میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱:۰۴ ق.ظ سرویس:شهر و شهروند بدون دیدگاه 319 بازدید

هیچ یک از طرح های مصوب شهری نباید از دید مردم پنهان بماند

هیچ یک از طرح های مصوب شهری نباید از دید مردم پنهان بماند

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، در راستای اجرای قانون «انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات» تمامی اطلاعات طرح های مصوب و قابل استناد شهرهای حوزه استحفاظی این اداره کل بدون محدودیت و تبعیض در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

مهندس سلمان مهرابی مدیر شهرسازی و معماری این اداره کل اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است چون مخاطب و ذینفعان اصلی طرح های شهری، مردم و شهروندان هستند لذا دسترسی مردم به اطلاعات و جزئیات این طرح ها از ضروریات است و قاعدتاً هیچ موضوعی در این خصوص نباید از دید مردم پنهان و یا دسترسی به آن محدود گردد.

وی افزود: محدود نمودن دسترسی به اطلاعاتی که طبقه بندی شده و محرمانه نیستند علاوه بر اینکه مغایر با قانون است مشکلات و معضلات عدیده ای همچون رانت اطلاعاتی و سوء استفاده های دیگر را سبب می شود و عامه مردم نیز از این موضوع متضرر می گردند.

مهرابی تصریح کرد: در اجرای ماده ۵ این قانون، حوزه مدیریت شهرسازی و معماری این اداره کل تلاش دارد علاوه بر در اختیار قرار دادن اطلاعات به مراجعه کنندگان و محصلین مربوط به این حوزه جهت پیشبرد اهداف تحصیلی بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای، اطلاعات مذکور را بر روی وب سایت اداره کل به آدرس  www.larestanmrud.ir  بارگذاری نماید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون کلیه مصوبات کمیسیون ماده ۵ بر روی این درگاه قابل مشاهده و بهره برداری است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان