میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 دسامبر 2014 ساعت 2:32 ق.ظ سرویس:فرهنگ و هنر 5 دیدگاه 3,358 بازدید

وزير ارشاد: اندیشه های مدیرکل ارشاد فارس در توسعه فرهنگی راهگشاست

گزارش اختصاصي آفتاب از سفر وزير ارشاد به لامرد

وزير ارشاد: اندیشه های مدیرکل ارشاد فارس در توسعه فرهنگی راهگشاست

IMG-20141214-WA0001عليرضا حقيقي/ باشگاه خبرنگاران آفتاب: نشست اصحاب فرهنگ و هنر لامرد با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه ۲۲ آذر ماه در سالن اجتماعات شهید جنگاور فرمانداری لامرد برگزار شد.

هنرمندان در مقابله با ناهنجاري ها نقشي بي بديل دارند

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در این مراسم گفت: توسعه هر کشور اقسام گوناگونی دارد که قسمت مهم آن را فرهنگ آن کشور تشکیل می دهد و هرقدر که سطح فرهنگ آن جامعه بالا می‌رود به همان اندازه سهم آنان در توسعه کشور نیز افزایش می‌یابد.

IMG_5358

علي جنتي در ادامه با اشاره به تنگناهاي اقتصادي كشور گفت: امروز، روز اقتصاد مقاومتی ما است و در راستای توسعه همه ‌جانبه کشور، بخش مهمی از آن فرهنگ است و بي شك اگر فرهنگ، کار و تلاش، ساده‌زیستی و مقابله با اسراف را تقویت کنیم اين مهم محقق مي شود.

جنتی درخصوص نقش اصحاب هنر در مشارکت در برابر ناهنجاری ها نیز اظهار داشت: اصحاب فرهنگ و هنر در توسعه اقتصادی هنر و مشارکت در مقابله با ناهنجاری‌ ها نقش بی بدیلی را ایفا می کنند.

امكانات فرهنگي نبايد در يك نقطه جمع شود

وی در بخش ديگري از سخنانش بیان کرد: بخشی از برنامه های خود که در زمان آتی پیش رو داریم، تعیین اعتبار و اعطاي آن به شهرستان‌ها است و در همین خصوص بسیاری از فعالیت‌ها که بر عهده ی وزارت‌خانه است را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.

IMG_5506

جنتی خاطر نشان کرد: امکانات فرهنگی را در بین شهرستان ها تقسیم کنیم و این‌ گونه نباشد که فقط امکانات فرهنگی در يك نقطه جمع شود و سایر نقاط از آن محروم باشند و مثلا شهرستان ها فاقد سینما باشند. وي افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در این شهرستان ها که نیاز به سالن سینما دارند، سالن‌هايی با ظرفیت در شأن آنها احداث مي شود.

انديشه هاي مديركل ارشاد فارس در توسعه فرهنگي استان راهگشاست  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنين با تقدير از مديركل ارشاد فارس گفت: اندیشه ها و دیدگاههای خوب دکتر بهزاد مریدی مدیرکل ارشاد فارس می تواند در سال اقتصاد و فرهنگ نیز در توسعه فرهنگی این استان پهناور اثرگذار و راهگشا باشد.

وي اظهار خرسندی کرد که در راس امور فرهنگی فارس مدیرکلی قرار دارد که به توسعه حوزه فرهنگ بسیار اهمیت می دهد و با کمک خود هنرمندان و اهل فرهنگ درصدد پیشرفت استان هستند.

IMG_5384

مدیرکل ارشاد فارس: منطفه جنوب، منطقه ای عاطفی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نيز در اين جمع سخن گفت و منطقه جنوب فارس را منطقه ای عاطفی عنوان كرد و افزود: منطقه جنوب یک منطقه عاطفی به حساب می آید و عوامل انگیزشی نیز صرفا در گرو عوامل عاطفی می باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: سر در گمیم که گرچه رقابت بین شهرستان های جنوب نقصي محسوب نمی شود اما به لامرد، لار، گراش، اوز و خنج ایمان داریم که سرزمین و خاک جنوب چنان ریشه های عاطفی دارند که هیچگاه هیچ رقابتی موجبات این را فراهم نخواهد کرد که دلبستگی را از کف بدهند.

وی در خصوص فضای فرهنگی جنوب فارس نیز اظهار داشت: فرهنگ صرفا مرزها و گویش های بیشتری می شناسد و فرهنگ داران و فرهنگ گویان همه ی تلاش خود را انجام مي دهندکه روز به روز عواطف را کاملتر و در کنار هم فضایی ارزشمند را برای جنوب فارس ایجاد کنند.

مریدی همچنين درخواستي از وزير ارشاد مطرح كرد و گفت: تعاملات فرهنگی دو سویه است و اگر بنا است که ما از لامرد و لاری تبارهای مقیم حوزه خلیج فارس، بخواهیم که همت بگمارند و حضور پیدا کنند بدیهی و روشن است که عوامل انگیزشی برای آن خیرین و بزرگان ایجاد شود و برای این مهم باید گریزی زده شود به کشور های حوزه خلیج فارس تا مأوایی باشد برای رونق اقتصاد هنر.

IMG_5305

 


5 نظر

 1. محمدیان گفت:

  0

  0

  آفرین به جعفرپور با این انتخاب شایسته و درست.واقعا اگه فقط همین یک کار رو برای اعتبار و حیثیت لارستان کرده بود کافی بود.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  گریز به شیخ نشین های خلیج فارس مثل اعلای گریز به صحرای کربلا است واین نهایت اندیشه های مرید کل می باشد

 3. مجتبی گفت:

  0

  0

  درود به جنتی پسر…درود به بهزاد مریدی…

 4. محمدیان گفت:

  0

  0

  واقعا باعث افتخار لارستان هست ایشون.من تعجب می کنم چرا صحبت نو این انتصاب شایسته و حرکت مهم نماینده و لار و سایر روشنفکران استان رو منعکس نکرد.آخه مگه ادعای لارستان بزرگ ندارن.بالاخره ما به تو ای بهزاد مریدی و دکتر جعفرپور افتخار می کنیم.

 5. سید قطب گفت:

  0

  0

  سلام بر بهزاد مریدی مدیر کل لایق و توانا و آفرین بر دولت تدبیر امید برای این انتخاب درست.
  به امید اعتلای زبان لارستانی در هر سه استان فارس هرمزگان و بوشهر و هر کجای کره ی خاکی.
  هر کجا به زبان لارستانی تکلم شود آن جا سرای من است.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان