میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 فوریه 2020 ساعت 11:25 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 22 دیدگاه 4,341 بازدید

ویروس «شایعه» مهلک تر از ویروس «کرونا»

ویروس «شایعه» مهلک تر از ویروس «کرونا»

سیاوش ستاری/ عمادشهر: فضای سایبری(cyberspace) که به اشتباه  فضای مجازی ترجمه شده است، تنوری داغ و جولانگاهی جهت درج خبر و فعالیت های غلط همچون صفحات BBC، من و تو و تربیت افراد مجهول الحال است؟ یا فضایی ست جهت انتشار اخبار دقیق و صحیح؟

فضای سایبری(cyberspace) که به غلط فضای مجازی ترجمه شده است. در واقع فضای تئوری و عملی ست که ارتباطات کامیپوتری در آن رخ می‌دهد.

فضای سایبری یک مفهوم بین المللی است که یک فناوری دیجیتال گسترده و بهم پیوسته را توصیف می کند. این اصطلاح از داستانهای علمی و هنری وارد فرهنگ عامه شد، اما اکنون توسط استراتژیست های فن آوری، متخصصان امنیتی، رهبران دولت و ارتش و صنعت و کارآفرینان برای توصیف حوزه محیط جهانی فناوری استفاده می شود. برخی دیگر فضای سایبری را فقط یک محیط مفهومی می دانند که در آن ارتباط از طریق شبکه های رایانه ای اتفاق می افتد. ریشه فضای سایبری، سایبرنتیک است که از یونانی باستان از معنای راننده مشتق شده است.

وقتی به سراغ بزرگان، ریش سفیدان، و نقالان لاری و لارستانی می‌روم به دور از هرگونه حاشیه و موضع گیری، از دور همی های قدیم و نقل ضرب المثل ها، داستان های کوتاه قدیمی از احوال پرسی ها و دور همی های مفید، یاد آور نوستالژی های گذشته می‌شوند.

اما کمی اینطرف تر با بالا رفتن سطح توقع و در هیاهوی تجملات دنیوی، فضای سایبری که سایه ای از جنس جدایی مهر و محبت بر سر خانواده ها افکنده است.

خانواده ها بعضا جز دور همی های اجباری از جمله برای میل غذا، فقط همدیگر را در فضای مجازی ملاقات می‌کنند و حتی بعضا از بی‌حالی و بی حوصلگی حال تایپ نداشته و با استکیر جواب هم را می دهند.

چه بر سرمان آمده؟!

فضای سایبری، جایی که جسم آنها از هم دور و تفکرات آنها به دستهایشان تزریق و در حال تایپ با انگشتان بروی تبلت یا گوشی هوشمندشان است.

برنامه های مختلف و پیام رسان هایی که سر منشا آنها پس از فیلتر شدن تلگرام، واتساپ و اینستاگرام است، جداره های آن از جنس شیشه و پلتفرم هایی که در آن طرف مرزها محل تخلیه اطلاعاتی ست. جایی که امثال روح الله زم ها تربیت شده و منتظر درج مطالب و نشر اخبار کذب جهت ایجاد رعب و وحشت و در هم شکستن دیواره های شیشه ای روح و روان ملت عزیز ایران است….

البته افراد مجهول الحال همانند کبک سر خود را در برف خیالی و با نقض قوانین جرایم رایانه ای، نموده و  در داخل کشور که حتی در منطقه ما نیز کم و بیش وجود دارند، به تبعیت از صفحاتی همچون بی بی سی و من و تو و آمد نیوز و… دست به تخریب افراد و ایجاد رعب و حشت در میان مردم می‌کنند.

کرونا بهانه است این افراد خودشان از کرونا بدترند. اگر کرونا ما را نکشد این افراد به دنبال برهم زدن روح و روان مردم اند افرادی که دقیقا از رسانه های بیگانه تبعیت می‌کنند، قرنطینه و ایزوله این افرادی که افکار عمومی را بر هم می زنند واجب ترین اصل این روزهای میهن عزیزمان است‌. که البته آن هم دست خود ماست که  باورهای غلط را سر منشا عقل سلیم خود قرار ندهیم.

باید توجه داشت که در حال حاضر دشمنان قسم خورده و استکبار، با اهداف مختلفی از این فضا بهره‌برداری می‌کنند:

عده‌ای با مقاصد شیطانی به دنبال ارائه و ترویج باورها و رفتارهای انحرافی هستند.

قرآن می‌فرماید: «وَإِنَّ الشَّیَاطِینَ لَیُوحُونَ إِلَی أَوْلِیَائِهِمْ» (انعام/۱۲۱) شیطان به ذهن افراد می‌اندازد که چنین کاری بکنند و وسوسه‌ها از شیطان است.

عده‌ای به دنبال سلب آرامش و آسایش از مردم هستند و هدف اصلی‌شان ایجاد آشوب در جامعه است. این افراد با پخش برخی فیلم‌ها و تصاویر و صداهایی واقعی و ساختگی در صدد از بین بردن فضای وحدت و همدلی و اعتماد و صداقت بین مردم و مسئولین هستند تا از آب گل‌آلودی که خود ایجاد می‌کنند، ماهی تفرقه و ضربه زدن به دین و نظام را بگیرند.

قرآن کریم می‌فرماید: «فَأَخْرَجَ لَهُمْ عِجْلًا جَسَدًا لَّهُ خُوَارٌ فَقَالُوا هَـذَا إِلَـهُکُمْ وَإِلَـهُ مُوسَی» (طه/۸۸) سامری برای آنان مجسّمه گوساله‌ای که صدایی همچون صدای گوساله (واقعی) داشت پدید آورد؛ پس (به یکدیگر) گفتند: «این خدای شما و خدای موسی است.» آری! افرادی همچون سامری با بهره‌گیری از ابزار هنر و زرق و برق و سر و صدا می‌خواهند کاری کنند که مردم غافل شده و از موسی دور شوند.

توصیه حقیر به عنوان کارشناس فضای مجازی کسی که سالها در این رشته تحصیل کرده و بروی تک تک این نرم افزارهای پیام رسان و  پلتفرم ها کار کرده و مقالات متعددی را در همین زمینه نوشته ام اینست که هر پیام و متن و صدا و فیلم و… را باور نکنید (فقط از منابع موثق، کانالهای خبری دقیق مثل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، و در لارستان و منطقه هم از خبرگزاری آفتاب لارستان و میلاد و خبرگزاری های رسمی) و قبل از انتشار یک خبر به عاقبت آن خبر بیاندیشید چرا که آخرتی هم  وجود دارد و ما باید پاسخگو اعمال خود در همین فضای سایبری باشیم.

مردم عزیز ان شاء الله به فضل الهی و با دعای خیر شما با همت پزشکان و پرستاران و زحمتکشان این نظام مقدس که در خط مقدم مبارزه قرار دارند و در سایه ی رهبری (مد ظله العالی) و ولایت فقیه از شر اپیدمی کرونا و کرونا های این مملکت رهایی خواهیم یافت.


22 نظر

 1. روشنگر واقعیت گو گفت:

  0

  0

  درود خدا بر مردان نیک و نیکو اندیش.
  جناب دکتر بسیار دقیق اشاره فرمودید،مفتخریم به حضور فعال شما در جامعه.
  ارزش یک جامعه به انسان های وارسته و عالِم آن است و این ارزش زمانی تبلور پیدا میکند که در دور دست ها نه در پایتخت کسی چنان نطق و قلم شیوایی داشته باشد چنان آگاه و عالم باشد که پیامش به تمام کشور مخابره شود.
  بسی مایه مباهات لار و لارستانی هاست وجود گرانقدر شما.
  جناب مهندس بزرگوار بی شک این روشنگری های شما در فضای سایبری ارزشش چون جهاد در راه خداست همانطور که واقف هستید به این حدیث:مِداد العلما اَفْضَلُ مِن دماء الشهداء
  قلم دانشمندان از خون شهیدان برتر است،یک زمانی عده ای برای دفاع از میهن جان به کف بودند در عصر حاضر عده ای چون شما علم و دانش را در دست دارد و روشنگری میکند و امید را به جامعه تزریق می‌کند،توانمندی شما ستودنی ست
  جناب دکتر حقیقتأ در اطراف خود شما چنین افرادی که خطرناک تر از کرونا هستند پیدا میشوند بسیار مواظب خود در برابر این ویروس چشم شوران کوردل باشید
  به امید موفقیت روزافزون شما و رسیدن شما به قله های موفقیت.

 2. علی گفت:

  1

  1

  صدا و سیمای میلی را چگونه به عنوان مرجع معرفی می فرمایید زمانی که تبدیل شده به بنگاه خبر پراکنی دروغ.
  دروغ مسئولانی که به نظر میرسد هنوز شناخت کاملی از فضای سیاسی حاکم بر رسانه را ندارید .
  منصفانه تر قضاوت کنید جناب دکتر

  • روشنگر واقعیت گو گفت:

   0

   1

   جناب دکتر بیان نکردند که رسانه ملی وحی منزل هست اما مرغ همسایه برای ما غاز نباشه
   فرض بگیریم سخن شما درست شما بین بد و بدتر کدام یک را انتخاب میکنید؟؟!!
   در رسانه ملی ممکنه آمار جابجا بشه اما اصل خبر ثابت هست،حداقل میفهمیم چیزی که به خورد ما میرود سم نیست
   شما رسانه ملی رو آبی تصور کنید که از چاه برداشت کردید و رسانه خارجی رو آبی که راکد است و پر جلبک
   این دو تفاوتی ندارد؟!!!
   مرجع رو جناب دکتر عقل سلیم هم معرفی کردند شما اخبار را از سایت رسمی کشور دنبال میکنید و با عقل سلیم تحلیل.

  • F.a گفت:

   0

   0

   به عنوان یک ایرانی درخواست میکنم که مطلب منتشر شده رو مجدد بررسی کنید
   ایشون فارغ از هر جبهه ای به توصیف دوست و دشمن میپردازند
   تحلیلشون هم فی الواقع تحلیل بجا و دقیقی هست
   اما به نظر من در حالت کلی که شما این نقد رو به ایشون کردید من به عنوان هموطن خواستم در اینجا این نکته رو یادآوری کنم که اولاً تمامی کشورها تابع رسانه ملی خود هستند یعنی هویت جامعه در گرو همین هست,حالا ممکنه هر رسانه ملی بنابر دلایلی یک سری از نکات رو بیان نکند اما حقیقتأ در ایران هرچه که هست اصل خبر واضح و مبرهن است.
   و یک دفاع هم از این جناب دکتر بزرگوار داشته باشیم که ایشون پژوهشگر و تحقیق گر برتر هستند که بنده از طریق همین سایت پرتلاش آفتاب آشنایی با سخنان این بزرگوار پیدا کردم و طبق رزومه ایشان و سرچ کردن نامشان به انواع مقالات ارزنده ملی و بین المللی ایشان دسترسی پیدا کردم
   در مقاله کنونی ایشون منابع مختلف دارند یک علم و دانش کامپیوتری که دکترای این رشته را دارند دو قرآن که واضح هست سوم عقل سلیم و همانطور که در متن می‌بینید رسانه ملی در آخر ذکر شده که باز هم نشانه ذکاوت ایشان است

 3. سياوش ستاری گفت:

  0

  0

  علی آقا سلام بر شما… بزرگوار… حقیر مقالمو از چند بعد بیان کردم.. یک تخصصی، دو آیات قرآنی، … سه عقل و خرد انسانی، … چهارم صدا و سیما و خبرگزاری های رسمی منطقه لارستان بزرگ… یعنی در واقع به دور از جانب گیری، شما میتونید برای درک هر پیام و متن یا….در فضای مجازی از ۴ مورد بالا به ترتیب استفاده کنید. پس اگر از ۴ آیتم صدا و سیما فاکتور بگیرم بقیه موارد میتونند پاسخگو ما به جهت باور کردن یک موضوع باشند خصوصا عقل سلیم که مربوط به ماست… شاداب باشید.

 4. .. گفت:

  0

  0

  سلام. خداوند به شما جزای خیر عنایت فرماید. جناب آقای دکتر سیاوش ستاری شما مایه ی افتخار شهر و جامعه خود هستی. من هم صمیمانه از شما سپاسگزارم که این قدر به فکر مردم بوده و این روزهای بحرانی واقعا نیاز به اطلاع رسانی از طرف افرادی نظیر شما می باشد که قطعا تأثیر گذار است. انشاءالله که با کمک همدیگر از این مشکلات عبور خواهیم کرد. موفق باشید

 5. ناشناس گفت:

  2

  0

  درود…
  جناب دکتر عزیز نظر شما واسه ما خیلی محترم هست.. و اینکه عزیزانی چون شما به فکر هموطنانتان هستند و تلاش میکنند آنها را آگاه سازند بسیارقابل ستایش هست.
  اما خوبه که یکم واقع بینانه تر نگاه کنیم و اتفاق های تا امروز را مرور کنیم
  سن من که کمتر از ۳۰ سال هست ؛ تا امروز یاد نمیده که از طریق صدا و سیما اتفاق جامعه رو به واقعیت نشان داده باشه چون سیاست بیشتر از مردم واسشون اهمیت داره.. همونقدر فضای سایبری هم واقعیت کامل درونش وجود نداره. ولی کسانی هستند که تنها مردم و هموطنانشون واسشون اهمیت داره و تنها راه اطلاع رسانی در حال حاضر فضای سایبری و شبکه هایی خارجی هستند.. پس بیایم یکطرفه قضاوت نکنیم

 6. سياوش ستاری گفت:

  0

  0

  سلام دوست عزیز جواب آقا علی رو برای شما کپی نمیکنم. اما بزرگوار ضمن تشکر از شما.. حقیقت نگارش من آگاه سازی بود. احترام به مخاطب احترام به خودم هست. اما باید بگم همه ی فضاها چه سایبری چه خبری چه خارجی و… مشکل و نقد بر اون وارده اما یادمون نره ما یک ایرانی هستیم و ایرانی هوش و ذکاوتش ارجحیت بر همه چیز داره… پس با عقل سلیم ما میتونیم متوجه صدق یک مطلب و یک موضوع باشیم. فارغ از هر گونه حب و بغض قدرت تعقل ما کمک کننده واقعی ست. درود بر شما پایدار باشید.

 7. بیست و سه گفت:

  0

  0

  بنده طبق برداشتی که از متن داشتم و مواردی که خودِ دکتر ستاری توضیح دادند به طور مختصر بیان میکنم برای بزرگوارانی که الان مسئله داشتند و کسانی که ممکنه بعد سؤال براشون پیش بیاد
  متن دکتر ممکنه به دلیل تخصصی بودنش فهم را در وحله ی اول دشوار کنه ولی دقت که کنیم متوجه میشیم منظور و مقصود ایشون رو.
  ایشون عرض می‌کنند که درگیر شایعات نباشیم با تخصص بسنجیم با عقل بسنجیم
  خیلیا چه در زمینه های دیگه و چه در زمینه همین ویروس قصد تخریب رو دارن با استفاده از همین شایعات
  حالا من در باب همین ویروس کرونا منظور دکتر رو شفاف میکنم
  ببینید برای اطلاعات در مورد این ویروس رسانه داخلی کفایت می‌کنه که ما بدونیم چنین ویروسی هست،درصدی هم در اثر این ویروس جان رو از دست میدن بحث دکتر بر اینه که ما اصل خبر رو میخوایم،صدق و کذب اصل خبر
  و به نظر من اگر ما نگران سلامتیمون هستیم اصل خبر برای ما کافیه که بدونیم چنین ویروسی هست حالا با هر آمار و ارقامی که باشه فرقی نداره مهم اطلاع از اصل خبرهست و رعایت کردن ما(نه توجه به آمار اغراق آمیز رسانه خارجی نه آمار کم و کاست داخل)
  اتفاقا سیاسی تر از رسانه ها خود ما هستیم که همیشه در حال شکایت هستیم مدام چکش سرد و گرم در دست داریم و هی چکش می‌زنیم.
  خیلی از خبرهایی که در فضای مجازی منتشر میکنیم در هر زمینه ای تخریب به بار میاره،عادت کردیم بدون تفکر هرچیزی که به دستمون میرسه رو فوروارد میکنیم استوری میداریم پست میذاریم،هزار مطلب کذب و جعلی می‌سازیم و شروع میکنیم به تخریب برجسته هامون،اینقدر که از دستمون کار می‌کشیم از مغز کار نمیکشیم
  شما یه نشست بذارید با افراد سالخورده در اون دوران هم چنین بیمارهای خطرناک و کشنده تر از کرونا بود اما بازار شایعه داغ نبود مردم در اثر کمبود امکانات بهداشتی جان از دست می‌دادند
  واقعأ تاریخ به ما پوزخند میزنم که در عصر تکنولوژی و امکانات اینقدر سریع عنان از کف میدیم اینقدر درگیر اخبار و حاشیه ها هستیم که شک ندارم که در اعصار گذشته بودیم اولین قربانیان وبا و طاعون خود ما بودیم
  الان کشنده تر از بیماری ترس از بیماری هست.
  دکتر تخصصی صحبت کردند بنده ساده و روان حرف ایشون رو باز گو میکنم:از دورهمی هاتون لذت ببرید از شادی های عمرتون،هیچ بیماری کشنده تر از ترس بیماری نیست
  اینقدر اسیر فضای مجازی و شایعه ها نباشید برای اصل خبر رسانه داخلی کافیه البته بنا را بگذارید بر عقل سلیم و تخصص
  و توصیه ایشون به شایعه سازان که خدا را در نظر بگیرند و با شیطان هم نوا نشوند.
  والسلام علی من اتبع الهدی

 8. بستکی گفت:

  1

  0

  آقای ستاری!!
  بروخودت راباش!! با اسم های مختلف برای تایید مطلب خودت کامنت نذارید برادر!!
  بدلیل تخلف انتخاباتی برکنار شدید… آقای محتاجی شکایت کتبی دادند فرمانداری…
  ایکاش برای کاربران از دلایل برکناری تان ازمسئولیت itانتخابات بخش صحرای باغ بگویید وبا کوله باری از تخلف به شعور مردم توهین نکنید…
  در صبح روز انتخابات مجلس شورای اسلامی مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲ قانون مچ شماروگرفت و نگذاشت بیش از این گردوخاک کنید…

  مواظب خودت باش برادر!! ویروس نفاق را ازخودت دورکن تا رستگارشوی…

  • F.a گفت:

   0

   0

   من یکی از همین چند نفری هستم که شما فکر میکنید جعلی هست.
   اول جعلی که خود شمایی اسم بستکی روی خودتون گذاشتین درصورتی که کاملآ مشخصه کی هستین چون حسادتتون کاملآ واضح هست.
   نمی‌دونم شما چقدر درگیر زندگی ایشون هستین؟!یه کم برسید به خودتون.
   ایشون هرجور که باشند هیچ دلیلی برای اینکه شما حرف بزنید نیست.
   یه جوری میگید تخلف انتخاباتی انگار تعرفه برداشتن
   ایشون خودشون انصراف رو همون روز اعلام کردند منبع اخبارتون دقیق نبوده
   در ثانی برای دکتر ما چیزای خیلی مهم تر از it هست که به زودی بر دایره حسادتتون بیشتر می‌کنه شما همچنان منتظر باش تا موفقیت به گوشتون برسه،این دفعه به جای لیوان آب قند پارچ آب قند کنارتون باشه.
   خوشم میاد دستتون به جایی بند نیست فقط اراجیف می‌نویسید کوله باری از تخلف؟؟
   معنی کوله بار رو فکر کنم نمیدونین
   ایشون چمدان چمدان موفقیت دارن
   چمدان که دیگه میدونین چیه؟
   شما ویروس حسادت رو دور کن تا ویندوز مغزتون بالا بیاد
   فقط قشنگیش اینجاست که میفهمید با کی طرفید که اینقدر حرص و حسادت دارید
   چشمان شما خاک کف پای دکتر

 9. سياوش ستاری گفت:

  0

  0

  سلام.. حقیر رو خدا رو شکر همه می‌شناسند و دلیلی نداره بخوام از طرف خودم کامنتی بزارم من رزومه ام شخصیتم و خانواده ام و…. کاملا مشخص و ملموس هست. که البته همه ی اینها امانتی ست از طرف خدای متعال. خدای مهربان اینقدر هم جرات به من داده که با اسم خودم بخوام پاسخگو و کامنت بزازم….این که شما بستکی نیستین شکی در اون نیست. شما ( خودتان یا از طرف آقایی که آرزوی دیدن عمادشهر را دارد) همون شخصی هستین که با n سال حبس هم اکنون در استان مجاور فارس فراری می باشید. جناب آقای محتاجی هم استاد بنده هستن و من هیچ مشکلی با ایشون ندارم که بخوان شاکی بنده باشند الان حدود ۲ هفته هست انتخابات تمام شده و بنده یک بار هم برای هیچ تخلفی یا مشکلی به فرمانداری مراجعه نداشتم (دوستان و عزیزان می‌تونند با فرمانداری تماس حاصل نمایند و جویای حقیقت حرف من بنده باشند) . شما هم بجای بازی با اسم ایشون و افراد جهره ، بجای تغییر چهره و شماره موبایلتون بهتره برید تکلیف بدبختی های خودتون با اون همه حجم و تعداد پرونده های کیفری خودتون رو حل کنید که برخی از اونها به گذشته ی شما برمیگرده برخی از اونها بازی با حیثیت شهروندان خودتون هست که حبس مشدیه اید و بعضی هم ارگانهای متفاوت شاکی شما هستند اینفدر حجم پرونده و محکومیت های شما زیاده که حضور ذهن ندارم … این مطالب نوشته شده در مقاله مذکور به افرادی چون شما اشاره میکنه.. خدا ان شاء الله پس از حبس های متوالی به راه راست هدایتتون کنه… ضمنا بنده کارشناس it بودم آموزش‌های لازم رو از استانداری و فرمانداری دوره دیدم و اولین سال هم نیست به اندازه سن قانونی شما من سمت های مختلف در ادوار انتخابات خصوصا تو it داشتم. پس از آموزش کامل و دقیق افراد شعب و گروه it با هماهنگی اساتید خودم در هیئت اجرایی انتخابات شهرستان لارستان با تمکین از قانون ۷۲ ساعت قبل انتخابات شخصا جهت سخنرانی و حمایت از کاندید مورد علاقه انصراف دادم تمام اسناد و مدارک هم موجود هست … دوستانی که این کامنت رو میخونن میتونن جهت صدق حرف من و این دوست همیشه غرض ورز با مسولین محترم و مربوطه تماس بگیرند و جویای حقیقت باشند. ضمن تقدیر و تشکر از مسئول محترم سایت آفتاب‌ و با احترام به این مدیر عزیز و متین از این به بعد چون این شخص به ظاهر محترم به دلایل شخصی و بخاطر عدم دریافت مطالبات نابجا و ناحق خودشون، هدفشون انتشار نشر اکاذیب هست که ان شاء الله به زودی پاسخگوی بقیه ی اعمالتون در برابر قانون خواهد بود اینجانب پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در دفتر شورای اسلامی و از طریق شماره تماس خود هر شبهه و سوالی را جواب خواهم داد. ملت ایران و مردم عزیز لارستان بزرگ همیشه پایدار باشند.

  • بستکی گفت:

   1

   0

   آقا من نه ازطرف کسی هستم و نه هم جنابعالی در حدی هستی که کسی بخواد کسی رو اجیرکنه تا علیه شمامطلب بنویسه… شما اگه اآدم خوبی بودید الانم باید رئیس شورا بودید آقای ستاری!! البته ببخشید که خیلی رک گفتم!
   ببین آقای ستاری اولا که بنده بستکی ام وفقط شمارو به اسم وتصویرمی شناسم و ثانیا به سبب ارتباطی که با یکی ازهمشهریان شما آقای (م.د) داشته ودارم، تقریبا اخبار عمادشهر ومنطقه صحرای باغ رو دنبال میکنم… نمیدونم با چه کسی سرجنگ دارید که مطالبی رابیان کردید، اما همینکه شما هنوز برای تخلفی که انجام شده، با سفسطه و انحزاف ذهنی مخاطب، اصل موضوع را عوض می کنید و با مغالطه گری و تفاسیر سوفسطایی سعی در وارونه نشان دادن بحث برکناری تان در روز انتخابات دارید، مهر تایبدی بر عدم سلامت شما در مسئولیت تان است…همگان می دانند که: آنکس که پاک است از محاسبه چه باک است!!! قطعا موارد پشت پرده ای هست که اخیرا شما باهمکارانتان درگیرشده اید… شماهنوز مدرک دکنرا نگرفته اید.خودتان را دکتر می نامید!! این خود نشان دهنده این است که شما حب ریاست دارید ودنبال کرسی ومقام ومنصب هستید… مخاطبان بدانند که هرکس حب ریاست داشته باشد قطعا منافع شخصی اش را بر منافع عموم ترجیح خواهد داد…
   این ترجیح منافع را از تجربه احدی از نمایندگان غرب هرمزگان بیان میکنم… امام معصوم رضی الله عنه که امام ما اهل تسنن هم هست وایشان فرمودند که: *لَعنَ الله مَن تَرئّسَ ولعن الله…* خدواند لعنت کند کسی را که ریاست می
   خواهد و همچنین خداوند لعنت کند کسی را که حب ریاست در مخیله اش خطور کند ولعنت کند کسی را که دوست دارد ‌مردم به سب ریاستش به اوتبریک بگویند!!

   آن شخصی هم گفتید n سال حبس دارد و… موضوعی هست که به شما وشخص موردخطاب شما ارتباط دارد وبه بنده هیچ ارتباطی ندارد. کشور قانون دارد وهرکسی تخلف کرد باید به سزای اعمالش برسد. حتی شما آقای ستاری! شاید چند صباحی چرخ روزگار باشما بچرخد اما قطعا روزی برعکس خواهد چرخید

  • عین صاد گفت:

   0

   0

   اینجا اسمش “فضای مجازی “است
   یعنی صورتها را نمی توان اینجا دید.
   امابعضی ها سیرتهای واقعی شان را فقط اینجا نشان میدهند

 10. بيرم گفت:

  0

  0

  آقاي ستاري جواني با استعداد و خوش فكر هستند و با شناختي كه از ايشان داريم اهل تعهد و پرهيز كه مي توانند براي بخش صحراي باغ مفيد باشند. خدا بر توفيقشان بيفزايد.

 11. جوان بیدار لارستانی گفت:

  0

  0

  سلام و وقت بخیر
  بر خودم لازم دانستم که در این جا توضیحاتی را درمورد دکتر عزیز جناب سیاوش ستاری بیان کنم
  الحمدلله که هنوز عمر ما برقرار هست و در لارستان حضور داریم که هر روز به صورت متنی یا خبری یا… شاهد پیشرفت و موفقیت این بزرگوار باشیم به رغم سنگ اندازی مدعیانی که نه یک مدعی و یک نفر بیشتر نیست که آن شخص هم شناسایی شده و گویا دارای سابقه ی کیفری درخشان ست که از همشهریان خود جناب ستاری ست که البته ما هم شناخته ایم.. که در قالب اسم و رسم اصلی خود رو سیاه شده اند و با عناوین جعلی دست به تخریب میزنند.

  عزیزان لارستانی و صحرای باغی های محترم قبل از هرگونه سخنی که من بگم چه مخالفان و چه موافقان دکتر به نشانگر بازدید این مقاله نگاه کنند بازدیدی نزدیک به ۵۰۰ نفر
  و یک دید هم داشته باشیم بر روی کامنت های بارگذاری شده که به جز یک مورد بی ادبی وقیحانه کامنت ها مثبت و به نفع ایشان است حتی کسانی هم که نقدی داشته اند محترمانه بیان کرده اند
  ادب هر کسی نشانه شخصیت اوست.

  بنده به عنوان یک جوان لارستانی از تشکل بیداری لارستان هستم بسیار دقیق از جناب استاد ستاری عزیز شناخت دارم که حتی در انتخابات ایشان طرفدار جعفرپور بود و بنده و هیئتمان طرفدار دکتر بروجردی، به جرات میتوانم بگویم که سخنان ایشان که بسیار دقیق و مهندسی شده و دوستانش خیلی از حامیان جعفرپور را فقط در لار افزایش داد ،از افراد دلسوز در حق لار و لارستانی

  برای شناخت ایشون از هر ارگانی که مایل هستید تحقیق بفرمایید از فرمانداری لارستان
  شورای شهر لارستان و شورای صحرای باغ و عمادشهر،ارگانها و دستگاه های قضایی به حمد الله همه این بزرگواران ارزش گذار اقدامات و شخصیت بزرگ استاد عزیزمون هستند؛

  بنده به صورت تیتر وار رزومه ایشان را که در اینترنت و وب سایت داخلی خودمان دیدم و تا جایی که از ایشان میدانم برای عزیزان ذکر میکنم که این دکتر متواضع که سخن از خودشون نمیگن کم لطفی در حقشون نشه و برخی از متاسفانه کوته فکران توانسته اند دکتر ما و شهروندان آگاه لارستانی را اسیر مغالطه کنند.

  ۱.ایشون در دوران تحصیلات دانش آموزی و دانشجویی از ممتازان و شاگردان برتر بوده اند که مدارک مربوط به این ممتازی در رزومه ایشان موجود هست.

  ۲.دریافت تقدیرنامه از سروران و مسوولان لارستانی و صحرای باغی به علت توجه به علم و دانش در ایامی که جوانان به این مهم توجه نداشتند.

  ۳.دریافت تقدیرنامه از ریاست و معاونت محترم دانشگاه آزاد لارستان به پاس پژوهشگر برتر کشوری ایشان و تقدیم برترین پایان نامه در حوزه کامپیوتر در سال ۱۳۹۵

  ۴.نویسنده کتب مختلف علمی و دانشگاهی از جمله رمزنگاری تصویر در شبکه های اجتماعی در سال ۱۳۹۵ و تقدیر در استان از ایشان در بهمن ماه ۱۳۹۸

  ۵.شرکت در چندین کنفرانس ملل و بین المللی و ارائه بیش از ۳۰ مقاله و دریافت لوح و گواهی از دانشگاه استرالیا و آکسفورد انگلستان

  ۶.کسب عنوان سخنران برتر و نویسنده مقاله برتر در کنفرانس بین المللی ابن سینا همدان

  ۷.پذیرش و چاپ ۲ مقاله در ژورنال تخصصی با ضریب بالا در کشور آمریکا، پذیرش و چاپ مقاله در دانشگاه هامبورگ آلمان،دانشگاه اسلو نروژ، در سوئد و ایتالیا کنفرانس در امارات متحده عربی و دیگر کشورها ؛چاپ مقاله در ژورنال بین المللی و در سطح کشور در تهران دانشگاه شریف، شهید بهشتی، علامه طباطبائی، خواجه نصیر طوسی و دیگر دانشگاه های تراز اول.
  و…
  سوابق شغلی جناب دکتر
  ۱.اشتغال در پایگاه نفت مرکزی بندرعباس
  ۲.انتصاب به عنوان مدیر گروه دانشگاه آزاد اسلامی زاهد شهر
  ۳.تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان و پیام نور و علمی کاربردی لارستان و بیرم و… و… دانشگاه گراش و دریافت تقدیرنامه استاد برتر از ریاست محترم

  ۳.تدریس در دانشگاه های استان های هم جوار از جمله هرمزگان و استان کهگیلویه و بویراحمد

  ۴.مسوول کاربران انتخاباتی،برگزاری انتخابات و کارشناس it  در ادوار انتخاباتی در استان فارس و شهرستان لار و دیگر شهرستان ها و ایضأ دریافت تقدیرنامه از معاونت استاندار ،فرماندار و رئیس انتخابات لارستان و معاون استاندار و فرماندار حوزه انتخابیه لارستان خنج و گراش،و بخشدار مربوط صحرای باغ.

  فعالیت های موثر اجتماعی

  ۱.مدرس و کارشناس فنی طرح سرشماری نفوس و مسکن  و دریافت تقدیرنامه از مسوول مربوطه.

  ۲.عضو شورای پایگاه مقاومت بسیج عمادشهر و مسوول فضای مجازی
  ۳.دانشجوی افتخاری واحد فرهنگی کمیته امداد امام خمینی ره لارستان و مسوول It این واحد به مدت ۷ سال تحصیلی

  ۴.آموزش کامپیوتر از مبتدی تا حرفه ای به مدت ۱۴ سال به ایتام امدادی

  ۵.ریاست شورای شهر عمادشهر و دریافت چندین تقدیرنامه از شورای شهر لارستان در جهت اقدامات نیک و موثر و دریافت عنوان شورای نمونه و جوان و خلاق.

  ۶.دیدار و برگزاری جلسات مختلف با مسؤلان شهرستانی،استان و کشور.

  اینجانب از لحاظ انتخاباتی کاملا در جبهه ی مقابل ایشان بودم ولی حق باید بیان گردد و این موارد گوشه ای از خدمات ارزنده ایشان بود که بدون هیچ چشم داشتی در راستای اعتلای مردمان ایران کوشیده اند و وجه و نام نیکی در تمام سطح استان و منطقه دارند.
  و عزیزان من یک نکته رو به صورت واضح عرض میکنم مسلمأ که همه ما مستحضریم در کنار آدمهای خوب و مثبت آدمهایی با انرژی منفی پر از عقده و حسادت هستند
  اما اینجا می‌خوام این نکته رو بیان کنم که در اطراف دکتر و استادم هم این افراد به وفور مشاهده شده اند.

  در بین این افراد فردی بی پروا، تحقیر شده و منفور آن شهر که جرأت و توان رسیدن به خواسته های خودش رو نداره از حسادت فراتر رفته و علیه این جوان تخریب های بسیار زشت و غیرموجهی و کاملا کذب منتشر کرده که به حمدالله با همکاری قانون فرد خاطی که چندین پرونده فساد دیگر هم دارد به دام افتاده و در حاضر متواری است.

  از این تریبون به ایشون اعلام می‌کنیم حقیقتها را بیان کرده و از این به بعد هم همین روال می‌دهیم. می‌دانم شاید خود دکتر ستاری خیلی راغب به این پست ها نیست همانطور که دیدید هیچ عکس العملی در مقابل تجمیدها نداشته و این همان تواضع ایشان ست.

  اقای دکتر خس و خاشاک ها جایشان مشخص ست و همانجا ینی پشت سر شما قرار دارند.

  و در آخر هم کم لطفی ست از همشهری خودم سر دبیر این مجله جناب منشی تشکر نکنم که انصافا حق زیادی به گردن لاریها و لارستانی ها دارد. با تشکر

 12. روشنگر واقعیت گو گفت:

  0

  0

  جناب بستکی اگر شما اون فرد یا اجیر شده اون فرد نیستید چرا دقیقأ مثل همون کوته فکرِ خیالِ خام پرور مدام بحث ریاست شورا را پیش میکشید؟! شما را چه نیاز به دنبال کردن اخبار عمادشهر و صحرای باغ؟
  به دلیل اینکه جناب دکتر خودشون جواب کامنت ها را بنابر مشغله زیاد نمیدن و صد البته که در شأن ایشون نیست بخوان چنین کوتاه فکریایی رو جواب بدن
  امثال من که هوادار و همراه ایشون هستیم جواب می‌دیم
  البته نظر مضحک شمارو هم دیدم که گفتید دکتر خودشون با عناوین مختلف کامنت میذارن
  و بسیار خندیدم،حیف برای شما که نمیتونید پیج دکتر و عرض ارادت دوستان و هوادارانشون رو ببینید و فکر میکنید همه مثل شما هستن که با چهارتا مَتَل تر از خودتون هوا برداشتین که چیزی هستید
  یه خداقوت هم بگم به ساقی شما که کارش حرف نداره؛
  مسلمأ این کامنت ها توهین به شعور خودتون هست چون اگر دقت کنید بستک هیچ ربطی به صحرای باغ نداره
  بنده تشکر میکنم واقعا برای اولین بار از شما که در این اوضاع و احوال قرنطینه موجبات خنده بیشتر مارو فراهم میکنید,بالاخره در آستانه ایام عید هستیم و بازار دلقک بازی گرم
  اینقدر بستکی،بستکی نگویید محض حال خودتان عرض میکنم که دارید محل مخفی خودتونو نشون میدید و قانون به سراغتون میاد
  یعنی هرکسی رئیس نشد آدم خوبی نیست؟!
  یعنی مسوولان ما در کشور و هر شهر که با رانت و رشوه سرکار اومدن و ریاست دارن آدمای خوبی هستن؟!
  شما دیگه چطور بشری هستید بخدا!!!
  البته شما چون ذره ای از خوبی در نهاد خودتون و اون مگسانی که دور شما میگردند نیست حق دارید تعریف مخالف تعریف عموم از خوب و بد داشته باشید
  یعنی تمام این کاندید ها هر کدوم رأی نیاورد دیگه آدم خوبی نیست
  هیچ کجا قانون خوب و بد اینطور نیست حتی توی جنگل…
  ایشون خوب هستن بنابر این دلایل که دنبال ریاست نبودند دنبال خدمت بودن اگر انگیزشون ریاست بود الان در حال خدمت گذاری نبودند
  با این همه مطالبی که دوستان زحمت کشیدند و در تأیید ایشان گفتند رزومه ایشان را توضیح دادند واقعأ نیاز دارند به ریاست؟ ایشان که دارای کلی عنوان و منصب هستند دیگر وقت سر خاراندن ندارند و به چنین مواردی فکر نمیکنند
  اونی حب ریاست داره والا خود شمایی،آدمی از هرچیزی که خودش نداره بیشتر حرف میزنه.
  ولی خب من این نکته رو به شما میگم چون احساس میکنم هیچ کسی این رو بهتون یاد نداده که همه چیز بستگی به لیاقت داره
  اگر لایق باشی و توانایی داشته باشی میرسی،و یک مصداق هم براتون مثال میزنم که بیشتر بفهمید
  مثلاً همین جناب دکتر عزیزمون که شما توان دیدن روی ایشون و موفقیتشون رو ندارید وخدا حفظ کنه جناب ستاری را از هرچه بدی و انرژی منفی و حسادت افراد سست عنصر هست،همین بزرگوار چون لایق و توانمند هست به هرچیزی که خواسته رسیده و تواضعشون رو ببینید که چطور در حرف زدن از ساده ترین کلمات استفاده میکنند کمتر کسی پیدا میشه که با این همه درخشش هنوز موقع حرف زدن برای خودش عنوان حقیر رو به کار ببره
  ایشون خوب هستن چون به هر قیمتی ریاست نخواستن با باج و رشوه نخواستن رئیس بشن
  ریاست به پشت میز نشستن نیست

  ریاست به کرسی نشین بودن در دل مردم هست
  ریاست پشت میز همیشه موقتی بوده شما اگر زحمت بکشید و اخبار رو مطالعه کنید می‌بینید منصب ها و میزها موقتی است،خوش به سعادت اونی که وقتی از پشت میز کنار می‌ره خاطرات خدمتش حسرت میشه به دل مردم و مردم مدام از خوش خدمتیش سخن میگن،باز هم مثال میزنم در این مورد جناب دکتر ستاری رو
  برای این هی مثال میزنم که دقیق متوجه بشید چون مطلب با مثال ماندگارتر میشه در ذهن
  شما چون خیلی وقته از عمادشهر فراری هستید وقت نکردید از مردم اونجا نظر سنجی کنید.

  جناب شما بازیگر خوبی نیستید چون مدام دارید نشون میدید که همون ا.ف هستید،پس از این به بعد با اسم خودتون کامنت بذارید کامنت که چه عرض کنم،خضعبلات و چرندیات

  پست مربوط به دکتر جعفرپور رو درمورد اینکه گفته بودند میخواستند مرا با توطئه چینی رد صلاحیت کنند مجدد مطالعه کنید همونجا هم مدعی شدید که دکتر مدرک دکتری خود را بارگذاری کند
  دروغگو همیشه بی حافظه است.
  ،همون موقع هم که در عماد شهر بودین طاقت دیدن ایشون رو نداشتید خب جذبه و چهره پر ابهت کم از موفقیت نداره،ابهت خودش موفقیت رو دو برابر نشون میده.
  آقای ا.ف
  اگر دکتر تخلفی انجام داده بودند الان چرا باید بگن با فرماندار تماس داشته باشید و از صحت ماجرا بپرسید؟!کمی تفکر و بعد سخن گفتن

  شما یک مورد را بیان کنید که ایشون منافع شخصی رو ترجیح داده باشند
  تمام فعالیت ایشون عام المنفعه بوده
  روزایی که همایش برگزار می‌کردند و تجلیل پشت تجلیل  منفعتش برای خودشون خستگی بود
  روزهایی که همایش پیاده روی خانوادگی برگزار می‌کردند چه چیزی جز هم قدمی با مردم نصیبشون شد؟
  چیزی جز دعای خیر مردم نصیبشون نشده که به برکت همون دعای خیر روز به روز موفق تر هستن و محبوبتر حدیثی ذکر میکنم که شما رو توصیف می‌کنه و
  به شیوه خودتون سخن به حدیث باشد بهتر است
  رسول خدا صلي الله عليه واله می فرمایند :
  فاسق چهار نشانه دارد: (اشتغال به) لهو، لغو، دشمني و بهتان.

  وَ أَمَّا عَلامَةُ الفَاسِقِ فَأَربَعَةٌ: اَللَّهوُ، وَ اللَّغوُ، وَ العُدوَانُ، وَ البُهتَانُ
  ماشاءالله چهار ویژگی رو هم شما دارید سنگ تمام فاسق بودن را گذاشته اید
  البته شما مصداق رذیلت های اخلاقی بیشتری هستید شما خود را یک فرد انقلابی و مسلمان معرفی میکنید در حالی که نه به توصیه اسلام و نه به توصیه رهبر عمل کردید و یادتان هست که در منطقه وحدت تشییع و تسنن را نشانه رفتید
  اِيّاكُمْ وَالْفُرْقَةَ فَاِنَّ الشّاذَّ مِنَ النّاسِ لِلشَّيْطانِ.
  از تـفرقه و اختلاف بپرهيزيد، زيرا كسى كه از مردم كناره گرفت و تنها گشت ، از آن شيطان خواهد بود.
  آقای ا.ف بنده کاملأ و به صورت دقیق شمارا میشناسم ممکنه شما هم بنده رو به یاد داشته باشید اما توصیه میکنم بیشتر از این جرم خودتون رو بیشتر نکنید و با منتشر کردن اکاذیب منفورتر از این نشوید
  آقای مدعی شما را به خدا  اگر شما به همان جمله آخر حرف خودتان عمل کنید و بیشتر از این دهان به یاوه نگشایید یک شهر را از خواندن این مطالب سخیف نجات داده اید
  اگر ایشان تخلفی دارد خب طبق حرف خودتان قانون هست
  مگه شما نماینده قانون هستی؟
  چرخ روزگار برعکس میشه و جناب دکتر بیشتر از این ملاحظه شمارو نمیکنه چرخ روزگار برعکس میشه شما به جای فراری بودن در بندی و دکتر در اوج.
  چرخ روزگار برعکس میشه و کوته فکران دستشان از سر یک جامعه کوتاه میشود و آسودگی به بار می آید
  باز هم از برعکس شدن چرخ روزگار بگم؟
  در پایان آیاتی از کلام الله مجید تقدیم به دکتر عزیز جهت دلگرمی و قوت قلب ایشان؛
  در آیه ۱۲۰ سوره آل‌عمران آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم «إِن تَمْسَسْکُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَإِن تُصِبْکُمْ سَیِّئَةٌ یَفْرَحُواْ بِهَا وَإِن تَصْبِرُواْ وَتَتَّقُواْ لاَ یَضُرُّکُمْ کَیْدُهُمْ شَیْئًا إِنَّ اللّهَ بِمَا یَعْمَلُونَ مُحِیطٌ؛ اگر به شما خوشى رسد آنان را بدحال مى‌‏کند و اگر به شما گزندى رسد بدان شاد مى‌‏شوند و اگر صبر کنید و پرهیزگارى نمایید نیرنگشان هیچ زیانى به شما نمى‏‌رساند یقیناً خداوند به آن‌چه مى‏‌کنند احاطه دارد.
  حدیثی هم از امام رضا علیه السلام جهت تشکر از جناب منشی بزرگوار مدیریت سایت آفتاب لارستان
  که امکان گفت و گو و بیان نظرات را فراهم کرده اند
  مَن لَم يَشْكُرِ الْمُنْعِمَ مِنَ الْمَخْلُوقِينَ لَمْ يَشْكُرِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَل‏ امام رضا (ع)  مي‏فرمود: هر كه سپاس مردم نعمت دهنده را نگويد، سپاس خداي بزرگ را نگفته است.

 13. بانوی عمادشهری گفت:

  0

  0

  سلام و خسته نباشید
  این مجمع سلسله نشست هایی در خانه ها و یا مکتب قرآن در سطح عمادشهر هر هفته انجام می‌ده و بنده از طرف همه این مطلب رو مینویسم.

  از همین جا از جناب دکتر ستاری نهایت سپاس و تشکر رو دارم که از هیچ تلاش و کمکی برای پیشرفت شهرمون دریغ نکرده و نمیکنند،ایشون یه دلسوز و زحمتکش واقعی برای شهرمون هستن و کسی هستن که خودشون در همه زمینه ها صاحب موفقیت هستن،نمونه اخیر موفقیتشون اینه که به عنوان پژوهشگر برتر شناخته شدند،و جدا باعث افتخاره شهرمونه، من به شخصه شاهد فعالیت و تلاش ایشون بودم و هستم،کمیته دانشجویی که ایشون زحمت تشکیلش رو کشیدن روز به روز فعال تر میشه خدا رو شکر هر سال ورودی های خوبی در سطح کشور از عمادشهر داریم مخصوصا در دانشگاه فرهنگیان و حوزه ی مهندسی و پزشکی، و جلساتی هم ماهانه ترتیب میدن واقعا مفیده ،ایشون کسی هستن که تمام سعیشون بر اینه که از بچه ها و نیروهای تحصیلکرده همین شهر استفاده کنن. چرا ما یاد گرفتیم راحت انگشت تهمت رو بگیریم سمت کسایی که واقعا بدون منت دارن برای پیشرفت شهرشون تلاش میکنن؟ شخصی پاک و سر به زیر و از برادران محترم اهل تشیع که مایه وحدت و همدلی هستن ،چرا قضاوت میکنیم؟ مگر ما در جای قضاوت هستیم؟ الله متعال خودشان قاضی و عدل برپا خواهند کرد. اگر که مثلا اگه کسی قدمی برداره برای شهرش یعنی حتما دنبال مقام و منصبه.؟؟
  یک مورد که خیلی پیش پا افتاده هست و اینکه تا کسی مدرک دکترا نداشته باشد مدیر گروه یک دانشگاه نخواهد شد. مگر دکترا گرفتن در کشور ما چقدر سخت شده.؟ خدا رو شکر تا دلتان بخواهد مهندس و دکتر در ایران داریم که مدرک مهم نیست درک مهمه که مهم داشتن شغل هست که جوان پاک به دنبال پیشرفت و شغل ابرو داره

  بنده هم یکی از جوانان و بانوان این شهرم و به نوبه خودم و تمام دوستان و بانوانی که جناب ستاری رو میشناسن از همینجا از این شورای جوان شهرمون که راه بزرگان این شهر رو دنبال می‌کنند ازشون واقعا تشکر میکنم دعای خیر جامعه بانوان عمادشهر بدرقه راهشان.. جزاکم الله خیرا.

 14. . گفت:

  0

  0

  با عرض سلام خدمت شما. جناب آقای ستاری هیچ انسانی نمی‌تواند همه را راضی نگه دارد و موافق خود، که اگر چنین باشد قطعآ انسان مثبتی نخواهد بود و در مورد شما هم صدق می‌کند و اگر کسی هم با عقیده و نظر شما مخالف باشد به این معنی نیست که از شخصیت و اعتبار و ارزش شما کم می شود، شما در همه ی عرصه ها چه علمی و پژوهشی و یا به عنوان پرسنل اداره برق و عضو شورای شهر، خوش درخشیدید و نیازی هم به تمجید دیگران ندارید. به نظر بنده اصلا هم مهم نیست که حالا یکی با نظر شما مخالف باشد. کسانی که باید قدردان زحمات شما باشند، زیادند و آجر شما نزد خداوند متعال محفوظ است. با آرزوی توفیقات بیشتر برای شما جوان خوش آتیه و با استعداد شهرمان.

 15. دانشجوی روانشناسی گفت:

  1

  0

  با افراد ریاست طلب عمادشهر چگونه برخورد کنیم؟

  برای این افراد خیلی عادی است که از ابزارهایی مثل تهدید، عصبانیت، مجادله و فشار احساسی برای مجبور کردن شما به اطاعت از خودشان استفاده کنند و اگر از راهنمای درونی خودتان استفاده نکنید، قربانی فشار آنها خواهید شد.

  مطمئناً همه ما با آدم‌های ریاست‌طلبی آشنا هستیم. این افراد به نظر می‌رسد به فضای شخصی و حساسیت‌های ما بی‌توجه هستند و استقلال و آزادی فردی ما را زیر پا می‌گذارند.

  ممکن است پدر، مادر، برادر، خواهر، همسر، همسایه، همکار یا یکی از دوستانتان چنین شخصیتی داشته باشد. نقش این افراد در زندگی شما هرچه که باشد، رفتار و منش آنها موجب آزردگی خاطر شما شده و احساس ناراحتی، حقارت و خشم را در شما شعله‌ور می‌سازد. افراد ریاست‌طلب می‌خواهند خواسته و نیت‌شان را به دیگران تحمیل کنند و درنتیجه به فضا و آزادی شخصی آنها تجاوز می‌کنند.

  ازراهنمایی های درونی تان استفاده کنید؛
  وقتی تحت تاثیر افراد ریاست‌طلب هستید، آنها می‌توانند خیلی راحت شما را مجبور به انجام کارهایی کنند که اصلاً حس خوبی به آن ندارید. برای این افراد خیلی عادی است که از ابزارهایی مثل تهدید، عصبانیت، مجادله و فشار احساسی برای مجبور کردن شما به اطاعت از خودشان استفاده کنند و اگر از راهنمای درونی خودتان استفاده نکنید، قربانی فشار آنها خواهید شد.
  هرچقدر هم که یک نفر سعی به تجاوز به آزادی اراده شما داشته باشد، اگر از راهنمای درونیتان استفاده کنید باز هم می‌توانید موضع خودتان را حفظ کنید. وقتی مطمئن نباشید که چه چیزی برای شما درست و چه چیزی غلط است، خیلی راحت تحت تاثیر افراد ریاست‌طلب قرار خواهید گرفت.

  با ترس از افراد ریاست‌طلب زندگی نکنید؛
  سلاحی که بیشتر افراد ریاست‌طلب برای مجبور کردن دیگران به اطاعت از خود از آن استفاده می‌کنند، ترس است. آنها از نفوذ خود برای ایجاد ترس در شما بهره می‌برند. مثل بسیاری از والدینی که برای مجبور کردن فرزندانشان به اطاعت از خود از ترس از تنبیه استفاده می‌کنند.
  اگر واقعاً می‌خواهید فارغ از تاثیر و نفوذ این افراد زندگی کنید، باید هوشیارانه از ترسی که می‌خواهند در شما ایجاد کنند دوری کنید. می‌توانید با گوش به زنگ و آگاه ماندن در این مواقع بر این ترس‌ها غلبه کنید. اگر از این ترس نهراسید، هیچ قدرتی روی شما نخواهد داشت.

  آزادی خودتان را بر هر چیزی ارجح بدانید؛
  وقتی احساس می‌کنید قربانی افراد ریاست‌طلب اطرافتان شده‌اید، این واکنشی ساده از احساس کمبود آزادی است که در زندگیتان می‌کنید. فقط خودتان قدرت خواستن و طلب کردن آزادی‌تان را دارید و هیچکس نمی‌تواند برای به دست آوردن آن کمکتان کنند. اگر آزادی‌تان را بر همه چیز ارجح بدانید، همیشه آزادید نفوذ و ریاست‌طلبی دیگران را قربانی آن کنید.
  وقتی آزادی‌تان اولویت زندگی شما باشد، چیزهای دیگر خودبه‌خود درست می‌شوند. یادتان باشد که یک فرد ریاست‌طلب نمی‌تواند آزادی شما را بگیرد مگراینکه خودتان اجازه این کار را به او بدهید. آزادی‌تان را باید فراتر از پول، روابط و سایر انواع امنیت‌های کاذب بدانید که ذهنتان ممکن است به دنبال آن باشد. وقتی از درون احساس آزادی کنید، واقعیت بیرونی‌تان به طور خودکار عوامل مثبت را به سمت خود جذب می‌کند. اگر بخواهید آزادی فردی‌تان را قربانی افراد ریاست‌طلب کنید، باید همه عمرتان را تحت تسلط آنها زندگی کنید.

  موضعتان را مشخص کنید؛
  خیلی مهم است که موضع خودتان را با قطعیت بیان کنید و وقتی کسی سعی دارد بر شما ریاست کند، نظراتتان را ابراز کنید. تنها راه و روش کنار آمدن با افراد ریاست‌طلبی که سعی می‌کنند به شما دستور بدهند این است که به آنها نشان دهید چنین رفتارهایی را تحمل نخواهید کرد. از واکنش آنها نترسید، آرامش خود را حفظ کنید و بر موضعتان محکم بایستید.

  یادتان باشد که لازم هیچ اجباری در کار نیست؛
  محدودیت‌های زندگی شما از ذهن خودتان ریشه می‌گیرد. دلیل اینکه مغلوب افراد ریاست‌طلب می‌شوید این است که تصور می‌کنید برای اینکه زندگی امنی داشته باشید باید از دستورات آنها اطاعت کنید. در واقعیت هیچ امنیتی در اسارت وجود ندارد و بااینکه آزادی به نظر قطعی نمی‌رسد اما در واقعیت خلاف آن است، وقتی آزادی را به امنیت ترجیح دهید، امنیت خودبه‌خود از انتخاب شما پدیدار می‌شود.

  نکته:
  برای کنار آمدن با افراد ریاست‌طلب باید سعی کنید بر ترس و ناامنی خود غلبه کنید و امنیت را در راهنمای درونی خود بیابید. ممکن است ذهنتان ترسیده باشد اما قلبتان همیشه راه درست را خوب می‌داند. به ندای قلبتان گوش دهید و به ذهنتان آموزش دهید که از آنچه که قلبتان درست می‌داند، دفاع کند. آزادی واقعی زمانی به وجود می‌آید که انتخاب کنید که قلبتان را بر ترس‌های ساخته ذهنتان مقدم بدانید.

 16. علی اکبر صادقی، آلمان_برلین گفت:

  0

  0

  سلام‌
  این سیاوش ستاری از همون دوران دانشجویی اش دست به قلم و مقاله و نامه نویسیش خدایی عالی و خوب بود . البته خودش که گل پسره. خیلی برام شگفت انگیزه این خبر در گروه دانشجویان ایرانی مقیم آلمان در حال نشر بود من دیدم. البته جای خوشحالی داره این خبر اینجور بازخورد داشته چون خودش با اساتید اینجا هم جوین هست. کاش همه ی رسانه ها فعالیت بین المللی داشته باشند خصوصا رسانه های شهر و وطن من اراک. با تشکر . علی اکبر. ایران اراک آلمان برلین

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان