میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 ژانویه 2017 ساعت 7:55 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 80 دیدگاه 3,381 بازدید

وقتی لطف مکرر، حقِ مسلم می شود/ جواب رئیس اداره ارشاد به اظهارات «میثاق هاشمیان»

wdeوقتی لطف مکرر، حقِ مسلم می شود/ جواب رئیس اداره ارشاد به اظهارات «میثاق هاشمیان»

آفتاب لارستان: گفت و گو با «سید میثاق هاشمیان» برگزارکننده کنسرت محسن یگانه در لار را چند روز پیش در این سایت خواندید(اینجا). هاشمیان در بخشی از سخنان خود در این مصاحبه از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان بابت عدم همکاریِ مورد توقع، انتقاد کرده بود و حالا سیدعلی اصغر رفعت حقیقی رئیس این اداره پاسخی به این اظهارات نوشته و برای این سایت ارسال کرده است. متن این نامه به شرح زیر است:

***

جناب آقای حمید منشی مدیر مسئول محترم سایت آفتاب لارستان؛

احتراماً در پاسخ به درج متن مصاحبه ای با عنوان «اکثر خانواده ها تقاضای تمدید کنسرت محسن یگانه داشتند…» جوابیه ای را تقدیم می دارد. لذا از شما انتظار دارد بنا به اخلاق و قوانین حرفه ای حاکم بر نشریات این متن را نیز در تیتر و خبر اول خود درج نمایید.

امام علی (ع) می فرماید: هر شخصی که با کلامی یا عملی به ضرر انسانی کاری کند تا به او آسیب و صدمه ای برسد با این کارش از اسلام بیرون گشته و بر کفر داخل شده است. (میزان الحکمه، جلد ۴، ص ۵۲۹)

مردم شریف لارستان، هنرمندان و پیشکسوتان و مخاطبان سایت آفتاب لارستان، مطلبی با عنوان از ارشاد گله داریم در مصاحبه ای در سایت آفتاب لارستان در تاریخ هشتم دی ماه منتشر گردیده که دارای نکاتی بود، که از نظر قوانین و مقررات اداری کاملاً ناثواب می باشد. لذا جهت تنویر افکار عمومی دلایلی را ذیلاً مرقوم می دارد تا عزیزان خود به قضاوت بنشینند.

۱)نخست اینکه صدور مجوز کنسرت خواننده های ملی همچون آقای محسن یگانه به هیچ وجه در اختیار ادارات و رؤسای شهرستان ها نیست و فقط در حیطه اختیار شخص مدیرکل هر استان می باشد و ظرفیت و تعداد صندلی ها هم ملاک قرار نمی گیرد. بنابراین پس از درخواست، خواننده یا تهیه کننده تام الاختیار خواننده از رئیس اداره ارشاد جهت اجرای کنسرت در آن شهرستان منوط به داشتن کد مجوز وزارتی، روند مجوز شروع می شود و اداره شهرستان موافقت یا عدم موافقت خود را اعلام می نماید. در صورت موافقت شهرستان، نماینده تام الاختیار گروه موظف است فقط با یکی از ۲۱ مؤسسه مجاز  برگزار کننده موسیقی وارد مذاکره شده و بنا به تعداد اجراها در سال و نوبت دهی سالیانه آنها با یکی از آنها به توافق رسیده و پس از آن مدیر مسئول آن مؤسسه مجوز دار موظف است کارهای قانونی اخذ مجوز از اداره کل اعم از اداری، حراستی، مالی و… انجام دهد و پس از طی مراحل قانونی و در صورت موافقت مدیرکل استان نامه موافقت به شهرستان ارسال می گردد.

پس از آن ریاست شهرستان موظف به طی مراحل بعدی است که شامل تعیین زمان، مکان و هماهنگی با فرمانداری و اطلاع به نیروی انتظامی جهت حفظ امنیت کنسرت می باشد. تهیه کننده (مدیر مسئول مؤسسه دارای مجوز) پس از آن موظف است مکانی را اجاره کند و تمامی مکاتبات با دستگاه های مربوطه را شخصاً هماهنگی نماید و در جاهایی همچون اداره اماکن نیروی انتظامی تعهداتی به امضاء برساند. با طی این مراحل است که  کنسرت برگزار می گردد. در این میان اداره شهرستان فقط موظف به نظارت بر حسن اجرای برنامه در شهرستان است و نه هیچ چیز دیگر.

اما در رابطه با کنسرت های بومی و محلی ریاست شهرستان بنا به قانون تا ظرفیت ۲۵۰ صندلی در سالن اجرا رأساً می تواند مجوز صادر نماید آن هم با هماهنگی با مدیرکل و حراست استان.

در این دو سال و یک ماه اخیر تمامی کنسرت های بومی و محلی با مجوز این اداره بوده و ۳ کنسرت ملی نیز با مجوز اداره کل صورت پذیرفته است، با این تفاوت که دو کنسرت ابتدایی (امید حاجیلی، رضا صادقی) بنا به عدم وجود حساسیت های کشوری کنسرت، اینجانب فارغ از هر گونه وظیفه ای هماهنگی های لازم جهت متقاعد کردن مؤسسه مجوز دار و بقیه مراحل استانی (اداری، حراستی به جزء مالی) را  انجام داده ام. اما پس از بروز حساسیت های کشور در ارتباط با کنسرت ها و برخی مشکلات پیشین، از سوی وزارت خانه دستور اکید صادر شد تا مجوزها کاملاً شفاف، قانونی و با امضای مدیرکل استان داده شود. ولی در مورد کنسرت یگانه پس از موافقت اولیه و چانه زنی های زمان اجرا (که توضیح آن بعداً خواهد آمد) در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با آقای هاشمیان مقرر گردید بقیه مراحل قانونی و اخذ مجوز که باز هم هماهنگی های آن توسط خود بنده صورت پذیرفت) توسط مؤسسه برگزار کننده و آقای هاشمیان  که به نمایندگی از مؤسسه معرفی شده و هر دو دارای منفعت مالی بودند و الزام قانونی نیز داشتند در استان صورت پذیرد. که گویا لطف مکرر باعث حق مسلم شده است.

۲) با وجودی که این اداره موظف به در اختیار گذاشتن مکان جهت کنسرت نیست، اما با تمامی کنسرت ها تعامل برقرار کرده و سالن وحدت که دارای ۴۱۷ صندلی است را در اختیار عزیزان قرار داده است. در کنسرت امید حاجیلی هیچ هزینه ای بابت اجاره سالن هم از ایشان دریافت نکردیم (با وجودی که تالار وحدت خود گردان بوده و هزینه های آن باید از  درآمد سالن تأمین گردد و هیچ گونه کمک مالی در این زمینه موجود نیست).

در مورد کنسرت آقای یگانه مقرر گردید به جای اجاره بهای دو سانس فقط یک سانس آن طی چک در آینده پرداخت گردد که هنوز هم چکی دریافت نشده است و آقای هاشمیان از امضای قرارداد معمولی  اجاره کننده سالن نیز امتناع نمودند که با تأکید جناب آقای راسخی معاونت محترم سیاسی امنیتی فرمانداری لارستان در روز اجرا و در ساعات پایانی قرارداد را تحویل گرفته اند که هنوز هم امضاء نشده است.

۳) آیین نامه داخلی انجمن موسیقی لارستان که متشکل از پیشکسوتان و متخصصان حوزه موسیقی است تأکید می نماید که به علت حمایت از گروه های موسیقی و استفاده بیشتر مخاطبان از تمامی اجراها، فاصله هر دو اجرا باید حداقل یک ماه باشد که در این خصوص نیز با آقای هاشمیان با تساهل و تسامح برخورد شد. چرا که گروه محلی و ریشه دار «ایراهستان» که یکسال سختی ها و تمرین ها را به جان خریده بودند و اولین هفته پس از ماه های محرم و صفر موعد اجرای آنها بود، می بایست مورد حمایت اداره قرار می گرفت و اجرای کنسرت بعدی حداقل یک ماه بعد برگزار می گردید. این در حالی است که مجوز داده شده با فاصله شش روزه بوده و کنسرت آقای یگانه در سوم دیماه اجرا گردید.

۴) بنا به توافق صورت پذیرفته با آقای هاشمیان مقرر گردید به خاطر عدم تداخل تبلیغات کنسرت محسن یگانه با اجرای گروه سنتی ایراهستان و جلوگیری از تأثیر منفی بر استقبال کنندگان از گروه ایراهستان، فروش بلیط و تبلیغات (حتی در فضای مجازی) از ۲۷ آذرماه بعد از اجرای گروه ایراهستان شروع گردد که متأسفانه این بند نیز رعایت نگردید و ایشان زودتر از موعد شروع به تبلیغ و بلیط فروشی نمودند که علت را لو رفتن پوستر توسط شخص ناشناس بیان کرده اند. این کم لطفی، باعث کاهش تعداد مخاطبان هر ساله گروه ایراهستان گردید و گروه متحمل ضرر شد.

سید علی اصغر رفعت حقیقی/ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان


80 نظر

 1. سيد ميثاق هاشميان گفت:

  1

  0

  گله اي بود،نه توهيني و نه هتك حرمتي.
  مسئول فرهنگي و هنري شهرستان: اي كاش آستانه صبرتان بالا بود و در مقابل نقدي و گله اي محترمانه ، اين چنين بر نمي آشفتي و به گونه اي وارونه قلبِ واقعيت نمي كردي و چون مُرشدي دلسوز طريق نقد و ادب را مي آموختي.
  زخانقاه به ميخانه مي رود حافظ
  مگر زمستي زُهد و ريا به هوش آيد

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   به به. چه جوابی؟ نکته سنج ها و عاقلان از این چند سطر حدیث مفصل می خوانند

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اقا میثاق هاشمیان فرزند گرامی که سیمایی همانند پدر دوست داشتنیت داری. این طریق نقد و ادب که از ان گفتی و این رییس جدید را به ان دعوت کردی فقط مربوط به دوران ریاست پدر فرزانه ات بود. ایشان بودند که چون کوهی پشت افراد و گروه های هنری می ایستادند به جای حواله دادن چندباره هنرمند به مرکز استان خود پیگیر کارش میشد و اگر هم لازم بود خود روانه شیراز میشد. اقا سید علی تا اخرین شب برنامه ی ان گروه در کنارش بودند تا مبادا فرد یا دسته ای به انها تعدی کند. اینها طریق همراهی پدر جنابعالی با هنرمندان بود که هنرمندان هم از عمق وجود دوستش داشتند. متاسفانه امروز ترس از […] مانع این کارها میشود. هر چند که خود سید علی نیز هنرمند بود و هنرمندان نیز او را دوست داشتند. درب اتاقش بر روی همه باز بود و نه این بود که برای دیدنش باید از منشی وقت میگرفتی و صد قفل و زنجیر بر در اتاقش نبود. برای هنرمندان از این ادا و اصول های غیرهنری در نمی اورد. خودش ساز میزد و خط مینوشت. اما مدیر الان خود هنرمند نیست و در هیچ کدام از هفت وادی هنر سابقه ای از او نشنیده ایم و […] هم مانع میشود تا از هنرمندحمایت واقعی بکند. شما با این رییس جدید […] همیشه چون پدرت موفق و موید باشی عزیز.

  • همشهری شما گفت:

   0

   0

   جوانی که در اغاز راه هنر و فرهنگ است و در حال تجربه کردن خودش همت کرده و استین بالا زده و بدون نگاه به سود شخصی و با نیت اختصاص عواید ان به معلولین برنامه ای فرهنگی هنری جهت شهروندان شهرش تدارک دیده که موجب شادی انها شود .کاری که باید خود ارشاد بکند و برای ایام عادی سال برای شهروندان از این دست برنامه های فرهنگی شاد داشته باشد و در ایام عزاداری برنامه های متناسب با ان ایام که متاسفانه هیچ کدام را نکرده. حالا که این جوان خودش احساس نیاز کرده و حتی برای انجام ان حاضر شده از وقت و زندگی خودش بزند و خستگی و رنج چند باره سفر را بکشد و با هزار بدبختی خودش برنامه ای اجرا بکند حالا در مسیر انجام این کار مقداری ناملایمات دیده و سختی هایی کشیده و در یک مصاحبه دو سه کلمه ای هم گله ای کرده . به جای اینکه ارشاد او را تشویق کند و او را مورد مهر قرار دهد و و اگر اشتباهی هم کرده اورا با نگاهی پدرانه راهنمایی کند و در مسیر درست قرار دهد برایش بیانیه و جوابیه ی هزار بندی نوشته و میخواهد […] کند. واقعا جای تاسف دارد. این است نگاهی که بسیاری از هنرمندان را دفع میکند. همین میشود که امثال این جوان میروند و دیگر پشت سرشان هم نگاه نمیکنند. ولی باز به همت این جوان باید افرین گفت که یک تنه خود جور یک اداره با یک رییس و چند کارمند مواجب بگیر از محل هنر و فرهنگ شهرستان را بر دوش کشیده. این است همان دوران جدید که دیگر شیوه های سنتی به سر امده. یک جوان خودش میتواند به تنهایی یک اداره باشد و کاری که یک اداره با تمام ید و بیضایش نمیکند و […] باعث میشود به روزمرگی عادت کنند این جوان خود انجام داده. مرحبا به همت و شجاعتت.ادامه بده. اطمینان داشته باش مردم شهرت با تو هستند و در مقابل این روسای بیانیه نویس……….

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  به نظر من همین تنگ نظریهای بعضیها باعث عدم پیشرفت شهرستان شده است. حساسیت را عده ای به وجود میاورند و نه مردم. حمایتهای بی دلیل از گروههای بومی ضعیف باعث خودشیفتگی این گروهها میشود. بگذارید بفهمند که مردم چه را بیشتر دوست دارند. به همه ثابت شد مردم چه نوع موسیقی را بیشتر میپسندند علیرغم قیمت بالا و همه محدودیتها از جمله عدم تبلیغ در سطح شهر. دیدید که چگونه فقط با یک پوستر این همه مردم برای خرید بلیط صف کشیدند

 3. قدردان گفت:

  0

  0

  مخصوصابلیط بازارسیاه که به لطف بعضی هادرخارج سالن چندبرابربه فروش می رسید .جناب هاشمیان به کجامی روید .؟؟؟لطفاپیاده شویدوادب رارعایت کنید…منطق حکم می کندکه دراین دولت که به فرهنگ وهنرتوجه خاص میشه مطیع قانون باشیم وهرچه راخودمیخواهیم حق ندانیم…
  ازپاسخ متقن ومستدل جناب آقای رفعت حقیقی رئیس پرتوان .فعال وسختکوش ارشاداسلامی لارستان که الحق والانصاف حیاتی مجددبه فرهنگ وهنرلارستان درهمه عرصه هادادندکمال تشکروقدردانی راداریم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   تو که […]. باید هم اینو بگی. اگه […] بره که خودت هم میدونی که جای تو اونجا نیس و باید […]. تملق تابلو

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   مگه بلیط در بازار سیاه دست این بیچاره ها بوده. همیشه یه عده هستند که تحت هر شرایطی بازار سیاه درست میکنن. مگه زمان جنگ رو فراموش کردید که بعضیها که الان بعضیا شدن چجوری گلیم خودشون و هفت نسلشون رو از آب کشیدن؟ چه ربطی به برگزار کنندگان داشته؟ به نظر من از یک گلایه نباید به اینجاها رسید. کجای اسلام نوشته نقد و گلایه باعث خروج فرد از دین اسلام میشه که جناب رییس براش همچین حدیثی نوشتن؟ یه سری به نهج البلاغه و همچنین صحبتهای امام بزنید ببینید درباره نقد مسئولین چی گفتن. ببینید درباره تهمت چی گفتن. کجا نوشته که نقد باعث خروج از دین میشه. این طرز صحبت یک مسئول در دولت فرهنگ و هنر هست؟ !!!!! نقد باعث خروج از دین میشه؟!!! وا اسفا

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  کاش مدیران ما تحمل پذیری بیشتری داشتند. کاش مدیران ما […]. آن هم یک مدیری مثل رئیس اداره فرهنگ.

 5. لاری گفت:

  0

  0

  اقای هاشمیان فکر کنم این کامنت شما در واقع مخاطبش خودتون باشید. چون از نظر سن و جایگاه و بقیه موارد این شما هستید ک پاسخ اتون مناسب نیس وگرنه جوابیه ی جناب رفعت حقیقی کاملا ب جا بود
  قضیه بازار سیاه در سالن هم کاملا مشهود بود ک از طرف چ شخصی ه

 6. هنرمند گفت:

  0

  0

  چندین کامنت در انتقاد به آقای رفعت حقیقی نوشته ام اما سایت آفتاب یا چاپ نکرده یا قسمت زیادش رو سانسور کرده! نکنه این سایت هم به ایشون وابستگی داره؟ چطور نظر برخی که با شما مشکل دارند رو تمام و کلمل چاپ می کنید؟!! از تون ناامید شدم.
  ————————-
  مدیریت: با احترام به نظر شما، بارها و بارها گفته ایم نظراتی که واجد توهین آشکار و هتک حرمت افراد است در این سایت تایید نمی شود. اگر تمایل به درج کامل نظرات خود را دارید لطفا با لحنی مودبانه تر نه تنها نقد حتی اعتراض بفرمایید.

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  انشااله در دولت اینده که چیزی هم به ان نمانده( هر دولتی که بود) ارشاد نیازمند یک خانه تکانی اساسیست.

 8. نكته بين گفت:

  0

  0

  كار رو بايد به كاردان داد . و وقتي كار دست يه فرد كم سن و سال باشه ديگه در برگزاري چنين محافلي بيشتر از اين نبايد توقع داشت . جواب آقاي رفعت حقيقي كامل متين و سنجيده و منطقي و قانوني بود . و از حمايتهاي ايشون در برگزاري همه نوع كنسرتها و محافل فرهنگي صميمانه تشكر ميكنم . ضمنا بازار سياه بليط در اونجا كاملا مشخص بود كه دست خود برگزار كننده ها هست و اين يه بچه هم تا اشخاص رو مي ديد ميفهميد داره از كجا آب ميخوره .

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خیلی روی این بازار سیاه مانور میدی. نکنه نتونستی بری کنسرت دچار سوزش شدی برادر. مگه سیاه بازیه که بلیطش صلواتی باشه. کنسرت محسن یگانه هست. اندازه کنسرت باید پولشو بدی. گذشت زمانی که بلیطها صلواتی بودن. 🙂 توهین هم نکن. بچه افرادی هستن که همیشه سنگ اندازی میکنن. پورسانت میگیری که توهین کنی؟ خواهشا مسئولین سایت سانسور نکنن حرف منو بذارن این عزیز به ظاهر محترم که داره اینقدر توهین میکنه بخونه و بفهمه که دوره افکار امثال اینها دیگه گذشته.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ضمنا این همه افراد پرسن و سال در این شهر هستن که یک صدم این رو هم نتونستن انجام بدن. چون تواناییشو ندارن. این کارها توانایی میخواد و انرژی جوانی. نه اینکه یه مشت پیرپاتال مدعی. پس شما برو همون برنامه های صلواتیت رو ببین دوست عزیز و بذار جوونها و افراد کم سن و سال کار خودشونو که همه هم ازش راضی بودن به بهترین نحو انجام بدن. بازار سیاه توی کنسرت رضا صادقی که این بنده خداها دست اندرکارنبودن هم بوده. چرا اونموقع چیزی نمیگفتین؟ یه صلوات عنایت کنین و یه کارتون بدین ایشون ببینن

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   برادر عزیز خون خودتو کثیف نکن. این اقایی که با اسم قدردان و نکته بین هی داره کامنت میزاره و از بازار سیاه میگه و هی میگه رفعت حقیقی درست گفته و مدام تکرار میکنه حرمت سن و سال نکردی در واقع تو خود ارشاد نشسته و میدونه اگه رفعت حقیقی بره اون هم باید از ارشاد بره. چون نه هنرمنده و نه هنرمندا ازش خوششون میاد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   جدن؟ نمیدونستم. پس موفق باشن

 9. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای رقعت حقیقی عزیز
  امام حسن ع می فرمایند : آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند
  وقتی شما خودت تو جلسات مختلف بدون هیچ مدرک و سندی پشت سر دیگران صحبت می کنی توقع نداشته باش کسی پشت سر شما صحبت نکنه و ازتون گلایه مند نباشه
  پس الان باید عکس العمل اعمال گذشته خودتون رو ملاحظه بکنید
  آفتاب لارستان هر جا میدونی قابل چاپ کردن نیست می تونی حذفش کنی ممنون

 10. .... گفت:

  0

  0

  امام علی (ع) می فرماید: هر شخصی که با کلامی یا عملی به ضرر انسانی کاری کند تا به او آسیب و صدمه ای برسد با این کارش از اسلام بیرون گشته و بر کفر داخل شده است. (میزان الحکمه، جلد ۴، ص ۵۲۹)

  وااااااااای چه خبره جناب مسول ارشاد؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  یک هنرمند جوان اومده یک برنامه ای گرفته برای مردم شهر که شاد و سرگرم بشن. وظیفه ای که شما انجام نمیدی یا میترسی انجام بدی. حالا اون انجام داده دو کلمه نقد هم بهت کرده براش جوابیه نوشتی و مرتدش کردی و از دین بیرونش کردی و کافرش کردی. خب اینجوری که دیگه کسی جرات نمیکنه بیاد طرفت. کاش همون میزان الحکمه حضرت امیرالمومنین علی ابن ابی طالب(ع)که ازش دم زدی رو واقعا خونده بودی که در باب رفتار با مردم زیردست چه ها گفته و بیش از چهل حدیث در باب مهربانی با مردم و زیردستان و جوانان داره. واقعا عجیبه این رفتارا. اینجوری بر هنرمندان که معروف هستن به روحیه لطیف مدیریت میکنین؟ با این رفتارها ورزشکارها هم زده میشن که روحیه مقاوم و سخت تری دارن چه برسه هنرمندا با روحیه لطیف هنری

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   احسنت. خب ایشون مسئول فرهنگ و ارشاد هستند و طبق گفته دوست ناشناس ایشون کارکشته و دقیق نقد کردند و ماها جوون و […] میباشیم. چیزی که ایشون در خشت خام میبینن ماها توی آینه و دوربین جلوی گوشی هم نمیبینیم. ماها هیچی نمیفهمیم اصلا. رییسن کاکاجان میتونن. ماها هم باید بریم غاز بچرونیم تا از دین مرتدمون نکردن

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  میثاق هاشمیان : کجای مطلب رئیس ارشاد اسمی از هتک حرمت و توهین می باشد . ایشان بسیار حرفه ای پس از اینکه نقدی شده ، در کمال ادب پاسخ گفته اند .
  متاسفانه شمایید که نه رعایت ادب و نه کسوت نموده اید

 12. لاري گفت:

  0

  0

  اقاي هاشميان هر حرفي را بايد سنجيده زد …. با درك كامل و اطلاعات بيشتر …. حرف اقاي رفعت حقيقي بجا و درست بود جواب شما در كامنت گذاشته شده اشتبا محض ….اما چون اول كار كردن هستي مشكلي نيست….

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  ” دارای نکاتی بود، که از نظر قوانین و مقررات اداری کاملاً ناثواب می باشد….”
  فکر کنم منظور از ” ثواب ” در واقع ” صواب ” به معنای راست و درست و سزاوار بوده و جناب رییس به اشتباه ” ثواب ” نوشتن به معنای مزد و پاداش . بیشتر دقت بفرمایید در املای کلمات

 14. پیام رو سانسور نکنید گفت:

  0

  0

  جوانی که در اغاز راه هنر و فرهنگ است و در حال تجربه کردن خودش همت کرده و استین بالا زده و بدون نگاه به سود شخصی و حتی با نیت اختصاص عواید ان به معلولین برنامه ای فرهنگی هنری جهت شهروندان شهرش تدارک دیده که موجب شادی انها شود .کاری که باید خود ارشاد بکند و برای ایام عادی سال برای شهروندان از این دست برنامه های فرهنگی شاد داشته باشد و در ایام عزاداری برنامه های متناسب با ان ایام که متاسفانه هیچ کدام را نکرده. حالا که این جوان خودش احساس نیاز کرده و حتی برای انجام ان حاضر شده از وقت و زندگی خودش بزند و خستگی و رنج چند باره سفر را بکشد و با هزار بدبختی خودش برنامه ای اجرا بکند حالا در مسیر انجام این کار مقداری ناملایمات دیده و سختی هایی کشیده و در یک مصاحبه دو سه کلمه ای هم گله ای کرده . به جای اینکه ارشاد او را تشویق کند و او را مورد مهر قرار دهد و و اگر اشتباهی هم کرده اورا با نگاهی پدرانه راهنمایی کند و در مسیر درست قرار دهد برایش بیانیه و جوابیه ی هزار بندی نوشته و میخواهد […] کند. واقعا جای تاسف دارد. این است نگاهی که بسیاری از هنرمندان را دفع میکند. همین میشود که امثال این جوان میروند و دیگر پشت سرشان هم نگاه نمیکنند. ولی باز به همت این جوان باید افرین گفت که یک تنه خود جور یک اداره با یک رییس و چند کارمند مواجب بگیر از محل هنر و فرهنگ شهرستان را بر دوش کشیده. این است همان دوران جدید که دیگر شیوه های سنتی به سر امده. یک جوان خودش میتواند به تنهایی یک اداره باشد و کاری که یک اداره با تمام ید و بیضایش نمیکند و […] باعث میشود به روزمرگی عادت کنند این جوان خود انجام داده. مرحبا به همت و شجاعتت.ادامه بده. اطمینان داشته باش مردم شهرت با تو هستند و در مقابل این روسای بیانیه نویس[…]

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  میثاق هاشمیان! تو مشمول الذمه ای. توی سالن مجری گفت مواظب باشید کاری نکنید که دیگه مجوز بهمون ندن ما هم گوش کردیم به این امید که سری بعد هم بتونین کنسرت بذارین. خب با این جوی که الان پیش اومده که دیگه نه به تو و نه به هفت جد و آبات و نه به هیچ کس دیگه ای مجوز کنسرت نمیدن. حالا ما کجا بریم کنسرت پاپ درست و حسابی؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   این چه حرفیه؟؟!!! مگه میخوان از جیبشون بدن که منت سرمون باشه. مگه کلاسه که معلم گفته باشه ساکت باشین تا برگردم؟ اگه قانونه باید مجوز بدن. اینجوری و اونجوری نداره دیگه . اگه قانونه که به خواننده های کشوری مجوز بدن که دیگه الان و بعد نداره. بچه که نمیترسونین. اتفاقا اینا خودشون هم از خداشونه که چهارتا کنسرت و برنامه اینجوری باشه تا […] گیرشون بیاد. اتفاقا اینا از پول بدشون نمیاد و […]

 16. ،،، گفت:

  0

  0

  هه!
  پس سالن رو مجانی دادید واسه کنسرت حاجیلی!!

  یادمه قرار بود بعد ۱۳ سال تو لار همزمان با کشور فیلم اکران بشه،[…] شب قبلش مارو کشوندن اداره و ازم تعهد گرفتن ک پول باید یدیم…

  #شیار۱۴۳

 17. مهدی گفت:

  0

  0

  در متن پاسخ، کلمه ی ناصواب، به اشتباه، ناثواب درج شده است.

 18. ؟؟ گفت:

  0

  0

  جدا متاسفم برای جماعتی که تمام زحمات و تلاش ریس و کارکنان اداره ارشاد رو در تمام زمینه های فرهنگی و هنری، با برگزاری یک کنسرت زیر سوال می برند… نکنه فکر کردین همه برنامه های ارشاد فقط برگزاری کنسرت محسن یگانه هست؟ الان همه شماهایی که از قانون و مقررات و روال اداری سر درنمیارید و همگی شمشیر رو از رو بستین میخواید چی رو ثابت کنید؟ که بگین دغدغه فرهنگ و هنر رو دارین؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خیر . ما دغدغه هنر نداریم. دغدغه رو باید مسئولین داشته باشن. ما فقط میخوایم شاد باشیم. برو خوش باش عزیزم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   تو بابا روال اداری سردرآور. ای کسی که روال اداری میدونی. ای داننده ی روال اداری. ای دردست دارنده ی روال اداری. روال دان. روال فوت آب

  • یه نفر گفت:

   0

   0

   چرا فکر کردین همه باید دغدغه فرهنگ داشته باشن؟ مردم همین که دغدغه نون و آب دارن کافیه. دغدغه فرهنگ و هنر و شاد کردن دل مردم رو باید مسئولین داشته باشن که توی این اوضاع از بار فکری مردم کم کنن که بحمدالله این کار ظاهرا خیلی سخته و یه جوون که خودش از مردم بیشتر خبر داره میاد این کار رو انجام میده و عوایدشو هم صرف کار خیر میکنن. چرا آقای رفعت حقیق نوشته که همه دست اندرکاران از این کار نفع مالی داشتن؟! « …توسط مؤسسه برگزار کننده و آقای هاشمیان که به نمایندگی از مؤسسه معرفی شده و هر دو دارای منفعت مالی بودند … » این یک توهینه و حامی مالی کنسرت میتونه از ایشون مطالبه حق کنه.

 19. ؟؟ گفت:

  0

  0

  جناب ناشناس از نحوه جواب دادنتون مشخص هست چه آدم بی فرهنگ و بی سوادی هستین!! بفرمایید برید دنبال […]تون. والبته اینکه جواب […] خاموشیست….

 20. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگه تو با سوادی وای به حال سواد جناب دو علامت سوال که امروز با حداقل سه تا اسم کامنت گذاشتی. اگه با ادب بودی نظرت توسط مدیر محترم سایت سه نقطه ای نمیشد. تو همون کارمنده نیستی که صبح نوشته بودن؟ چندتا اسم داری تو؟ ای با سواد. ای فرهنگدار. ای روالدان

 21. محمد گفت:

  0

  0

  جناب ؟؟ محترم می تونید این قسمت از پیامتون ((تمام زحمات و تلاش ریس و کارکنان اداره ارشاد رو در تمام زمینه های فرهنگی و هنری)) رو بطور تفصیل بیان کنید تا مردم هم در جریان این اقدامات باشن
  ممنون

 22. یه نفر گفت:

  0

  0

  با توجه به مطالب و نظریات و متن جوابیه بعرض میرسونم یه گلایه ساده ارزش اون رو نداشت که آقای رفعت حقیقی اینقدر سراسیمه بیانیه صادر کنن که از غلط املایی تا توهین و اشتباه در کاربرد حدیث و … همه چی رو در خودش داره. انشاله که مسئول فرهنگ و هنر شهرستان سعه صدر بیشتری داشته باشن.

 23. علیرضا اسماعیل زاده گفت:

  0

  0

  مشخصه که این کامنت توسط […] نوشته شده که افراد رو به ندونستن بخشنامه های اداری متهم کرده اما در جواب این اقا یا خانم مشغول به کار در این اداره باید گفت که متاسفانه همیشه نداشتن برنامه فرهنگی مناسب برای مردم رو با موانعی مثل بخشنامه های اداری یا دست بسته بودن در برابر قوانین دست و پاگیر و یا دست اخر با نداشتن بودجه توجیه میکنید اما اینها همه بهانه است.کافیه کمی از میزاتون دل بکنید و از تو اتاقاتون بیایین بیرون تا ببینین چقدر در کارهای فرهنگی از مردم عقب ترین . همین میشه که یه جوون میاد تو میدون بدون اینکه حقوق بگیر شماها باشه تک تنها یه برنامه مفرح و سرگرم کننده واسه مردم شهرش میگیره و حالا شماها که در مقابلش کم اوردین با دادن جوابیه و هزار کار دیگه درمقابلش می ایستین. میدونیم که براتون سنگین بوده و سخته تون شده ولی دوره ایه که اگه تو اتاقاتون بشینید و صدتا منشی و دفتر و دستک برا خودتون درست کنید اونا از شما جلو می افتن و اونوقت مثل الان کل مجموعه یه اداره از بالا تا پایین مجبوره جلوی یه جوون کم سن و سال وایسه و از نداشتن یه جواب درست و حسابی به این بی مهری به قول معروف اسمون ریسمون به هم ببافه و […] بکشه

 24. یه نفر گفت:

  0

  0

  سایت محترم! یکی از نظرات منو درج نکردید. اشکالی نداره. خودم حضوری با برگزار کنندگانی که به آنها انگ « … هر دو دارای منفعت مالی بودند … » زده شده صحبت میکنم.

 25. ناشناس گفت:

  0

  0

  مسول ارشاد باید مدیری پخته و باتجربه باشه و خودش هنرمند و خالق اثار هنری باشه تا حس لطیف هنری رو کاملا بشناسه و درک کنه. مهمتر از همه باید سعه صدر داشته باشه که نه با یک مصاحبه بلکه با ده ها اعتراض هنری هم به خشم نیاد و فورا فتوای ارتداد و […] بزنه. امیدواریم اگر […]

 26. بنده خدا گفت:

  0

  0

  من کاری به روال اداری و اینکه چقد دست اقای رفعت حقیقی برای دادن مجوز باز بوده ندارم. ایشون حق ندارن به کسی که انتقاد میکنه تهمت خروج از دین و ارتداد بزنن. باید بخاطر این حرف از اقای هاشمیان و خانواده ایشون بصورت علنی معذرتخواهی کنن وگرنه بخاطر این تهمت و افترا در محضر الهی گناهکاره. مگه رفعت حقیقی نعوذ بالله خدا یا معصومه؟ هر کسی از روی […] چهارتا حدیث از حفظ کرد نمیتونه فتوا صادر کنه. ایشون باید معذرت خواهی کنه

 27. لاری گفت:

  0

  0

  با عرض پوزش از دوستان عزیز و محترم
  این همه […] گویی بسه لطفا برین به کار و زندگیتون برسین
  کنسرت تموم شد همه رفتن خونه هاشون

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   اره درسته. کنسرت تموم شد و همه رفتن خونه هاشون. همه هم شاد و راضی رفتن خونه هاشون. ولی خستگی چند هفته کار و هماهنگی تو تن گروه اجرایی موند. هر چی از چند هفته قبلش بدو بدو و هماهنگی و با صد نفر با هزار ادا و اصول سر و کله زدن. هر چی هم چند روز مونده به برنامه و هر چی هم استرس روز برنامه. اخرش هم بیان تهمت پول به جیب زدن و انگ مرتد بودن و کافر بودن به ادم بزنن. واقعا سخته. رییس ارشاد باید بابت این تهمت بزرگ از گروه و خانواده بزرگ هاشمیان که خونواده شهیده عذرخواهی کنه تا یاد بگیره با ابروی یک خانواده مومن و اینده یک جوان بازی تو ملاعام بازی نکنه

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   کنسرت تموم شد و همه رفتن خونه هاشون. همه هم شاد و راضی رفتن خونه هاشون. ولی خستگی چند هفته کار و هماهنگی تو تن گروه اجرایی موند. هر چی از چند هفته قبلش بدو بدو و هماهنگی و با صد نفر با هزار ادا و اصول سر و کله زدن. هر چی هم چند روز مونده به برنامه و هر چی هم استرس روز برنامه. اخرش هم بیان تهمت پول به جیب زدن و انگ مرتد بودن و کافر بودن به ادم بزنن. واقعا سخته. رییس ارشاد باید بابت این تهمت بزرگ از گروه و خانواده بزرگ هاشمیان که خونواده شهیده عذرخواهی کنه تا یاد بگیره با ابروی یک خانواده مومن و اینده یک جوان بازی تو ملاعام بازی نکنه

 28. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقا جان نا صواب را ياد بگير

 29. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب آقای…. یا به قولی […]
  با اسم های متفاوت دق و دلی خودتو داری خالی میکنی . مرد باش حرف هات رو بدون واسطه بزن . نه اینجوری ارشاد و خراب بکنی .
  چی گیر تو میاد

 30. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام
  همه کسانی که بدون در نظر گرفتن وجدان ، واقعیت ها و … قضاوت میکنید و حرف هایی در فضای مجازی که به گوش خیلی ها می رسه ، میزنید .
  از خدا و تبعات صحبت های دروغ تان در قیامت بترسید .
  بنده بعنوان یک شهروند تمامی تلاش های ارشاد در این مدت ملاحظه کردم و قضاوت بیطرفانه داشته باشیم ، تحولی ایجاد شده .
  همه ما دچار خطا و اشتباه هستیم چون انسانیم . یک لحظه خودتون بجای رئیس اداره ای با این امکانات و نیروهای بگذارید ببینید شما می تونید چکار کنید .
  خدا رو در نظر بگیرید و وجدان خودتون قاضی کنید .

 31. ناشناس گفت:

  0

  0

  همه این حرفها به کنار اخرش نفمیدیم اون ناشناسه که پوستر تبلیغ و لو داده کی بوده

 32. مفتوحی گفت:

  0

  0

  با سلام
  این از بزرگواری سید رفعت حقیقی است که جواب دوستانی که حتک حرمتشون میکنن ، چیزی نمیگه .
  اولا بنده شاهد فعالیت های هنری ایشان از سال ۶۴ در گروه های سرود بوده ام .که دوبار هم به اتفاق در جشنواره کشوری مقام و چند بار استانی مقام آورده اند .
  فعالیت ایشان در حوزه تئاتر از زمان راهنمایی ایشان شاهد بوده ایم . افرادی مثل آقایان دکتر حقیقت ، وثوقی ، طاهریان ، آبادیان ، جمالی ، خفری ، زنده یاد ارزانفروش و … که پیشکسوت این عرصه هستند باید شهادت دهند .
  در زمینه موسیقی هم یادم هست سید بزرگوار از هنرجویان با استعداد استاد سید علی هاشمیان در رشته سه تار بودند .
  دوما : سابقه مدیریت فرهنگی ایشان را ملاحظه بفرمایید . همچون کارشناس فرهنگی هنری آموزشی و پرورش ، مسئول کانون شهدا و رئیس سازمان دانش آموزی که البته خیلی ها شهادت میدهند که دوران مدیریت سید بزرگوار در کانون شهدا و سازمان دانش آموزی بهترین دوران بوده است
  سوما : مگر ذات هنر چیست ؟ جز این است که انسان را به خدا نزدیکتر کند و انسان ، انسان تر شود . پس اگر کسی آلات موسیقی ، مداد های نقاشی و … را در معرض دید همگان نگذارد انسان یا هنرمند و یا مدیر نیست ؟
  لطفا از عواقب سخن پراکنی هایتان و هتک آبروی افراد بترسید و به خدا پناه ببرید و استغفار کنید .

 33. بنده خدا گفت:

  0

  0

  جناب اقای مفتوحی شاعر بزرگوار
  هتک حرمت را منتقدان صورت دادند یا سید بزرگوار رفعت مکان؟ ایشان بودند که منتقدی را خارج شده از دین و وارد شده در کفر نامیدند. ایشان بودند که تاب سخن مخالف را نداشتند. ایشان باید از این تهمت و نیز افتراهایی که به برگزار کنندگان و شخص اقای سید میثاق هاشمیان وارد کردند معذرتخواهی و از خداوند استغفار کنند. خود باعث و بانی وواین اسیر این جو شدند و باید یاد بگیرند از اشتباه عذرخواهی کنند. بزرگتر و کوچکتر نمیشناسد. موفق باشید

 34. ازادى گفت:

  0

  0

  بس كن اقاى هاشميان،چرا با شانتاژ بازى ميخواى كاراتو توجيه كنى،كم پول به جيب زدين از رو حمايت هاى اقاى رفعت حقيقى؟؟؟ايشون گناه كرده؟چرا نميزاريد كسى كار كنه؟؟شماها چه مشكلى دارين؟؟؟خدارو شكر با همه بد هستين

 35. لار گفت:

  0

  0

  تورو خدا درج بشه……..يه روز تو جمع بچه هاى موسيقى سيد على هاشميان درباره معرفت در موسيقى ميگفت،كاش الانم ببينه پسرش چقد معرفت داره

 36. لارستانى گفت:

  0

  0

  سلام
  بنده حدود پنج سالى هست كه تو حوضه موسيقى فعاليت دارم،بخدا قسم هيچ وقت نشده كه ارشاد اينقد فعال باشه و از گروهها حمايت كنه،من موندو تو كار اقايان هاشميان،هم پدر هم پسر،آخه شما چرا بيخودى جو درس ميكنيد،چرا نميزاريد بقيه كار كنن

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   یا شما دروغ میگی که ۵ سال تو این حوزه ای(یاد بگیر حوزه نه حوضه) یا داری طرفداری الکی میکنی . تو این دو سه سال که جز دو سه تا کنسرت گروه های لار چیزی برگزار نشده یا اگه هم شده همین خود بچه ها انجامش دادن نه ارشاد. خواننده های کشوری هم که به همت جوانان شهر اومدن. وگرنه که اتفاق خاصی نیفتاده. درخشان ترین دوره موسیقی همون دوره اقای سید علی هاشمیان بود که اصلا موسیقی از صفر به وجود اومد و ۱۰ تا گروه درست شد که مرتب اجرا میکردن. کاکاجان خیلی تابلوه که یادت دادن بیای کامنت بزاری اول برو از بزرگترات سوال بکن بعد بیا حرف نسنجیده و الکی پلکی بزن.

 37. اوز گفت:

  0

  0

  جناب منشى عزيز كه دم از آزادى بيان ميزنى مطلبمو درج كن
  خطاب من به سيد على هاشميان هست
  كاش به جاى دم زدن از معرفت در موسيقى كمى به فكر تربيت فرزندتووون بودين،چرا فك ميكنيين همه طرفدار شما هستن،چرا فك ميكنيين كار شما درسته

  • بنده خدا گفت:

   0

   0

   دوست عزیز اوزی!
   اون بنده خدا رو چرا وسط میکشی. دوره اش تموم شد و رفت . الان یه بحث دیگست اخوی دینی. بیدار شو برادر. بیدار شو. ده سال گذشت . اون که رفته دیگه هیچوقت نمیاد

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   الان بحث دیگه هاشمیان نیست. رفعت حقیقیه که تهمت خروج از دین زده. شماهایی که اینقدر ادعاتون میشه در زمینه فرهنگ. الان دقیقا موضعتون چیه؟ با باباش مشکل دارین چه کاری به بچه اش دارین؟ !!! از شماهایی که به نرخ روز نون میخورید و منتظرید ببینید باد از کدوم جهت میاد تا باهاش زوزه بکشید بیشتر از این هم توقع نمیشه داشت.

 38. ریزبین گفت:

  0

  0

  این همه جنگ و جدل حاصل کوته نظری است
  ورنه از روز ازل دام یکی دانه یکیست
  از هرکسی باید اندازه […] توقع داشت
  از اقای هاشمیان که صد البته در این ماجرا در حد تنها یک نام بیشتر نیست و گردانندگان اصلی سرمایه دارانی چون حامد معتمد و امثالهم هستند بیشتر از این انتظار نمیرود
  موفق باشی کوچولو

 39. ناشناس گفت:

  0

  0

  برای ما که مدعی فرهنگ و ادب هستیم واقعا این مجادلات خجالت آوره.

 40. ناشناس گفت:

  0

  0

  ای رنگین کمان! یه بار به اسم لار نطر میدی یه بار به اسم اوز؟!!! چقد تابلویی تو ای کارمند

 41. ناشناس گفت:

  0

  0

  دو طرف دعوا لطفا دیگه تمام کنید. هر چه ادامه بدید دو طرف متضرر میشوید.بیرون از فضای مجازی و رودر رو حل کنید. جلسه بگیرید و حلش کنید.

 42. ناشناس گفت:

  0

  0

  این که میگن موسیقی حرامه واقعا درسته اتگار! چه راحت سر یک کنسرت م.سیقی ایتقدر هتک حرمت و افترا رد و بدل شد. شرم آوره

 43. حميد گفت:

  0

  0

  سلام بر همه هنرمندان لار
  واسه همتووون متاسفم كه هيچ كس به فكر معرفت در هنر نيست،كاش همه به هم احترام ميزاشتيم.كاش از هم حمايت ميكرديم همان طور كه سيد رفعت حقيقي بعد از اين همه مدير بي كفايت داره ازمون حمايت ميكنه و كسي حمايت هايش رو نميبينه و يك سري افراد كه دقيقا مشخص هستند كه كيا هستن و همه ميشناسنشون دارن با بي معرفتي تمام زيرابشون رو ميزنن ، دلم داره به حاله بچه هايي كه كار ميكنن ميسوزه

 44. وهاب گفت:

  0

  0

  اقاي هاشميان اين كارا قديمي شده كه خودت كامنت بذاري و به دوستات بگي بيان ازت حمايت بكنن ، حداقل ما كه شما رو ميشناسيم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   کاکا جان مگه شماها چکار میکنین؟ شما هم میرید لینک خبر رو میزارید تو چن تا گروه و شلوغ راه انداختین که بیایین علیه […] پیام بدین. تهدیدشون کردین که اگه نیایین پیام بدین […] باهاتون بد میشه و دفعه بعد اجازه اجرای موسیقی به گروهی نمیده. اون بدبختا هم باور کردن و اومدن اینجا از همه جا بیخبر پیامای الکی مینویسن. اصلنم نمیدونن اصل قضیه چیه و کی به کی بی احترامی کرده . واقعیت رو وارونه جلوه دادین. در حالی که اگه به یکیشون این جمله مرتد و کافر گفته شده بود الان شکایت کرده بودن و […]

 45. ناشناس گفت:

  0

  0

  کوچولو رو خوب اومدی

 46. ناشناس گفت:

  0

  0

  جا داره آقای رفعت حقیقی و همچنین هاشمیان بیان و از این آدمهایی که بنام ایشون دارن به هم میتوپن و شخصیت اونها رو زیر سوال میبرن تبری بجویند. مطمئنم هیچکدام منظور بدی نداشتند و بعضیها دارن عقده های سیاسی و نطریات […] به نام این دو نفر خالی میکنن و در این راه از خراب کردن سایرین هم ابایی ندارند. مقوله ی فرهنگ و هنر جای خالی کردن عقده ها و تسویه حسابهای شخصی نیست. هتک حرمت ، برچسب زدن و تخریب چهره ی افراد در هنر جایی ندارد.

 47. ناهيد گفت:

  0

  0

  خب اقاي هاشميان خوبي كه از حد بگذرد نادان خيال بد كن شما فكر كردي اگر تو ماه محرم اونم به واسطه پدرت اندك احترامي برات قائلند بايد به خودت اجازه بدي به هر كسي هر توهيني بكني چرا شماها اينجوري هستين

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   چه ربطی داره؟؟! چی رو با چی قاطی میکنی. تهمت ارتداد واسه هر ادمی سخته. چه بخواد و چه نخواد تو اینده شغلی و زندگی فرد تاثیر بد میزاره. […] باید بیاد عذرخواهی کنه و حرفشو پس بگیره تا جلوی خیلی چیزای بد گرفته بشه و همه چی اروم بشه و تموم.

 48. ناشناس گفت:

  0

  0

  از دوستان محترم خواهش میکنیم بسه. به کسی توهین نکنید. اگر کمی شرافت و انسانیت دارید هر کس به سهم خودش از گذاشتن کامنت توهین امیز خودداری کنید. نه اسم پیشکسوتان مثل سید علی رو بیارید نه مسول فعلی. تمام کنید . دو طرف بحث هم به جدتان فاطمه زهرا رو در رو صحبت کنید. قطعا هیچ کسی هم نمیخواد کسی رو خراب کنه . اگر کسی به ازادگی اقا امام حسین (ع) اعتقاد دارد قسم میدهیم که بذر کینه نکارید و همه سکوت کنید و از این صفحه بگذرید و چشم پوشی کنید.سایت محترم هم تدبیر کن و کینه رو بین هنرمندان تکثیر نکن

 49. ناشناس گفت:

  0

  0

  تعجبي هم نيست وقتي كسي هنري نداره و هر روز دست به اينكارو و اونكار ميزنه بيشتر از اينم از توقع نميره اقاي هاشميان پدر به شما توصيه ميكنم به جاي بدگويي و كوچك كردن كار همه يكم بيشتر به فكر فرزندتون باشين

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   درست صحبت کن بچه ای که بهت یاد دادن بیای اینجا کامنت بزاری. تو هنوز در حدی نیستی که راجع به اقای هاشمیان بزرگ توصیه ای بکنی. برو ادب یاد بگیر

 50. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقایونی که میگید باید اقای رفعت حقیقی از هاشمیان معذرتخواهی بکنه یا نمیدونید جایگاه رئیس کجاست که این حرفو میزنید یا هم میثاق رو با محسن یگانه اشتباه گرفتید لطفا برید یکم تحقیق کنید ببینید این دوتا شخصییت چقد با هم اختلاف دارن

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   جایگاه رییس کجاست؟؟؟!!!!! نه واقعا جایگاه رییس کجاست؟؟ احتمالا واسه شما رییس در حد نعوذبالله خداست. ریسس یعنی نوکر مردم. اگه هنر و هنرمندی نبود که و به قول شما اقای رییسی نبود. کسی که رییس میشه باید ظرفیت شنیدن دو کلمه نقد رو داشته باشه. نه اینکه فورا بیاد بیانیه و جوابیه و مرتدنامه صادر کنه.

 51. ناشناس گفت:

  0

  0

  با کی بحث میکنید خوبه فقط واسطه بوده اگه خود محسن یگانه بود چیکار میکرد.دور دادن به بچه اینا روشه دیگه.

  • . گفت:

   0

   0

   همین بچه که میگیا کنسرت محسن یگانه به این کیفیت و شادی رو برگزار کرد و شما نتونستی. اگه این بچه است و این کار بچگیه تا باشه از این بچگیا. شما هم بهت گفتن بیای این پیاما رو بزاری . اشکالی نداره . از جایی خبر نداری الت دست شدی. اگه به تو و خونواده تو هم تهمت کافری و از دین خارج شدن رو بزنن معلوم نبود الان چکار میکردی.

 52. جواد گفت:

  0

  0

  آقاى هاشميان چقد جالبه كه مرتب هم سر ميزنى به سايت و جواب تك تك پيامارو ميدى؟آخه به قول دوست عزيزمون كوچولو تو كه جنبشو ندارى چراااااااااااااااا…..

 53. فرهنگی گفت:

  0

  0

  فقط می خواستم یادآوری کنم آقای هاشمیان الان ۲۷ سالشونه و جوان و کم تجربه هم نیستند لطفا لطفا لطفا نیروهای جوان بومی رو دریابید و بهشون فرصت بدید تا مثل ما ناچار به مهاجرت نشن… مطمین باشید هیچکی از بیرون نمی آد واسمون دل بسوزونه، نرنجونید این عزیزان دلسوز رو و اگر اشتباه و خطا و کم کاری هایی هم داشتند در فضای دوستانه و خودمانی حل اش کنید… همون طریقی که آقای آرین و هاشمیان پدر در پیش گرفتند و دیدیم که جواب داد.
  راه مدیریت ارشاد یکی است و تمام.
  تعامل
  تعامل
  تعامل

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   خوبه که خودت هم میای سن و سالتو اعلام میکنی! جدی؟! ۲۷ سالته؟ خداییش نمیدونستیم. مگه خودت بیای بگی […] خان. باشه . شما اگه خواستی مهاجرت کن. کسی هم مانعت نمیشه. قول میدیم اب هم پشت سرت بریزیم.

 54. حامد(محمد مهدی)معتمد گفت:

  0

  0

  عرض سلام به دوستان عزیز
  ضمن عرض سپاس از همه عزیزان که در این باب نظرهای خودشان را ارسال فرمودند،که قطعا دغدغه همه آنها هنر موسیقی است،احتراما چون اینجانب از ابتدادر جریان بیشتر امور ومقدمات برگزاری این کنسرت بوده ام ،اعلام میدارم ،به هیچ وجه زحمات جناب رفعت حقیقی قابل انکار نبوده و اگر همکاری ایشان نبود،قطعا اجرای این اتفاق هنری میسر نبود.
  از طرفی تلاشهای خستگی ناپذیر میثاق که جز عشق و علاقه نبود،نیزنمیتوان نادیده گرفت.
  سوءبرداشتها از مصاحبه و همچنین پاسخنامه ها همه دست به دست هم داد تا دو یار فرهنگی ،به ظاهر دربرابر هم قرار گیرند.در حالی که ساعاتی پس از درج جوابیه،اینجانب به اتفاق جناب هاشمیان(سید علی)،میثاق و دوتن از همکاران جناب رفعت حقیقی،جهت عیادت و عرض ادب و احیانا رفع سوء تفاهم خدمت جناب رفعت حقیقی رسیدیم و در یک جمع کاملا صمیمی ،از محضر هردو سید بزرگوار بهره بردیم.
  تعجب بنده در این است که در این عصر اطلاعات،چگونه عده ای از این ملاقات دوستانه مطلع نشدند و احتمالا به قصد صید ماهی از این آب گل آلود،با ارسال مطالبی که برگرفته از اهداف تفرقه انگیز است،به این عزیزان بی احترامی مینمایند.
  همکاری همه ارگانهای نظامی و غیر نظامی علی الخصوص فرمانداری محترم و اداره محترم فرهنگ و ارشاد قابل ستایش است و بنده دست یکایک آنها را صمیمانه میفشارم.
  نمیدانم این اتفاق های خوب هنری تکرار خواهد شد یاخیر ولی آنچه مسلم است ،نباید زمینه ترس و عقب نشینی جوانانی که بیشتر به خاطرعشق و علاقه وارد این کارزار میشوندفراهم نمود.
  این کار از ابتدا با نیت خیرخواهانه بوده و اینجانب ،همه عزیزان را که از عمد و یا بی اطلاع،بنده را مورد لطف قرار دادند،قلبأ حلال نموده و برای همه دلسوزان واقعی هنر، آرزوی تندرستی و سلامتی دارم.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان