میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 مارس 2015 ساعت 1:15 ب.ظ سرویس:یادداشت 17 دیدگاه 1,982 بازدید

از اينكه در اختتاميه جشنواره نمايشنامه خواني يادي از شهدا نكردم، خود را نمي بخشم!

به بهانه برگزاری یادواره سرداران و ۳۰۴  شهید والامقام لارستان


آفتاب لارستان:
يادداشت حاضر را فرماندار لارستان نوشته و از طريق روابط عمومي فرمانداري ويژه اين شهرستان براي رسانه هاي منطقه ارسال كرده است. وي در اين يادداشت ضمن تقدير از دست اندركاران برگزاري جشنواره منطقه اي نمايشنامه خواني لارستان از كمرنگ بودن ذكر نام و ياد شهدا كه اين جشنواره به نام آنها مزين بود انقاد كرده است. وي همچنين به دليل عدم ذكر نام شهدا در سخنراني خود در اين مراسم با عبارت «خود را نمي بخشم» به نوعي عذرخواهي كرده است. در ادامه متن كامل يادداشت علي اكبر نجيب زاده را بخوانيد:

***

Farmandare-larestan2روز پنج شنبه مورخ ۳۰/۱۱/۹۳ در مراسم اختتامیه جشنواره منطقه ای نمایشنامه خوانی لارستان که بنام شهداء بود شرکت کردم. بعد از پایان مراسم وقتی به منزل رسیدم پیامکی از یک شماره ناشناس برایم ارسال شد به این مضمون:

«چرا در مراسمی که به نام شهداء بود یادی از شهداء نشد و در مراسم شئونات اسلامی رعایت نگردید.»

پیامک که خواندم تحت تأثیر قرار گرفتم. به نظرم درست نوشته بود. در آن مراسم کمتر از شهداء گفته شد و در برخی موارد ناخواسته شئونات اسلامی رعایت نگردید.

طبق عادت در این گونه موارد و موارد مشابه به قرآن پناه می برم. قرآن را باز کردم. از مضمون آیات با فهم اندک و ناچیز خود متوجه شدم که پیامک ارسالی درست بوده اگر چه از نیت فرستنده پیام با خبر نیستم و خدا بهتر می داند.

متأسفانه در آن مراسم یک جوان ناپخته که او را نمی شناسم روی سن پرید و مطالب بی ربطی بیان کرد که اتفاقاً حاضرین در سالن هم از مطالب وی استقبال نکردند.

از جمله مطالبی که بیان کرد این بود که : هنرمند خط قرمز ندارد.

به نظر این حقیر آن فرد نه هنر را می شناسد و نه هنرمند، چون در تمامی دنیا برای ارزش ها و اصول جامعه ی خود احترام قائل هستند و در واقع اصول و ارزش های هر کشوری با هر دین و مسلکی خط قرمز آن محسوب می شود و کشور عزیز اسلامی ما هم ازا ین قاعده مستثنی نیست. به ویژه آنکه در پای ارزش های جامعه ما خون شهداء ریخته شده است.

هر چند همانگونه که در صحبت های مراسم اختتامیه گفتم در خط قرمزها نباید سلیقه لحاظ شود. بگذریم … البته در آن جلسه در این خصوص صحبت کردم و دیدگاهم را بیان کردم و دوباره آن گفته ها را تأیید می کنم. گر چه از اینکه در آن مراسم در صحبت هایم یادی از شهداء نکردم خودم را نمی بخشم. اما امیدوارم شهداء مرا ببخشند چون آنها از عمق دل من خبر دارند.

IMG_3868

 

باری امیدوارم این نوشته باعث دلسردی سرپرست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان و همکاران محترمشان و همچنین جوانان عزیز و پرشور که جهت برگزاری همایش زحمت کشیدند نشود و همین جا از تلاش تک تک آنان مجدداً‌تشکر می کنم.

اما، برادران و خواهران عزیز هنرمند و هنردوست :

ما هر چه داریم از شهداست. باید به هر بهانه ای از شهداء یاد کنیم و رهرو راهشان باشیم. تنها نامگذاری یک مراسم فرهنگی سیاسی اجتماعی به نام شهداء کفایت نمی کند. شهدای عزیز ما در اوج جوانی از همه علائق و دلبستگی هایشان گذشتند. به این فراز از وصیت نامه برادر عزیز و شهیدم که در سن ۲۳ سالگی به شهادت رسید توجه نمایید، «… اکنون که زنجیر علائق را گسسته ام و قفس تنگ دنیوی را شکسته ام و از بزرگترین آرزوهایم گذشته ام وصیت خود را شروع می کنم …»

آری عزیزان، آنها هم جوان بودند. امید و آرزو و شور جوانی داشتند اما بخاطر دفاع از اسلام و دین و مملکت و حفظ نظام و ولایت فقیه به سمت جبهه ها شتافتند. و جان خود را نثار اهداف بلندشان کردند.

خوشا به حال شهداء و بدا به حال ما، اگر نتوانیم رهرو صادق آنان باشیم. امیدوارم نشریات و سایت های محلی با توجه به نزدیکی یادواره شهداء بیشتر از شهداء بنویسند و یاد کنند و سیمای نورانی آنان را برای نسل نو و جوان برجسته نمایند. در این جا فرصت را مغتنم می شمارم و از همه عزیزان دست اندرکار یادواره سرداران و شهدای لارستان تشکر می نمایم.

به امید دیدار شما عزیزان در یادواره شهداء؛ جمعه شب این هفته ساعت ۱۹، مسجد امام جعفر صادق (ع)

علی اکبر نجیب زاده

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان

 


17 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  معني اين يادداشت و اقدام فرماندار را درك نمي كنم. البته با برخي ضعف هاي اختتاميه جشنواره نمايش موافقم و مثلا بخش اجراي محسن بشريان به راحتي قابل حذف بود و من نديدم كسي از اين اجرا خوشش بيايد. اما اينكه يك برنامه به اين بزرگي را براي اينكه با اين ادعا كه نام شهدا زياد برده نشده زير سوال ببريم درست نيست. اينهمه برنامه و يادواره و همايش در طول سال به نام شهداي والامقام در لار برگزار مي شود حالا در يك برنامه اين موضوع يك مقدار كمرنگ بوده باعث نمي شود فرماندار يك شهرستان عذرخواهي كند!! ضمن اينكه در اين مراسم هم ذكر نام شهدا شد و از خانواده شهدا هم تقدير شد.

  • ... گفت:

   0

   0

   این برنامه هم یادواره شهدای هنرمند بود…اسم شهدا و تقدیر از خانواده شهدا بود ولی خیلی کم رنگ بود…

   فرماندار جشنواره رو زیر سوال نبرد!!

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   برنامه بزرگ ندیدی دایی

  • فرهنگی گفت:

   0

   0

   سلام دوست عزیز.
   مثل اینکه برنامه با نام شهدا بوده!

 2. zizooo گفت:

  0

  0

  جناب فرماندار اينهمه در طول سال در هر برنامه اى از شهدا ياد ميشه حالا تو اين برنامه کمرنگ تر بوده که البته به نظر من مناسب بود تقدير هم شد لازم به ذکره که..بگم اجراى اقاى بشيرى بسيار خوب بود شما که ايشونو جوان ناپخته خوانديد اين اقا در دانشگاه رشته تخصصى قران خوندن راستى اقاى فرماندار مگر شما خودتون ادعاى روشن فکرى نکردين و نگفتين هر کس ازاده حرف بزنه و هنرمند خط قرمز نميشناسه با اين اوضاع حرف هاى شما شعارى بيش نبوده

  • زینب گفت:

   0

   0

   یاد شهدا کمرنگ نبوده چون مناسبتی هم نبوده که یاد شهدا بشه. همین که در یک جشنواره ای منطقه ای یادی از شهدای هنرمند شده قابل تقدیره

 3. فرماندار ترسو گفت:

  0

  0

  (تعجب تعجب تعجب )
  واقعا هیچ حرفی واسه گفتن ندارم !!!

  • فرهنگی گفت:

   0

   0

   احترام به مقام شامخ شهدا ترس نیست عین شجاعت است.

   این حرکت باطن نجیب زادگی فرماندار را میرساند.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  فرماندار توبه نامه خوانده !!!
  وای به حال ما با این فرمان دارمون …

 5. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  برادرمن سلام شماکه میگید حرف فرمانداررودرک نمی کنم یه مقدار واقع بین باش .
  مجلسی که بنام شهدا برگزار می شه باید همه چی آن شهدایی باشه انصافا چندمرتبه ازشهدا نام برده شددرمجلس ویه مقداراطرافت رونگاه می کردی می دیدی که حتی یک عکس تاکید می کنم حتی یک قاب عکس هم ازشهدای هنرمند درتالاروحدت وروی سن زده نشده بود (حداقل من ندیدم)مجلسی که به یاد شهدا برگزار میشه دیگه خواننده نمیره بالا بگه بادستاتون من روهمراهی کنید دیگه کسی بلند نمی شه آخرکاربرقصه!!؟بله داداش من نباید ازشهدا صرفا ازنامشان استفاده کرد چه خوش گفت صاحبدلان که عکس شهدارامیبینیم وعکس شهدا عمل می کنیم….

  • زینب گفت:

   0

   0

   یه برنامه فرهنگی و هنری بوده در سطح منطقه ای که یادی از شهدای هنرمند شهرستان میزبان شده
   برنامه یادواره شهدا که نبوده !!!!!!!!!!!!!!!!
   چرا اینقدر کوته فکر هستین.

  • زینب گفت:

   0

   0

   کاملا مشخصه از نظرات توسط یک نفر اینقدر خودشو به آب و آتیش میزنه که هدف اش شهدا نیست . هدف منفعت خودش هست .

 6. عبدالرضا گفت:

  0

  0

  بهتربود این یادداشت روتیتریک سایت می کردید ولی چرا نشده !!!؟

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  چرا کامنت ها رو تایید نمیکنی ؟!
  از فرماندار میترسین یا منافع در خطر میوفته ؟
  —–
  مديريت: هيچ كدام. اگر تحمل بفرماييد تاييد كامنتها را خواهيد ديد. به دليل مشغوليت زياد گاهي تاييد كامنتها و بروز رساني سايت با تاخير انجام مي شود.

 8. لاري گفت:

  0

  0

  تا وقتي اين مسائل پيش پا افتاده مثل دست زدن چند تماشاچي و اجراي دو دقيقه موسيقي معمولي براي شخص اول مديريت شهرستان و ديگر مسئولاني كه احتمالا او را تحت فشار گذاشته اند مهم است مطمئن باشيد به هيچ جا و هيچ پيشرفتي نمي رسيم. اينهمه بيكاري و فساد و بي برنامگي و عق افتادگي و… وجود دارد كه هييچ كس نمي بيند يا به نفعش نيست ببيند. براي همه و بيشتر از همه براي خودم كه در اين كشور و اين شهرستان زندگي مي كنم متاسفم.

  • فرهنگی گفت:

   0

   0

   سلام بزرگوار….
   هر سخن جایی و ….
   این نمیشه که چون در مملکت مشکل هست ما نقدی به کارهای فرهنگی نداشته باشیم.

 9. آرین گفت:

  0

  0

  جناب آقای نجیب زاده
  از اینکه در راس مدیریت شهرستان هستید بی اندازه خرسندم… یادداشت و قلم زیبای شما گویای میزان اهمیت مسایل فرهنگی در حوزه مدیریتی شماست. جامعه هنری لارستانی در سال های اخیر خاطره خوشی از حضور مسئولین در برنامه های فرهنگی هنری نداشته و امیدواریم با حضور حضرتعالی دوران تلخ حکومت سیاست بر فرهنگ به پایان برسد.
  در همه امور به ویژه فرهنگ موفق باشید.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان