میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در25 ژوئن 2014 ساعت 3:02 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 11 دیدگاه 1,377 بازدید

وقتي «خبرگزاري فارس» در اختيار منافع قومي قرار مي گيرد

اصرار خبرگزاري فارس به الحاق بخش هايي از هرمزگان به لامرد قبل از اعلام قانوني و رسمي خبر

وقتي «خبرگزاري فارس» در اختيار منافع قومي قرار مي گيرد

همانطور كه مي دانيد «خبرگزاري فارس» وابسته به يك نهاد نظامي است و مخارج آن از بودجه عمومي كشور تامين مي شود. اين خبرگزاري به تازگي در گزارشي با تيتر «يك سالن ورزشي براي ۵ روستاي الحاق يافته به استان فارس» تلاش كرده تا در قالب گفت و گو با رئيس شوراي روستاي اكبري در استان هرمزگان بار ديگر خبر دردسرساز الحاق بخش هايي از هرمزگان به لامرد را زنده و قطعي شدن آن را به ذهن مخاطبان خود القا كند.

بحث الحاق بخش هايي از استان هرمزگان به لامرد كه در روزهاي پاياني دولت احمدي نژاد صورت گرفت باعث ايجاد تنش هاي زيادي در استان هاي هرمزگان و فارس شد به طوري كه همان وقت مسئولان ارشد كشور از توقف طرح يادشده خبر دادند تا به اين شكل بتوانند تنش هاي موجود را از بين ببرند. حالا اما همانطور كه آمد خبرگزاري فارس كه شأني ملي براي خود قائل است به اين شكل در جهت تامين منافع محلي و منطقه اي فضاسازي مي كند تا بار ديگر شائبه انحصارِ بخش استان فارس اين خبرگزاري در دست افراد محدود و وابسته به يك شهرستان خاص تقويت شود.

متن كامل اين گفت و گو را از خبرگزاري فارس بخوانيد:

محمد یگانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لامرد با اشاره به عمده‌ترین مشکلات موجود در این روستا و چهار روستای الحاق یافته به استان فارس از طریق شهرستان لامرد اظهار داشت: آلودگی‌های پارس جنوبی نصیب روستای اکبری می‌شود، اما در بحث دریافت حق‌وحقوق آلودگی‌ها از عسلویه چیزی نصیب ما نمی‌شود.

وی افزود: اگر چاه‌های آب را مشاهده کنید، تصور می‌کنید درون آن‌ها روغن‌سوخته ریخته‌اند.

رئیس شورای اسلامی روستای اکبری با اشاره به اینکه پنج روستای الحاق یافته به استان فارس تنها دارای یک سالن ورزشی هستند، گفت: از سوی دیگر جاده اصلی روستای اکبری به سمت دریا نیز فاقد راه برای تردد خودرو است و تنها می‌توان با موتورسیکلت به آنجا رفت.

یگانه ادامه داد: روستای اکبری و فارسی نیز تنها دارای یک دبستان است که بیش از ۳۰ سال از عمر آن می‌گذرد و وضعیت مناسبی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات جدی در این منطقه موضوع افت ولتاژ برق است که به توسعه شبکه و افزایش تعداد ترانس‌های برق در روستاها نیاز دارد.

این مسئول اضافه کرد: دو بوستان در روستاهای سروباش و تمبو جنوبی در حال ساخت است و سه روستای دیگر فاقد پارک هستند.

یگانه در ادامه سخنان خود در مورد نزدیکی این روستاها به پارس جنوبی نیز تصریح کرد: در فاصله ۲۵ کیلومتری عسلویه هستیم، اما در بعد اشتغال بومی پارس جنوبی محسوب نمی‌شویم و برای استخدام محدودیت داریم.

به گزارش فارس، روستای اکبری دارای جمعیت نزدیک به ۲۰۰ نفر و یکی از پنج روستای الحاق یافته به استان فارس است.

farsnews


11 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  0

  آیا این خبر گزاری فارس همان نیست که سالهای پیش مطلبی طنز در یکی از خبر گزاریهای خارجی حقیقت پنداشته بود یا اینکه یک خبر گزاری داخلی دیگری بود

 2. بندر خلیج فارس گفت:

  0

  0

  عدم پذیرش واقعیتِ الحاق فارس به دریا از طرف شما در حالیکه همه مسئولین محلی ؛ استانی و کشوری قطعی بودن آن را به صراحت اعلام کرده اند و کار های اجرایی و زیر بنایی این مصوبه در حال انجام است و حتی در همین خبر اخیر, رئیس شورای یکی از روستاهای الحاق شده به لامرد بر این خبر مهر تایید زده ؛ جای تجب نیست زیرا: چشم فقط قادر به دیدن چیزهایی است که ذهن آماده پذیرش آنها باشد.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  اين خبرگزاري با پول بيت المال و ماليات من و شما اداره مي شود اما در اختيار يك عده خاص در شهرستان هايي خاص با اهداف خاص است. جالب اينكه به قول مطلب شما اين خبرگزاري وابسته به يك نهاد امنيتي است اما در مورد خبر اتصال لامرد به دريا باعث تشويش اذهان عمومي مي شود و ممكن است امنيت منطقه را خدشه دار كند. لطفا مسئولان خبرگزاري فارس پاسخگو باشند.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  ظاظاهرا خود دوستان لامردي ما هم مي دانند اين طرح غيركارشناسي و نشدني است براي همين به رسانه اي مثل فارس متوصل شده اند. نويسنده مطلب فارس خيلي زور زده در گفت و گو يا گزارش خود اين بحث را جا بيندازد. البته همين جا بايد به افرادي كه نگذاشتند خبرگزاري فارس به لارستان تعلق بگيرد و با زيرآب زني خود آن را دو دستي به لامرد تقديم كردند بايد خسته نباشيد بگوييم. افرادي مثل […] كه الان هم در […] هستند و مدعي اند براي لارستان اقدام مي كنند.

 5. لامرد گفت:

  0

  0

  آقای ناشناس.شما بشینید الان همه میایند برای پاسخگویی شما.زهی خیال باطل…

 6. بهار گفت:

  0

  0

  یعنی شماها هنوز به سراغ خبرگزاری فارس می روید؟ اینهمه منبع درست و حسابی خبر داریم چرا خبرهای فارس باتون مهمه؟ فارس که خبر نمیده همه چیز رو…

 7. هرمزگان بيدار گفت:

  0

  0

  آقايان مستحضرندكه گاوبندي جزء لاينفك قطب اقتصادي ايران عزيز(استان بزرگ هرمزگان)مي باشدوبه مردانگي وشرف ايراني بودنمان اين منطقه رابراي بيگانگان نا امن خواهم كرد٠٠٠

 8. علی گفت:

  0

  0

  شما سر پیازید؟…ته پیازید..؟

 9. محمد گفت:

  0

  0

  خبرگزاري فارس خود را دروازه بان امنيت و آرامش كشور مي داند اما در جنوب فارس و هرمزگان باعث تنش و ناامن كردن فضاي عمومي مي شود. اگر اين حرف يك سايت محلي بود درست اما اين تيتر و حرف حرف خبرگزاري ملي با پول بيت المال است.

 10. علی گفت:

  0

  0

  هه هه هه…حالا هر چی.شما چه کار میتونید بکنید؟

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام به كليه دست اندر كاران مسولين هرمزگانی لطف کنید علت اعتراض الحاق پنج روستا به فارس باچه دلیل منطقی بیان میکنید ومسولین فارس چه جواب منطقی دارند که تحویل شما بدهند ۵روستا که به عربستان یا امریکا نمیخاهند تحویل بدهند سرجایش میماند فوقش قبلا برای رفع دردسر به بندر مرفتیم اگر تصویب شد میریم شیراز لااقل هوا خنکتره

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان