میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 می 2014 ساعت 7:05 ق.ظ سرویس:یادداشت 6 دیدگاه 1,411 بازدید

ويژه خواري اقتصادي؛ مانع بزرگ توسعه لارستان

ويژه خواري اقتصادي؛ مانع بزرگ توسعه لارستان

rahiminejadا دكتر كاظم رحيمي نژاد/ صحبت: ویژه خواری های اقتصادی اثرات غیر قابل جبرانی بر پیکره اقتصاد کشور و حتی بر اعتماد مردم به مسئولان سیاسی و سیستم دولتی می گذارد. حس بدبینی که ویژه خواری اقتصادی عده ای در بین مردم ایجاد می کند اثر بسیار بدتر از برملا شدن اختلاس ها دارد زیرا در اختلاس پذیرش و پیگری تخلفات خود مرهمی بر احساسات جریحه دار شده مردم ناشی از تضییع حقوق عمومی است. اما در مورد ویژه خواری مردم مي ببینند که چه امتیازات ناحقی برای عده ای معدود وجود دارد اما نمی توانند دم بر آوردند.

موضوع اختلاس ۳ هزار میلیاردی در کشور که یک سر این اژدها هم گویا در لارستان قطع شد و یا موضوع مشهور «برگ سبز مطهر» از موضوعاتی بودند که اگرچه صدمات زیادی بر پیکره اقتصاد و اعتماد عمومی زدند اما هرچه بودند سر و ته داشتند.

لیکن برخی فعالیت ها که نقدا باید از آنها با عنوان ویژه خواری نام برد در لارستان از دیر باز وجود داشته و دارد و پایانی هم ندارد. جریانی که به نام مردم لار و به کام عده ای معدود بوده و هست.

واقعیت این است که عده ای معدود در هر دوره خود را به مسئولی وصل کرده اند و از نقطه ضعف های او برای نزدیک شدن و سوء استفاده های مالی بهره برده اند. این رفتار نه تنها موجب بی اعتبار شدن مسئولان که باعث بدبینی مردم نسبت به دست اندرکاران توسعه لارستان شده است و به عنوان بهانه ای در دست کسانی که علیه لارستان فعالیت می کنند مورد سوء استفاده قرار گرفته است. بسیار شنیده ایم که در بخش های مختلف لارستان گفته اند: «لاری ها همه چیز را برای خود می خواهند» و ما بارها با خود گفته ایم که این لاری ها که همه چیز را قبضه کرده اند چه کسانی هستند که اثری از فعالیتشان در بهبود وضعیت شهر لار نیست!

آنهایی که بدبینانه فکر می کنند در لار عده ای همه چیز را برای خود می خواهند اشتباه نمی کنند. اشتباه این است که فکر می کنند از این ویژه خواری های سیاسی و اقتصادی چیزی نصیب مردم لار و بهبود وضعیت این شهر می شود.

بر ماست که پدیده ویژه خواری اقتصادی در لارستان و بخصوص شهر لار را به چالش بکشیم و اجازه ندهیم برخی افراد برای رسیدن به منافع شخصی جو بدبینی نسبت به شهر لار را در اذهان ایجاد کنند. این قلم از این پس در این حیطه وارد خواهد شد و چنانکه در سخنرانی «فرهنگسرای مرتضوی» گفته شد از توانایی های بالقوه مردمی در راه شناساندن و از صف مردم جدا کردن عده ای ویژه خوار بهره خواهد برد.


6 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  یکیش خودتی

  • ناصر. م گفت:

   0

   0

   ويژه خوار نه آقاي رحيمي نژاد است بلكه اون […] كه به ظاهر سجاده از آب مي كشند اما افتادند و زمين و باغشهر و مرغداري و … با روابطي كه با […] ايجاد كرده اند بالا مي كشند. ويژه خوار كسي است كه در مدت چند سال ماشين زير پايش از […] به […] تبديل مي شود آن وقت خودش مي گويد حقوق ماهيانه ام زير يك ميليون است. ويژه خوار كسي است كه بلد نيست يك كلمه بنويسد اما مياد و مي خواد نشريه منتشر بكنه! ويژه خوار كسي است كه در سخنانش […] از قلم نمي افتد اما به هزار و يك ترفند در سفر […] باز هم بگم؟؟! بگم؟؟!

  • لارستاني بيدار گفت:

   0

   0

   مطمئن باشيد هر صفتي برازنده كاظم رحيمي نژاد باشه، ويژه خواري نيست. ويژه خوار دقيقا همانهايي هستند كه نتوانستند روشنگري هاي او را تحمل كنند و با ترفند زشتي […] كردند. ويژه خوار لار همانهايي هستند كه به اسم جريان […] جيب خود را حسابي پر كردند. انها كه در انتخابات […] از […] حمايت كردند و باعث شدند حسني به مجلس برود.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  شجاعانه بود

 3. اذر گفت:

  0

  0

  ويژه خوار در كجاي متون فارسي پيدا ميشه؟! اصلا ويژه خار هست يا ويژه خوار؟! ميخام بدونم مدرك تخصصي جناب دكتر جامعه شناسيه،؟ جامعه شناسي سياسيه،؟ روزنامه نگاريه؟ علوم سياسيه؟حقوقه؟ يا اينكه نه؛ تجربه روزنامه نگاري داره؟!!! مگه هركي چارتا خط تو ماهنامه اي گاهنامه اي كاغذ پاره اي چيزي نوشت عنوان روزنامه نگاري براش صادقه؟! مگه هر روزنامه نگاري ميتونه اين حق رو به خودش بده كه در كار غير تخصصي خودش تحليل كنه؟! اگه يه صاحب نظري پيدا شد بخواد مچ گيري كنه چي؟! متاسفانه رسم شده تو اين كشور و علي الخصوص تو اين شهر كه مثلا پيتزا فروش دم از پزشكي بزنه!! البته بايد گفت ويژه خواران رو لازم معرفي كنن چرا كه خوراك ويژه ميخورن ،ماشينشون ويژه هست، درامدشون ويژه و پوشاكشون ويژه تر! ولي عده اي تو همون دولوكسشون موندن و اينجاست كه معادلات بهم ميريزه!!
  بگذريم اولين گام براي طي پله هاي ترقي در اين شهر كشتن افت وحشتناكي است بنام “ح س ا د ت”

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  ببینید دوستان گلم چرا بحث می کنید هنوز که ما رو نکردیم
  فیلم … خارج از کشور کلاه کج اقای …
  خرید کشتی … از شرکت … کمی صبر داشته باشید
  ما منتظریم تا … رو کنیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان