این دیدار گفت: در راستای همکاری میان ستاد زکات و آموزش وپرورش ۱۰ ماموریت زکاتی برای آموزش و پرورش از جمله سمت و سو دادن پژوهش های دانش آموزی به سمت زکات و انفاق های اسلامی، تشویق دانش آموزان به تحقیقات اسنادی زکات، تشکیل انجمن زکات، انشا و نگارش دانش آموزی در این موضوع، وبلاگ نویسی، تهیه روزنامه دیواری و بروشور و… تعریف شده است. وی همچنین تاکید کرد چنانچه توسط آموزش و پرورش مبالغی از قبل جمع آوری زکات به حساب کمیته امداد امام واریز شود پس از روند مراحل اداری و قانونی در نهایت در جهت کمک به دانش آموزان بی بضاعت و مسائل آموزشی و پرورشی همان منطقه استفاده خواهد شد. مدیر آموزش وپرورش نیز با اشاره به اینکه تاکنون میان اداره متبوع خود با کمیته امداد امام به نحو احسن تعامل بوده است به آمادگی کامل مجموعه آموزش وپرورش ومدارس در جهت هرنوع همکاری در این زمینه خبر داد.
۳) کمیته سوادآموزی شهرستان به ریاست بخشدار مرکزی وروسای ادارات عضو در محل مدیریت آموزش وپرورش لارستان تشکیل جلسه داد و هریک از اعضا نظرات وپیشنهادات خود را در راستای وظایفی که در این کمیته برعهده دارند تشریح نمودند. در ابتدای این جلسه پس از ارائه مطالبی کلی پیرامون تشکیل این جلسه توسط ثمری بخشدار مرکزی، مدیر آموزش و پرورش لارستان در گزارشی کوتاه عنوان نمود: در سال۹۳ استان فارس مقام اول کشوری را در امر سوادآموزی به خود اختصاص داده است و در ارزیابی عملکرد در سه دوره انتقال، تحکیم و سوادآموزی لارستان نیز جزو ۱۰ شهرستان برتر فارس قرار گرفت و در مرکز استان طی مراسمی مورد تقدیر قرار گرفت. فیاض پور همچنین با اشاره به اینکه در سال ۹۳ در دوره سوادآموزی۶۸۹ سوادآموز، در دوره انتقال۲۳۵ و در دوره تحکیم۳۶۸سوادآموز را تحت پوشش داشته ایم از باقیمانده سهمیه برابر تعهدنامه اجرای طرح شتاب بخشی سوادآموزی برای سال۹۴خبرداد وگفت: برای امسال در دوره سوادآموزی ۷۸۷نفر، در دوره انتقال۲۳۳نفر و در دوره تحکیم۴۱نفر سوادآموز جهت پوشش در نظر داریم وامیدواریم به شعار کشوری امسال مبنی بر ریشه کنی بیسوادی تا پایان سال ۹۴ جامه عمل بپوشیم.
۴) به دنبال فراخوان اداره کل آموزش و پرورش فارس و همچنین آموزش و پرورش لارستان مبنی بر مشارکت جمعی فرهنگیان و دانش آموزان در طرح خداپسندانه احداث بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور دانش آموزان لارستان و فرهنگیان در بیش از۲۰۰ آموزشگاه به ندای مسئولان استان لبیک گفته و کمکهای نقدی خود را به حسابی که بدین منظور و به نام بنیاد خیریه سرطان جنوب کشور در نظر گرفته شده واریز نمودند. دراین راستا نیز از سوی کارشناسی بهداشت و تغذیه اداره علاوه بر واریز سه و نیم میلیون ریال به این حساب، تعدادی بنر و پوستر و پمفلت در تمامی مدارس توزیع گردید.
۵) به منظور آشنایی دانش آموزان با آسیب های شبکه های مجازی همایشی با عنوان «جامعه و فضای مجازی» در هنرستان فاطمه الزهرا(س) برگزار شد. در این همایش که فولادی معاون پرورشی اداره، زینل زاده مسئول بسیج دانش آموزی و تعدادی از کارشناسان مدیریت و مسئولین شهر نیز حضور داشتند. یکی از کارشناسان فرهنگی سپاه ناحیه لارستان به تفصیل تاریخچه واهداف شبکه های مجازی که نقش قدرتمندی در تغییر و نگرش یک جامعه را به دنبال دارند برای دانش آموزان تبیین نمود و خطرات مترتب بر آنها را در عرصه های مختلف اجتماع وخانواده یادآور شد. دانش آموزان نیز سئوالات و دغدغه های خود را پیرامون این شبکه های اجتماعی هدفدار مطرح  نمودند.
۶) همزمان با سراسر کشور آزمون بین المللی «تیمز»  با حضور ناظران واحد تحقیقات اداره کل در پایه های چهارم ابتدایی و هشتم متوسطه اول در مدارس منتخب جنوب فارس به مرکزیت و نظارت لارستان برگزار شد. این آزمون که از یک استاندارد جهانی برخوردار می باشد در مطالعات آموزش علوم تجربی وریاضیات به عمل می آید. دبستان هاشمی زاده لار و صدیقه طاهره دهکویه دو مدرسه منتخب جهت برگزاری این آزمون بودند و با اعزام رابطین تحقیقات منطقه جنوب به گراش وخنج و بیرم در مدارس منتخب این مناطق نیز این آزمون برگزارشد.
۷) به مناسبت بیستم فروردین ماه روز ملی فن آوری هسته ای، همایشی تحت همین عنوان توسط دو دبیرستان دخترانه دوره اول شاهد و فرزانگان در تالار وحدت برگزار شد و دانش آموزان این دو آموزشگاه با همراهی وتلاش مدیران و مربیان خود برنامه های متنوعی از قبیل ارائه  چندین مقاله به زبانهای فارسی وانگلیسی، اجرای چند مسابقه، برپایی نمایشگاه دست آوردهای هسته ای و… برگزار کردند. دراین مراسم محمد فیاض پور مدیرآموزش و پرورش لارستان درسخنانی ضمن تجلیل از شهدای هسته ای وتقدیر از برگزارکنندگان این همایش گفت: الحمدالله در شهر خودمان همواره به علوم جدید مثل نانو، فناوری هسته ای وامثال آن اقبال خوبی نشان داده اند و در این راستا ۱۹ نفر از دانش آموزان ما در المپیادهای علمی استان پذیرفته شده اند که لار پس از شیراز بیشترین پذیرش را داشته است. همچنین ۱۱نفر در مسابقات علمی-عملی کاردانش و فنی حرفه ای در استان مقام آورده اند و۴ تن از آنها به مرحله کشوری راه یافته اند.
 ۸) به مناسبت ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز بزرگداشت مقام مادر و زن ویژه برنامه ای در نمازخانه مدیریت برگزارشد و به همین بهانه از کارکنان زن این اداره با اهداي لوح تقدیر و هدیه تجلیل به عمل آمد. در این مراسم همچنین رییس آموزش وپرورش در سخنانی ضمن تقدیر از تلاش بی شائبه تک تک همکاران اداری، از اقدامات هشت ماهه مدیریت خود گزارشی ارائه داد و برنامه های پیش رو از جمله برنامه های گرامیداشت هفته معلم را تشریح نمود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان