میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 مارس 2017 ساعت 5:14 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 1,584 بازدید

همایش «تربیت بدنی و علوم ورزشی» در لار برگزار شد + تصاویر

با حضور رییس اسبق فدراسیون فوتبال کشور و رییس دانشگاه آزاد فارس

همایش «تربیت بدنی و علوم ورزشی» در لار برگزار شد + تصاویر

  دادکان: تأکید بر عملیاتی کردن ورزش به جای تئوری کردن آن

معاون ورزش دانشگاه آزاد و رییس اسبق فدراسیون فوتبال کشور، در لارستان گفت: امسال ۲۵۰ هزار دانشجوی دختر و پسر دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش فعالیت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر در لارستان، دکتر محمد دادکان دوشنبه در نخستین همایش ملی تربیت بدنی و علوم ورزشی که در سالن فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان برگزار شد با اشاره به اینکه توسعه ورزش های همگانی و درون دانشگاهی در این معاونت محقق شده است، اظهار داشت: برگزاری همایش ها و سمینارهای تربیت بدنی و علوم ورزشی بخشی از ورزش است، از این رو باید به عملیاتی کردن ورزش به جای تئوری کردن آن، توجه بیشتری داشت.

وی با اشاره به اینکه امر قهرمانی در ورزش باید از تک رشته های کشتی، وزنه برداری و تکواندو خارج شود، افزود: امیدواریم کسب مدال های آسیایی، جهانی و المپیک تنها منحصر به رشته های انفرادی نباشد و ورزش های گروهی نیز در میادین بزرگ بین المللی برای ایران اسلامی افتخار آفرینی کنند.

معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امسال ۲۵۰ هزار دانشجوی دختر و پسر این دانشگاه در بحث ورزش فعالیت می کنند، گفت: این رقم معادل یک ششم کل دانشجویان دانشگاه آزاد را تشکیل می دهد و تمام تلاش ما این است که با توکل بر خداوند متعال، این تعداد را در سال ۹۶ افزایش دهیم.

وی با تأکید بر رونق ورزش در میان دانشجویان، یادآور شد: حاصل باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی که در سال ۹۴ تأسیس شد، تشکیل ۱۰ تیم حرفه ای آقایان و ۱۰ تیم حرفه ای در بخش بانوان است که از میان آنها ۱۱ تیم رشته های مختلف ورزشی در لیگ برتر عنوان نخست را از آن خود کردند، ۴ تیم نایب قهرمان شدند و دو تیم نیز بر سکوی سوم قرار گرفتند و یک تیم از دور رقابت ها کنار رفت.

دادکان با بیان اینکه هدف اصلی ورزش رشد تفکرات انسان ها است، تأکید کرد: ورزش علاوه بر پرورش جسم، در روح و روان انسانها بسیار تأثیرگذار است و افکار را از هرگونه ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی دور می کند.

این مسئول ورزشی با اشاره به اینکه همه ما به خانواده های شهدا، جانباز و ایثارگر مدیون هستیم، بیان کرد: وقتی نامی از دانشگاه آزاد اسلامی می بریم، خاطره زنده یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی که این مجموعه بزرگ را حفظ و مدیریت کرد در اذهان عمومی تداعی می شود.

وی  رییس دانشگاه آزاد اسلامی را پاسدار حقیقی دفاع از حریم علم و ورزش دانست و از زحمات دکتر حمید میرزاده تشکر و قدردانی کرد.

  دانشگاه آزاد لارستان، یکی از بهترین دانشگاه‌های آزاد کشور

در ادامه دبیر هیأت امنا و رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با همت والای آیت الله هاشمی رفشنجانی تشکیل شد، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان شناخته شده است که این امر بزرگترین افتخار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حمزه سارویی با اشاره به فارغ التحصیلیِ پنج میلیون نفر از دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با ۴۱ واحد دانشگاهی و ۱۰۰ هزار دانشجو، بیشترین تعداد واحد دانشگاهی در میان تمامی استان های کشور را دارد و  پس از استان های تهران و خوزستان نیز از نظر تعداد دانشجو، سومین دانشگاه ایران است که همین امر افتخاری بزرگ برای این استان پهناور به شمار می آید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس حضور محمد دادکان در رأس ورزش دانشگاه آزاد را غنیمت شمرد و تصریح کرد: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر اینکه در زمینه های علم، پژوهش و فرهنگ زبانزد عام و خاص هستند، در حوزه ورزش نیز بسیار درخشان ظاهر شدند.

سارویی با تأکید بر نیاز دانشجو به سلامتی روح و جسم در کنار کسب علم، گفت: وجود جسم سالم و روحیه قوی، باعث یادگیری مطلوب تر علم در زمان تحصیل می شود.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در امر ساخت اماکن ورزشی و امکانات، در تک تک واحدهای دانشگاهی کشور بسیار خوب عمل کرده است و بزرگترین سالن ورزشی دانشگاه آزاد جنوب کشور در شیراز وجود دارد که بازی بین دو تیم فوتسال عراق و ایران در این سالن برگزار شد.

دبیر هیات امنا و رئیس  دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه کشور ایران در رشد و تولید علم در خاورمیانه عنوان نخست را دارد،  یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه تولید علم در داخل کشور حایز رتبه نخست است و در جهان نیز در رده ۱۵۵ قرار دارد که این رتبه در میان تعداد انبوه دانشگاه های دنیا، بسیار قابل قبول است.

سارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان را قدیمی ترین دانشگاه دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان با وجود اساتید و دانشجویان شایسته و همچنین اعتبار مطلوب، می تواند یکی از بهترین دانشگاه های آزاد استان فارس و حتی کشور شناخته شود.

تقدیر مهدی زاده از بنیاد نیک‌اندیشان هاشمی زاده

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان نیز در این همایش، ورزش و تربیت بدنی را یکی از ابعاد پیشرفت و ترقی دانشگاه ها دانست و خاطرنشان کرد: نخستین همایش ملی تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، نشان از مأموریت شایسته دانشگاه آزاد استان فارس در توسعه ورزش است.

مهدی مهدی زاده ضمن خوشامدگویی به دکتر دادکان، خطاب به وی گفت: دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان در دو سال گذشته در سطح داخلی و منطقه و همچنین ملی، حائز مقام های اول تا سوم شده اند که این امر در رشد و پیشرفت این دانشگاه بسیار تاثیر گذار بوده است.

وی با اشاره به اینکه ورزش باعث جلوگیری از هرگونه ناهنجاری های اخلاقی در جامعه می شود، تصریح کرد: ورزش می تواند باعث شادابی روح و جسم انسان ها شود که همین امر در زندگی روزمره می تواند تأثیر مثبتی داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان با بیان اینکه خیرین این شهرستان با حمایت مسئولین گامهای موثری را در همه زمینه ها برداشته اند، افزود: موسسه خیریه هاشمی زاده لارستان قصد دارد مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال را به منظور تعمیر و تجهیز سالن دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان هزینه کند که جا دارد از زحمات منصور اسماعیلی رییس این بنیاد خیریه تشکر و قدردانی کنم.

دکتر مهدی زاده در پایان با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تمام تلاش خود را برای رفع نیازهای جامعه به کار می گیرد، تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان هیچ گونه اعتبار مالی از دولت دریافت نمی کند و تمام هزینه های خود را از شهریه های دانشجویان مصرف می کند که امیدواریم با همین روند، روز به روز شاهد پیشرفت و رشد این واحد دانشگاهی باشیم.

نخستین همایش ملی تربیت بدنی و علوم ورزشی با حضور مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی و اساتید برجسته رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی کشور، بعد از ظهر دوشنبه ۲۳ اسفندماه ۹۵ در سالن فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان به کار خود پایان داد.

* عکس‌ها از: کیوان فتحی و سعید رزاقیان


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان