میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 فوریه 2014 ساعت 6:15 ب.ظ سرویس:گزارش تصویری بدون دیدگاه 1,744 بازدید

همايش «رسانه و انقلاب» در شيراز برگزار شد + گزارش تصويري «آفتاب لارستان»

IMG_8628همايش «رسانه و انقلاب» در شيراز برگزار شد

خبرگزاری ایکنا از فارس: به‌منظور گرامیداشت چهلمین روز درگذشت کاظم معتمدنژاد، همایش «رسانه و انقلاب اسلامی» شب گذشته، ۱۸ بهمن در شیراز برگزار شد.
سیروس رومی، پیشکسوت مطبوعاتی فارس در این همایش با تصریح اینکه پروفسور معتمدنژاد با رفتن خود کشوری را به سوگ نشاند، گفت: در ایران در حوزه رسانه کسی نیست که از ایشان تأثیر نگرفته باشد و به همین دلیل زمانی‌که ایشان پرگشودند تمامی اهالی مطبوعات کشور به سوگ نشستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه تاریخچه ۲۲۰ ساله مطبوعات شیراز پرداخت و گفت: حتی اگر شیوه‌های ارتباطات هخامنشیان را روزنامه‌نگاری ندانیم باز هم فارسی‌ها آغازگر رسانه‌ای ایران هستند و افراد برجسته و صاحب نام استان فرهنگی ایران توانسته‌اند که سنگ بنای اولیه مطبوعات را در ایران بگذارند و نگاهی به تاریخ مطبوعات ایران خود گواهی بر این ادعاست.
بنابر این گزارش، اسدالله معتمدنژاد، برادر مرحوم کاظم معتمدنژاد نیز در این مراسم گفت: اعتبار هیچگاه به نام نیست بلکه به عملی بی‌ریاست که آدمیان را از عمل به علم رهنمون می‌سازد و پله پله به اوج صدرات نه فقط سیاسی که به نوع علمی نزدیک می‌کند.
وی افزود: دکتر کاظم معتمدنژاد همیشه به پشتوانه دانش‌آموختگان امروز علم ارتباطات بر صدر علم و اخلاق تکیه زد و در این صدرات جای هیچکس را تنگ نکرد و به‌دنبال توسعه صدارتی بود که شاگردانش در آن جای هرگونه پیشرفتی را پیدا کنند.
معتمدنژاد تصریح کرد:‌ آن مرحوم کم‌بین نبود و همه چیز را در فزونی آن می‌خواست آن هم برای دیگران؛ اهل تقسیم بود و معتقد به دانش بخشیدن و به همین دلیل همیشه تکرار می‌کرد که دانش را باید بخشید چون تعلیم روزی فراموش می‌شود ولی بخشش جایگاهی همیشگی می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد:‌ معتمدنژاد همیشه بی‌طرف بود اما نه بی‌هدف، امید داشت و امیدوار و راه را نورانی می‌دید هر چند تاریک بود و این صفات او را برجسته کرد.
هادی خانیکی، استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی نیز در این همایش، انقلاب اسلامی را انقلاب رسانه‌ها دانست و گفت: انقلاب اسلامی، انقلاب رسانه‌های کوچکی چون نوار کاست، نشریات محلی و شب‌نامه‌هایی است که در برابر رادیو و تلویزیون آن زمان توانست پیروز شود، بود.
وی با بیان اینکه در حوزه نظریات نوین ارتباطات و توسعه، نظریه تکرارشونده‌های فرهنگی وجود دارد، افزود:‌ بر اساس این نظریه فرهنگ مثل ژن که تکرار بیولوژیک زندگی است، می‌باشد و می‌توان دنبال تکرارشونده‌هایی گشت که فرهنگ را دنبال می‌کنند.
خانیکی با تصریح اینکه‌ فرهنگ در یک زمین خشک بارور نمی‌شود،‌ گفت: یکی از موارد بارور شدن فرهنگ، وجود پیشینه و پشتوانه در حوزه‌های فرهنگی است.
بنا‌بر این گزارش، سیدمحمد احمدی، استاندار فارس نیز در این مراسم گفت: داشتن اخلاق عملی یکی از ویژگی‌های ضروری برای جاودانه شدن است.
وی اضافه کرد: متأسفانه در اکثر مباحث از اخلاق فاصله گرفته‌ایم و در هر حوزه‌ای که به توفیقی دست یافتیم،‌ علت آن توجه به اخلاق عملی بوده است.
استاندار فارس با بیان اینکه تجلیل از بزرگان هر عرصه‌ای زمینه‌ساز نهادینه کردن اخلاق عملی است، گفت: یکی از اولویت‌های ما بزرگداشت تمام کسانی است که به‌عنوان بزرگ در عرصه‌ای از آنان نام برده می‌شود.
احمدی با تأکید بر اینکه معنای بزرگی به بالابودن سن و سال نیست، تأثیرگذاری و شاخص بودن در مباحث علمی و عملی را از جمله عوامل بزرگی افراد برشمرد و افزود: امروز ارتباطات و تبلیغات یکی از مهم‌ترین مباحث به‌شمار می‌رود.
استاندار فارس با اشاره به تلاش‌های پرفسور معتمدنژاد در مسیر اعتلای علم رسانه و ارتباطات، ‌گفت: توجه به ارتباطات یکی از دلایل جاودان شدن انسان است.
استاندار فارس گفت: داشتن اندیشه خالصانه و خدمت صادقانه، راه جاودانه شدن انسان است و پرفسور معتمدنژاد واجد این ویژگی‌ها بود.

در این همایش همچنين از ۳۰ روزنامه نگار پیشکسوت فارس تقدیر به عمل آمد که نام حاج ابراهیم انصاری لاری، استاندار اسبق فارس و از روزنامه نگاران باسابقه لاري در ابتدای این ليست قرار داشت. در ادامه مي توانيد تعدادي از عكس هاي اختصاصي «آفتاب» را كه «حسين فربودي» ثبت كرده است ببينيد.

IMG_5451 IMG_5445 IMG_8533 IMG_8575 IMG_8567 IMG_8555 IMG_8581 IMG_8583 IMG_8599 IMG_8611 IMG_8604 IMG_8600 IMG_8619 IMG_8624 IMG_8669 IMG_8666 IMG_8643 IMG_8673 IMG_8685 IMG_8692


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان