میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲:۴۴ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 417 بازدید

همایش «نقش زنان در توسعه فرهنگی اجتماعی» در لارستان برگزار شد+ گزارش تصویری

همایش «نقش زنان در توسعه فرهنگی اجتماعی» در لارستان برگزار شد+ گزارش تصویری

روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان: همزمان با سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی همایش نقش زنان در توسعه فرهنگی اجتماعی با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی خرم امام جمعه لارستان، راسخی معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان، دکتر دستغیب مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده، کاووسی مشاور مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی، امیری مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عاصیان مشاور مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی، شیعاوی مشاور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)، قریشی مشاور مدیر کل اداره ورزش و جوانان و جمعی از رابطین بانوان ادارات و همسران مسئولین شهرستان به همت دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه لارستان و مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان در محل سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

در این مراسم ابتدا جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، به نقش و جایگاه زن در نظام جمهوری اسلامی اشاره نمود و تاکید نمود در حال حاضر مشارکت و حضور توانمند بانوان شهرستان لارستان اگر بهتر از آقایان نباشد کمتر هم نیست و بانوان نقش بسزایی در توسعه فرهنگی اجتماعی جامعه دارند.

حسنی در ادامه محور توسعه را نیروی انسانی معرفی نمود و اظهار داشت: در توسعه باید همه اقشار جامعه در نظر گرفته شود و در همه زمینه های فرهنگی-اقتصادی-سیاسی توسعه متوازن باشد .

دراین مراسم دکتر دستغیب مشاور استاندار و مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده نیز در بخشی از سخنان خود عنوان نمود: انقلاب اسلامی ایران اگرچه با هدف و معنا بود و همه مردم برای رفع تبعیض و برقراری عدالت تلاش کردند و چون هدف ارزشهای دینی و مذهبی بود خدا هم همراهی نمود.

وی افزود: یقیناً انقلاب با آسیب هایی مواجه است لکن آنچه در این مسیر باید در نظر گرفت استقامت در مسیر و مراقبت از تلاش هایی است که صورت گرفت و ما امروز نیازمند این هستیم که خیرین را به سمتی هدایت کنیم که خدمت به جامعه زنان محقق گردد. آنان را به راه اندازی مراکزی سوق دهیم که آسایش و آرامش دختران جوان فراهم شود.

وی همچنین هدایت افراد خیر و تصمیم گیر جامعه که بودجه را در اختیار دارند  را بسیار مهم عنوان کرد.

دستغیب در ادامه تصریح کرد: علی رغم پیگیری ها و تلاش های صورت گرفته ایجاد اشتغال در توان دولت نیست بلکه نیازمند خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی توسط زنان جامعه است و در این مسیر معاونت زنان ریاست جمهوری، دفتر اجتماعی استانداری و بودجه اقتصاد مقاومتی که در اختیار بسیج می باشد همگی با اختصاص وام های اشتغالزایی از زنان کارآفرین و طرح های اشتغالزایی آنان حمایت خواهند نمود.

گفتنی است قرائت بیانیه بانوان لارستان توسط صفا فرجام سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان،خوشامدگویی گوهرتاج باقریه مشاور فرماندار و کارشناس امور بانوان فرمانداری ویژه، سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر موسوی خرم امام جمعه  لارستان، بیان ضرورت ها و اولویت های حوزه بانوان توسط نماینده جامعه بانوان شهرستان ، اجرای گروه سرود آوای بی صدای بانوان ناشنوا، برگزاری کارگاه نقش انگیزش در توانمند سازی بانوان توسط دکتر مهرابی استاد مرکز آموزش علمی -کاربردی لارستان، معرفی رشادت  های با ختر بیگلری نخستین زن شهید نهضت امام خمینی (ره) و تجلیل از دختر شهیده، بیان خاطره «کودکی انقلابی»، اجرای کار زنده هنری دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی لارستان از دیگر برنامه های این همایش بود.

شایان ذکر است در حاشیه همایش  نمایشگاه عکس هایی از فعالیت های فرهنگی اجتماعی و سیاسی زنان از سال ۵۶ با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایشگاه آثار محصولات دستی بانوان کارآفرین لارستان در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

در ادامه تعدادی از عکس های روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی و «مژده سقایی» از این همایش را ببینید:

 


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان