میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در21 سپتامبر 2014 ساعت 1:58 ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 1,330 بازدید

همچنان پیگیر راه اندازي دانشگاه فرهنگيان در لارستان هستيم

مدیر آموزش وپرورش لارستان:

همچنان پیگیر راه اندازي دانشگاه فرهنگيان در لارستان هستيم

روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان: در آخرین جمعه از شهریورماه و در آستانه بازگشایی مدارس سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه، محمد فیاض پور معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش لارستان پیرامون موضوعات آموزشی و پرورشی و برنامه های انجام یافته و پیش رو برای نمازگزاران سخن گفت.
وي در ابتدای سخنان خود ضمن گرامی داشت یاد وخاطره علمای بزرگوار و شهدای گرانقدر به ویژه شهدای فرهنگی ودانش آموز و تبریک ماه مهر و مهربانی و ماه شکوفایی علم و دانش به همه از آمادگی خانواده بزرگ آموزش و پرورش لارستان جهت میزبانی باشکوه و پرنشاط از همه سنگربانان عرصه تعلیم و تربیت خبرداد و عنوان داشت: مردمی ترین و فراگیرترین نهاد آموزش وپرورش است به نحوی که ما در هر خانواده حداقل یک نماینده داریم و به همین دلیل باید همکاری همه جانبه میان این نهاد و همه اقشار وجود داشته باشد.

IMG_6228
فياض پور تاكيد كرد: آموزش و پرورش لارستان آموزش و پرورشی است پرافتخار که مسئولین عزیز گذشته با خوبی و دلسوزی و با درایت توانسته اند تا به امروز نقش توسعه بخشی وپیشرفت را در این مجموعه نهادینه کنند .
وی در ادامه ازکمبود فضای آموزشی به ویژه در شهرک هایی که در شهر جدید احداث شده اند و در آنها ساخت فضای آموزشی پیش بینی نشده است به عنوان یک مشکل پیش روی خود در امر ثبت نام از ساکنین این شهرک ها یاد کرد و نداشتن یک سالن مجهز و اختصاصی جهت برگزاری امتحانات را از دیگر نیاز های این مدیریت  برشمرد.
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش لارستان همچنین اظهار داشت: یکی از بزرگترین معضلاتی که نوجوانان و جوانان را تهدید می کند بی انگیزگی آنها در امر تحصیل است  و علت آن را مشغله های ذهنی فراوانی که از سوی رسانه های جمعی برای آنان ایجاد می شود دانست و آن را به عنوان زنگ خطری برای خانواده ها و مسئولین برشمرد تا بیشتر به فکر غنای فرهنگی وآموزشی این نسل پویا باشند.

اين فرهنگي باسابقه کمبود نیروی انسانی و معلم به ویژه در مقطع ابتدایی را یکی دیگر از معضلات حوزه مدیریت خود نام برد و یکی از دغدغه ها و تلاش خود را دراین مدت جهت گیری برای حل این کمبودها بیان داشت و اولین اقدام خود را در این زمینه سازماندهی نیروهای انسانی و پست بندی دقیق آنها برشمرد تا هر معلم در پست و رشته تخصصی خود مستقر شود و به دانش آموزان خود خدمات مناسب ارائه دهد. وی همچنين از رایزنی خود با مسئولان استانی با حمایتهای همه جانبه مسئولان شهرستان در جهت اختصاص یافتن یک سوم نیروهای توزیع شده ی استانی به لارستان خبر داد .
او همچنین از اقدامات دیگر در این مدت به تقاضای افزایش سهمیه تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان در دیدار خود با رییس دانشگاه فرهنگیان کشور اشاره داشت و تاکید نمود با حمایتهای نماینده محترم همچنان پیگیر این افزایش سهمیه و همچنین اخذ امتیاز دانشگاه فرهنگیان برای لارستان هستیم.

بحث پی گیری پروژه های دولتی و اتمام پروژه های نیمه تمام، مشارکت مادی و معنوی مردم در امر تعلیم و تربیت و تحکیم اخلاق و ایمان برای داشتن نسلی پویا و فعال در این شهرستان بزرگ، تلاش در جهت راه اندازی فرهنگسرای فرهنگیان، تقدیر از  بیوت آیات عظام آیت اللهی و موسوی لاری، امام جمعه و حوزه علمیه، شورای اسلامی شهر، فرمانداری و سایر نهادها و خیرین، به خاطر همکاری و حمایت آنها از آموزش و پرورش  بخش پایانی سخنان محمد فياض پور را تشكيل دادند.

او در پايان بار دیگر از همه ی اقشار مختلف و نهادها به ویژه  نهادهای فرهنگی و آموزشی برای همکاری و تعامل بیشتر با آموزش و پرورش شهرستان جهت رشد و پویایی جامعه ی علمی دعوت به همکاری نمود.

عكس: آرشيو آفتاب لارستان


1 نظر

 1. 0

  0

  سلام
  خدا از زبونتون بشنوه که سهمیه افزایش پیدا کنه
  یاخدا
  به امید خدا میرویم برای تربیت معلم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان