میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در17 ژانویه 2020 ساعت 3:24 ق.ظ سرویس:مطلب شما یک دیدگاه 352 بازدید

پاسخ دانشکده علوم پزشکی لارستان به گلایه شهروند عمادشهری

پاسخ دانشکده علوم پزشکی لارستان به گلایه شهروند عمادشهری

آفتاب لارستان: درپی درج مطلبی با عنوان «چرا شهروندان عمادشهری برای معاینه پزشک باید به لار یا فتویه بروند؟!» در این سایت(اینجا)، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان، پاسخی به آن نوشته که در ادامه می آید:

***

رسول خدا(ص) می فرمایند: نزدیک ترین شما به بهشت در قیامت کسانی هستند که در‌گفتار راستگو تر و در امانت داری استوارتر و‌ در اخلاق نیکوتر و نسبت به مردم نزدیک‌تر و خدمتگزار تر باشند.

در پاسخ به گلایه یکی از شهروندان عزیز عمادشهری ابتدا جا دارد اینجانب معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان ضمن تایید سخنان ایشان در خصوص مساعدت و همکاری خیرین همیشه در صحنه ی بخش صحرای باغ و بالاخص خیرین عمادشهری که در همه ی حوزه ها و خصوصا حوزه بهداشت و سلامت حضور‌ فعال و‌ پررنگی دارند از صمیم‌قلب بخاطر زحمات این بزرگواران کمال تشکر را داشته باشم.

و اما در رابطه با استقرار تیم سلامت و نحوه ی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ابتدا باید اشاره ای کنم به نظام سطح بندی ارائه خدمات در حوزه سلامت که با کوچک‌ترین سطح یعنی خانه بهداشت اغاز،پس از آن مراکز خدمات جامع سلامت روستایی در سطح روستاها (سطح ۱) و در ادامه به سطح ۲ و ‌مراکز تخصصی و‌فوق تخصصی در سطح مرکز شهرستان و مرکز استان ختم می شود.

در‌همین راستا حوزه بهداشت که بانی سطح ۱ می‌باشد در بخش صحرای باغ با جمعیتی قریب به ۱۲۰۰۰ نفر اقدام به راه اندازه ۱۰ خانه بهداشت و ۲ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی(دشتی، باغ) و ۱ مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی (عمادشهری) با تمامی اعضای تیم سلامت که شامل ۵ پزشک(۳پزشک عمادشهر،۱پزشک دشتی و‌۱ پزشک باغ)۲دندانپزشک، ۵ پرستار (۳عمادشهر،۱دشتی،۱باغ) ۴ماما و سایر اعضای تیم سلامت نموده است.

لازم به ذکر خدماتی مانند داروخانه(۳تا)، آزمایشگاه (۲واحد) رادیولوژی همراه با OPG در این منطقه جهت رفاه حال مردم راه اندازی شده است.

در ادامه باید اشاره کنم که مردم شهرستان لارستان لایق داشتن بهترین ‌امکانات می باشند و اینجا جا دارد اشاره ای کنم ‌به استاندارد های تشکیلات و‌ ساختار بهداشت ‌در کشور که به ازای هر ۴هزار نفر جمعیت ۱ پزشک عمومی مورد نیاز می باشد که همانگونه که اشاره شد بخش صحرای باغ با جمعیت ۱۲هزار نفر ی دارای ۵ پزشک عمومی است که ۲ پزشک بیشتر از استاندارد کشوری ست لازم به ذکر است این معاونت با تیم خود تمام تلاش خود را در خصوص انتخاب پزشکان ماهر به کاربرده است.

‌و اما در پایان ضمن درخواست توفیق خدمت گزاری به مردم از خدای منان درخصوص موضوع متخصص و‌ حضور این گروه از اعضای سلامت باید بیان کنم که حضور متخصص در سطح ۱ و مراکز روستایی در حیطه ی کاری بهداشت و ساختار و تشکیلات بهداشت نمی باشد و این معاونت علیرغم همکاری ها و مکاتباتی که در این خصوص با مسئولین ذی ربط داشته است مجاز به استقرار متخصص در روستا نمی باشد. (متخصص طبق نظام سطح بندی بهداشت و‌درمان در سطح ۲ و ۳ دیده شده است).


1 نظر

  1. لارستانی گفت:

    1

    0

    منتظر شفاف سازی در زمینه استخدامی های دانشکده علوم پزشکی هم می باشیم.
    چون سوال خیلی از مردم هست

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان