میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 دسامبر 2014 ساعت 1:04 ق.ظ سرویس:فرهنگ و هنر 2 دیدگاه 2,845 بازدید

هنرمندان تئاتر لارستان براي معرفي نماينده خود به استان انتخابات برگزار مي كنند

گزارش نشست اهالي تئاتر لارستان

هنرمندان تئاتر لارستان براي معرفي نماينده خود به استان انتخابات برگزار مي كنند

عليرضا حقيقي/ باشگاه خبرنگاران آفتاب: با حضور هنرمندان پیشکسوت و جوان تئاتر لارستان، بار دیگر گردهمایی اعضاي انجمن نمایش پنجشنبه شب ۱۳ آذر در تالار فردوسی برگزار شد.

عبدالرضا میرزانیا هنرمند باسابقه تئاتر لار، مجري اين جلسه بود و از زحمات آیدا هاشمی سرپرست پيشين اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر کرد. وي سپس دستور كار اين جلسه را اعلام كرد و گفت: در این جلسه به بحث و تبادل نظر درباره انتخاب نماينده تئاتر لار در شورای عالی ۳۵ نفره تئاتر استان و گفت و گو درباره جشنواره نمایشنامه خوانی لارستان خواهيم پرداخت و در آخر نيز فیلم يكي از نمایشنامه خوانی هاي مهم را پخش خواهيم كرد.

3

به مشروعیت و مشارکت در امور هنري توجه شود

در ادامه سيدعلي هاشمیان رئیس اسبق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان به دعوت مجري مراسم به روي سن آمد. وي گفت: مشروعيت و مشارکت دو رکن مجزا است که باید به آنها توجه خاص شود. برنامه های متعدد فرهنگی و هنري و ازجمله همين جشنواره ها زمانی مشروعیت خواهند داشت که با پشتوانه تفكر همراه باشند.

هاشمیان با بيان بازگشت مشروعیت به فضاي فرهنگ و هنر این شهرستان افزود: بعضا ديده مي شود قهری بین مدیر و اعضاي هر انجمن وجود دارد چرا که هنرمندان بر صدر ننشسته اند.

وی در پايان خاطرنشان کرد: خوشحالم که در جمع جوانان و پیشکسوتان تئاتر حضور دارم و جا دارد نكته اي را متذكر شوم كه دو نفر در این دوره مورد اشاره کارهای با ارزشی انجام دادند؛ خانم آیدا هاشمی و دیگری خانم سيما علویه که وظایف خود را به نحو احسن انجام دادند.

6

رفعت حقيقي: دست همه ی دوستان را به گرمی می فشارم 

رفعت حقیقی، سرپرست جدید اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان نفر بعد بود كه در جمع هنرمندان سخن گفت. وي اظهار داشت: همانطور که قوم های ایرانی به لباس و زبان خود افتخار می کنند و برای آن ارزش قائل هستند ما هم  باید با خود عهد کنیم که هر جایی در جمع خودمانی و لارستانی ها حضور داشتیم با گویش لارستاني صحبت کنیم.

رفعت حقیقی در خصوص انجام وظایف خود اظهار داشت: باور بفرمایید تمام مسولیت خود را به نفع لارستان و در راستای پیش برد مسایل فرهنگی انجام خواهم داد. وي افزود: بنده البته خود را به عنوان یک هنرمند تلقي نمي كنم زیرا مقام هنرمند مقام والایی است و همه شما من را به عنوان دوست و همراه بدانید و دست همه ی دوستان را به گرمی می فشارم و با روي باز مشتاق انتقاد و پیشنهادهای دوستان هستم .

2

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه بیان کرد: یکی از انجمن های فعال لارستان، انجمن نمایش است و البته باید فعال تر هم  بشود.

رفعت حقیقی خاطر نشان کرد: با مشکلات مبارزه و راهمان را بر همین اساس به پیش می بریم، با هم عهد می بندیم، نظرات اکثریت را قابل احترام می شماریم، جلوی تنش ها و بحث های تفرقه انداز را می گیریم و این بحث و مشارکت هم بدون وجود هنرمندان ميسر نيست.

رقيه ارشادي: تاكنون حدود ۷۰ متن به دبيرخانه جشنواره رسيده است

در ادامه رقیه ارشادی مسئول انجمن نمایش نکاتی را درخصوص جشنواره نمایشنامه خوانی منطقه ای لارستان و بخش نامه جدید اداره کل درباره انتخاب نماينده تئاتر لارستان در شورای عالي تئاتر استان مطرح كرد.

وي درباره جشنواره منطقه اي نمايشنامه خواني لارستان گفت: تاكنون حدود ۷۰ متن به دبیر خانه ی جشنواره ارسال شده است و تا ۱۶ آذر ماه هنوز زمان برای ارسال متن باقی مانده است .

رییس انجمن نمایش لارستان درخصوص بازخوان های متن جشنواره بیان داشت: بازخوان ها مشخص شده اند و همه کارها بطور منظم پیش می رود و امیدواریم که جشنواره ی خوبی را شاهد باشیم .

1

این هنرمند و نویسنده لاری اظهار داشت: خواهشی که از هنرمندان لارستان و افرادي که هنوز در جشنواره شرکت نکرده اند داریم این است که باتوجه به ميزباني لارستان دوست داریم بین کارهای تایید شده حداقل چند کار با کیفیت هم از لارستان در جشنواره داشته باشیم و دوستان آستین بالا بزنند و شركت كنند.

وی همچنين از برنامه ی انجمن برای گروه های شرکت کننده قبل از شروع جشنواره گفت و پخش فیلم نمایشنامه خوانی، کتاب خوانی و در اختیار گذاشتن کتاب های انجمن و کتاب خانه را مهمترين آنها دانست.

از اين به بعد شوراي عالي تئاتر استان سياستگذار است

ارشادی در بخش ديگري از سخنان خود به توضيح شوراي عالي تئاتر استان پرداخت و گفت: اصل موضوع جلسه این است که اساس نامه ای درباره تئاتر به تمام مراکز در استان فارس ارسال شده و شورایی از هر شهرستان به عنوان نماینده در استان حضور پیدا می کند که متشکل از ۳۵ نفر است. وي افزود: از بین آنها پنج نفر برای هیئت مدیره انتخاب شده و سياستگذاري تئاتر استان زیر نظر این هیئت صورت می گیرد.

وي زمان تحویل مدارک برای رای گیری را حداكثر پنج شنبه ۲۰ آذر ماه عنوان كرد و گفت: افراد دارای شرایط لازم می توانند در این انتخابات که در جمع هنرمندان نمایش لارستان و با حضور نماینده مدیرکل انجام مي شود، شركت كنند و قبل آن بايد مدارك خود را به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لارستان تحويل دهند.

5 4


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  هر که دارد هوس کرببلا بسم اله – هرکه دارد هوس یاری ما بسم اله

 2. محمد.م گفت:

  0

  0

  لطفأ گزارش مراسم روز دانشجو رو که توى تالار وحدت برگزار شد هم بذارين ممنونم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان