میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 سپتامبر 2019 ساعت 2:05 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 348 بازدید

همراهی ۵۵ ساله آیت الله «نسابه» با مردم در «حسینیه حاج تقی»+ عکس

همراهی ۵۵ ساله آیت الله «نسابه» با مردم در «حسینیه حاج تقی»+ عکس

از اولین حضور آیت الله نسابه در حسینیه حاج تقی لار ۵۵ سال می گذرد و او همچنان در این حسینیه با مردم و همراه آنهاست و مردم نیز همچنان وی را تکریم می کنند و درصدر می نشانند.

تعدادی از علاقه مندان این روحانی اثرگذار در یک صفحه اینستاگرام به نام آیت الله (اینجا) با بیان مقدمه ای تعدادی از عکس های وی در حضور این شب هایش در حسینیه حاج تقی علیرغم کسالت و کهولت سن را منتشر کرده اند که در ادامه می خوانید و می بینید:

***

امسال، پنجاه و پنجمین سال حضور حضرت آیت الله نسابه در حسینیه حاج تقی بوده است.

آیت الله حاج سید محمد حسین نسابه در سال ۱۳۴۳ بنا به دعوت مرحوم  آیت الله العظمی سید عبدالعلی آیت‌اللهی  (پسردایی و پدر خانم ایشان) در لارستان مستقر شدند.

ایشان از همان ابتدای فعالیت های خود در منابر و سخنرانی ها، اقدام به تبیین مواضع رهبر کبیر انقلاب اسلامی ‌نمودند؛  به نحوی که بارها توسط ساواک و فرمانداری لارستان ممنوع المنبر و تهدید شدند و در اواخر این دوران نیز به تبعید محکوم گردیدند. آیت الله نسابه اما  بی وقفه و بدون ‌اعتنا به تهدیدهای رژیم انگلیسی-آمریکایی پهلوی و ساواک جهنمی آن، بر ایراد سخنرانی های انقلابی و روشنگری نسل جوان پای می‌فشردند.

غالب این سخنرانی های انقلابی در #حسینیه_حاج_تقی  لارستان ایراد شده  است. ایشان در این حسینیه شروع به فعالیت های انقلابی خود در لارستان نمودند و با تبیین نظرات امام خمینی و همچنین برنامه‌ ریزی های تشکیلاتی، نسلی از جوانان انقلابی را تربیت کردند که چه در پیروزی انقلاب و چه در هشت سال دفاع مقدس جانفشانی های زیادی در راه اهداف حسینی داشتند و بسیاری از آنها به نام آوران عرصه جهاد تبدیل شدند.

پس از انقلاب نیز حضرت آیت الله به مناسبت های آیینی و مذهبی، برنامه های مختلفی در این حسینیه داشتند که عموم آن ایراد سخنرانی و تبیین اسلام سیاسی و اجتماعی بوده است.

حضرت ایشان در چند سال اخیر به دلیل کهولت سن و  وضعیت جسمی که داشتند نتوانسته اند به منبر و سخنرانی در این حسینیه بپردازند، با این حال هر سال تلاش می کنند که حداقل چند شبی در مجالس عزاداری این حسینیه شرکت داشته باشند.

گفتنی ها پیرامون فعالیت های حضرت آیت الله نسابه در حسینیه حاج تقی و تاثیرات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی آن، بسیار زیاد است و بی شک جمع آوری اسناد و خاطرات در مورد آن کاری است بس مهم.

نکته قابل ذکر اینکه، ابعاد فعالیت های انقلابی و دینی این عالم مجاهد و شخصیت کم نظیر ، به تدریج و با استفاده از زحمات پژوهشگران در حال روشن شدن و انتشار است. امید داریم این امر به شکل منسجم تری پیش برود.

عکس ها از: حامد درویش زاده و سعید رزاقیان


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اولین مرتبه ایشون به دعوت مرحوم اقا مجتبی به لار میان و در حسینیه کوریچان و مسجد میرعبدالعظیم هم سخنرانی میکنند.

 2. لاری گفت:

  0

  0

  درود بر روحانی اصلاح طلب آزاده

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان