میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 آوریل 2015 ساعت 6:19 ب.ظ سرویس:اجتماعی 3 دیدگاه 2,232 بازدید

يونسي در لار: لارستان همطراز با عظمت مردم و نخبگانش رشد نكرده است/ مردم در انتخابات ۹۲ به تدبير و عقلانيت راي دادند

يونسي در لار: لارستان همطراز با عظمت مردم و نخبگانش رشد نكرده است/ مردم در انتخابات ۹۲ به تدبير و عقلانيت راي دادند

يك روز پيش از سفر رئيس جمهور به استان فارس، دستيار ويژه او در حسينيه اعظم لار براي مردم و مسئولان شهرستان لارستان سخن گفت.

علي يونسي در اين مراسم كه سه شنبه ۸ ارديبهشت برگزار شد ضمن تقدير از استقبال مردم و مسئولان لارستان گفت: من حامل سلام و درود گرم رئيس جمهور عزيز به شما مردم هستم.

32

وي در ادامه با درخواست از مسئولان شهرستان براي جمع بندي و مكتوب كردن مشكلات لارستان از آنها خواست مشكلاتي را ذكر كنند كه قابل حل شدن باشند. يونسي در همين باره افزود: البته بعضي از مشكلات واقعا جانكاه و آزاردهنده هستند و حل كردن آنها باعث رضايت همه مردم مي شود لذا اين نوع مشكلات را شناسايي و اعلام كنيد تا بنده به هيئت دولت تقديم كنم.

امنيت كشور ما مقتدرانه است و نه التماسي!

دستيار ويژه رئيس جمهور در امور قوميت ها و اقليت هاي ديني و مذهبي در ادامه به مسائل مهم بين المللي و منطقه اي پرداخت و گفت: دولت تدبير و اميد با شعار حل كردن پرونده هسته اي آمد و آغاز امسال توانست با كشورهاي ۵+۱ توافق كند و به احتمال قريب به يقين اين توافق سياسي اجرايي خواهد شد. وي اضافه كرد: بي شك اين توافق قدمي براي ايجاد صلح در منطقه است و خير و بركت آن نصيب تمام مردم منطقه خواهد شد.

يونسي سپس به عصبانيت اسرائيل از به نتيجه رسيدن اين توافق اشاره كرد و راه افتادن جنگ جديد در خاورميانه و يمن را به تلويح با توافق هسته اي ايران مرتبط دانست و عربستان سعودي را به بازي كردن در زمين اسرائيل متهم كرد. وي در اين باره افزود: رژيم سعودي عليرغم اينكه دم از منافع اعراب مي زند به يك كشور مسلمان عرب حمله كرده است و همه مي دانند كه يمني ها عرب اصيل هستند و مذهب همه يا اكثر آنها نيز حنفي يعني يكي از مذاهب محترم اهل سنت است.

31

وزير اطلاعات دولت اصلاحات در ادامه، جنگ مسلمانان با يكديگر را پيروزي بزرگ اسرائيل عنوان كرد و گفت: اقدام و عملكرد گروه هاي افراطي مسلمان در منطقه چه به خواست آنها باشد چه نباشد در خدمت منافع اسرائيل است.

علي يونسي سپس امنيت و اقتدار ايران را با عبارت «مايه حسادت و حسرت» ديگران توصيف كرد و ادامه داد: امنيت ما مقتدارانه است و نه التماسي و اين با امنيت برخي كشورها كه با التماس و رشوه و ذلت ايجاد شده و كاملا شكننده است كاملا فرق مي كند.

افرادي كه اصرار دارند مردم را به حاشيه ببرند دوستان خوبي نيستند

دستيار ويژه رئيس جمهور در ادامه سخنان خود به مسئله انتخابات مجلس در سال جاري اشاره كرد و گفت: انتخابات، بايد ما را به هم نزديك كند نه اينكه باعث اختلاف شود لذا بايد از ايجاد رقابت سالم و با نشاط در انتخابات استقبال كرد و دولت نيز بايد با بي طرفي كامل يك انتخابات سالم و مطمئن را برگزار كند.

يونسي در ادامه با تاكيد بر مشاركت همه سلايق در انتخابات تاكيد كرد: افرادي كه اصرار دارند مردم را به حاشيه ببرند و افراد خاصي به مجلس راه پيدا كنند دوستان خوبي براي ملت ايران نيستند؛ آنها هم كه مي خواهند مجلس و دولت خاصي براي گروه خاصي درست كنند دوستان خوبي نيستند و هرچه حضور مردم بيشتر و رقابت و نشاط سياسي بيشتر باشد امنيت كشور نيز بيشتر خواهد بود.

33

وي سپس به انتخابات سال ۹۲ و انتخاب حسن روحاني به عنوان رئيس جمهور اشاره كرد و آن را نشانه همدلي و همصدايي مردم عنوان كرد و گفت: در انتخابات ۹۲ عليرغم اينكه در خيلي مناطق دوردست حتي پوستر رئيس جمهور منتخب ارسال نشد اما بعضا صد درصد به آقاي روحاني راي دادند و اين نشان مي دهد مردم در مواقعي كه احساس خطر مي كنند مثل هم فكر مي كنند و با هوشمندي، تدبير و اعتدال و عقلانيت را انتخاب كردند و امروز هم در سايه اين تدبير همه ما احساس آرامش مي كنيم.

لارستان همطراز با مردم و نخبگانش رشد نكرده است

علي يونسي در پايان مجددا به موضوع و مسائل لارستان پرداخت و با بيان اينكه مقام معظم رهبري به درستي اينجا را لارستان بزرگ ناميدند اضافه كرد: درست است كه بخش هايي از لارستان بزرگ به جاهاي ديگر ملحق شده اند اما همه اين مناطق همچنان به لحاظ فرهنگي به لارستان وابسته اند.

وي در ادامه گفت: اما متاسفانه لارستان به اندازه عظمت خود و همطراز با مردم و نخبگان و فرهيختگانش رشد نكرده و لازم است كه توسعه اين منطقه با سرعت بيشتري اتفاق بيفتد. وي توجه به مسائل زيربنايي همچون جاده، راه آهن، كارخانه ها و انتقال آب از خليج فارس به لارستان را نيازهاي ضروري اين منطقه عنوان كرد.

پيش از علي يونسي در اين مراسم، نجيب زاده فرماندار لارستان، جعفرپور نماينده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس و انصاري از علماي اهل سنت منطقه ضمن خير مقدم به نماينده رئيس جمهور و هيئت همراه مهمترين مشكلات و نيازمندي هاي منطقه را تشريح كردند.

 


3 نظر

 1. 0

  0

  اگر لارستان رشد نداشته شماها مقصرید //فقط حرف می زنید

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  لار به خاطر تفرقه ای که بین مردمش هست پیشرفت نمی کنه در شهر های اطراف به خاطر شهرشون اختلافات چپی و راستی رو کنار می گزارن اما در لار حتی شهرشون رو فدای این چیزا می کنن

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  یه موقع هم احمدی نژاد گفت اقای استاندار اینجا لارستان بزرگ است .. و فریاد مردم از نای جان برامد که هر چه هست اوست و امروز یونسی لارستان هم…
  بله از ماس که بر ماس البته درست ترش ماست است ماست که خوردید .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان