میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 جولای 2015 ساعت 1:47 ق.ظ سرویس:مطلب شما 8 دیدگاه 1,739 بازدید

هفت دليل براي ساخت جاده «اناخ»

هفت دليل براي ساخت جاده «اناخ»

مسعود محبي/ اوز:‌ با سپاس از تلاش مسئولین و خدمتگزاران محترم نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه لارستان. وجود جاده های استاندرد یکی از بسترها و زیر ساختهای پیشرفت یک منطقه و از شاخص های رشد یک جامعه می باشد. علی رغم نیاز و استعداد موجود، متاسفانه استان فارس و بخصوص لارستان از نظر دارا بودن راهها و جاده های استاندارد یکی از عقب افتاده ترین مناطق کشور می باشند. این کمبود در لارستان بیشتر مشهود است؛ علی رغم اینکه در بسیاری موارد جاده ها با مشارکت خیرین ساخته شده است. یکی از این دلایل، سهل انگاری، بی توجهی و بی عملی برخی مسئولان و نیز تنگ نظری برخی افراد دیگر می باشد.
هدف ساخت جاده در هر منطقه در وحله اول خدمت رسانی بهتر و ایجاد آسایش بیشتر برای مردم می باشد و خدمت رسانی در جهت آسایش مردم از اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی است. در وحله بعد ساخت جاده بستر سایر سرمایه گذاری ها در هر منطقه می باشد.
ساخت جاده چک چک که باعث حذف گردنه ورا گردیده و ارتباط نزدیکتری را برای مردم شهرهای خنج و لامرد با گراش و لار میسر می سازد به هیچ عنوان نگرانی و ناراحتی برای اوزیها بوجود نیاورده است. چه بسا این عمل مورد تقدیر مردم اوز نیز قرار گرفته است و هر انسان منصفی این کار را پسندیده و ارزشمند می داند. در این راستا پیشنهاد ساخت جاده اناخ مطرح می گردد. لازم به ذکر است ساخت این جاده هیچ ضرر و زیانی برای منطقه بخصوص گراش ندارد که احتمالا با این طرح مخالفت خواهند کرد. همچنان که ساخت جاده چک چک نیز هیچ ضرر و زیانی برای اوز ندارد. چه بسا این جاده جدید منافع زیادی هم برای گراشی ها داشته باشد. کوتاه شدن مسیرشان به شیراز و بندر و آبادانی زمینهایشان در منطقه اناخ.

مسیر اناخ یکی از راههای قدیمی لارستان بوده است که در قدیم مورد استفاده مسافرین غرب لارستان به سمت شهرقدیم لار، بندرعباس و شیراز بوده است. ساخت این مسیر باعث کوتاه شدن حدود ۱۵ کیلومتری و حدود ۲۰ دقیقه ای شهرهای غرب لارستان و سایر نقاط فارس تا شهر قدیم لارستان و صرفه جويی در وقت و زمان مسافرین می گردد و مزایای زیادی به شرح ذیل برای مردم و مسافرین دارد:

۱_ طرحی بسیار ارزشمند و زیربنايی برای لارستان خواهد بود.
۲_ کاهش مسیر مسافرین غرب لارستان به بندرعباس.
۳_ کاهش معنی دار مصرف سوخت که باعث صرفه جويی در بودجه مردم که خود کمک شایانی به اقتصاد کشور و بودجه دولت می باشد، خواهد شد.

۴_ به دلیل کاهش مسیر سفر و مستقیم شدن جاده و عدم عبور از ترافیک شهری، حوادث رانندگی به میزان چشمگیری کاهش می يابد.
۵_ مردم غرب لارستان بخصوص بخش اوز که هم اکنون از مسیرهای غربی برای سفر به شیراز استفاده می کنند به دلیل بهتر بودن و نزدیکتر بودن این جاده، بالطبع از مسیر جدید استفاده خواهند کرد.
۶_ این طرح باعث آبادانی منطقه مترو که اناخ خواهد گردید و رونق را به آنجا بر خواهد گرداند.
۷_ رضایت مردم غرب لارستان بخصوص بخش اوز و بلوک هرم و کاریان و نیز شهرستان خنج را در بر خواهد داشت که خود باعث ایجاد اتحاد بیشتر در لارستان و نیز تاثیر شایانی در انتخابات خواهد گذاشت.
در آخر ضمن سپاس و تشکر مجدد از مسئولین منطقه، امید است با تلاش بیشتر و خلوص نیت مسئولین و افراد خیر بتوان خدمت بیشتری را به مردم شریف ایران عزیز بخصوص مناطق محروم جنوب و لارستان انجام داد. خدمت به عموم مردم و مشارکت مردمی در همه صحنه ها از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد.


و من الله توفیق/ دهم تیرماه ۱۳۹۴


8 نظر

 1. محمود گفت:

  0

  0

  اصلا وابدا این جاده علاوه برهزینه زیادهیچ نفعی برای مردم ندارد

 2. لاری گفت:

  0

  0

  راهها باید به صورت شبکه عنکبوتی باشدواز طرق مختلف به مناطق دسترسی باشد و هر چه جادههای ارتباطی بیشر باشد رفاه و امنیت بیشتر در بر داردو در وقت و هزینه صرفه جویی می گردد جاده سازی یک امر اقتصادی است نه سیاسی و همه از مواهب ان بهرمند می گرددند

 3. فضل اله گفت:

  0

  0

  پيشنهاد خوبي ميباشد اميدوارم مسئولين كار را پيگيري كنند بهسازي اين جاده به نفع منطقه ميباشد.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  حیف پول.چرا این همه هزینه.فقط بخاطر مردم بخش اوز ساکت بمونن وادعای شهرستانی نکنن

 5. علوی از اوز گفت:

  0

  0

  اجداث این جاده سبب رونق بیشتر شهر قدیم ونزدیکی لارستان به مناطق عربی وشمال لارستان بزرگ میشود ودرحقیقت بازسازی یک راه تاریخی در لارستان است که بخشهای اوز وجویم وخنج را از این طریق به مرکز لارستان نزدیکتر میکند

 6. لارستانی گفت:

  0

  0

  درحالیکه بیشتر شهرستانها دارای راهای زیادی از مرکز شهرستان به طرف بخشها وسایر مناطق دارند احیای راه اناخ که شهر قدیم را به اوز وشمال عرب لارستان وصل میکند ایده خوبی است وباید اداره کل راه لارستان انرا بررسی نماید چون مقدار مسافت ان چندان هم زیاد نیست وشریان جدیدی به شهر قدیم اصافه میشود

 7. حسین فقیهی گفت:

  0

  0

  با سلام
  اتفاقا کار بسیار خوبی هست ما استقبال می کنیم ….و فکر نکنم هزینه سنگینی هم داشته باشه

 8. لاری گفت:

  0

  0

  جاده اناخ که شهر قدیم در گزشته به سمت اوز وخنج وسایر مناطق مثل بلوک بید شهر وبلوک هرم وکاریان متصل میکرده است باید مورد توجه ادره کل راه وشهر سازی قرار گیرد چون راه جدید ومهمی برای شهر قدیم میشود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان