میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 ژانویه 2017 ساعت 7:50 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 781 بازدید

وضعیت اعتبارات این بخش مناسب‌تر از دیگر بخش‌هاست/تأکید بر دقت و سرعت در ساخت بیمارستان جویم

????????????????????????????????????

فرماندار لارستان در شورای اداری بخش جویم:

وضعیت اعتبارات این بخش مناسب‌تر از دیگر بخش‌هاست/تأکید بر دقت و سرعت در ساخت بیمارستان جویم

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: بیش از ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی از محل ۲ درصد نفت و گاز، استانی، ملی و متوازن در سال ۹۵ به بخش جویم اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای اداری بخش جویم با بیان این مطلب افزود: این اعتبارات بخش ناچیزی از اعتباراتی است که در سطح کشوری و استانی در این بخش هزینه می شود چون جویم یکی از بخش هایی است که قدمتی ۸۰ ساله دارد  و بایستی به این منطقه کهن و تاریخی توجه ویژه شود.

وی در ادامه همچنین  بخشی از اعتبارات تخصیص یافته در حوزه بهداشت و درمان به این بخش را اعلام نمود. حسنی گفت: در این مدت ۱۷ میلیارد ریال در حوزه بهداشت و درمان برای احداث خانه بهداشت، راه اندازی پایگاه بهداشت، ساخت ساختمان عدم اعتیاد، احداث زایشگاه و چند پروژه دیگر در بخش جویم هزینه شده است.

حسنی از به بهره برداری نرسیدن بیمارستان جویم طی این چند سال گله کرد و گفت: تغییر کاربری زمینِ این پروژه باید قبل از کلنگ زنی آن صورت می گرفت که من بعد پیگیری های لازم از سوی دانشکده علوم پزشکی صورت خواهد گرفت تا مردم از نگرانی بیرون بیایند و باید جهت اتمام بیمارستان جویم دقت و سرعت بیشتری به عمل آید.

رییس کمیته برنامه ریزی و بودجه لارستان با بیان اینکه تاکنون ۳۰ میلیارد ریال برای بیمارستان جویم هزینه شده، اظهار داشت: از این مبلغ ۷ میلیارد ریال آن در سال ۹۵ اختصاص یافته است و پروژه در فاز اول دارای ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی بوده است. فرماندار با بیان اینکه برای ساخت ۵ هزار متر مربع باقی مانده نیز نیاز به ۵۰ میلیارد ریال تأمین اعتبار است، تصریح کرد: وضعیت اعتباری بخش جویم نسبت به بخشهای دیگر شهرستان از وضعیت مناسب تری برخوردار بوده است.

فرماندار ویژه لارستان با تأکید بر توجه ویژه به حوزه کشاورزیِ این بخش، ابراز امیدواری کرد در سال آینده در تقسیم اعتبار از ردیف های مختلفی که در اختیار داریم برای این بخش تأمین اعتبار شود.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به بحران و کمبود آب و خشکسالی های چندین ساله منطقه لارستان از همگان خواست که در مصرف آب صرفه جویی کنند و آیندگان و فرزندان خود را مورد توجه قرار دهند؛ وی تأکید کرد: البته  در این خصوص بایستی چاه های غیر مجاز در منطقه هم پر شود.

وی ارتقای وضعیت راه‌های ارتباطی جویم را از دیگر اهدافِ در حال پیگیری عنوان کرد و گفت: هم اکنون در سطح ملی و در کمیسیون عمران مجلس هم پیگیری های لازم به عمل آمده تا انشاءالله این هدف محقق گردد.

معاون استاندار فارس با اشاره به دیدار خود با استاندار در مورد موضوع آب، اظهار داشت: برای تأمین آب این منطقه پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت تا از طریق خط دوم سد سلمان فارسی انجام گردد و این موضوع را با مهندس افشانی مطرح و ایشان هم دستورات لازم را صادر نمودند که هم اکنون در سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان مورد توجه است.

حسنی در پایان سخنانش تأکید کرد: در بخش جویم تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات جهت مقاوم سازی منازل روستایی به متقاضیان پرداخت شده است و در حوزه های دیگر نیز دولت هزینه های زیادی کرده است.

پیش از این نیز بخشدار، امام جمعه و رؤسای شورای اسلامی شهر و بخش جویم نیز به بیان مسائل و مشکلات این بخش پرداختند.


2 نظر

 1. لارستانی از بیرم گفت:

  0

  0

  اقای فرماتدار بیشتر مناطق از جمله بیرم محروم هستند جانی عدالت برای همه مناطق رعایت نمایید فکر نکنید فقط جویم کمبود دارد سری به بیرم بزنید تا مشکلات ما راهم احساس نمایید تا کنون در لارستان فقط به مرکز می رسیده اند

 2. از بنارویه گفت:

  0

  0

  صجبتهای اقای بیرمی کاملا درست است باید به همه بحشها رسید وبا عدالت ومساوات نگاه کرد اقای فرماندار کاری به سال تاسیس بخشداری نداشته باشد به مشکلات وکمبودهای بنارویه هم نگاه کنند اینجا هم کشاورزی وچود دارد سری به بنارویه فراموش شده هم بزنید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان