میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 مارس 2020 ساعت 10:28 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 7 دیدگاه 705 بازدید

هیچ موردی از رعایت نکردن قرنطینه خانگیِ مبتلایان در لارستان مشاهده نشده است/ یکی از نگهبانان و یکی از پرستاران بیمارستان لار به کرونا مبتلا شده اند

رئیس بیمارستان لار در گفت و گو با آفتاب لارستان:

هیچ موردی از رعایت نکردن قرنطینه خانگیِ مبتلایان در لارستان مشاهده نشده است/ یکی از نگهبانان و یکی از پرستاران بیمارستان لار به کرونا مبتلا شده اند/ تصمیمات خوبی در زمینه تعطیلی باغ های شهری گرفته شده که به زودی اطلاع رسانی می شود

به گزارش زینب دلام از «آفتاب لارستان»، دکتر بهزاد رضایی در گفت و گو با این رسانه در مورد آمار مبتلایان به کرونا در لارستان اظهار کرد: از بین ۲۹ مورد ابتلا به کرونا، فقط ۴ نفر از لار نیستند که یک نفر از آن ها از بیرم است که البته جزو جمعیت تحت پوشش این شهر نیست اما چون به بیمارستان بیرم مراجعه کرده عملا وی را جزو افرادی می دانیم که به دانشکده علوم پزشکی لار مراجعه کرده و از ما خدمات دریافت کرده است.

مبتلایان به کرونا در خنج و بیرم، از اهالی این شهرها نیستند

وی افزود: دو مورد مثبت ابتلا به کرونا در شهرستان خنج داشتیم که آن ها نیز جزو جمعیت تحت پوشش این شهر نبودند اما با توجه به اینکه به ما مراجعه کرده اند جزو آمار خودمان محاسبه می شوند.

اولین شخصی که در اوز به کرونا مبتلا شده، ارتباطی با خارج از استان نداشته است

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار خاطرنشان کرد: اولین مورد ابتلای به کرونا در شهرستان اوز نیز که هم اکنون در بیمارستان اوز بستری است و با بررسی های اولیه ای که صورت گرفته مشخص شده که ایشان ارتباط چندانی با خارج از استان نداشته، به همین دلیل همکاران مان در معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی در حال پیگیری این موضوع هستند که این شخص به چه طریق درگیر شده تا بتوانیم از این طریق افرادی که ممکن است در خطر باشند و شناسایی نشده اند را شناسایی کنیم.

به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که بر اساس مراجعات تصمیم بگیریم

دکتر رضایی تصریح کرد: به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که بر اساس مراجعات تصمیم بگیریم، نه اینکه بگوییم اگر کسی خارج از محدوده دانشکده علوم پزشکی لار مراجعه کرده است به ما ارتباطی ندارد و جزو ما نیست بلکه ما خدمات درمانی مان را ادامه می دهیم.

شرح حالی دقیق از مبتلایان به کرونا و نحوه ابتلایشان تهیه می شود

وی در مورد نحوه ابتلای این ۲۹ نفر گفت: شاید نتوانیم به صورت صد در صد به نحوه ابتلای افراد اشراف پیدا کنیم اما می توانیم از آن ها یک شرح حال دقیق بگیریم و بپرسیم که آیا در ۱۴ یا ۱۵ روز گذشته به جایی سفر داشته اید و اگر بوده به کجاها سفر کرده اید، آیا مناطق پرخطر کشور همچون قم، تهران، گیلان و اصفهان بوده اید و سوالاتی از این شکل ما را راهنمایی می کند تا ببینیم ویروس از کجا وارد شده است.

موارد اولیه ابتلا به کرونا در لار از طرف افرادی بود که از استان های قم و تهران وارد لار شده بودند

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان اظهار کرد: موارد اولیه ابتلا به کرونا در لار از طرف افرادی بود که از استان های قم و تهران وارد لار شده بودند و از آن طریق وارد منطقه ما شده بود اما پس از اینکه شیوع گسترش پیدا کرد سخت است که بتوانیم این موضوع را پردازش کنیم.

دکتر بهزاد رضایی تصریح کرد: وقتی در نزدیکی خودمان در گراش، لامرد، جهرم و فسا موارد مثبت ابتلا به کرونا وجود دارد اگر بپرسیم که از کجا آمده اید کمکی به کنترل موضوع نمی کند و سوال اصلی ما از این افراد این است که در ۱۰ یا ۱۵ روز گذشته که احتمال می دهیم درگیر کرونا بوده اند اما علامتی نداشته اند با چه کسانی در ارتباط بوده تا آن جمعیت را تحت پوشش قرار دهیم.

بیمار مبتلا به کرونا در اوز، علی رغم اینکه سن بالایی داشت حال عمومی خوبی دارد

وی در مورد اولین نفری که [دیروز] گزارش شد در اوز به کرونا مبتلا شده است گفت: چهارشنبه شب مطلع شدیم که تست کرونای ایشان مثبت بوده است و امروز به بیمارستان اوز رفتم و ضمن عرض خداقوت به پرسنل و پرستاران بخش کرونای بیمارستان و تهیه گزارش، از این بیمار مبتلا به کرونا نیز عیادت کردیم که علی رغم اینکه سن بالایی داشت حال عمومی خوبی دارد.

بیشتر افرادی که به خاطر کرونا در بیمارستان بستری شده اند حال عمومی خوبی دارند

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار در مورد حال عمومی ۲۹ بیمار مبتلا به کرونا تصریح کرد: خوشبختانه از ابتدای زمانی که با این بیماری درگیر شدیم بیشتر افرادی که در بیمارستان بستری شدند حال عمومی خوبی داشتند؛ فقط دو مورد وجود داشت که بیش از بقیه نگران حال شان بودیم که یک مورد را به دلیل بیماری زمینه ای و کهولت سن از دست دادیم و ایشان فوت کردند.

دکتر رضایی افزود: یک مورد مثبت ابتلا به کرونا نیز داشتیم که ضعف سیستم ایمنی و بیماری زمینه ای داشت که فعلا حال عمومی مساعدی دارد.

بیمارانی که در قرنطینه خانگی به سر می برند هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری مورد پایش قرار می گیرند

وی در مورد کنترل و نظارت بر افرادی که در قرنطینه خانگی هستند گفت: نظارت بر آن ها از طریق واحد بیماری های واگیر معاونت بهداشتی اتفاق می افتد که هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری مورد پایش قرار می گیرند و اگر نیاز باشد همکاران مان به آنجا می روند و یک سری اقدامات مراقبتی را در محل انجام می دهند و هر زمانی که نتیجه پایش به این صورت باشد که بیمار در خطر است برای بستری شدن به بیمارستان ارجاع داده می شود که خوشبختانه تا به حال این مورد را نداشتیم.

به افرادی که ادعا می کردند برخی از مبتلایان به کرونا را دیده اند که از قرنطینه خانگی خارج شده اند گفتیم که عکس یا فیلم تهیه کنید و برای واحد حراست دانشکده ارسال کنید اما هیچ کدام نگفتند که با چشم خودمان دیده ایم بلکه صرفا از همدیگر در فضای مجازی شنیده بودند

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان تصریح کرد: عده ای در فضای مجازی مطرح کرده بودند که کسانی که مبتلا به کرونا هستند را در خیابان دیده اند، ما هم گفتیم که اگر افرادی از این دست را رویت کردید عکس یا فیلم تهیه کنید و برای واحد حراست دانشکده ارسال کنید.

دکتر بهزاد رضایی افزود: بعدا در رسانه ها اشاره شده بود چطور شما هویت مبتلایان را فاش نمی کنید اما می گویید از کسانی که نمی شناسیم عکس و فیلم بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: مسئله این است که ما از ابتدا که هویت هیچ کدام از بیماران را نگفته بودیم بارها با حوزه های مختلف دانشکده علوم پزشکی لار تماس می گرفتند که ما فلان بیمار را دیدیم.

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار افزود: پس از پیگیری ها و پایش هایی که انجام دادیم، هیچ کدام شان نگفتند که با چشم خودمان دیده ایم بلکه صرفا از همدیگر در فضای مجازی شنیده بودند حتی یکی دو مورد را که در بین مبتلایان به کرونا معروف تر بودند پایش کردیم و دیدیم که در قرنطینه خانگی هستند اما متاسفانه در فضای مجازی این طور به نظر می رسد که آن ها در منزل نیستند، این موضوع دست به دست می چرخد در حالی که صحت ندارد.

هیچ موردی از رعایت نکردن قرنطینه خانگی در مواردی که ما قرنطینه کردیم مشاهده نشده است

دکتر رضایی تصریح کرد: این که برای ارسال عکس و فیلم شماره دادیم مخاطب مان افرادی بودند که مرتبا به ما گلایه می کردند که این بیماران از قرنطینه خارج می شوند و رعایت نمی کنند؛ به همین دلیل می خواستیم که این افراد ادعایشان را به صورت مستند بیان کنند وگر نه ما از همان اول با دقت پایش می کردیم و هیچ موردی هم از رعایت نکردن قرنطینه خانگی در مواردی که ما قرنطینه کردیم مشاهده نشده است کما اینکه در مورد یکی از مبتلایانی که در خانه قرنطینه بود، یکی از پسران شان که مبتلا نبودند برای تهیه اقلام خوراکی از منزل خارج شده بود و با توجه به اینکه تست کرونای ایشان مثبت نبود این امر طبیعی بود.

می خواستیم جلوی عطش افرادی که با بی دقتی پیام های واتساپی را برای دیگران می فرستند بگیریم که به صورت مستند صحبت کنند

وی اضافه کرد: ما می خواستیم جلوی عطش افرادی که با بی دقتی پیام های واتساپی را برای دیگران می فرستند بگیریم که به صورت مستند صحبت کنند و عملا وقتی حرف مستندی وجود ندارد مجرای شایعه پراکنی بسته شود.

یکی از نگهبانان بیمارستان امام رضا(ع) لار از طریق پسرش به کرونا مبتلا شده است

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان در مورد ابتلای برخی از پرسنل بیمارستان امام رضا(ع) لار به کرونا اظهار کرد: یکی از نگهبان های بیمارستان به کرونا مبتلا شده که البته ایشان از طریق پسرشان به این بیماری مبتلا شده اند به این صورت که ابتدا پسر و بعد پدر به کرونا مبتلا شده که در حال حاضر، حال عمومی هر دو نفر خوب است.

یکی از پرستاران بیمارستان نیز به کرونا مبتلا شده که در یک ماه گذشته کمتر در بیمارستان حضور داشته است

دکتر بهزاد رضایی خاطرنشان کرد: یکی از پرستاران بیمارستان نیز به کرونا مبتلا شده که البته ایشان در یک ماه گذشته کمتر در بیمارستان حضور داشتند و پرستار بخش کرونا، اورژانس و هر بخشی که مرتبط با این قضیه باشد نیز نبوده است.

تنها راه شکستن زنجیره انتقال، پرهیز از دورهمی ها، ماندن در منزل و شستن دست ها با آب و صابون است

وی در مورد ضرورت در خانه نشستن به عنوان یکی از راه های مهم پیشگیری از کرونا گفت: مهم ترین توصیه و راهکاری که در سطح جهانی پذیرفته شده است، بحث شکستن زنجیره انتقال است و تنها راه شکستن زنجیره انتقال، پرهیز از دورهمی ها، ماندن در منزل و شستن دست ها با آب و صابون است.

دورهمی هایی که در باغ های اطراف لار و منازل شکل می گیرند نگران کننده است

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لار افزود: دورهمی هایی که در باغ های اطراف لارستان یا دورهمی هایی که در منازل اتفاق می افتد تنها چیزی است که خیلی ما را نگران می کند چون اگر یک نفر مبتلا به کرونا باشد می تواند کل اعضای فامیل را مبتلا کند که متاسفانه مشابه این اتفاق هم در لار، هم در گراش و هم در استان فارس اتفاق افتاد که به یک باره هفت یا ده نفر از طریق یک نفر مبتلا شدند.

دکتر رضایی خاطرنشان کرد: نگرانی اصلی ما این است که این مسائل جدی گرفته نشود و متاسفانه اگر این موارد رعایت نشود، آتش زیر خاکستری است که هر لحظه می تواند شعله ور شود.

تصمیمات خوبی در زمینه تعطیلی باغ های شهری گرفته شده که به زودی از طریق اطلاعیه های ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای شهرستان اطلاع رسانی می شود

وی تصریح کرد: نگرانی از خطر دورهمی ها در باغ های شهری از طرف دانشکده علوم پزشکی به شورای تامین و ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای شهرستان منتقل شده و تصمیمات خوبی در زمینه تعطیلی باغ های شهری گرفته شده که به زودی از طریق اطلاعیه های ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای شهرستان اطلاع رسانی می شود.


7 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  0

  با سلام
  ضمن تشکر از کادر بهداشت و درمان
  با توجه به اینکه میزان شیوع کرونا در لارستان به ۲۹ نفر رسیده است، متاسفانه اینقدر که خبرهای تبلیغاتی اقای رضایی در حال تهیه است، در عمل اقدام عملی نشده است، فقط شانس با ما یار بوده که اکثر مبتلایان در حد وضعیت شدید قرار نداشتند، وگرنه از پس همین تعداد کم هم بر نمی امدند،تمحید از تلاش کادر درمان نباید ما را غافل از این موضوع نماید که تعداد بستری بیماران کم شده، عدم وجود امکانات کافی یکی از دلایلی است که بیماران را به قرنطینه خانگی میکشاند. این میتواند ضعف باشد . علوم پزشکی به فکر باشید وگرنه اوضاع جالبی رقم نخواهد خورد…. ما دکتر همتی سخنگوی علوم پزشکی شیراز را فقط در گزارش شبکه فارس میبینیم، اما ظاهرا دکتر رضایی با استودیو فیلمسازی و تصویربرداری قرارداد دارد. لطفا اصلاح کنید این رفتارها را….

  • لار گفت:

   0

   0

   آقای رضایی واقعا تلاش می کنند در همه جنبه ها همین که با اطلاع رسانی جو روانی رو آروم نگه داشتن هم به کمک همکارانشان در بیمارستان خدمات خوبی ارائه می کنند.
   فکر کنم بارها از تلوزیون هم اعلام شده تا علائم شدید بیماری ظاهر نشود کسی بستری نمی شود.
   همون بستری بی دلیل باعث انتشار بیشتر ویروس به مراجعه کنندگان و هم شاید مریضی بیشتر خود بیمار میشه

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقای دکتر رضایی چرا به حرف شما گوش نمیکنند وروز جمعه در سالن شهید امامی فرمانداری جلسه عمومی می گیرند.

 3. اوزی کارمند بیپارستان گفت:

  0

  0

  بک نفری که در اوز بستری است حالشان خوب است وکاری هم به کادر بیمارستان ندارد زیرا بیمارستان اوز بخش مراقبت ویژه کرنا ندارد ایشان احتمالا امروز فردا مرخص شوند به نظر میرسد باید در اوز بخش ویژه icu برای بیماران دایر شود با تشکر

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  دکتر رضایی کار تبلیغاتی نمیکنه .شبانه روزش رو برای بیمارستان و بیماران گذاشته .دو بخش با ۳۷ نیروی پرستاری و پزشکی و خدمات به این بیماران اختصاص یافته است که از جان ودل با وجود داشتن کودکان خردسال خانواده و همسر که در هر هستند دارند کار میکنند و اگه لازم باشه بازم تخت داده میشه .ولی بیمارستان وظیفه اش برای نیازمندان بستری هستش .تا الان هم چند مورد بیمار بد حال بوده و هست .نقاهتگاه برای بیماران پسا بیمارستانی لازمه که اختصاص پیدا کنه .دکتر رضایی اگه نبود چه به لحاظ وجدان کاریش و چه به لحاظ انگیزه ای که به همکاران میده تا اینجای کار کلی مشکل پیدا کرده بودیم .ایشون از خیلی از مدیران بومی دلسوزتر هست .خدا خیرش بده و امیدواریم به خودش و خانواده اش سلامتی عطا کنه .

 5. صادقی گفت:

  0

  0

  آقای رضایی سلام خدا قوت. واقعا که سنگ تمام گذاشته اید. خدا اجرتون بده. ان شاءالله خداوند شما و سایر کادر درمانی اعم از همکاران پزشک، پرستار و قسمتهای دیگر پاراکلینیکی و همچنین نیروهای زحمتکش خدماتی را شاد و سالم نگه دارد.اجرتان نزد خداوند شفا بخش محفوظ.نمونه ای از کار مفیدی که جناب دکتررضایی انجام دادند،اهدای خون بود که بعداز این کار ایشان،مردم ترغیب شدند و آمار مراجعین به انتقال خون برای اهدا زیاد شد.

 6. کهویه گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت جناب دکتر رضایی بار عرض خسته نباشید خدمت شما و همکاران شریفتان که این روز ها در حال خدمت رسانی به مردم شریف لارستان می باشید ما مردم شریف لار دست شما و همکاران شما را می بوسیم، که شبانه روز خدمت رسانی به مردم میکنید و انشالله موفق و پیروز باشید وانشالله کرونا را شکست می دهیم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان