میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در23 می 2021 ساعت 5:14 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 7 دیدگاه 386 بازدید

پارک جنگلی ۷۰ هکتاری لار ظرفیت خوبی برای تفریح، اشتغال و درآمد مردم است

پارک جنگلی ۷۰ هکتاری لار ظرفیت خوبی برای تفریح، اشتغال و درآمد مردم است

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به اتفاق احسان طاهری و احمد دلاور معاونین فرمانداری و مسعود لادنی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از پارک های جنگلی شهدا، مشاهیر و نهالستان های قدیم و جدید منابع طبیعی شهر لار بازدید کردند.

فرماندار ویژه لارستان ابتدا از محل نهالستان قدیم منابع طبیعی شهرستان که ۲ هکتار مساحت دارد، بازدید کرد.

ظرفیت  تولید نهال در این نهالستان ۵۰۰ هزار نهال است که هم اکنون ۱۰۰ هزار نهال در حال تولید می باشد.

این نهال ها از نوع آکاسیا، ابریشم، اکالیپتووس، کنار، کرت، سپستان، شیشه شور، ناترک، بید، ابریشم لاری و غیره می باشد.

حسنی در ادامه از باغ بذر منابع طبیعی لارستان نیز  که ۳ هکتار است، دیدن کرد.

همچنین فرماندار ویژه لارستان از پارک جنگلی ۶۰ هکتاری و همچنین پارک جنگلی مشاهیر و نهالستان جدید منابع طبیعی لارستان که ۸ هکتار مساحت دارد، هم بازدید نمود.

جلیل حسنی در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان برای احیای این پارک گفت: پارک جنگلی شهر لار ظرفیت خوبی برای تفریح، گردشگری، اشتغال و درآمد مردم است.

مسعود لادنی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان هم در سخنانی افزود: برای تولید نهال بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه و دو مخزن ۳۰ هزار مترمکعبی آب نیز برای آن خریداری شده است.

وی ادامه داد: در نهالستان قدیم، ۵۴ بانکت تولید نهال وجود دارد و ظرفیت هر بانکت نیز ۳ هزار نهال می باشد.

لادنی با بیان اینکه هم اکنون نهالستان جدید نیز که ۲ هکتار مساحت دارد، در حال بهسازی است؛ گفت: بزودی زود در این محل نیز تولید نهال آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: گلدان خاک تولید نهال توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس و خاک، کود، ماسه بادی و بذر آن توسط اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان تهیه می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان در پایان تاکید کرد: کل پارک جنگلی شهر لار ۶۰ هکتار و از سال ۶۲ این مجموعه شروع به کار کرده است که در آن یک حلقه چاه آب نیز وجود دارد و و تا کنون ۱۲۰ هزار نهال در آن وجود دارد.

در این بازدید معاون و جمعی از کارشناسان حوزه های مختلف اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لارستان نیز حضور داشتند.


7 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  درورد بر فرماندار زحمتکش و همیشه در حال بازدید لارستان

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  حیف این پارک جنگلی که با عدم رسیدگی به ان متاسفانه روزانه خراب تر میشود.باید با همکاری منابع طبیعی و شهرداری این پارک را رونقی دوباره بخشید.

 3. مدینه صابری گفت:

  0

  0

  شهر پاکیزه و هوای پاکیزه رابطه ای دو طرفه و حتی رابطه چند طرفه با هم دارند. پارک جنگلی در لارستان نقش موثری در تلطیف هوا، نگهداشت آب، نگهداشت خاک، ممانعت از فرسایش زمین، ممانعت از نشست خاک، ایجاد فتوسنتز در درختان و تولید اکسیژن، کاهش میزان دی اکسید کربن هوا، تنفس پاک، ایجاد راضیتمندی شهروندی، گسترش عرصه سبز، ایجاد و تعمیق گردشگری، تعمیق توریسم پروری، ایجاد و نمو خلاقیت در مدیریت منطقه ای، تولید انرژی پاک، ایجاد تعدیل در هوا، ایجاد تنوع در نوع درختان عرصه سبز، شناسائی درختان جدید و ……. دارد و به بهبود مشکلات روانشناختی و جامعه شناختی نیز کمک فراوان می کند. امید که این پارک هر چه زودتر تکمیل و من هم بتوانم بروم در آن و از فضای دیدنی و مهیج آن بهره مند شوم.ممنونم از مسئولان شهرستان لارستان

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  فعلا که در بی خبری مردم و مسیولین درختان پارک جنگی به سمت سایت موشکی توسط دامدار افغانی چرانیده می شود و در از بین رفتن ان ککی گزیده نمی شود

  • مدینه صابری گفت:

   0

   0

   ها!!!! ناشناس؟! این که شما گفتی یعنی چه؟؟؟ سایت موشکی اصطلاح خودتون است یا واقعا اسمش رو گذاشتن سایت موشکی؟!! پی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چه راه حلی برای این موضوع دارد که پارک جنگلی از چرای دامداری رها بشه؟؟ دامدار افغانی آیا مجوز چرای دام در پارک جنگلی را دارد؟! آیا اداره امور عشایر به این دامدار مجوز چرای دام در پارک جنگلی را داده!!واقعا جای تعجب است در جائی همچون پارک جنگلی ، چرا دام به این راحتی که ناشناس می گوید در حال انجام است؟

 5. در جواب مدینه صابری گفت:

  0

  0

  بجای اینکه اظهار فضل و کرامت بکنی یک روز برو در ان مکان تا پی به صحت و سقم حرف اینجانب ببری . از عالم خیالات بیا بیرون

  • مدینه صابری گفت:

   0

   0

   ناشناس عزیز، حتما می روم از پارک جنگلی لارستان دیدن می کنم و بهره می برم ؛ بلکه از جاهائی که شباهت هم به پارک جنگلی دارند از نزدیک …….

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان