میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در20 فوریه 2015 ساعت 12:16 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 12 دیدگاه 2,226 بازدید

هنرمندان لارستان «خود‏‏‏سانسوري» مي كنند/ عده اي سلايق خود را «خط قرمز» نظام فرض مي كنند!/ گروهي با دروغ‏گويي به دولت فشار مي آورند

فرماندار لارستان در مراسم پاياني جشنواره منطقه اي نمايشنامه خواني:

هنرمندان لارستان «خود‏‏‏سانسوري» مي كنند/ عده اي سلايق خود را «خط قرمز» نظام فرض مي كنند!/ گروهي با دروغ‏گويي به دولت فشار مي آورند

فرماندار لارستان در جمع هنرمندان و در مراسم پاياني جشنواره نمايشنامه خواني با اشاره به موضوع «تهاجم فرهنگي» و تاكيد رهبر معظم انقلاب بر آن گفت: بحث تهاجم فرهنگي كه رهبر عزيز و فرزانه انقلاب روي آن تاكيد كرده اند يك بحث كاملا جدي و واقعيتي غيرقابل انكار است و همه مي دانيم كه اگر بخواهند ملتي را بي اراده و سست كنند، «فرهنگ» آن را نشانه مي گيرند.

IMG_3879

علي اكبر نجيب زاده سپس به بخش ديگري از رهنمودهاي مقام معظم رهبري اشاره و تاكيد كرد كه به اين بخش از سخنان ايشان كمتر توجه شده است. وي گفت: مقام معظم رهبري در كنار بحث «تهاجم فرهنگي»، به «تبادل فرهنگي» نيز تاكيد كرده اند و بارها فرموده اند در آن طرف مرزها نكات مثبت زيادي هم وجود دارد و بايد با تبادل فرهنگي از آنها استفاده كرد. نجيب زاده افزود: از اين رو نبايد به بهانه تهاجم فرهنگي با ديگران قطع رابطه كرد و لازم است با تبادل فرهنگي، هنر غني و فرهنگ اسلامي خود را نيز به ديگران معرفي كنيم.

معاون استاندار در بخشي ديگري از سخنان خود ضمن اشاره به روش اعتدال گرايانه دولت تدبير و اميد در تمام موضوعات و ازجمله بخش فرهنگ از هنرمندان لارستان به دليل آنچه «خودسانسوري» آنها خواند انتقاد كرد و گفت: احساس مي كنم اغلب هنرمندان لارستاني درگير به اصطلاح «خودسانسوري» هستند و اين درست نيست چراكه هنر و آزادي رابطه مستقيم دارند و نمي شود هنرمند را محدود كرد و از او «خلاقيت» هم طلب كرد.

نماينده عالي دولت در لارستان در ادامه با انتقاد از افرادي كه سليقه هاي فردي خود را «خط قرمز» نظام تلقي مي كنند گفت: اگر خط قرمزي هست قانون و مقررات مشخص كرده است و بيشتر از اين نبايد محدوديتي را به خود و جامعه القا كنيم و نبايد اگر چيزي را نمي پسنديم و با سليقه مان سازگار نيست آن را «ضد ارزش» بخوانيم.

IMG_3868

نجيب زاده كه در ميان تشويق هاي پياپي حاضران سخن مي گفت ادامه داد: از هنرمند نبايد ترسيد و بايد به او اعتماد كرد؛ چيزي كه بايد از آن ترسيد فساد اقتصادي و فقر است كه اعتماد مردم را به نظام و مسئولان آن از بين مي برد و اين آسيب هاست كه بايد ترميم شوند و اتفاقا همين هنرمندان هستند كه مي توانند با خلاقيت و هنر خود اعتماد را به مردم بازگردانند.

فرماندار لارستان در بخش پاياني سخنان خود فشار زياد و با هر بهانه ممكن و حتي با دروغ و بي اخلاقي به دولت تدبير و اميد را سوال برانگيز دانست و اضافه كرد: بناي عده اي گويا فشار آوردن به اين دولت با هر بهانه اي است مثلا در مورد موسيقي عده اي چقدر بولتن هاي دروغ براي مراجع عظام تقليد مي فرستند و با تحريك دغدغه هاي به حق مذهبي اين بزرگواران به اين دولت فشار مي آورند درصورتي كه همين سرودها و آوازها قبلا هم اجرا شده اند اما گويا بنا نبوده به دولت قبل اعتراض كنند اما الان بنا بر اعتراض است!

وي در پايان گفت: مردم اما هوشيار و آگاه و اهل تشخيص هستند و هنرمندان نيز بهتر از هر كسي خط قرمزها را رعايت مي كنند.


12 نظر

 1. رسول گفت:

  0

  0

  درود بر شرفت مرد. لارستان به داشتن چنين فرماندار آزادانديش و شجاعي افتخار مي كند.

 2. تیزبین گفت:

  0

  0

  خط قرمز آن جاست که جیب آقایان تهدید شود. کسی دلش به حال آخرت کسی نسوخته

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  خودسانسوری لازم نیست.خودشان سانسور می کنند.مثل سایت آفتاب که همیشه ناخنکی به نظرات و مطالب می زند.

 4. بهار گفت:

  0

  0

  از هنرمند نبايد ترسيد. چيزي كه بايد از ان ترسيد فساد اقتصادي است. اين جمله دقيقا حرف دل مردم و افكار عمومي است. آفرين به فرماندار مردمي لارستان. زنده باد.

 5. لاری گفت:

  0

  0

  ما همیشه درگیر خود سانسوری هستیم چون اگر مستقیم حرفمان را بزنیم
  هزار و یک انگ و وصله ناجور به دامان قبایت می چسبانند.
  خدا از سر تقصیرات آدمهای دزد نگذرد.

 6. جواد گفت:

  0

  0

  ما لارستانی ها به این فرماندار و این شاعر طنزپرداز یعنی راشدانصاری افتخار می کنیم

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  خ ارشادی اصلا حواست به کارات هست؟این بچه ها دارن واسه لارستان بزرگ زحمت میکشنا.اون وقت شما یکم ازشون حمایت نکردی.

 8. ابراهیمی گفت:

  0

  0

  … نمي شود هنرمند را محدود كرد و از او «خلاقيت» هم طلب كرد. (احسنت)

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  حمایت!! بزور جایزه بگیرین. اولین جشنواره ای بوده که رو نظر داورها حرفی نزده

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  کسی واسه جایزه اعتراض نکرده اصلا جایزه مهم نیست مهم اینکه این وسط یه مشکلیه که داره پارتی میشه ینی حق کسی که بازیش خیلی بهتره و کلی زحمت کشیده داره ضایع میشه این اصلا کار درستی نیست

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  فرماندار حزب باد

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  بله حمایت نه پارتی بازی.حق لار جایزه بود اونا بهترین بودن .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان