میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۳:۱۶ ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 58 دیدگاه 1,559 بازدید

«پارک نوروز اوز»، احیای یک مخروبه ی متروکه!

«پارک نوروز اوز»، احیای یک مخروبه ی متروکه!

آفتاب لارستان: یادداشت پیش رو به قلم «فاطمه کمال نژاد» با موضوع مدیریت شهری اوز برای این سایت ارسال شده است. لازم به ذکر مجدد این نکته تکراری است که مطالب مندرج در بخش «مطلب شما» لزوما موید دیدگاه این سایت نیست و حق پاسخگویی برای افراد و نهادهای مورد اشاره در همین سایت محفوظ است.

***

فاطمه کمال نژاد: شب گذشته ساعت حدود ۱۲ نیمه شب سری به پارک نوروز زدم. در جای، جای آن خانواده ها دور هم نشسته بودند و گل می گفتند و گل می شنیدند. کودکان توپ بازی و در جای دیگر دوچرخه سواری می کردند. نوجوانان و جوانان مشغول ورزش بسکتبال بودند و چند نفر دیگر از جوانان در گوشه ای دیگر از پارک کتابی در دست داشتند و در موردش بحث می کردند. بعضی ها پیاده روی می کردند و وسایل بازی کودکان و دستگاه های ورزشی جدید در پارک نصب گردیده بود. روشنایی به حد مناسب بود. سرویس بهداشتی واقعا بهداشتی بود. آب سردکن موجود بود.

شاید کسی که سطور فوق را بخواند با خود اندیشه کند من دارم قسمتی از یک رمان زیبا را می خوانم یا یک فیلم سینمای جذاب را تعریف می کنم اما همه آن سطور زیبا وصف واقعی «پارک نوروز» اوز بود که من به چشم خود دیدم.

آن شب در پارک، با دوستی همراه و هم قدم بودم. وقتی این صحنه های زیبا را دید، ناخوادآگاه گفت: شور و هیجان و آبادی این پارک، آدم را یاد شهرهای بزرگ مثل تهران می اندازد.

خوب که اندیشیدم، دریافتم الحق و النصاف که چنین است. پس به یاد آوردم تقریبا یک سال قبل شهروندان اوز در فضای مجازی از نداشتن پارک مناسب و فضای تفریحی برای خود و فرزندانشان گلایه داشتند.

به یاد آوردم پارک نوروز چندین سال در تاریکی فرو رفته بود. پارکی که اوج شکوهش دو دهه قبل بود و آن سالها از شهرهای مجاور، مردم را به طرف خود می کشاند اما در سالهای اخیر خاموش بود. گاهی خبرهای می رسید که محلی برای جولان ارازل و اوباش شده است. پارک فراموش شده بود و مخروبه گشته بود. پدران شهر حکم ناپدری برای این مکان داشتند و با آن نامهربان بودند. و علی رغم هزینه های هنگفت در بسیاری امور که نتیجه اش بدهی های میلیاردی بود لیکن عملا کاری برای رونق بخشیدن به پارک صورت نگرفته بود.

و به یاد آوردم سال قبل چنین ایامی بود که منتخبین شورای پنجم شهر که هنوز قسم یاد نکرده بودند و بر صندلی شورای پنجم ننشسته بودند در تکاپوی یافتن کاندیدای مناسب برای پست شهرداری اوز بودند.

منتخبین شورای پنجم، همه متقاضیان پست شهرداری را دیدند. با آنان وارد گفتگو و مذاکره شدند. از آنان طلب ارائه طرح و برنامه کردند. در آخر هر کدام از منتخبین شورای پنجم برای خود مشاوری برگزید که با همفکری و گرفتن مشاوره اصلح ترین فرد را برای پست شهرداری برگزیند اما عدم آگاهی بعضی از مشاورین و ارائه مشاوره غلط معضلی بود که ممکن بود به انتخاب فردی ناآگاه و ناشایست منجر شود. به یاد آوردم از طرف شهروندان به نحوه انتخاب مشاورین و همچنین لزوم نیاز به مشاور و اینکه چرا در بین آنها مشاور زن نیست پرسش های مطرح شد. باز به یاد آوردم چگونه حسن نیت برخی مشاورین با گفته هایشان مورد تردید قرار گرفت . آنان که خود سودای پست شهرداری در سر داشتند.

به یاد آوردم درایت برخی اعضا شورا مانع از انتخاب غلط شد و در نهایت اصلح ترین فرد انتخاب گشت و به یاد آوردم چگونه با رای سه به دو (به گفته بعضی افراد) یا رای پنج از پنج بنا به صورتجلسه، شهردار انتخاب شد.

به جرات می توان گفت مهمترین و ارزشمند ترین کار منتخبین شورای پنجم، آن پس که قسم یاد کردند و عضو شورای شهر شدند انتخاب مهندس کراماتی به عنوان شهردار اوز بود.

کراماتی که شهرداری را با بدهی چند میلیاردی تحویل گرفت. او می بایست تاوان ندانم کاری دیگری که پیش از او بر صندلیش نشسته بود و از حمایت بی حد و حصر بعضی اعضای شورای چهارم شهر  برخوردار بود و به پشتوانه این حمایت، بدون منابع و در نظر گرفتن دخل، خرج می کرد را بپردازد.

کراماتی ضمن پرداختن بدهی ها از فکر آبادانی شهر غافل نبود و یکی از مکانهای که به پشتکار کراماتی آباد و احیا گشت همین پارک نوروز بود.

به یاد آوردم روزی کراماتی در یکی از جلسات کمیسیون فرهنگی از نصب برج نوری برای پارک نوروز گفت. نظر تنگی بعد از جلسه گفت: با یک گل بهار نمی شود!

شاید با یک گل بهار نشود ولی حتما با همت و پشتکار و تلاش و دلسوزی بهار خواهد شد. کراماتی از نوسازی سرویس های بهداشتی و بهسازی محوطه پارک گفت. از فازهای بعدی که نصب وسایل بازی کودکان و وسایل ورزشی بود گفت.

به یاد آوردم با چه حساسیتی سازه های که برای دایره کردن غرفه های پارک باید تهیه می شد را بررسی می کرد تا بهترین سازه انتخاب و تهیه شود. به یاد آوردم در تعطیلات ایام نوروز، کراماتی ناظر بر اجرای پروژه احیای پارک بود. می شد کراماتی را در ساعات مختلف ، از ۷ صبح گرفته تا ۲ بعدازظهر تا ۱۲ نیمه شب در پارک یافت که بر اجرای طرح ها نظارت می کرد.

به حق این ممارست و دقت و پشتکار شبانه روزی مرد شهر و پرسنلش بود که پارک را برای روز اوز آماده کرد و به گفته و تایید حاضرین و شاهدین روز بخش اوز امسال، بهترین همایش روز بخش اوز بود که به همت فریبا صالحی و فرهاد رحمن زاده برگزار گردید.

از صالحی و رحمن زاده گفتم، گاهی می اندیشم، رمز موفقیت در هر کاری، داشتن تیم کاری خوب است. کراماتی، صالحی و رحمن زاده تیم فکری خوبی را می سازند که این تیم فکری، نیروی محرکه موفقت کل مجموعه شهرداری و به تبع آن شهر اوز می شود.

به یادآوردم روزی یکی از بدنه شهرداری اوز به من گفت: به زودی رئیس شورا و شهردار دچار اختلاف خواهند شد. خوشبختانه این پیش داوری های عبث هیچ گاه به وقوع نزدیک هم نشد چه رسد به آنکه بپیوندد و رئیس شورا و شهردار به خوبی تعامل و همفکری دارند. به یادآوردم برای حمایت از سه دلسوز شهر یا بهتر بگویم مثلث دلسوزان شهر (کراماتی، صالحی، رحمن زاده) در همجه قرار گرفتم. حرف شنیدم اما خوشحالم که از شهرداری حمایت کردم که آخرین ساعات شب در گوشه ای از پارکی که در مدت کمتر از ۱۰ ماه خودش آن را از مخروبه ای متروکه، احیا کرد. می ایستد تا ناظر باشد خدای ناکرده راکب موتوری مزاحمتی ایجاد نکند. یا رئیس شورا که بعد از نیمه شب به پارک سر می زند تا مطمئن شود همه چیز خوب است.

ماه دیگر رای گیری برای هیات رئیسه شورا انجام می شود و ممکن است هیات رئیسه کنونی تغییر یابد اما هر کس دیگر که رئیس باشد مردم هیچ گاه فریبا صالحی که بحران ۱۵ روزه آب در سال ۹۶ را در اوز مدیریت کرد و برای ساخت مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی، بسیار تلاش کرد را از یاد نخواهند برد. و مردم فراموش نخواهند کرد خدمات رحمن زاده، رئیس کمیسیون عمران را که برای عمران شهر خون دلها خورد و همیشه شعار و عملش ارجح داشتن منفعت شهر به منفعت شخصی بود و مردم تحسین می کنند و دست مریزاد می گویند بر همت و تلاش و پشتکار مهندس کراماتی، شهردار پاک دست اوز.

کراماتی در راس هرم شهرداری، خوشفکر و توانمند است. قطعا سایر پرسنل زیر مجموعه (مهندسین، کارشناسان، کارشناسان فنی و…) که با وی همکاری و همراهی خواهند داشت نیز چنین خواهند بود و می بایست بر آنان هم احسنت گفت.


58 نظر

 1. اوزی گفت:

  2

  0

  برخی افراد مثل نویسنده را شستشوی مغزی داده اند. اگر کراماتی شهرداری با بدهی چند میلیاردی تحویل گرفته چرا مثلث دلسوزان شهر که ریس شورا و خزانه دار و شهردار هستند تاکنون حسابرس نیاوردند؟
  اقای خادمپور شهردار سابق خدمات زیاذی کرده چرا به ایشان چوب ندانم کاری می زنید؟
  چرا از میزان زمین هایی که در زمان اقای کراماتی فروخته شده نمی گوییید؟
  راستی خانم صالحی راس مثلث غیر عکس گرفتن و پخش کردن توسط […] مثل نویسنده این مطلب چه کاری کرده است؟ چرا صالحی حتی نتوانست خانم های عضو کمیسیون را نگه دارد
  دیگر راس مثلث رحمانزاده به جز اختلاف اندازی چه کار کرده؟

 2. لارستانی گفت:

  2

  0

  این همه تمجید. وتعریف. از. شهردار و۲. نفر. از. اعضای. شورا. هر فردی. را. مشکوک میکند. بنده. خدا. ریس. شورا. تا. حالا یکبار درباره. مهمترین. خواسته. مردم. اوز. بعنی. ارتقا. حرفی. نزده. کلا. اوز. در. دوره. ۵. شورا. در حال. رکود. ودر جا. زدن. است. مساله. اب. هم. اصلا. حل. نشده است. شورا. دچار. اختلاف. است. ومردم. ضرر ان. را میبینند‌ به. علت. اختلاف. هیچ. مقامی. به. دعوت. شورا. به. اوز. نیامده. وامتیازی از قبیل. تاسیس. ادارات مورد نیاز مردم. مانند. ثبت. اسناد. دادگاه. دفتر پلیس ۱۰. که. در بیشتر. بخشهای. لار. وجود. دارد. در بخش. بزرگ. اوز. دایر. نیست. ومردم. برای. کارهای. اداری. وثبتی. سرگردان. لار. وگراش. هستند.

 3. شهروند گفت:

  0

  2

  درود بر آفتاب لارستان که آیینه ی تمام نمای افکار مردم منطقه میباشد

 4. شهروند اوزی گفت:

  3

  0

  نویسنده مطلب که خود یکی از […] رئیس شوراست، نوشته هایش کاملا خلاف واقعیت است. الان می بینند که خانم صالحی امکان رئیس شدن در دور بعد ندارد […] را ردیف کرده. هیچ کدام از مشاورین سودای شهرداری در سر نداشتند. این قدر […] است که پارک نیمه کاره او را یاد پارک تهران انداخته است.
  او نمی داند که حضور رئیس شورا یا شهردار در سر پروژه ها عملکرد نیست بلکه عملکرد آن است که خدماتش برای مردم محسوس باشد. لطفا بفرما رئیس شوراچه عملکردی در یک سال گذشته به جز انتشار عکس در گروه های مجازی داشته است؟
  شهردار ۲۴ پروژه را برای سال ۹۷ اعلام کرده دراین ۶ ماه کدام پروژه به پایان رسیده؟
  خانم کمال نژاد با این مطالب اعتبار […]

 5. اوزی گفت:

  0

  2

  اتفاقا چند شب پیش از اونجا رد میشدم دیدم خیلی شلوغه. اول فکر کردم مراسم عروسی در سالن مجاورش هست که دیدم نه اونجا خاموشه. خوشحال شدم که برای پارک اومدن و استقبال خوبی شده. از همه مسئولینی که در احیای پارک نقش داشتند تشکر میکنم. از سایت آفتاب لارستان هم به خاطر انتشار این مطلب تشکر ویژه دارم.

 6. همشهری قدرشناس گفت:

  0

  3

  با تشکر از مقاله خوب سرکار خانم فاطمه کمال نژاد که با خواندن آن هر فردی متوجه میشود که هنوز هستند افرادی در شوزای شهر و شهرداری و بخصوص شهردار محترم آقای مهندس کراماتی که با دوراندیشی توانسته اند مکانی برای گذراندن اوقات فراغت مردم از خستگی روزانه یا آخر هفته مردم فراهم نموده اند. توجه به این موضوع از سوی شهردار محترم و سرکار خانم صالحی و مهندس رحمان زاده از شورای محترم شهر نشان میدهد که همیشه برای هر اقدامی باید نیاز عامه مردم از هر قشر و طبقه باید در اولویت تصمیم گیران و مسولین شهر باشد بعلاوه گسترش پارک نوروز موجب زیبا سازی شهر و مکانی برای سرگرمی و استراحت جوانان گردد و نشان میدهد که حس خدمت به شهر و مردم اوز در قلب و روح این افراد دلسوز می باشد. حضور اقشار مختلف مردم درپارک نشان میدهد که این محل میتواند محلی برای گذارندن اوقاتی برای تمدد اعصاب مردم مورد استفاده قرار گیرد و حضور مردم در پارک نشان مفید بودن آنچه که ساخته شده است تلقی میگرددو به نوعی تقدیر و تشکر مردم از فعالان شهرشان بوده و از اقدامات انجام شده استقبال نموده اند. به امید تداوم چنین اقداماتی برای مسولین و مردم شهر اوز که مایه سربلندی و افتخار مردم اوز میباشد

 7. محمدرسول باغی گفت:

  3

  0

  خانم کمال نژاد سلام ، در جواب خاطرات دیشب شما که خیلی شاعرانه و ظریف عنوان کرده بودید عارضم ، بنده پایان دوره چهارم بود که سری به اوز زدم ، از همه قسمتهای شهر گذشته از میدان تون والقلم بسمت گراش راه افتادم چندی نگذشت بود که احساس کردم پا در شهر دیگری گذاشته ام ، نگاه کنجکاوانه ای به سمت راست انداختم کنار گذری زیبا و سردری با کلاس در خور یک شهر فرهنگی و دو سالن زیبا در کنار برای جشنهای عروسی دیدم ، این مرا به یاد جوانانی انداخت که خوشحال شدم هر چند شاید قصد خود نمایی و نه برای اولویت در زیر ساخت شهر کار کرده اند ولی همه آن کارها زیبا و شایسته بنظرم رسید ، حدود بیست سال پیش در دفتر شهرداری قدیم اوز با آقای اسماعیلی شهردار وقت که کارهای عمرانی زیادی داشتند از جمله بنای شهرداری جدید با دست خالی و ابتکار در ساخت آن بنا ، نشسته بودم ، شخصی وارد شد گفت دو میلیون تومن خیریه پدرم دارم ، ما پیشنهاد یک پارک به ایشان دادیم ، فهمیدم که نام پدرش محمد علی نوروز بود ، بنده گفتم که بهترین مسما است نام پدرت برای پارک یعنی نوروز بگذاریم که بلاخره پذیرفتند و از آن زمان که شای بیش از بیست سال میگذرد صاحب پارکی شدیم هر چند کوچک برای اوز ، اکنون شما طوری قلمفرسایی نموده بودید که به یکباره فکر کردم اتفاق عجیبی افتاده.
  به هوش باشیم و آگاه که برای مرمت و دست به سر و روی کشیدن یک پارک دیرین اینفدر مته به خشاش نگذاریم ، تا شاید به کارهای زیر ساختی و آینده نگر در جهت توسعه شهرمان بپردازیم

 8. احسان گفت:

  2

  0

  سلام مقاله نوشتید بسیار احساسی اما با امار های غلط خانم کمال نژاد شما مثل اینکه نمی دانید ۱- ورودی پارک نوروز و چمن های مصنوعی و سر در و سالن امپراتور که ابروی شهر هستند تماما کار شورای چهارم بود ۲- شما مثل اینکه هیچ خبری از منبع ندارید که هیچ کاری انجام نشده وتمام شهر های اطراف توانسته اند با بودجه دولتی ساخت منبع را انجام دهند ۳- شما مثل اینکه خبر ندارید بیشترین پروژه ها در دوره شورای چهارم شروع و بپایان رسید که می توان اشاره ای کرد به ساخت اتشنشانی ، مجهز نمودن اتش نشانی از ماشین تا وسایل ، تثبیت اداره اوقاف ، گرفتن مجوز اداره فرهنگ و ارشاد و فعالیت ان با ۲۰ انجمن مرتبط، فرستادن پرونده ارتقا و پیشرفت زیاد در ان مسئله، ایجاد فضای سبز مناسب ، گرفتن حداقل ۳۰ هکتار زمین بنفع شهر ، ایجاد سالن امپراتور با کمک بخش خصوصی ، ایجاد و ارتباط مستمر با معتمدین بندر عباس و شیراز ، ساخت مغازه های شهرداری ، و……… ۴- مثل اینکه خبر ندارید تمام شهرداری ها با بدهی شروع می کنند شهرداری که بدهی نداشته باشد کار نکرده و زمانی که شورا چهارم هم شورا را تحویل گرفته با بیش از ۲ میلیارد تحویل گرفته ۵- مثل اینکه خبر ندارید با پیگیری شورای چهارم بزرگترین مجتمع تجاری استان در حال ساخت میباشد با مشارکت سرمایه گزار ۶- مثل اینکه خبر ندارید در شورای چهارم بیشتر خیابانهای اصلی اسفالت شد و با مشارکت مردم کوچه ها هم اسفالت شد ۷- ایجاد و ساخت قبرستان و گرفتن زمین برای پارک جنگلی و کشتارگاه و……و خانم کمال نژاد شما این اطلاعات کذب را از کجا اورده اید توهین به مشاوران و شهردار و تفرقه و میان مردم و مسئولین و به زیر سوال بردن مسئولین و خانم کمال نژاد لطف بفرمایید شما که پیشمرک خانم صالحی و اقای رحمانزاده هستید عملکرد یکساله شورای پنجم را شرح دهید و خانم کمال نژاد ………. متاسف هستم که مطالب را کپی می کنید از کسانی دیگر برای تبلیغات انها کسانی که فقط دنبال عکس گرفتن هستند و سایت افتاب لارستان این مطالب در روزنامه های اوز مورد قبول مواقع نشده چرا شما این مطالب را منتشر می کنید در حالی که کشور دنبال همبستگی و اتحاد است برای مقابله با دشمنان کشور ایا و ظیفه شما این نیست که قبل از انتشار مطالب تحقیقی بعمل می امد چرا شما با انتشار مطالب باعث تفرقه می شوید شما رسانه هستید یعنی واقعیت ها را بنویسید .ممنون از تمام دلسوزان

 9. فریبا فرهادی گفت:

  2

  0

  سلام نمیدونم بر چه اساسی این همه دروغ و توهین به چاپ رسوندید
  آخه هیچ رسانه ای تو اوز حاضر به چاپ این همه دروغ و توهین نشده

 10. شهروند اوزی گفت:

  2

  0

  سلام بر افتاب لارستان، متن را خواندم و تفاوت است بین سخنورو سخندان…..
  متاسفانه هر کسی از روی علاقه شخصی و به دور از واقعیات متنی را روانه فضای مجازی می کند و باعث رنجش زحمت کشان عرصه اجتماعی می شود…
  اگر این متن واقعیت دارد این فرد اوزی جرات داشته باشد و ان را در روزنامه ها و سایت های اوز ان را انتشار دهد و ببیند که مردم فرد گرا نیستند و به منم های رییس و سخنگوی شورای پنجم اهمیت نمی دهتد زیرا می دادند اگر پنج انگشت دست با هم کار نکنند یک قاشق هم نمی توان بلند کرد.

 11. علی گفت:

  0

  3

  این که این متن در سایت و روزنامه اوز جاپ نشده فقط و فقط یک دلیل دارد جناح بندی رسانه های اوز

 12. مجتبی گفت:

  2

  0

  خیلی عجیب است که نویسنده از انزوای شورا خوشحال و تعریف وتمجید میکند .مردم از کل شورا انتظار کار دارند و از رئیس انتظار انسجام و مدیریت تمام اعضا برای فعالیت و پیشبرد امور.نویسنده باید شهامت وانصاف داشته باشد و بدور از بغض و کینه شخصی قلم بزند .این نوشته ها مشکلات و اختلافات را زیاد خواهد کرد .وای برما که هر گروهی بدنبال عضوی از شورا هستیم و دنبال تعریف و تمجید بی حد ازآنها و این تازگی ندارد. عده ای به دنبال آقای راستگو و مزین کردن شهر به بنرهای عکس ایشان و عده ای هم همانند نویسنده مذکور و گروهی هم بدنبال دکتر . ظاهرا آقای محبی تنهای تنها.

 13. فاطمه کمال نژاد گفت:

  0

  3

  سلام دوستان گرامی – از توجه و دقت نظر دوستانی که نسبت به من لطف داشتند سپاسگزارم – در مورد چاپ مطلب در نشریات و سایت های اوز باید عرض کنم که من برای نشریات و سایت ها ارسال کردم ولی با بر چسب تبلیغاتی بودن مانع چاپ آن شدند. ولی خواهر گرامی فریبا فرهادی و دوست گرامی شهروند اوزی شما هم مثل من واقف هستین کاملا واقعیت را نگاشته ام.

 14. ناشناس گفت:

  2

  0

  عجب متنی واقعا که این سایت باید هر مطلبی را انتشار دهد ؟ چه نفعی برای این سایت دارد ؟ بنده اوزی هستم و این مطالب را با اطمینان رد می کنم .زیرا بر اساس مستندات و مصوبات شورای چهارم احیای پارک نوروز اوز در این شورا انجام گرفته برگزاری مراسم روز اوز با هدف احیای پارک انجام شده است سالن باشکوه امپراطور با پیگیری و همت کمیسیون فرهنگی شورای شهر دوره چهارم انجام شده که مستندات و مصوبات آن موجود است .شهردار وقت آن زمان با تلاش و کوشش توانست شهر اوز را به درجه آبادانی برساند . این رییس شورای وقت که نام برده شده که تلاش زیادی برای آب شهر و مخزن داشته است اکنون جای مخزن و خود مخزن کجاست ؟ متاسفم که شهرم توسط ۲ نفر طبق گفته این خانم اداره می شود . و متاسفم که اعضای فعال شورای پنجم که باز مستند موجود است که این آقایان راستگو و عسکری و محبی چه تلاشهایی برای پیشرفت اوز دارند .اما در نوشته از این اشخاص اسمی برده نشده و متاسفم از مشاوران قدر و عزیزی که مورد بی مهری قرار گرفته اند . و جای بسی تاسف که نگارنده عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر است و بجای پرداختن به فعالیت های فرهنگی برای پیشرفت شهر باعث اختلاف و ناراحتی مردم شهر و شهروندان شده است . البته این افراد باید آخرین تیر خود را رها کنند تا انتخابات هیات ریسه به نفع خودشان برگزار شود اما دیگر اشتباه صورت نخواهد گرفت . در پایان بزودی مستندات کافی در اختیار سایت های مختلف قرار خواهد گرفت .

 15. مطلع گفت:

  4

  0

  جناب آقای منشی مدیر محترم سایت ، خیلی از موارد مطرح شده کذب و دارای بار حقوقی است . ای کاش حداقل مشورتی با مسولین ذیربط میشد .با تشکر

 16. علی گفت:

  2

  0

  چیزی که بسیار در این نوشتهه زیاد به چشم می آید تعریف و تمجید بیش از اندازه نویسنده از یک سری از اشخاص می باشد که ذهن هر خواننده ای را به این سمت سوق می دهد که منافع یا خصومت شخصی در میان است لذا به نویسنده توصیه می گردد که در ابتدا اصول نگارش صحیح را بياموزد و بعد به نقد روی بیاورند

 17. فریبا فرهادی گفت:

  2

  0

  نقدی بر مطلب « پارک نوروز، احیای یک مخروبه متروکه»
  ابراهیم احمدی؛ مدیر مسئول پیام اوز و اوز امروز: مطلبی تحت عنوان« پارک نوروز اوز احیای یک مخروبه متروکه» نوشته خانم فاطمه کمال نژاد در سایت آفتاب لارستان منتشر شد و در گروه های مجازی باز نشر یافت. نویسنده این مطلب در «گروه مجازی اتحاد و توسعه» نوشتند این مطلب به رسانه های پیام اوز، پسین اوز و پیام دانش ارسال کرده اما منتشر نکردند. در مورد سایر رسانه ها اطلاع ندارم اما این مطلب برای این جانب به عنوان مدیر مسئول پیام اوز و اوز امروز ارسال کردند و اعلام کردم از انتشار آن معذور هستم. ما در رسانه های پیام اوز و اوز امروز از اقداماتی که د راستای آبادانی انجام شود استقبال کرده و در شماره ۲۷ پیام اوز یک صفحه کامل رنگی( صفحه ۱۶) به پارک نوروز و اقدامات صورت گرفته اختصاص داده ایم. اما علت معذوریت برای چاپ مطلب خانم کمال نژاد در پیام اوز نیز این بوده که بر اساس قانون مطبوعات مدیر مسئول علاوه بر دروازه بانی مطلب و تطبیق آن با چارچوب رسانه خود، در مورد مطالب منتشر شده در مراجع قانونی و دادگاه باید پاسخگو باشد.
  این مطلب علاوه براین که در آستانه انتخابات هیئت رئیسه شورای چهارم تبلیغاتی و در راستای بزرگنمایی ۲ نفر از اعضای شورای شهر و بی توجهی به سایر اعضای شورابود و کمکی به اتحاد درونی شورا نمی کرد، محتوای موارد کذب و مطالبی است که بار حقوقی دارد و علاوه بر نویسنده ، مدیر مسئول رسانه باید پاسخگو باشد
  دراین نوشتار به نقد مواردی از مطلب خانم کمال نژاد پرداخته می شود:
  ۱-در بخشی از مطلب آمده است «پدران شهر حکم ناپدری برای این مکان داشتند و با آن نامهربان بودند. و علی رغم هزینه های هنگفت در بسیاری امور که نتیجه اش بدهی های میلیاردی بود لیکن عملا کاری برای رونق بخشیدن به پارک صورت نگرفته بود.» خطاب این مطلب شورای چهارم و شهردار منصوب شوراست که علاوه بر بار حقوقی آن، مطلب صحیحی نیست. زیرا در شورای چهارم علاوه بر قرارداد واگذاری سالن نیمه تمام و ساخت سالن زیبای امپراطور توسط بخش خصوصی که همچنان به عنوان یکی از اماکنی است که یه شهر اعتبار می دهد، سردر و ورودی پارک نوروز نیز ساخته شده و کف سازی شد و اتفاقا بخش اعظمی از مراجعین در ورودی پارک مستقر می شوند. ضمنا مراسم روز اوز نیز در شورای چهارم هر ساله در پارک برگزار می شد. پس عبارت « عملا کاری برای رونق بخشیدن به پارک صورت نگرفته» صحیح نیست و بار حقوقی دارد.
  ۲- موارد کذب و ذهنیت نادرست دیگر در مورد مشاورین اعضای شورا برای انتخاب شهردار است. تصمیم شورای پنجم بر این بوده که هریک از اعضای شورا یک نفر را انتخاب کنند. ذهنیات خانم کمال نژاد در مورد این مشاورین مانند« عدم آگاهی بعضی از مشاورین، ارائه مشاوره غلط، نبود مشاوره زن، عدم حسن نیت آنان با گفته هایشان و سودای پست شهرداری در سر داشتن» همه بر اساس ذهن ایشان است. وقتی اعضای شورا اجازه داشته باشند برای یک مقطع کوتاهی مشاور داشته باشند تلقین این همه ذهنیت منفی مشخص نیست. اگر مشاور زن انتخاب نشده باید از خانم صالحی به عنوان تنها زن حاضر در شورا که تمام قد به دفاع از ایشان برخواسته اید بپرسید. مشاورین برای نوع مشاوره و غلط یا درست بودن نباید از خانم کمال نژاد مجوز بگیرند. این جانب به عنوان یکی از مشاورین اعلام می کنم هیچ کدام از این ۵ مشاورشورا، سودای شهرداری نداشتند وگرنه به جای مشاور کاندید پست شهرداری بودند.

  ۳- در بخش دیگر از متن آمده است: «کراماتی که شهرداری را با بدهی چند میلیاردی تحویل گرفت. او می بایست تاوان ندانم کاری دیگری که پیش از او بر صندلیش نشسته بود و از حمایت بی حد و حصر بعضی اعضای شورای چهارم شهر برخوردار بود و به پشتوانه این حمایت، بدون منابع و در نظر گرفتن دخل، خرج می کرد را بپردازد.»
  این که در هر دوره از شهرداری بدهی معقولی وجود داشته باشد امر عجیبی نیست و در شهرداری سایر شهرها نیز وجود دارد اما مورد عجیب این است که چرا این موارد تاکنون حسابرسی نشده تا دقیق و شفاف روشن شود. خانم صالحی و آقای رحمن زاده که به عنوان ۲ مثلث دلسوز اعلام کردید رئیس و خزانه دار شورا هستند. چرا تاکنون برای حسابرسی اقدام نکرده و مبلغ دقیق به مردم اعلام نشده است تا هرکس از ظن خود رقمی را اعلام نکند؟
  اتهام ندانم کاری ، حمایت بی حد و حصر و هزینه بدون منبع نیز از مواردی است که بار حقوقی دارد و باید با اطمینان کامل از آن سخن گفت. طبیعی است مدیر مسئول در مورد اتهامی که اثبات نشده مسئول خواهد بود و با طناب دیگران به چاه نخواهد رفت.
  ۴-در متن نوشته شده « به گفته و تایید حاضرین و شاهدین روز بخش اوز امسال، بهترین همایش روز بخش اوز بود که به همت فریبا صالحی و فرهاد رحمن زاده برگزار گردید.» شهروندان از جمله نگارنده امیدوارند همایش روز اوز هرسال بهتر از سال قبل باشد اما این گفته و تایید حاضرین براساس کدام نظر سنجی معتبر انجام گرفته است؟ در این که فضای امسال از سال گذشته بهتر بود تردیدی نیست اما وقتی در مراسم فقط ۲ نفر از اعضای شورا مطرح هستند و سایر اعضای شورا از جمله آقای عسکری که به عنوان یکی از اعضای کمیسیون علاوه بر برگزاری نشست تخصصی در سایر فعالیت ها نقش داشت و حتی در توزیع دعوت نامه در لار همراهی کرد در مراسم جایی ندارد نشان از بهترین همایش نیست. ضمنا جنابعالی به عنوان یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی یکی از کسانی هستید که برای شفافیت مالی در سایر عرصه ها نسخه می پیچید چرا تاکنون هزینه های روز اوز و منابع تامین آن علیرغم گذشت ۵ ماه از زمان برگزاری اعلام نکرده اید؟
  ۵-در این نوشتار به نحوی از مثلث دلسوزان شهر نام بردید که گویا فقط شهر دارای ۳ دلسوز است. این موضوع آدم را به یاد مصداق« دفاع بد، بدتر از تخریب است» می افتد. مدیریت بحران آب و پیگیری ساخت مخزن و خون دل برای کمیسیون عمران را نیز مصداق دلسوزی دانستید. در مدیریت بحران آب در سال ۹۶، بخشداری، آبفای شهر، آبفای استان ، شهرداری، شورا، شهروندان و.. نقش داشتند اگر کار خارق العاده رئیس شورا در مدیریت بحران آب پارسال کرده شفاف اعلام می فرموید شاید قابل قبول بود. در مورد مخزن آب هم توضیح ندادید اما اگر به قراردادی که اشاره می شود نگاهی انداخته شود، مشخص نبودن سمت و نام طرف قرارداد و مبلغ پرداختی از اعتبارات دولتی استحکام این قرارداد مشارکتی را زیر سوال می برد. خون دل کمیسیون عمران را کاش توضیح می دادید.
  با توجه به نقد بالا و مطالبی که برای جلوگیری از طولانی نشدن مطلب ذکر نشد، چاپ این مطلب مغایر با انسجام درونی شورا و شهر و چارچوب رسانه های پیام اوز و اوز امروز تشخیص داده شد. در خصوص مواردی که بار حقوقی دارد نیز شورای چهارم و شهردار منصوب شورا گویا خود پیگیر آن هستند تا از مراجع قضایی اقدام کنند.

 18. لاری گفت:

  2

  0

  اختلافات مانع پیشرفت می شود مردم اوز لایق بهترینها می باشند که باهمگرایی بدست می آید

 19. ناشناس گفت:

  1

  1

  همانگونه که در سطح کشور بعضی جریانات از امکانات رسانه ای و نشریه ای برخوردارند و بعصی ندارند. بعصی از اعضای شورای شهر اوز نیز دارای رسانه و نشریه نیستند. لذا ناچار میشوند به نشریات و سایتهای غیر محلی برای انتشار مقالاتشان استفاده نمایند

 20. ناشناس گفت:

  2

  0

  خانم كمال نژاد شما كه ساكن بند عباس هستيد ايا از تمام امورات شهر و شوراي چهارم اطلاع داريد كه تهمت ميزنيد؟با وجودي كه اوز هم تشريف تدارين من نميدونم رو چه حسابي شدين عضو كميسيون فرهنگي شوراي پنجم.و متاسفم كه اين قدر باعث اختلاف شديد.همه دم از فرهنگ و همبستگي شهر اوز ميزنند اما شما به شخصه باعث اختلاف شدين جاي اينكه اشاعه فرهنگ باشيد اما باعث نابودي فرهنگ هستين من يكي از طرفداران خانم صالحي بودم و به ايشان راي دادم.اما شما كه دوست صميمي ايشان هستيد كاش از رفتارهاي ايشان و كارهايشان اطلاعات كذب نميداديد.من از راي خودم پشيمانم و متاسفم بابت همچون مقاله اي.

 21. علی گفت:

  2

  0

  واقعا تاسف برانگیز است این همه دروغ . خانم کمال نژاد به خود بیایید و به این راحتی قضاوت نکنید . فقط چند کلمه میگویم توان سه نفر نام برده را مقایسه کنید با توان دکتر عسکری مهندس راستگو و جناب محبی که در سطح استان و شهرستان شناخته شده هستند

 22. حسین گفت:

  2

  0

  خانم کمال نژاد شما تبدیل شدید به بلندگوی دروغ پراکنی […] و […]

 23. مرىم گفت:

  3

  0

  خداوند درروز قيامت به فريادمان برسد با اين همه تهمت زدن به ديكران كه حتما براى خانم كمال نزاد بيكرد قانونى وقضايى دارد جرا با تفرقه دشمنان را خوشحال ميكنيددر اين مبان جه نفعى غير از دردسربراى شما دارد فكر ميكنبد سشما جه كارى جز خراب كردن دو نفر ازاعضاىشورا كه شايد اطلاعى از كار شما ندارندة كمان نكنم كه متن شما نديدند

 24. مرىم گفت:

  3

  0

  خداوند درروز قيامت به فريادمان برسد با اين همه تهمت زدن به ديكران كه حتما براى خانم كمال نزاد بيكرد قانونى وقضايى دارد جرا با تفرقه دشمنان را خوشحال ميكنيددر اين مبان جه نفعى غير از دردسربراى شما دارد فكر ميكنبد جه كارى جز خراب كردن دو نفر ازاعضاى شورا كه شايد اطلاعى از كار شما ندارند كمان نكنم كه متن شما نديدنده باشنددر هر صورت كار شمابسيار نادرست ميباشد

 25. رضا گفت:

  3

  0

  خانم کمال نژاد با این نوشته بدون اصول چهره واقعی خود را برای عموم نمایان ساخته و چهره دو شخص شورا(رحمانزاده و صالحی )نیز را با این نوشته حق به جانب خود در دید مردم مخدوش کرده اید،البته به شما تبریک میگویم چون به هدف اصلی خود که دیده شدن و افتادن اسم شما بر زبانها بود رسیدید.

 26. منتقد بیطرف گفت:

  0

  2

  دوستان عزیز کاسه داغتر از آش نباشیم کسانی که احیانا تهمت بهشان وارد شده خودشان قدرت دفاع دارند و میتوانند پیگیری کنند لطفا تحمل افکار دیگران را داشته باشیم و همدیگر را محکوم و نتهم نکنیم .قابل ذکر است که بنده نیز با نوشته های فوق موافق نیستم ولی مهم نیست برایم که چه کسی آنرا نوشته .لطفا همه قاضی نباشیم.

 27. مجتبی گفت:

  0

  0

  نویسنده مطالبی را طبق برداشت خودشان نوشته اند اگر نقدی وارد باشه هم نیاز به این همه تهدید پیگرد قانونی و عذاب آخرت و اتهام های مختلف نیست . افراد مورد اشاره نویسنده خودشان دفاع یا پیگرد قانونی کنند .آنها وکیل مردم هستند یا تینکه شما وکیل آنها.شما هم دارید سه نفر شورا که تا چند وقت قبل یکی از آنها را اصلا قبول نداشتید را تا عرش بالا میبرید و این بی انصافی است . تهدید خوب نیست علی آقا و مریم خانم

 28. اميد گفت:

  0

  0

  در مورد مقاله خانم كمال نژاد نيز گزارشي از پارك نوروز در صفحه آخر آخرين شماره نشريه پيام اوز با شرح و تصاوير چاپ و منتشر شده است و به نوعي تائيديه اي بر مطالب خانم كمال نژاد ميباشد اما در نشريه پيام اوز به زباني خبرنگاري نوشته شده است اما در مطالب منتشر شده خانم كمال نژاد با زبان و روايت تند و تيزتر كه ميخواسته به نوعي از نمايندگاني كه مورد حماتش بوده تمجيد و تشكر نمايد .بنابراين مطالب مطرح شده كذب و دروغ نيست و هر دو به نوعي از اقدامات انجام شده در پارك نوروز و بهبود فضا و افزايش امكانات ايجاد شده براي رفاه و آسايش مردم گزارش نموده اند. در گزارش پيام اوز بدون ذكر اسامي اعضاي شوراي شهر كه پيگير اين موضوع بوده اند ميباشد. اما در گزارش خانم كمال نژاد با ذكر نام اعضايئ از شوراي شوراي شهر و شهردار ميباشد كه مطالبش همراه با پياز داغ و تمجيد از افراد بوده است. اميدوارم اينگونه اقدامات موجب كسب تجربه اي براي رسانه ها و نويسنده هاي اوز باشد تا همديگر در محيط و جو سازنده و عدم موضع گيري عليه همديگر تداوم داشته باشد. چه بسا بهتر بود نشرياتي كه گفته ميشود حاضر نبودند مقاله خانم كمال نژاد منتشر نمايند طي نشستي با نويسنده با انجام اصلاحاتي و ويرايش متن نويسنده محترم را آگاه تر ميكردند تا نسبت به حذف بعضي مطالب كه از نظر نشريات مورد پسند نبود اقدام نمايد تا نيازي به انتشار آن در نشريات ديگر نباشد.
  از طرفي ديگر به نظر ميرسد افراديكه در سال اول دوره شوراي پنجم كمتر فعال بوده اند اكنون با كشاندن يك نفر از پنج نفر بسوي خود قصد تغيير و برهم زدن وضعيت مسوليتي شوراي شهر را اوز دارند و به نوعي قصد جبران مكافات سال اول را دارند كه بايد اشاره كرد گروكشي و باند بازي كه بعضا ازحمايتهاي پشت پرده اي از قدرت و فضاي رسانه اي برخوردارند و با وعده دادن هاي كاذب به بعضي افراد شوراي شهر براي پست و سمتهاي بيشتر به راي و نظر اكثريت مردم اوز غلبه نمايند.بايد گفت اينگونه پست و سمتها چند صبائي بيش نخواهد بود. همانگونه كه تاكنون چندين دوره افراد عضو شوراي شهر و شهردار بوده اند و رفته اند. فقط نام نيك از اقدامات انجام شده افراد براي مردم شهر ميماند.حسن و حسين ها مي‌آيند و ميروند. ضمنا بايد اشاره كرد كه شوراي شهر و شهردار جديد هنوز يك سال از خدمتشان در دور جديد شوراها نگذشته است حتي ابلاغ حكم شهردار با دواه تاخير به شوراي شهر اعلام شد يعني در حقيقت خدمات شهردار جدي اكنون كمتر از ۱۰ ماه ميباشد و با توجه به اينكه برنامه ريزي در سال اول نياز به زمان بيشتر دارد نتيجه اقدامات و فعاليت شهرداري و شوراي شهر در سالهاي دوم به بعد خودرا نشان ميدهد. ضمنا اقداماتي كه در پارك نوروز انجام شده است و حتي توسعه آن شايد ساليان متوالي ادامه داشته باشد و بنا به گفته يكي از خوانندگان كه گفته شده پارك قبلا و در سالهالي گذشته ساخته شده است كسيرد نميكند اما هيچ اقدام عمراني شهري يك مرتبه ساخته نميشود و ساليان متوالي براي بهبود و توسعه و فراهم نمودن امكانات زمان ميبرد و نياز به عزم و اراده افراد دلسوز دارد

 29. احمد گفت:

  3

  0

  درود بر صبرو مقاومت اقاى احمدى دراين ميان خانمى كه كسى اورا نمى شناخت ومخفيانه تهمت ميزد شناخته شدوبه سزاى اعمالش خواهد رسيد

 30. اميد گفت:

  0

  0

  جواناني كه از روي احساسات دست به قلم ميبرند و مطالبي كه خواسته قلبيشان و بدور از توهين و تهمت و افتر بر روي كاغذ ميآورند و در اختيار نشريات ميگذارند تا منتشر شود اگر داراي نواقص يا ايراداتي باشد لازم است مسولان رسانه هاي دلسوز نويسنده را راهنمائي كنند تا مطالبشان اصلاح گرد به احساسات فرد يا افراد يا ارگان و مسولي برنخورد تابدين طريق بتوانند رشد كنند بخصوص اگر نويسنده همشهري باشد و بايد آنان را هدايت كرد نه اينكه مانع انتشار مقاله شوند تا با مارجعه به ساير نشريات و انتشار آن در نشريات غير محلي مسائل درون شهري اوز از طريق رسانه هاي غير بومي منتشر شود و مشكلات و تبعات بعدي بدنبال داشته باشد. بايد وحدت درون شهر اوز مابين همه مسولين و مردم و سازمانها و موسسات و رسانه ها باشد و بايد به افراد تازه وارد در زمينه نويسندگي كمك كرد . با طرد چنين افرادي نتيجه عكس ميدهد. از طرفي ديگر مطالب ايشان در تعريف و تمجيد افرادي بوده است نه توهين و افترا و اگر چنين بود بايد در حضور نويسنده اصلاح و ويرايش شود. مگر اوز شهرخلاق در كتابخواني و به تبع آن نويسندگي نيست ؟ بايد اين فرهنگ سازي هم مورد توجه قرار گيرد. نميدانم چنين مسائلي مابين مسولين نشريات رسانه هاي اوز و نويسنده مطرح شده است يا بطور كلي حرفي بميان نيامده است

 31. بیطرف گفت:

  0

  2

  مطالب واظهار نظرها به دقت وبلکه هرکدام سه بار خواندم :
  دوستان به قضاوت میطلبم.
  آیا همه ی نوشته ها بنام مریم وعلی وبیطرف ولاری از سوی سه نفر اعضای محترم شورا فعلی دیکته نشده؟؟بنده به عنوان کسی که دراین جریان نامبارک وتفرقه انداز هیچگونه دخالتی ندارد صرفا به خاطر حس مسئولیت دربرابرزادگاهم ومردمم وبیزاری ازاختلاف وتفرقه خودم موظف دانستم این تشخیصم را به نظر خوانندگان برسانم همه زبان سه نفر مخالف است اله واعلم

 32. اوزی گفت:

  1

  0

  هر شهرداری یک سری کارها رو انجام داده. هم آقای خادمپور هم مهندس کراماتی تلاش می کنن واسه شهر. این شهرداری با بدهی حدود ۴ میلیارد تحویل شده تقریبا مشخصه و توی نشرریه پیام اوز هم گفته شده و به هر حال شهردار بعدی خواه ناخواه باید این بدهی ها رو پرداخت کنه. متاسفانه به خاطر رکود کاری منابع شهرداری خیلی محدود شده ولی بازهم کار داره میشه. قبلا هم زحمت کشیدن . اینقدر سیاه و سفید بودن اصلا خوب نیست.

 33. اوزی گفت:

  1

  0

  آقای بیطرف شما یکی از اعضای شورا هستید که همه شما را می شناسند. این حرفها را بارها و چندین جا زده اید . لطفا فیلم بازی نکنید و بیخود سه عضو پاکدست و پاکدل شورا را متهم نکنید .همه میدانند شما عامل اصلی تفرقه هستید .

 34. کمالی گفت:

  1

  0

  خانم کمال نژاد جهت اطلاع شما . در زمان شورای پنجم تنها کاری که برای پارک انجام شده ساماندهی درختان بوده و کمی هم رنگ آمیزی و علت شلوغی پارک هم فقط به همت هیات دوچرخه سواری بوده که دوچرخه به اجاره میدهد و تمام کارهای اساسی را شورای چهارم و شهردار وقت انجام داده . اینها را با سند و مدرک میگویم .میتوانید تحقیق کنید . منصف باشید خانم کمال نژاد .

 35. نور گفت:

  0

  0

  خانم کمال تژاد شما که ساکن اوز نیستی مدت کوتاهی است یک باندی تشکیل دادی از کجا خبر داری که پارک نوروز مخروبه بوده پس این نمای زیبای جلو پارک وسالن باشکوه که جلوه زیبای به شهر داده مگر کار شورای چهارم وشهردار وقت نبوده واین متنی که شما ساعت ۱۲ به پارک رفتی به تنهای نوشته نشده این متن دور همی میباشد لطفا دقت کنید بر علیه کسی وتهمت نزنید

 36. گل زیبا هی ...... گفت:

  1

  0

  وای که قلم را برای منافع خودششان مسخره جامعه کرده اند با تهمت و افترا می خواهید به کجا برسید در گزارشتان خانم کمال نژاد بغییر از شکاف و تشنج و انداختن جامعه هیچی دیده نمی شود قلم حرمت دارد پس حرمت را حفظ کنید و با قلم خود جولانگاه تبلیغات بعضی ادمها نباشید و با معذرت خواهی کمی از این مشکلات را کوچک کنید

 37. حسین گفت:

  1

  0

  کدام چهار میلیارد بدهکاری بسه دروغ .چند بار اعلام بشه . بدهکاری واقعی حدود یک ونیم میلیارد بوده که نسبت به دوره سوم هم کمتر شده .

 38. ناشناس گفت:

  0

  1

  درود بر خانم کمال نژاد که با جسارت وشهامت مثال زدنی خود اینچنین شفاف مطالب را بیان کرده است نوشتن واقعیت طبیعی است که به مذاق برخی خوش نمی آید و آن را دروغ وافترا می دادند درجامعه ای که آزادی بیان وجود دارد حقایق باید گفته شود این مطلب در نشریات وسایت های اوز چاپ نشده چون آن ها وابسته به افراد وجناح خاصی هستند و ترس از دست دادن موقعیت خود دارند سپاس از آفتاب لارستلن به خاطر درج این مقاله

 39. احمد گفت:

  1

  0

  اقا یا خانم ناشناس شما که صراحتا از خانم کمال نژاد دفاع میکنی از ان ده یا ۱۵ نفری هستید که با هم می شینید مطالبات جور میکنید.ضمنانشریات اوز وابسطه به هیچ افرادی یا گروهی نیستند استقلال عمل میکنه واگه متنهای خانم کمال نژاد در نشریات چاپ میکردن دیگر هم می گفتید جناحی عمل میکنندماهم از افتاب لارستان هم تشکر میکنیم

 40. فاطمه گفت:

  1

  0

  واضح و مشخص است كه در آستانه انتخاب هيت رييسه شورا خانم كمال نزاد سعي بر ملتهب كردن اوضاع را دارند تا شايد دوباره خانم صالحي در سمتشون ابقا بشوند ك با عملكرد ضعيف يك ساله ايشان بسيار بعيد به نظر ميرسد

 41. محمد گفت:

  1

  0

  خانم کمال نزاد خدمتتان عرض کنم که متنی که نوشه بودی دروغ کذب بوده ودر روز بحران آب هم با تلاش شورای محلات ویاوران شورای چهارم بوده که حتی در ان موقع خانم صالحی هم جواب تلفنهای مردم هم نمیداد که سر در گم بودن وموضوع روز اوز هم خدمتتان عرض کنم با تلاش وهمت یاوران شورای چهارم بود که غرفه ها ایجاد نمودن به ننظر بنده اصلا مدیریتی در کار نبوده ۱-غرفه ای بنام مدیریت در انجا نبود از چه جهتی بهترین مراسم بوده

 42. اوزی ازشیراز گفت:

  1

  0

  بابا جان دست بردارید دیگه بنده خدا خانم کمال نزاد چندان به مسایل اجتماعی در اوز ومنطقه واقف نیستند وبیشتر تحت تاثیر مسایل دوستانه وروابط گروهی خودشان انرا نوشتند اصلا به اوز وارتقای اوز ومشکلات اقتصادی واجتماعی فکر نمیکنند بنابرین چون دیدگاه وبینش واطلاعات کافی در این زمینه ندارند زیاد هم نباید به نوشته بها داد

 43. محمد گفت:

  0

  1

  حسین عزیز بدهی شهرداری اوزچهار میلیارد تومانه بارها و بارها از زبان شهردار محترم بیان شده. بدهی یک و نیم میلیاردی مربوط به پنج سال قبل میباشد شما اگر در جریان امور نیستید لطفا اتهام. به دیگران نزنید و اگر در جریان امور قرار دارید اطلاعات دروغ پخش نکنید که دروغگو شمایی

 44. ناشناس گفت:

  0

  0

  متاسفانه انتخاب رئیس با رای گیری اعضای شورا شاید یک نقص باشد چرا که بایار کشی این انتخاب صورت می گیرد ودر شورای اوز نیز دو نفر فرد سوم را هم که از خود اختیاری ندارد و فاقد قدرت تصمیم گیری است به سمت خود کشیده اند پس به احتمال زیاد خانم صالحی که مانعی بر […] آن هاست را انتخاب نمی کنند ولی ابقا نشدن این بانوی کوشا و فعال هیچ چیز از شایستگی هایش کم نخواهد کرد یقینا اگر انتخاب با مردم بود و تعیین رئیس شورا به همه پرسی گذاشته می شد ایشان چهار سال رییس باقی می ماندند ؛چون مردم از عملکرد ایشان رضایت دارند

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   من هم با نظر شما در مورد نحوه راي گيري تقسيم پست و مقام دروني اعضاي شوراي شهر كه ميتواند جاي شك و شبهه و تهديد و تطميع و جود داشته باشد موافقم و اين از ضعفهاي بزرگ قانون شوراهاست و شايد هم اين شيوه موجب اختلاف درون شورا و مشغوليتي براي شهرها و روستاها شده و درحقيقت نوعي عدم ايجاد آرامش درون شوراها و بالتبع اختلاف افكني ميان افراد هر شهر و ديار ميباشد.رفع اينگونه نواقص بايد در شوراي اداري استان مطرح شود تا به مقامات كشوري منتقل گردد تا شايد اين نقيصه برطرف شود زيرا در شوراي ۵ نفر يك نفر ميتواند دايما با وعده و وعيد هائي به اين طرف يا آن طرف كشيده شود

 45. 0

  0

  با سلام و با احترام به همه کسانی که حرمت قلم را نگه میدارند و بدور از خودخواهی و از سر دلسوزی برای شهرمان قلم فرسایی میکنند یا در حال خدمت به شهرمان هستند .
  مطلب خانم کمالنژاد اگر خیلی واقع بینانه بخواهیم نگاه کنیم باید بگوئیم دفاع بد از اقدامات خوب کرده اند و در جاهایی نیز به بیراهه رفته اند مطلبی که که میتوانست به همدلی بیشتر توجه کند به جناح بندی گرایش پیدا کرده است . هر شورایی چه در دوره های قبل چه اکنون منشا خدماتی بوده اند و نمیشود انرا نادیده گرفت و قابل تشکر است همچنین هر دوره ای از شوراها دچار نواقص و ایراداتی بودند که باز هم نمیشود به خاطر ان نواقص حکم برایشان صادر کرد .
  اما اگر جریانی یا گروهی یا افرادی در شورا و شهرداری در هر دوره ای چه اکنون چه قبلا برخلاف مسیر و خواسته مردم رفته اند و باعث حیف و میل اموال شهر شده اند و یا در اختلاس و دزدی خدای نکرده دست داشته اند این را حتما باید بمردم گفت تا مردم و همشهریان بدانند که چه کسانی قصد خدمت داشتند و چه کسانی فصد فریب و خراب کاری .
  خانم کمالنژاد بیشتر نویسنده و از اهالی اهل قلم هستند اگر اشتباه در نوشته ایشان است همانگونه که اقای احمدی بر چند مورد اشاره کردند یا دیگر عزیزانی انرا به دفاع نادرست تشبیه کردند قرار نیست انرا به این شدت محکوم کنیم و حتی در مواردی صراحتا اورا تهدید کنند که به سزای اعمالش خواهد رسید این افراد به چه حقی به خودشان اجازه میدهند یک نفر که مطلبی نوشته است تهدید کنند شما چکاره هستید ؟
  مطمنا در مطالب ایشان ضمن توجه به موضوع پارک نورورز ایراداتی وارد است و خوب است جناب شهردار یا اعضای محترم شهر بدان ورود کنند و با توضیحات خود مردم را در جریان امور بگذارند .
  راه توسعه و پیشرفت شهرمان اوز فقط و فقط با همگرایی و اتحاد و اتفاق ممکن است و لاغیر

 46. 0

  0

  با سلام به عزیزان افتاب لارستان . خوشحال شدم که فارغ از نگاه تنگ نظرانه به چاپ و انتشار مطالب که به تنویر افکار عمومی کمک میکند مبادرت میورزید
  مطلبی در همین رابطه در سایت ستاره اوز نوشته ام که میتوانید باز نشر دهید
  http://www.ewazstar.com/single-post/2018/08/13/%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D8%B2-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%AC%D9%86%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%B4%D8%AF

  در شورای شهر اوز هیچ جناحی پیروز نخواهد شد ؟

  ریاست جمهوری کشور اقای روحانی قبل از سال ۱۳۹۷ زمانی که بودجه سال ۹۷ را تقدیم مجلس میکرد بر نکات و عواملی تاکید نمود که بعد ها معلوم شد که گره کار بسیاری از مشکلات کشور در پنهانکاری و عدم شفاف سازی است . اگر این روش شفاف سازی در همه شئونات اداری و کاری مملکت ادامه یابد و دست از کلی گویی برداریم و خیلی مشخص به انچه هست و اتفاق افتاده و می افتد اشاره کنیم انوقت جایی برای سفسطه و مغلطه باقی نمی ماند تا افراد عدم کارایی اشان را پشت اغراض شخصی و قومی و جناحی پنهان کنند
  از ابتدای شروع به کار شورای پنجم شورای اسلامی شهر اوز اختلاف نظر و رای مشهود بوده است و تاکنون نیز ادامه دارد و از پنج عضو شورای شهر دو تن در یک جناح و دو نفر در جناح دیگر و یک نفر هم در این میان بین هر دو تا شاید سنگ تراوزیی باشد برای تعادل؛ امری که نه تنها محقق نشده است ونه تنها به همدلی بین تمام اعضای شورای شهر منجر نشده بلکه می بینیم در بسیاری از مراسم ها یا از این جناح حضور دارند یا از جناح مقابل و اگر خود اعضای شورا شهر متوجه نیستند (که معتقدیم هستند ) مردم شهر براحتی همه رفتار و اعمال انها را رصد میکنند.هر اوزی که به این افراد شورا رای داده اند گمان برده که انها دلسوز شهر هستند و دوست دارند برای شهر همه نوع فداکاری و از خودگذشتگی از خود نشان دهند .
  ایا در این یکسال همه انها چنین بوده اند؟
  ایا به خاطر مردم وتوسعه شهر از خودخواهی بری بوده اند ؟
  ایا به خاطر ابادانی شهرمان از منافع شخصی خود گذشته اند ؟
  ایا به خاطر شهر اوز اختلافات را کنار نهاده اند و با هم متحد شده اند ؟
  وووووو ده ها سوالی که ذهن مردم را مشغول کرده است .. ایا تمامی اعضای شورای پنجم جدا چنین کرده اند ؟
  بسیار خوب اگر چنین نکرده اند و هنوز در اختلاف هستند سوال مردم این است اختلافتان بر سر چیست ؟
  چرا هیچ کدام از اعضای شورای شهر از ریاست تا نایب رئیس تا سخنگو و دیگر اعضا نمی ایند به مردم بگویند اختلاف اساسی انها بر سر چیست ؟
  ایا اختلاف شما سلیقه ای است ؟ ایا اختلاف عقیده ای دارید؟ یا اختلاف در منافع دارید ؟
  ایا از بیرون لابی گری برای تنش و تشنج در درون شورای شهر ایجاد میشود؟ یا افرادی خودخواه به این اختلافات دامن میزنند ؟
  ایا شهردار یا شهردارن قبلی در این امر اعمال نفوذ میکنند یا افرادی خارج از سیستم کاری شورا بر اعضای شورا فرمانفرمایی میکنند ؟
  می بینید وقتی دامنه اختلاف زیاد شد و وقتی جناح بندی ها به تخریب همدیگر اقدام کنند و هیچ کدام پاسخ گوی سوالات اساسی مردم در باره اختلافات نباشند هزار سوال به فکر مردم میرسد .
  اینکه تا کنون و در چندین جلسه حتی با حضور تنی چند از مسئولین شهرکه من شاهد دو جلسه از این نوع بوده ام جز کلی گویی چیزی از زبان هیچ کدام از اعضای شورا شهر نشنیده ایم و متاسفانه مسئولین هم جز نصیحت و تشویق به اتحاد و همدلی کار دیگری از انها بر نمی اید که بخواهند انها را مجبور به اتحاد و همدلی کنند . چه عزیزان این شورا و چه دیگرانی که در دوره های قبلی اعضای شورای شهر اوز بوده اند این نکته مهم را فراموش نکنند که شما منتخب مردم هستنید و هر کس که توسط مردم انتخاب شد می باید پاسخگوی مردم و سوالات انها نیز باشد. شما بالاتر از هیچ فردی از احاد جامعه که به شما رای داده اند نیستید چه اکنون در پست و مقامی باشید چه نباشید .ادم های زیادی در شهر اوز در سالیان گذشته برای مردم خدمت کرده اند و فقط نام نیک انها ماندگار مانده است که منشا توسعه و پیشرفت شهر بوده اند نام هایی چون حاج یوسف نامی چون جناب شیخ محمد فقیهی چون عبدالله حسان چون محمود عسکری و چندین نفر دیگر که با کار خود نامی نیک در بین مردم دارند
  منکر تلاش بسیاری ازافراد دلسوز نیستیم اما یادمان باشد که فکر غلط نتیجه غلط ببار می اورد و همین باعث میشود که به سمت خودخواهی و خود رایی برویم .
  سایت ستاره های اوز انتظار دارد که اعضای شورای شهر به سوالاتی که در اینجا مطرح شد و مطمئنا بعضی از سوالات اساسی مردم است پاسخ بدهند .سایت ستاره اوز امادگی دارد که هر انچه اعضای محترم شورا یا افراد دیگر با نام و نشان برای ما بفرستند چاپ و منتشر نماید تا گامی در جهت شفاف سازی برداریم .
  حدود یکسال است که سطح شفاف سازی و گفتن واقعیات در سطح جامعه بیشتر شده است و روزی نیست که در خبرها شاهد بر ملا شدن یا افشاگری یا شفاف شدن بعضی از پنهانکاری ها نباشیم انچه که کشور و شهر و مردم ما نیاز دارند طرح واقعی مشکلات و موانع توسعه و پیشرفت و ارائه راه حل درست برای رفع مشکلات است یقین داشته باشیم که بدون شفافیت بدون طرح واقعی مشکلات نمیتوانیم به اتحاد و اتفاق برسیم و یادمان باشد با اختلاف و عدم تفاهم هیچ جناحی در شورای شهر اوز پیروز نخواهد شد حتی اگر این جناح جایش در ریاست یا مقام و موقعیت تغئیر کند .
  بهتر است به جای فرافکنی وتقویت جناح بندی به تفاهم و مردم و کار برای شهر و مردم فکر کنیم

  عکس(خانم فریبا صالحی رئیس شورا . مهندس عسکری نائب رئیس . جعفر راستگو . مهندس فرهاد رحمانزاده . محمود محبی . ) زیر زمانی ست که یکسال پیش همه اعضای شورای پنجم بعد از انتخاب شدن با هم ایستادند و برای تعهد به وظایف خود سوگند خوردند .چقدر همگی اعضا به سوگند خود وفادار ماندند ؟

  متن سوگند نامه اعضای شورای اسلامی شهر

  من در برابر کلام اله مجید ، به خداوند متعال سوگند یاد می کنم و باتکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می نمایم که در حفظ امانت و انجام هرچه بهتروظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایرقوانین و مقرراتکشور را در چارچوب وظایف و اختیارات خودمراعات نمایم و در همه زمینه هاعدالت و انصاف را در نظر داشته ومادام که در شورای اسلامی شهر عضویت دارم در رعایت صرفه و
  صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نمایم

  فرهاد ابراهیم پور /

 47. ناشناس گفت:

  0

  1

  در اينگونه موارد نشريات محلي نبايد با اظهار نظرهايشان وارد اين كارزار اختلافات اعصاي شوراي شهر شوند زيرا به آتش اختلافات دامن زده ميشود

  • ابراهیم احمدی گفت:

   0

   0

   نمی دانم این حکم براساس کدام اصل صادر می شود. هر شهروندی از جمله دست اندرکاران رسانه هااجازه نقد مطالب را دارند. وقتی مطلبی نقد شود مایه درونی آن مشخص می شود.

 48. ناشناس گفت:

  0

  1

  اين خبر و موضوع باعث شد كه مردم از هر رده و قشرو پير و جوان مسولان و افراد عادي متوجه شوند كه براي هر اقدامي و موضوعي نبايد با طرح موضوعي به احتلافات مردم بخصوض براي يك شهر كوچك اوز كه نياز به آرامش و همدلي و همبستگي دارد و مردم و اعضاي شوراي شهر بايد بفكر مسائل بزرگتري از جمله نيازمنديهاي ضروري شهر اوز باشند با طرح اين مسائل به اختلافات مردم و شورا بيشتر دامن زده شود . البته هرچند عملكرد دونفر از اعضاي شورا در عدم همراهي و تمكين با اكثريت اعضاي شورا در ابتداي فعاليت دوره پنجم كه در هيچ جلسه اي با اعضاي شوراي شهرهمراهي نميكردند ميتواند منشا چنين اختلافاتي باشد كه در اين مدت در پس پرده با دادن وعده و وعيد به يك عضو ديگر شورا بخواهند در پايان يكمين سال دوره پنجم فضاي شوراي شهر را بهم بريزند كه اين خود يك نوع توطئه دردرون شورا تلقي ميشود كه در ادامه ميتواند تبعاتي براي شهردار منتخب و درنتيجه خود شهر را داشته باشد. اكثريت مردم خاموش شهر و موكلين لازم است در اين زمينه به عواقب چنين برنامه اي از سوي بعضي اعضاي شورا كه در پس پرده ماجراجوئي ميكنند بينديشند و آگاه باشند.

  • لیلا از اوزشهروند اوزی گفت:

   0

   0

   جناب ناشناس حرف های شما تناقض آشکار دارد. از یک طرف می گویید نباید به اختلافات دامن زده شود در ادامه خودتان براساس ذهن خود از وعده و وعید و توطئه درون شورا می گویید. مشخص است که شما تمایل به ادامه هیئت رئیسه کنونی و اتلاف وقت در یک سال گذشته به دلیل مدیریت ناشایست رئیس کنونی شورا باشیم. اگر مطلبی باعث اختلاف شده شروع کننده آن خانم کمال نژاد از حامیان پرو پا قرص شما هستند.

 49. امیر گفت:

  0

  0

  جناب محمودا با تمام احترامی که برای شما قایل هستم اما در کامنتی که گذاشته اید تناقض به چشم میخورد در یک بند مقاله خانم کمال نژاد را دفاع بد از فعالیت خوب خادمین شهرخوانده اید شاید بخاطر اینکه ایشان گوشه چشمی به عدم هزینه صحیح در دوره قبل شهرداری داشته اند و انرا باعث متشنج شدن فضا دانسته اید و از سویی خواهان شفاف سازی شده اید که باید خادمین راستین شهر و افرادی که به قصد خدمت نیامده اند را معرفی کنید ایا اگر نویسنده ای دیگر همانند خانم کمال نژاد این شهامت را به خرج داده و پاره ای از مسایل شهر را بازگو کند دوباره از طرف شما متهم به دفاع بد و متشنج کردن جو نخواهد شد ۰ اقای محمودا شما به مطلب اقای احمدی در نقد مقاله خانم کمال نژاد استناد کردید شما یعنوان یک روز نامه گار بیشتر از هر کسی باید بدانید که علت ناراحتی ایشان انحصار شکنی رسانه ای ست که با انتشار مطلب کمال نزاد رخ داده وگرنه احمدی از منتقدین سرسخت مسوول قبلی شهرداری بوده است در خاتمه از مدیریت سایت افتاب بخاطر انتشار مقاله پارک نورز تشکر میکنم

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   درپاسخ به ليلا از اوز شهروند اوزي :
   بايد گفت كه مردم در انتخابات شوراي شهر دور پنجم يعني سال قبل از عملكرد بخشي از اعضاي شوراي چهارم ناراضي بودند و به ناچار با عدم راي به دونفر از آنها به هر دليل ، مردم با راي خود دونفر جديد را وارد شورا نمودند و نتيجه آن انتخاب شهردار بود. بعلاوه عملكرد كمتر از يكسال اعضاي شورا و شهردار نميتواند معياري براي نشان دادن ميزان تواناني افراد قلمداد نمود گرچه دونفر از اعضاي دوره قبل با انواع عدم همكاري و ناسازگاري با ديگر اعضا كه معرف همه ميباشد و ناراحتي آنها از عدم انتخاب شهردار موردنظرشان كه همه به آن اعتراف مينمايند سعي نموده اند بخشي از از اعضاي شوراي را طرد نمايند و به نوعي سنگيني بر فضاي شهر ايجاد نمايند و تلاش نمايند كه كارآمدي ديگر اعضا را كاهش دهند. البته ناگفته نماند كه بخشي از مسولين شهر به اتفاق بخشي از رسانه هاي محلي كه براي مردم شناخته شده هستند و گروهي با انديشه خاص كه بعضي از اعضاي آن با توهين به افراد از جمله به نويسنده مقاله و در پس پرده با لابي گري و رايزني سعي نموده اند فعاليت و اقدامات شوراي شهر را ناموفق جلوه دهند و با وعده ووعيد دادن به يك فرد كه در نوشته هاي آقاي محمودا بدان اشاره شده است بتواند روي افكار عمومي مردم تاثير بگذارند اما مردم و اقشار خاموش مردم اوز تمام اين اقدامات اين گروه و دارودسته زير نظر دارند هرچند ممكن است علنا اقدامي انجام ندهند. درعملكرد اين گروه همين بس كه در انتخابات دوره چهارم اين افراد يعني اعضاي شوراي چهارم، از اعتماد مردم سو استفاده كردند بريا انتخهاب شهردار يك نفر از اعضاي شورا يا از ميان خودشان را بعنوان شهردار انتخاب كردند و اجازه ندادند فرد ديگري را بعنوان شهردار انتخاب نمايند و نگران بودند كه فرد ديگري وارد دايره قدرت شود و الان هم بدنبال همان سياست و عملكرد گذشته هستند و تمام تلاششان از نارضي تراشي براي همين منظور ميباشد.

 50. علی گفت:

  0

  0

  احمد اقا کارهای خودتان را به دیگران نسبت می دهید همه میدانند کامنتهایی که علیه مقاله کمالنزاد ارسال شده از ان گروه ۱۵ نفری است که هفته ای یکبار دور هم جمع میشوید و درباره هیات رییسه و شهردار اینده به بحث و تبادل نظر میپردازید

 51. ريش سفيد اوزى گفت:

  0

  0

  سلام عليكم هاز تمامى عزيزانم,فرزندانم خواهش ميكنم وبه خداوند بزرك قسمتان ميدهم كه نه خوب ونه بد هيج حرفى زده نشود وبيشتر از اين دشمن را خوشحال نكنيدبراى همه شما دعا ميكنم فقط به فكر وحدت وهمدلى باشيبه حرف بدر بزركتان كوش كنيدأميدارم با نزديك شدن به عيد عزيز خدا كينه ها را از دل خود باك كنيم والسلام

 52. خطاب به ریش سفید گفت:

  0

  0

  من صددرصد مطمئنم ۷۰درصد پیامهای توهین آمیز علیه خانم کمال نژاد توسط فردی نوشته میشه که خطوط ایرانسل زیادی در اختیار داره و با آی پی مختلف کامنتگذاری میکنه ایشان ذر جریانانتخابات شورا نیز با حمآیت از گروه پنج نفره کاندیدهای مستقل را تخریب میکرد. شما مطمئن باشید اکثر پیامها علیه این دختربیگناه شجاع ه کار ایشون

 53. گراشی گفت:

  0

  0

  یا شما تهران نرفتین یا نمی دونین کجاست .کجا پارک اوز چمن یک دست داره و آبشار و اب در داخل پارک اش هست.تو بوستان گراس نگاه کن دریاچه و فوران اب و چمن زیاد داره و دور و برش بسیار آباده اگه پارک اور یاد پارک تهران می اندازه پارک گراش باید یاد پارک نیویورک و پاریس بندازتت.خوب پارک اوز از زمان خیلی پیش سرتر بود الان با یک وقفه طولانی دوباره سر جای اولش میاد .

 54. ناشناس گفت:

  0

  0

  ککام گراشی همیشه حرفیاش مانند ولک آبادانی خش و همراه با خالی بندیه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان