میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در24 سپتامبر 2014 ساعت 12:55 ب.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه 932 بازدید

يك روز شاعرانه در خنج

يك روز شاعرانه در خنج

روابط عمومي فرمانداري خنج: مراسم روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار با همكاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ۲۶ شهريور ۹۳ ساعت ۲۰:۰۰ در محل سالن نورايي با حضور مختار عباسي فرماندار محترم شهرستان خنج و جمعي از معتمدين و هنرمندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري در اين مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید صادقی فرد ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن خیر مقدم به معتمدین و حضار و هنرمندان گرامی از کلیه کسانی که در این مراسم تلاش و همکاری داشتند تقدیر و تشکر نمود. در طول اين مراسم  هر یک از اعضاء انجمن ادبی برای قرائت شعر خود به جایگاه آمده و قطعاتی از اشعار خود را تقدیم ادب دوستان کردند و مورد تشویق گرم حضار قرار گرفتند.

سپس چند آهنگ به وسیله گیتار توسط پاكروان، هنرمند خانه فرهنگ خنج اجرا شد که حال و هوای جلسه را برای ادب دوستان  لذت بخش و مطبوع ساخت. در ادامه امام جمعه خنج شیخ عبدالصمد ابونجمی سخنانی را درمورد اهمیت هنر ادبیات و بویژه شعر و شاعری ایراد کرد و گفت: مضامین و محتواهای انسانی و اجتماعی و دینی و اخلاقی اگر در قالب های ادبی گنجانده شود تاثیری دو چندان بر روح و روان مخاطب می گذارند وباعث تلطیف روح و احساس مخاطب می شوند و این به نوبه خود رشد و تعالی شخصیت مخاطب را به همراه خواهد داشت و سپس با شعری زیبا از شاعره بزرگ معاصر ایران زمین پروین اعتصامی سخنان خود را به پایان رساند.

سپس نمایش «یک قاچ کتاب» به کارگردانی حسام الدین پریدخت مسئول انجمن نمایش خنج بروی صحنه رفت که مضمونی انتقادی در مورد سطح پائین مطالعه در جامعه ایران امروز داشت و در ژانر کمدی ارائه شد. این نمایش نیز بسیار مورد توجه حضار و علی الخصوص فرماندار خنج قرار گرفت که بعد از این نمایش به جایگاه رفته و سخنانی را درباره نمایش اجرا شده وهمچنین اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در جوامع امروزی بیان داشت.

او همچنين ياد استاد شهريار را گرامي داشت و ضمن تقدير از اداره ي فرهنگ و ارشاد اسلامي به جهت برگزاري با شكوه اين مراسم از سهراب صادقي فرد رياست اين اداره خواست كه جلسات بيشتري را در اين زمينه برگزار كند. عباسي در ادامه ي سخنان خود روز سينما را نيز به علاقه مندان به اين هنر تبريك گفت. او در پايان قطعه شعري از شهريار را قرائت كرد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان