میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در16 ژانویه 2015 ساعت 10:39 ق.ظ سرویس:اجتماعی یک دیدگاه 2,820 بازدید

همایش معاونان آموزشی ۱۵ اداره آموزش و پرورش فارس در لارستان برگزار شد+ گزارش تصويري

باحضور معاونان مديركل آموزش و پرورش فارس

همایش معاونان آموزشی ۱۵ اداره آموزش و پرورش فارس در لارستان برگزار شد+ گزارش تصويري

جلسه هم اندیشی معاونان آموزشی و مسئولان آموزش متوسطه دوم حوزه قطب جنوب فارس با حضور دکتر ناصر قجری معاون آموزش متوسطه، شجاعی رئیس اداره آموزش متوسطه و قاسمی کارشناس مسئول مدارس شبانه روزی اداره کل آموزش و پرورش استان در دبیرستان شبانه روزی نرجس خاتون لار برگزار شد.

قجري: نظام آموزش و پرورش ما عاريتي است!
به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان در این همایش دکتر قجری در سخنانی ضمن تقدیر از شرکت کنندگان و میزبانان عنوان داشت: اگر می خواهیم کشوری توسعه یافته تلقی شویم الزاما باید به آموزش و پرورش توجه بیشتری کنیم و همه کشورهای پیشرفته دنیا کار را از آموزش و پرورش شروع کرده اند. وی وضعیت آموزش و پرورش ایران در یکصد سال گذشته را دارای افت و خیزهای زیاد و عاریتی دانست که تحت تاثیر مکاتب و روشهای آموزشی غربی بوده است و یاد آور شد پس از پیروزی انقلاب به ویژه از سال۶۱ تا ۶۷ تلاشها و مطالعات زیادی در جهت نظام بنیادین صورت گرفت و  از سال ۸۲ مجددا بحث تغییر وتحول بنیادین مورد توجه جدی و سرانجام در سال ۸۹سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مورد تصویب قرارگرفت و اکنون به سمت عملیاتی کردن آن گام برداشته ایم و اگرچه هنوز هم این سند ابهاماتی دارد و نقدهایی برآن وارد می شود اما چیزی که مسلم است اهداف و چشم انداز ها در آن روشن است و این سند منشوری است که همواره باید بدان توجه کنیم و گفتمان غالب ما بر مبنای همین باشد.
معاون آموزش متوسطه همچنین خاطرنشان ساخت این سند تحول زیرنظام هایی دارد که مهمترین آنها توجه به منابع انسانی است و شورای عالی آموزش و پرورش که معمولا معاونین آموزش متوسطه استانها را شامل می شوند همواره سیاست گذاری و رصد اجرای برنامه ها را برعهده دارند.

IMG_3757

وی در بخشی از سخنان خود به مقوله مهم کیفیت بخشی اشاره داشت وآن را راهبرد اصلی و بزرگ و سیاست کلان آموزش و پرورش دانست و گفت: کشور ما در مقایسه با کشورهای همتراز خود ازحیث آمار تحت پوشش در وضعیت مطلوبی قرار دارد اما مهم توجه به کیفیت بخشی آنهاست که نظر وزیر آموزش و پرورش نیز همواره حرکت به سمت کیفیت بخشی و استاندارسازی آموزش است و باید تمامی اجزا و عناصری که در ارتقا کیفیت آموزش موثر هستند شناسایی کنیم.

قجری یکی دیگر از مهمترین مولفه ها در این سند چشم انداز را ساماندهی نیروهای انسانی ذکر کرد و با اشاره به عدم توزیع مناسب نیروهای انسانی در نقاط مختلف استان وتغییر نظام آموزشی از پنج سه چهار به شش سه سه تاکیدکرد ماموریتی برای ماست که از هم اکنون پیش بینی مناسب را در پنج مورد داشته باشیم که دو مورد آن یعنی بحث نیروی انسانی و فضاهای انسانی برعهده ماست و دو مورد آن یعنی درجه بندی مدارس در سیستم بگفا و قوانین و مقررات آموزشی برعهده وزارتخانه و یک مورد توانمند سازی معلم و تولید محتوا کار مشترک ما و وزارتخانه است که باید دراین راستا دوره هایی برگزار شود که سال آینده هیچ معلمی بدون آگاهی و آموزش لازم سر کلاس نرود.

IMG_3761
تقویت پژوهشسراها، بحث مدرسه محوری و مدیریت ها، نظام رتبه بندی معلمین، توجه ویژه به امتحانات داخلی وهماهنگ و ارزشیابی های مستمر از دیگر محورهای بخش پایانی سخنان دکتر قجری در این همایش بودند.

فياض پور: توسعه منابع انساني ضرورت پيشرفت جوامع است
درابتدای جلسه محمد فیاض پور معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش لارستان در سخنانی ضمن بيان خیر مقدم به مهمانان عزیز از استفاده حداکثری از این جلسه و تعامل چند سویه تاکید نمود و مقوله توسعه منابع انسانی را از مهمترین مقوله های مهم وپیچیده یک جامعه دانست و عنوان داشت: اگر ما خواهان یک جامعه پیشرفته که حق مردم ما هم هست باشیم باید حول همین محور فعالیت کنیم و از شعار و آرمانی فکرکردن به دور باشیم.

وی با اشاره به کم انگیزگی معلمان و لزوم بررسی این مسئله خواستار توجه مسئولین کلان درجهت تامین منابع مالی لازم در این خصوص شد.

بازديد از پژوهشسراي دانش آموزي و چند مدرسه
در ادامه جلسه بحث های تخصصی معاونین آموزشی و کارشناس مسئولان متوسطه دوم ادارات با حضور شجاعی رئیس اداره آموزش متوسطه اداره کل و قاسمی کارشناس مسئول مدارس شبانه روزی استان برگزار شد.

IMG_3762
شرکت در همایش مدیران متوسطه اول و دوم، بازدید از پژوهشسرای دانش آموزی، مدرسه عادی وحدت و مدرسه شبانه روزی قنادی و بررسی توانمندیها، امکانات و مشکلات آنها از دیگر برنامه های دکتر قجری در لار بود.
گفتنی است دراین جلسه که تامین هزینه برگزاری آن نیز برعهده اداره کل بود، معاونین آموزشی و مسئولان آموزش متوسطه دوره دوم از ادارات آموزش وپرورش مناطق و شهرستانهای فیروزآباد، کوار، قیروکارزین، لارستان، لامرد، مهر، خنج، گراش، ناحیه۳شیراز، اوز، بیرم، جویم، اشکنان، گله دار و علامرودشت حضور داشتند.

IMG_3764 IMG_3756


1 نظر

  1. x گفت:

    0

    0

    اومدن لار دور همی یه حالی بکنن برن.
    اگه ذره ای فایده داشته باشه این همایش ها !

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان