میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 فوریه 2015 ساعت 6:03 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 2,105 بازدید

هشت خبر از اداره آموزش و پرورش لارستان

IMG_1759-294x195هشت خبر از اداره آموزش و پرورش لارستان

روابط عمومي اداره آموزش و پرورش لارستان:

۱) آموزگاران لارستانی در جشنواره الگوهای برتر تدریس مرحله استانی سال تحصیلی۹۲-۹۳ درپایه های مختلف تحصیلی رتبه های برتر استان را به خود اختصاص دادند. در پایه اول دبستان مرضیه زینلی، معصومه نجیب زاده، اعظم آشنا و سیما حامدی نیا توانستند رتبه اول مناطق و شهرستانهای فارس را به خود اختصاص دهند. در پایه دوم ابتدایی نیز فاطمه خوش لقا، عفیفه زمانی لاری، عاطفه استقلال، سجاد حامل و معصومه معقولی رتبه اول استان راکسب کردند. در پایه چهارم ابتدایی نیز طاهره پیش آهنگ، طیبه رخساری، حلیمه طاهری و معصومه صادقی رتبه دوم مناطق و شهرستانهای فارس را از آن خود نمودند.

۲) از سوی کارشناسی فرهنگی هنری مدیریت جشنواره سرود دانش آموزی،  در سه مقطع دبستان و متوسطه دوره اول و دوره دوم به مدت دور روز (شنبه و یکشنبه، ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه) برگزار شد. مقطع دبستان این مسابقات در محل کانون شهدا با حضور ۱۰ گروه از مدارس دخترانه و ۴ گروه از مدارس پسرانه  و  مقطع دبیرستان در محل سالن غدیر با شرکت ۶ گروه دختر و ۳ گروه پسر از دوره اول و ۴ گروه دختر از دوره دوم متوسطه با هم به رقابت پرداختند. آیین اختتامیه این مسابقات نیز روز دوشنبه ۲۰بهمن ماه در تالار وحدت برگزار  شد وگروه های برتر برای شرکت در مرحله استانی معرفی شدند.

۳) جشنواره تئاتر دانش آموزی با شرکت گروه های نمایشی از سه مقطع تحصیلی در تالار فردوسی (استاد جمالی) برگزار شد و گروههای برتر به جشنواره استانی معرفی خواهند شد. در این دوره سه گروه نمایش خواهران از متوسطه اول وسه گروه از متوسط دوم و یک گروه نمایش پسران با هم به رقابت پرداختند گروه های نمایش در مقطع ابتدایی نیز در ماه آینده اجرا خواهند داشت.

۴) به مناسبت دهه فجر یک دوره مسابقات هندبال در بین مدارس پسرانه و در دو مقطع دبستان ومتوسطه اول برگزار شد که در نهایت این نتایج به دست آمد:

مقطع ابتدایی– مقام اول: دبستان شاهد فرهنگیان(پایه ششم)/ مقام دوم: دبستان شاهد فرهنگیان (پایه پنجم)/ مقام سوم: دبستان تربیت/ کاپ اخلاق: دبستان عطایی
مقطع متوسطه اول– مقام اول: دبیرستان شاهد بانو آفتابی/ مقام دوم: دبیرستان نمونه شهید فراست/ مقام سوم: دبیرستان شادروان راضی/ کاپ اخلاق: آموزشگاه غیر دولتی کوشا

۵) به مناسبت دهه فجر از سوی دبستان دخترانه مکتب الزهرا(س)  جشنواره و مسابقه ای با عنوان «کارخلاق با اشکال هندسی» با شرکت دانش آموزان پایه های سوم تاششم ابتدایی مدارس شهر وحومه برگزار شد. در این مراسم که حجه الاسلام نوربخش امام جمعه لارستان، فیاض پور مدیر آموزش وپرورش و معاونین او و تعدادی از مسئولان شهر نیز حضور داشتند دانش آموزان با استفاده از اشکال هندسی هنرهایی را خلق کردند که در نهایت به آثار برتر جوایزی اهدا شد.

۶) برای سومین سال متوالی جشنواره فیلم رشد با مشارکت فعال ۳۶ مدرسه از دوره های مختلف تحصیلی برگزارشد. در این جشنواره که از۴ الی ۸ بهمن ماه ادامه داشت وبا استقبال گسترده دانش آموزان و اولیا همراه بود جدیدترین فیلمهای برگزیده دانش آموزی از سراسر کشور اکران شد و دانش آموزان پس از نمایش هرفیلم به نقد آنها می پرداختند.

۷) توسط حوزه بسیج دانش آموزی امام جعفر صادق(ع) ومدیریت آموزش و پرورش لارستان تعداد ۱۵۰ دانش آموز دختر و۸۰ دانش آموز پسر متوسطه دوم در قالب کاروان راهیان نور به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس اعزام شدند و از نزدیک با گوشه هایی از حماسه های به یاد ماندنی رزمندگان دلیر کشورمان با روایتگری راویان این حماسه بزرگ ودر فضایی سرشار از عطر شهدا و معنویت روحانی آنجا، آشنا شدند و در سفر چهار روزه خود از مناطق مختلفی از جمله علقمه، شلمچه، فتح المبین، معراج شهدای گمنام و… بازدید نمودند.

۸) امسال نیز دانش آموزان لارستانی همپای سایر اقشار مختلف مردم در راهپیمایی یوم الله۲۲بهمن با حضور گسترده خود حماسه ای پرشور خلق نمودند. امسال سازمان دانش آموزی و روابط عمومی آموزش و پرورش در یک اقدام مشترک دانش آموزان عضو سازمان دانش آموزی را بسیج نموده و در یک ساز ماندهی منظم و با حمل پلاکارد های مختلف پیشاپیش مراسم راهپیمایی، جلوه زیبایی از حضور پرشور نسل نوجوان در پاسداری از انقلاب عزیزمان را به تصویر کشیدند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان