میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 مارس 2015 ساعت 12:40 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 1,241 بازدید

وزير ارشاد: مقام قضايي حق لغو كنسرت ندارد/ استانداران با جديت از مجوزهاي صادره براي كنسرت ها حمايت كنند

جنتی: فرهنگ و هنر در دولت روحانی شکوفا می‌شودوزير ارشاد: مقام قضايي حق لغو كنسرت ندارد/ استانداران با جديت از مجوزهاي صادره براي كنسرت ها حمايت كنند

به نظر مي رسد پس از ايجاد برخي حواشي درباره برگزاري كنسرت هاي موسيقي در كشور و ازجمله در استان فارس وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي حالا به شدت از مديران فرهنگي خود در اعطاي مجوز اين كنسرت ها حمايت مي كند. علي جنتي در سخنان اخير خود در جمع استانداران از آنها مي خواهد به شدت پاي مجوزهاي صادره براي كنسرت هاي موسيقي بايستند. واحد مركزي خبر در اين باره چنين نوشته است:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: معنی ندارد در جایی مقامی قضایی پیدا شود و جلوی اجرای موسیقی و برگزاری کنسرت آن هم موسیقی سنتی را بگیرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، علی جنتی در نوبت عصر همایش ملی الگوی توسعه ی پایدار و در جمع استانداران در محل وزارت کشور با بیان اینکه وقتی می گوییم فرهنگ منظور همه اجزا و بخش‌های آن از جمله کتاب، فیلم، موسیقی و غیره است افزود: برای شاداب سازی جامعه و استفاده از فرهنگ در توسعه پایدار نباید صرفا به استفاده از ابزارهای سنتی گذشته خلاصه شویم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: متاسفانه جریان ضد هنری که به خصوص در مسئله موسیقی و کنسرت ها به راه افتاده است و کارشکنی می کند عناصری هستند که با اتکا به ارزش‌های دینی مخالفت می ورزند.

جنتی افزود: ضرورت دارد توجه داشته باشیم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از متولیان اصلی فرهنگ در جامعه وظیفه اسلامی خود می داند که در صدور مجوزهای نمایش فیلم ها، تئاتر و برگزاری کنسرت ها دقیقا به معیارهای اسلامی پایبند باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نظرهای مختلف علما درباره موسیقی اشاره کرد و گفت:‌ برخی اصولا ممکن است موسیقی را به طور کلی حرام بدانند اما باید بدانیم که اینجا حکومت اسلامی است و در راس آن ولی فقیه قرار دارد.

جنتی افزود: در بین روحانیت هیچ شخصیتی را نمی شناسیم که به اندازه مقام معظم رهبری فیلم و موسیقی بشناسد و به اندازه ایشان رمان و ادبیات بخواند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مقام معظم رهبری فقط ۷۴ جلسه درس خارج فقه شان در مسئله غنا و موسیقی بوده است، البته فتاوای سایر علما برای ما محترم است اما در عین حال ملاک عمل ما مقام معظم رهبری است.

جنتی در ادامه خطاب به استانداران گفت‌: من از شما تقاضا می کنم با جدیت از مجوزهای صادره برای اجرای کنسرت ها حمایت کنید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در اجرای برنامه های فرهنگی به ویژه موسیقی و کنسرت ها نمی شود یک بام و دو هوا عمل کند گفت: نمی شود یک برنامه ای در یک جا شرعی و در جای دیگر حرام باشد و از برگزاری آن جلوگیری شود.

 


3 نظر

 1. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  مقمات قضایی که لغو نمی کنن
  داداش یک عده دلواپس خودجوش و کفن پوش با شعار حمایت از انقلاب و ولایت می ریزن تعطیل می کنن کنسرتها رو!

 2. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  حجت‏ الاسلام والمسلمین فلاح زاده :
  مسئولان از فتوای رهبرانقلاب و مراجع استفاده ابزاری نکنند /آوازخوانی بانوان در مجامع عمومی غالبا با مفسده همراه است
  رییس ستاد ترویج احکام : همه آگاه هستند که آوازخوانی بانوان در مجامع عمومی غالبا با مفسده همراه است بنابراین مسؤولان ذی ربط باید در ترویج این نوع فعالیت‏ها تأمل کنند.

  قابل توجه شماووزیرارشاداسلامی!

 3. ... گفت:

  0

  0

  مسئولان از فتوای رهبری استفاده ابزاری نکنند http://ladestan.com/vdccieqs.2bqs18laa2.html

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان