میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 سپتامبر 2014 ساعت 3:16 ق.ظ سرویس:یادداشت 13 دیدگاه 2,631 بازدید

همه چیزمان به همه چیزمان می آید!

همه چیزمان به همه چیزمان می آید!

mobasheriاحمد مبشري: حالا اگر چیزی مان پرت بیفتد، فالش بخواند، لنگ بزند مگر چیزی می شود؟ اگر ردامان پاره است و خشتک خوشی مان جر خورده، دلیل نمی شود به فکر کفش کهنه مان نباشیم که زمستان در راه است. باز هم گرچه از این زمستان ها زیاد آمده و بچه هامان زیاد چاییده اند. اما زیادی مان شده از بس شنفتیم مقصر بچه است که چاییده و ننه سرما. قدری واضح تر مُنگ می زنم:

*توهم نزده ام و خیال نمی کنم در  شهر گل و بلبل شیراز قدم می زنم. دبی و لاس وگاس را نمی گویم. همین شیراز. دو قدم بالاتر. پارک شهرمان را ببینید. برازنده قواره شهرمان است. کپه های شن که صاف شده است و قدری چرخانک که بچه ها را سرگرم کند. پند تا درخت که به راحتی می توان شمرد. و مقادیری آسفالت. همین پارک به همه جای شهرمان می آید. از سر من یکی که زیاد است. بچه هایم را از سر بی جایی دوماهی، هر از گاهی، همین جا می گردانم و چیزکی سوار می شوند و تمام می شود.

*قرار نیست اتفاق خاصی بیفتد. خیلی هم خوب است. خانواده ها دمپختکشان را بر می دارند. دور همی می نشینند تا نیمه شب. قدری ترافیک میدان اما سنگین تر می شود. بشود. جشن هامان را هم همینجا می گیریم. شلوغ هم بشود بهتر است. آبادی است. میدان اما تمام دارایی شهر برای سرگرمی خانواده ها است. به شهرمان می آید.

*چند تا پاساژ و بازار و یکی دو خیابان کوتاه هم محل قدم زدن و هواخوری جوانان. تقسیم هم کرده ایم. شهر قدیمی ها سهم­شان قیصریه و مدرس. جنوب شهری ها هم بازار امام و دو میدان شهر جدید. بس است دیگر. چه می خواهید؟!

سرما خوردگی فرهنگی هم یا کار ننه سرمای استکبار است یا غلط کرده اند جوانان که سرما می خورند.

چرا شهر ما سینما ندارد؟

این مقدمه طولانی را نوشتم که این سوال بی جواب را طرح کنم. چرا شهر ما سینما ندارد؟ درست است که خیلی چیزها را نداریم و همه داشته هامان به نداشته هامان می آید. کلی اداره کل داریم و مدیر کل. فرودگاه بین المللی (ترمینال نداریم که نداریم) کلی چیز داریم که نمی شود شمرد. دست همه هم درد نکند. اما…

اما اگر قرار گذاشتی با خودت کار فرهنگی کردنت گل کند و فیلم «شهر موشها» را به بچه ات نشان بدهی باید ۳۶۰ کیلومتر تا شیراز بروی چون شهر ما سینما ندارد.

به نظر شما که عقلتان از من شریف تر است، این همه سال برای بهانه آوردن کافی نیست؟! شاید متولی کنونی سینما یا صاحب حقوقی اش، به درآمد آن احتیاجی نداشته باشد. شاید آنقدر زیان­ده است این سینما که نمی ارزد درش را باز کنند و شهر موشها و اخراجی های ۶ را نشان بدهند. شاید از کلمه خارجی سینما بدشان می آید. هزار شاید دیگر.

اما مگر همین یک جا قرار است سینما باشد؟ مگر حالا که متولی یا صاحب تک سینمای شهر به هر دلیل موجه، درش را زمین تخته کرده، نیاز به سینما و فیلم سینمایی مجوز دار دیدن هم درش تخته شده؟

حتما باید همه چیزمان به همه چیزمان بیاید؟ آسمان به زمین می آید اگر سینمایی تمیز و زیبا داشته باشیم و سالنی چند منظوره؟ تولیتش هم با شهرداری، ارشاد، بخش خصوصی… هر که. جایی باشد بتوان گفت سینما داریم. آبرو مند بود و هم قد ادعای­مان شد هم قبول می کنیم.

حالا که مدیر کل ارشاد استان هم از خودمان است. شعارشان هم فرهنگ اقتصادی است. همت می خواهد و عمل و قدری دوری از ماشین حساب. که ننشینیم به حساب که این پول را فلان بانک بگیرد چقدر ربایش می شود.

برای محکوم کردن بچه که چرا سرما خورده ای، اول دستان خود را با آب و صابون بشویید.


13 نظر

 1. اسحق شاکری گفت:

  0

  0

  سلام درد به هرشکل بنویسی درداست ولی درمان نه .میشه نامرد.پس دنبال کسی یاچیزی بگردکه راست ووالونش یکی باشد.حاجت ازکه می طلبید

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  جانا سخن از زبان ما می گویی
  ولی کو گوش شنوا
  الانه که آقایون بیان وسط بگن : ای وای نگو،کو بودجه، خزانه مملکت خالیه، بودجه نداریم، برید برید حرف زیادی نزنید، حالا اگه زیاد اصرار کنید شاید شاید لطف کنیم کلللی زحمت بکشیم مجوز بدیم که خیراتون با پول خودشون بسازن بعد ما بیایم هفته دولت افتتاحش کنیم که بگیم ما کردیم.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  مدیر کل جدید فقط شعارشان فرهنگ اقتصادی است اما در عمل چه؟
  باید روش اقتصادی در هنر و فرهنگ را هم بلد بود یا اینکه یاد گرفت
  تا به حال از خودمان پرسیده ایم که چرا در لار کسی به سمت بخش خصوصی نمیرود؟
  موانعی که مسئولان این شهر جلوی راه افراد ایجاد می کنند یکی از مهم ترین علل آن است،وقتی ببینند فرهنگ و هنر بازده اقتصادی ندارد کسی هم قدمی در این مسیر برنمیدارد
  اصلا مشکل یکی دو تا نیست،در این شهر هیچکس تکلیفش با خودش مشخص نیست،نه مسئولین با خودشان و مردم و نه مردم با خودشان و مسئولین

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ای بابا صبر کن ایشون بیاد بیشنه سر جاش بعد بگو اله و بله
   ای بابا ای بابا ای بابا

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   حضرت اقای ؛ای بابا؛
   من یه مساله ی کلی رو مطرح کردم که مربوط به همه میشه
   ضمنا همه شعار میدن ولی کو عمل،دلتو خوش نکن
   اگه کاری کرد اونوقت بیا بگو

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  خنبک زنی خشتک دری اخمد خان

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقتصاد فرهنگی : حاکم شدن پایه های اخلاق و ارزش های جامعه بر کلیت ساختار اقتصادی
  فرهنگ اقتصادی : تمام رویکردهای اقتصادی و اهداف اقتصادی در سبک متن جامعه قرار گرفتن
  اقای مبشری یعنی تا حوض گندیده وجودی را به هم نزنی نمی توانی بنویسی . دست بر دار

  ک

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  قلمت پاینده باد! جوانمــــــرد

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  کاش همه ی اونایی که دستی به قلم دارن و کاستی ها ونواقص شهر رو مبینن ،اونقدرمی نوشتن تامسؤلین کم کار به خودشو ن بیان و به وظیفه شون ،بیشترعمل کنن.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  مطلب بجایی بود

 9. مسعود ده نمكي گفت:

  0

  0

  شما حق نداريد سينما بسازيد!
  سينما فقط حق فيلم هاي من است!
  حالا هم كه سينما نداريد برويد به دوستانم در سپاه لار بگوييد دستشان درد نكند كه تنها سينماي لار را خريدند تا كسي نرود در آنجا فيلم ببيند!
  تازه داره از تلويزيون “معراجي ها”ي زيباي منم پخش ميشه!
  اصلا چه معني داره معراجي هاي منو از دست بديد بريد سينماي كفر و عصيان!

 10. خوشه چرخ گفت:

  0

  0

  سلام به نظر من بايد از اون باباهايي كه سال پنجاه و چند اتيشش زدن خواهش كنيم بريم پا بوسشون بگيم بيان مثل اولش كنند .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان