میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 سپتامبر 2019 ساعت 8:57 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 55 دیدگاه 1,814 بازدید

پاسخ دفتر نماینده به «جمعی از جوانان انقلابی»/ دُم خروس «تکلیف مداری» شما بیرون زده است!

پاسخ دفتر نماینده به «جمعی از جوانان انقلابی»/ دُم خروس «تکلیف مداری» شما بیرون زده است!

آفتاب لارستان: انتشار نامه ای سرگشاده و انتقادی با امضای «جمعی از جوانان انقلابی منطقه» در این سایت (اینجا) که در آن انتقاداتی به نماینده لارستان، خنج و گراش مطرح شده بازتاب زیادی تاکنون داشته است.

غیر از آن عده که انتشار این نامه را درجهت آزادی بیان و حق پرسشگری شهروندان و گروه های مختلف بیان کرده اند عده ای نیز نامشخص و کلی بودن امضای این نامه را برنتافته و حتی بعضی این نامه را نوشته سایت آفتاب لارستان اما با امضای انحرافی تعبیر کرده اند!

دفتر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش نیز در پی نشر این نامه پاسخی برای ما ارسال کرده است که در بند اول پاسخ خود درباره هویت نویسندگان نامه مذکور خواستار توضیح سایت آفتاب لارستان شده است. در این باره لازم به ذکر است که نویسندگان نامه مورد اشاره برای سایت آفتاب لارستان شناخته شده اند اما بنا به تعهدی که به آنها داده و مبتنی بر امانتداری رسانه ای از انتشار و معرفی آنها معذوریم.

در این بین سایت آفتاب لارستان علیرغم تمایل خود و برای اجتناب از حواشی و سوء تفاهمات و تاکید بر اصل شفافیت پس از انتشار پاسخ دفتر نماینده مجلس، انتشار پاسخ مجدد یا نامه های دیگر و مشابه را مشروط بر ذکر نام حقیقی افراد و تشکلات خواهد کرد.

در ادامه پاسخ دفتر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش را به «جمعی از جوانان انقلابی لارستان» بخوانید:

***

بسمه تعالی

نامه منتسب به «جوانان انقلابی» از دیدگاههای مختلف قابل بررسی و نقد می‌باشد:

۱- از لحاظ عملکرد حرفه‌ای اقدام سایت آفتاب لارستان به انتشار مطالبی که هویت نویسنده یا نویسندگان آن نامشخص و طبیعتاً غیرمسئول هستند قابل دفاع و پذیرش نیست و بر همین اساس این ادعای سایت که نویسندگان بیانیه اصولگرا و همسو با نماینده می‌باشند قابل فهم نیست مگر آنکه هویت نویسندگان نزد سایت معلوم باشد که در این خصوص منتظر توضیح سایت آفتاب لارستان می‌مانیم.

۲- مطالب این گروه “مجهول الهویه” از جهات مختلفی جای توجه دارد:

الف- اقدام خود را ازباب تذکر نقاط ضعف برادر دینی معرفی کرده و علت اقدام به انتشار نامه سرگشاده را “ظن قریب به یقین خود مبنی بر اینکه تذکر در خفا اثری ندارد” اعلام کرده‌اند. اگر واقعاً نیت از انتشار این نامه ادای تکلیف دینی و انقلابی است و در پشت این نقاب تکلیف‌مداری اغراض سیاسی نهفته نیست اولاً اعلام نمایند چند بار این گروه موسوم به «جوانان انقلابی» با نماینده به گفتگو نشسته اند و مطالب منطقی خود را در میان گذاشته‌اند که اثر نکرده است و لذا ناچار به نامه سرگشاده شده اند؟

ثانیاً چرا درد تکلیف مداری و احساس وظیف دینی دقیقاً در آستانه انتخابات به سراغشان آمده؟ آیا نقاط ضعف (به زعم آنان) به تازگی در نماینده کشف شده؟

دم خروس تکلیف مداری آنجا بیرون می‌زند که اظهار امیدواری کرده‌اند با توجه به مطالب نگاشته شده مردم راحت تر تصمیم بگیرند!

۳- نویسنده یا نویسندگان مجهول الهویه باستناد شاخص های خودساخته و اطلاعات ناقص دست به داوری نماینده مردم زده است. هرچند نماینده بدلیل خصلت های اخلاقی (که مردم همه بدان واقفند) اهل خودستایی نیست اما از باب ناچاری بعنوان دفاع از انتخاب مردم اعلام می شود که منتخب مردم لارستان، خنج و گراش:

اولاً بلحاظ فردی دانشیار عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه خوارزمی، رزمنده و جانباز جنگ تحمیلی، وکیل پایه یک دادگستری، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دو دوره رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، سه دوره عضو کمیسیون تلفیق مجلس، یک دوره عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان، عضو شورای معین، عضو شورای عالی فضای مجازی، عضو شورای اجتماعی کشور و عضو شورای راهبردی سند مهندسی فرهنگی کشور و دهها مسئولیت دیگری است که نشان از قوت و شایستگی وی می‌باشد. کافی است این افتخارات -که در واقع متعلق به مردم حوزه انتخابیه می‌باشد– با شرایط دیگر نمایندگان حاضر مجلس، نمایندگان فعلی استان و نمایندگان گذشته لارستان مقایسه شود تا بتوان قضاوت کرد که دکتر جعفرپور نماینده‌ای ضعیف، متوسط یا قوی است؟

ثانیاً بلحاظ کارکردی برخی از عملکردهای تحولی با تاثیرات عمیق که با پیگیری و مدیریت خود بانجام رسانده عبارت است از: تبدیل فرودگاه لارستان به اداره کل فرودگاه، استقرار قرارگاه پلیس جنوب استان، راه اندازی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد جنوب استان، استقلال اداری و مالی دانشکده علوم پزشکی، راه اندازی دانشگاه دولتی، ارتقای مخابرات لارستان به مدیریت، راه اندازی اورژانس هوایی، تبدیل مصوبه احداث راه آهن لار – بندرعباس از مشارکتی به ۱۰۰ % دولتی، اخذ مجوز درمانگاه تخصصی و بیمارستان تامین اجتماعی، تاسیس دفتر نمایندگی وزارت خارجه، دعوت و حضور رئیس مجلس و دهها وزیر و مسئول بلندپایه در منطقه و دهها اقدام اساسی دیگر.

حتّی اگر همان شاخص نیم بند ادعایی بیانیه برای سنجش نماینده ملاک باشد آیا عموم نمایندگان مجلس در حوزه انتخابیه خود چنین اقدامات بزرگی را بعمل آورده اند تا بتوان دکتر جعفرپور را متوسط ارزیابی کرد؟

۳- بلحاظ تاثیرگذاری تقنینی، قضاوت شتابزده نویسنده نشان از ناآگاهی و بی اطلاعی اوست. بعنوان نمونه در طرح رسیدگی و بازپس‌گیری اموال نامشروع مسئولان پس از انقلاب،یا در طرح جمعیت و تعالی خانواده ( از موارد جدی تاکید مقام معظم رهبری)، طرح حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر، لایحه وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، طرح وظایف و اختیارات سازمان صدا و سیما، لایحه حمایت از مالکیت فکری و دهها طرح و لایحه دیگر دکتر جعفرپور نقش محوری داشته و دارد. اگر واقعاً این بیانیه از سر احساس تکلیف دینی است چرا استفسار ساده‌ای از دفتر صورت نمی‌گیرد تا این اطلاعات در اختیارشان قرار داده شود؟

۴- نکته آخر اگر نویسندگان بیانیه شجاعانه خود را معرفی می‌کردند و مسئولیت اقدام خود را می‌پذیرفتند نیازی به گمانه‌زنی نبود ولی این احتمال را که انگیزه واقعی از این احساس تکلیف دینی در آستانه انتخابات، دست‌های پنهان و پیدای رقبای منطقه‌ای است که کمر به تضعیف لارستان بزرگ بسته‌اند و توانمندی و شجاعت نماینده را در مقابله و برهم زدن نقشه‌های خود آشکارا مشاهده می‌کنند، نباید از نظر دور داشت.

در خوشبینانه‌ترین حالت اگر نویسندگان مجهول‌الهویه بیانیه از تاریکی قدم به روشنایی می‌گذاشتند مردم لارستان در ایام انتخابات پیش‌رو مشاهده می‌کردند که حاملان چنین نیات و انگیزه‌های متوسط که نه بلکه ضعیف در کجا پیمان بسته‌اند و در کدام زمین بازی می‌کنند.

دفتر نماینده مردم لارستان، خنج و گراش


55 نظر

 1. ناشناس گفت:

  2

  1

  احسنت پاسخ کاملی بود

  • رضا گفت:

   2

   1

   احسنت
   پاسخ به جایی بود.
   با اینکه من نیز به عملکرد جناب آقای دکتر جعفرپور انتقاداتی وارد میبینم اما حقیقتا این نامه مجهول به وضوح نشان از نفاق دارد.
   بدیهی بود این افراد اگر به زعم خود نیت خیر داشتند میبایست در جلسه ای عمومی با حضور بعضی از اقشار مردم انتقادات خود را منطقی بیان میکردند و اگر به صحت رفتار و نظرات خود مطمئن بودند چه نیازی به مخفی کاری ونوشتن نامه در سایه بود؟

   البته تقریبا برای من نیز هویت بعضی از این افراد مشخص است و اطلاعاتی موجود است پیمانی که با بعضی افراد در جریان انتخابات بسته اند که قطعا به ضرر لار خواهد بود ویقیناً این ادعای خیرخواهی این نویسندگان را نقض میکند.

   انشالله خداوند به همه ما صداقت و شجاعت در بیان نظرات را عطا فرمایند.

   البته در پایان عرض میکنم که یقینا انتقادات به حقی به عملکرد جناب آقای جعفرپور و دفتر ایشان وارد است که بهتر بود در این سال ها بها داده میشد.

 2. حمیدی گفت:

  2

  4

  حقا در حق دکتر جعفرپور ظلم شده است.ایشان نیروی ارزشی و خدومی هستند و نباید خدمات بزرگ ایشان نادیده گرفته شود.پاسخ محکم و مستدلی بود ونشان از ادب و منطق در برابر بی منطقی و بی ادبی متن قبل داشت.نیروهای ارزشی با کسی عهد اخوت ندارند و ارزش ها برایشان ملاک است.با وجود همه نقدها پاکدستی و تلاش دکتر جعفرپور ستودنی است و خداوند و مردم شاهدند.

 3. نگران آینده لارستان گفت:

  5

  1

  با سلام. اگر هویت نامه مشخص نیست دلیل بر این نیست که همه چیز فرمالیه است و خیال کنیم اوضاع بر وفق مراد است. کاش جناب جعفرپور به جای مقایسه افتخارات خود با دیگر نمایندگان کمی هم سوابق عملیاتی خود را با دیگر نمایندگان استان مقایسه می کرد تا مشخص شود که نماینده ضعیف و متوسط و قوی چه کسی است. افتخارات علمی یک چیز شخصی است و عوایدش شامل عموم مردم نمی شود و به رخ کشیدن آن کار ناصوابی است. ولی ای کاش متناسب با اینهمه پست ها و مقام ها که سلسله وار رشد کرده اند، پروژه های حوزه انتخابیه هم رشد کرده بود.

 4. ح توانا گفت:

  4

  0

  ظاهرا همین توانمندی های فوق العاده!!!! شخصی جناب نماینده باعث شده از خرد جمعی استفاده نکنند. هرکس ازخودراضی شود منتقدینش زیاد می شوند. امام علی ع
  هرچند من از نویسندگان نامه نیستم ولی استدلالشان را در مورد منطقه قبول دارم. آقای نماینده در تجمیع نیروها و توانمندیها و همچنین طراحی برنامه های های ریشه ای بلندمدت و کوتاه مدت توسعه و پیشرفت لارستان و سایر شهرستانهای حوزه نمایندگی شان، عملکرد قابل دفاعی ندارد. فرهیختگان و جوانان منطقه حق دارند از ایشان انتقاد کنند به هر دلیل و انگیزه ای که می خواهد باشد.

 5. ناشناس گفت:

  0

  4

  درود بردکترجعفرپور نماینده محترم و مقبول وپرتلاش وخستگی ناپذیر . از جواب وزین ومتین ایشان ممنونیم . مردم اگاه منصف وقدرشناس انقلابیون واقعی بادرک اوضاع وشرایط کشور همچون گذشته حامی وپشتیبان نماینده شان هستند حتی اگر انتقادسازنده هم به نماینده شان برای توسعه منطقه داشته باشند .

 6. شفاف گفت:

  3

  1

  لطفا به گزارش دفتر آقای جعفرپور نگاه کنید، سهم خنج و گراش و اوز و جویم و بنارویه و…در پیگیری های ایشان چیست؟ داد مردم منطقه در یکسونگری این اصولگرای افراطی، کاملا درست از آب در آمده است. لاری ها باید پشت ایشان بایستند چراکه همین چند قلم فعالیتش نیز فقط به لار اختصاص دارد وبس!!!

 7. ناشناس گفت:

  1

  0

  جناب دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه کماکان توسط خیر اداره میشود و چارت سازمانی مصوبی ندارد که دولت در دست بگیرد .در مورد دانشکده علوم پزشکی اگر میگویید مستقل شده پس بایستی تبدیل به دانشگاه شود .مثل اداره ای که مستقل است میشود اداره کل.اگر جنابعالی فرودگاه را کل کرده اید پس چرا نمی توانید چند اداره کل مسکوت مانده را کل نمایید؟.ما مصوبه زیاد داریم اما کجاست اجرایی شدنش مصوبه دو بانده شدن محور لار جهرم و لار بندر که اگر هر سال ده کیلومتر ساخته میشد تا الان حداقل هشتاد کیلومتر بزرگراه در این مسیر داشتیم .چرا جهرم که فاصله زیادی تا دریا دارد منطقه ویژه اقتصادی و بندرخشک را میگیرد اما لار درجا میزند ؟.

 8. ناشناس گفت:

  2

  0

  باسلام.واقعا ديگه دروغ گفتن بس نيست از خدا بترسيد انقدر اهل سفسطه نباشيد.اقاي جمشيد جعفرپور شما كي در ارتقا فرودگاه لارستان دست داشته ايد تا بوده و نبوده يك مصاحبه از شما در روزنامه ميلاد ديديم كه گفته بودين لار پتانسيل اداره كلي فرودگاه را ندارد،اگر زحمات جناب مهندس عنايت انصاري فرد و نماينده دلسوز و پيگير بندرلنگه حاج احمد جباري نبود كه فرودگاه لار اداره كل نميشد.نمايندگي دفتر وزارت امور خارجه هم از كارهاي مدير دلسوز و فداكاري مثل انصاري فرد بود كه شما اون بنده خدا كه كار ميكرد باتمام دل و جان او را راهي شهر ديگر كرديد،دانشگاه دولتي هم از كارهاي پرفسور حسين غريبي و همكاري دكتر محمدعلي باقري از كانادا بود.بابا بس كنيد ملت لار ديگه نادان نيستند.شما اگر ميخواهي پاسخگو باشي بسم الله چكار به اسم نويسنده اين نامه داريد.بس كنيد اين بچه بازي لامرد رو كاري ندارم لااقل از جهرم ياد بگير اقاي نماينده.

 9. شهروند. خنج گفت:

  1

  0

  در لیست. اقدامات وکارهای. ایشان برای. حوزه. انتخابیه. توجه. کنید. همه. اقدامات برای شهر. لاراست درحا لیکه ایشان. نماینده. لار. گراش. وخنج. هستند واز جمعبت. ۳۰۰. هزار نفری حوزه. انتخابیه تنها ۶۵. هزار نفر. در. لار. می. با شند. ایا. صادقانه. وبی غرض. نظر. دهید. ایشان. عدالت. ومساوات. را. رعایت. کرد اند

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   ینی هر کی در یک رابطه ای از پشت در رد شده بود شما اون کا رو بهش نسبت داده بودیا. بگرد خط و ربط بقیشم پیدا میشه انشاالله

  • روح اله گفت:

   0

   0

   چون در پاسخ به بیانیه جوانان لارستان بود نه خنج و گراش!!!

 10. علی گفت:

  0

  1

  تلاش‌ها وزحمات دکترجعفرپوربرهیچکس پوشیده نیست امیداینکه مردم به خودبیایند و حدت وهمدلی خودراحفط کنند

  • ناشناس گفت:

   1

   0

   بر ما پوشیده است … یک کار اساسی و بزرگش رو بگو و با کارهای بزرگ بقیه مناطق مقایسه کن تا برما پوشیده نباشه

 11. سعید گفت:

  1

  0

  عجبا.
  نماینده این همه پست داشته و نتونسته در حوزه فرهنگی که اتفاقا از تخصصات جناب ایشان است یک بودجه درست فرهنگی بگیرد؟!

 12. اوزی. از شیراز گفت:

  0

  0

  معمولا. نمایندگان مجلس. وکیل. مردم. هستند وهمه انها از. ارتقا وپیشرفت. وترقی شهرها. وبخشهای حوزه. خود. خوشحال. وپشتیبانی. می کنند. ایا ایشان در مورد ارتقای بخش کهن و۷۰. یساله اوز. که. کلیه شرایط. را. دارد. ودولت محترم. هم. انرا تایید. وتصویب کرده. است چه. موضعی گرفته اند ایا نماینده باید. بازهم بعد از ۷۰. سال سابقه بخشداری مردم. را دعوت به صبر وحوصله. کنند. وانرا موکل به کارهای. نشدنی. کنند. ویا. اینکه. می بایست. پیگیری واستقبال. نمایند. این مصوبه دولت.

 13. بیداری گفت:

  2

  0

  عصبانیت پاسخ دهندگان حاکی از دست خالی و بی منطقی دارد بارها فرصت های طلایی علنا تذکر داده شده به علت کهولت سن و عدم جوانگرایی اصولی آلزایمر گرفته اید

 14. عبدالرحیم گفت:

  1

  0

  خدا را شکر که اصلاح طلبان اینقدر انصاف دارند که نامه سرگشاده اصولگرایان را در سایت خودشون می زنند و هر عواقبی رو به جان می خرند ولی باز هم حاضر نیستند اسم نویسندگان رو فاش کنند.
  و اما چند نکته:
  آیا اگر اصولگرایان بودند اولا نامه حزب رقیب را در سایت خود منتشر می کردند؟ ثانیا اگر تحت فشار قرار می گرفتند باز هم حاضر می شدند اسم نویسندگان را فاش نکنند؟

 15. دلسوز گفت:

  1

  0

  یعنی این‌نامه کار رقبا از چه شهرهایی است

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  گزینه ای قوی تر و با نفوذتر از دکتر جعفرپور فعلا سراغ نداریم و تخریب ایشان را تخریب لارستان بزرگ می دانیم.

 17. مجید لارستان گفت:

  0

  0

  هیچ جای شکی نیست که نویسندگان مقاله ای که شب نامه ای بیش نیست، افراد بی بضاعت علمی وفرهنگی و همچنین بی هویتانی هستند از نژاد خائنین به لارستان و فتنه گرانی هستند که چه داخلی و شناخته شده دیروز و امروز که چوب حراج بر پیکره لارستان زده و میزنند ، و از بیرون تغذیه میشوند و یا از بیرون که ایادی داخلی و وابسته دارند، داخلی هایی که قبلا پا در عرصه انتخابات گذاشته و به دلایلی عقده بر دل مانده اند و در لار ایشان و همراهانش را به عنوان خائن و خائنان سال ۸۸ میشناسند ، و نیز عده ای هستند از که مجد و مقامشان را مدیون لار و لارستانند و از دیر باز تا کنون توسط عوامل خودفروخته و نفوذی برای تخریب لارستان چاره ای نداشته اند جز اینکه در مقابل توانمندی دکتر جعفرپور که تنها چهره ملی لاری میباشد بایستند ، اما این نابخردان انقلابی نما کور خوانده اند و هنوز درک و فهم آنان به حدی نرسیده که متوجه شوند به امید خدا و بهشتوانه حمایت های مردمی و با همراهی جناب دکتر جعفرپور لارستانی خواهیم ساخت آباد و متحد.

 18. آرش نیرومند گفت:

  0

  0

  ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی …. ای جوانان به اصطلاح انقلابی

 19. جوان گفت:

  1

  0

  جناب نماینده، با این همه تحصیلات و پست و منصب که از قضا جنبه شخصی هم دارد؛ برای لار و لارستان چه کرده اید؟!
  ای کاش چند عملکرد قابل دفاع و دهن پر کن می نوشتید در جواب؛ نه اینکه از تحصیلات حرف زدین.
  والا دایی بنده هم همین تحصیلات را دارد و افتخارات بسی بالاتر از نظر علمی. مهم عمل است . عمل

 20. بنده عاصی خدا گفت:

  0

  0

  خداراشکر جناب نماینده با داشتن رییس دفتری مثل ژنرال مظفری به هیچ قوه مخربی نیازندارند‌.

 21. به جناب. جعفر. پور گفت:

  0

  0

  معمولا در مجلس مجمع نمایندگان ان. استان. تشکیل. وراجع به مسایل. خرد. وکلان استان فارس. بحث. وتبادل نظر. میشود. دراستان فارس. اکثریت نمایندگان از جناح. اصلاح طلب هستند وموقعیت ونظرات اقای جعفر پور در انجا چندان. اعتبار. وکارایی. ندارد وبرخلاف. گفته هایشان. وسوابق کاری که. اعلام. کرد اند در استان چندان. مقبولیت. وکارایی. ندارند وعلت عقب ماندن. کارهای زیر بنایی منطفه هم. این است که. نمی توانند. از بودجه. وامکانات. استانی. خوب. استفاده. نمایند نگاهی به. کارنامه نمایندگان. جهرم. ولامرد. گواه. این. مدعاست

 22. مجید لارستان گفت:

  0

  0

  آقای […] شما بدنبال منافع و مطامع خویش بوده و هستید و لا غیر

 23. رضا گفت:

  0

  0

  در کل بسیار غیر منطقی است که معلوم نیست که نویسندگان این افراد چه کسانی هستند و یا از چه تشکلی نامه داده اند، انوقت خود را انقلابی یا اصول گرا هم خطاب میکنند.
  واقعا این سبک بیان نامه خنده حضار را به همراه دارد 🙂 🙂
  اگر حقایق بیان شده چه ترس و واهمه ای از بیان و معرفی نویسندگان باید وجود داشته باشد؟ خداوند شر نفاق را از شهر ما کم کند انشالله…

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  اصول طلبان معمولا آدمهایی هستند که فکر می کنند قادر متعال محض رخ نازنین آنها اسلام را فرستاده است.

 25. حسن گفت:

  0

  0

  سلام صرف نظر از اینکه نامه از کیست و استدلالش چیست آنچه مهم است اینکه نمایندگی به زعم نماینده محترم تکلیف است اگر به این سخن اعتقاد داریم دو دوره کافی است بگذاریم دیگران هم بیایند و تکلیف خود را عملی کنند مگر اینکه نماینده محترم به این اعتقاد داشته باشد که تا ابد بهتر از ایشان نخواهد بود

 26. بیداری گفت:

  0

  0

  تمام تلاش دفتر نماینده در این هشت سال صدور تکذیبیه
  _تعریف از کارهای انجام نشده و انتشار نامه پیگیری!!!-به دنبال مقصر گشتن جهت برخورد فیزیکی و…. البته اینها دید امنیتی و پادگانی اسرائیلی دارند و سوابق خدمتی اونها هم تایید میکنه این سیاست رضاخانی را از اون هم بدتر از مردم خجالت نمی کشید از خدا شرم کنید حیا نیمی از دین است

 27. لاری گفت:

  0

  0

  در مورد بند یک این جوابیه باید عرض کرد که روند نامه های سرگشاده همین است که در آن معمولا اسم نویسنده یا نویسندگان مشخص است و یا گاهی اوقات بنا به دلایلی نویسندگان ترجیح می دهند اسمشان فاش نشود که دلیل آن هم باید در جامعه جستجو کرد و نه اینکه از نویسندگان ایراد گرفت. حتما جامعه ما برنمی تافت و ظرفیت آن را ندارد که با امضای نویسندگان باشد و این امکان داشت که بعدها با مشکل مواجه گردند.

 28. حمید گفت:

  1

  0

  یعنی صد بار این ارتقای اداره کل به فرودگاه را در رزومه جناب نماینده دیده ایم و اما یک سوال:
  همه باخبرند که رئیس وقت فرودگاه لارستان در ارتقای فرودگاه نقش داشتند و قابل انکار هم نیست؛ پس چرا بعد از مدتی از کار عزل گردید؟
  آیا بهتر نبود فردی با این کارنامه موفق در لار می ماند و به لار و لارستان خدمت می کرد؟!

 29. ناشناس گفت:

  0

  0

  چند نکته قابل تامل :
  درجواب اظهارنظرها ی نااگاهانه وغیرمنصفانه وبی منطق برخی افراد باید به عنوان یک شهروند انقلابی واهل انتقاد سازنده درجهت توسعه اشاره کنم اگرملاحظه دقیق شودهمانطور که درجوابیه دفترنماینده آمده به برخی عملکردهای واقدامات اساسی ایشان آن هم در لار اشاره شده . قطعا این موارد کل عملکرد نماینده محترم درکل حوزه انتخابیه نیست . به عبارتی اثبات شی نفی ماعدا نمی کند. این جوابیه گزارش عملکردها نبوده که بخواهند ریزودرشت کارکردها را دراین جوابیه اطلاع رسانی کنند. بنابراین بنظر بنده میزان خدمت ایشان به عنوان یک خادم پرتلاش که همیشه شفاها ودرگزارشات خود هم اعلام کرده اند با توجه به شرایط اقتصادی کشور ومیزان توانمندی وبودجه ایی واعتبارات دولت وهمکاری مسئولان مربوطه هرشهر وشهرستان بوده .
  درمورد اوز وشهرها وبخش های دیگر تاجایی که بنده اطلاع دارم ودرسخنان وپیگیری های ایشان بارها شنیده ودیده شده هیچ مخالفتی با ارتقاء اوز و دیگر شهرها وبخش ها نداشته وندارند . اما ایشان هم نماینده اوز وجویم وبنارویه و… هستند هم نماینده لار. باید ازحق همه موکلین خود دفاع کنند . ایشان مخالفت با ارتقاء هیچ شهر وبخشی که نکرده اند هیچ بلکه همیشه خواهان ارتقاء شان هم بوده اند اما مساله همزمانی ارتقاء رامطرح کرده اند که اجحاف درحق هیچ جا نشود.

 30. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای انکار گر اهل سفسطه دورازوجدان واخلاق وانصاف ! که همه دغدغه ها پیگیری ها وتلاشها و عملکردهای مستند ومکتوب وثبت شده نماینده خدوم وتوانمند واخلاق مدار راانکار میکنی وبه آقای فلانی وفلانی نسبت میدهی. چه کسی پیگیری ها ی مستند و نامه ها ومستندات مکتوب را نادیده میگیرد وحرف شما راباور میکند ؟ حال شما انکارکن بگو دیگران آقای فلانی آقای فلانی کرده اند. مردم این افراد راهم درطول این چندسال خوب شناخته اند وخوب میشناسند که چه کسی هستند وچه کرده اند؟خدا اولین شاهد وجدان دومین شاهد مردم اگاه وقدرشناس سومین شاهد ،نامه ها و مکتوبات ومستندات هم همه موجود هست وگواه هست که بارها درفضای مجازی منتشر ودیده شده وبنده خود درگروههای فضای مجازی دیده ام . افرادی که نام بردی یا درحدیک مسئول شهری بودند که درحیطه وظایفشان باید انجام وظیفه میکرده وبانماینده همکاری می کرده که خوشبختانه نماینده با انصاف وبا اخلاق هیچ وقت منکر زحمات وتلاش مسئولان شهرنبوده یا اینکه نقش بسیارکم رنگی داشتند وشمابزرگنمایی میکنی یااصلا نقشی نداشته اند.
  کمی انصاف کمی وجدان کمی اخلاق کمی خداترسی کمی حق الناس را درنظر گرفتن کمی دور ازکینه وتعصب واغراض خاص حرف زدن ونگاشتن و به دور از انتخابات اینده حرف زدن چاشنی اظهار نظراتمان کنیم بدنیست . خدا وبندگان خدارا خوش می آید.حواسمان به زبان وقلم باشد که چه می گوییم وچه می نویسیم . باید دردنیا وقیامت پاسخگوی تمام این عبارات وجملات وتخریب ها باشیم .

 31. ص.کامجو گفت:

  0

  0

  برای تبدیل شدن یک اداره به اداره کل ویا یک روستا به شهر ویا یک شهر به شهرستان ویا یک شهرستان به استان باید سال های متمادی زیر ساخت های آن فراهم گردد واین زیر ساخت ها با یکسال ودوسال و یکدوره نمایندگی حاصل نمی گردد.
  پس برای ارتقای اینگونه موارد همه نقش می توانند داشته باشند و اگر در زمان یک نماینده یا فرماندار یا یک رییس اداره حتی در دوره یک رییس جمهور اتفاق افتاد دال بر این نیست که مسءولین قبلی دخیل نیستند.

  مثلا تبدیل اداره راه به اداره کل راه وشهرسازی لارستان که اوایل دهه ۱۳۶۰به وقوع پیوست هیچ نماینده ای ادعا نکرد که این کار من انجام داده ام.
  یا تبدیل شدن خور به شهر که فکر کنم در زمان جناب محبی اتفاق افتاد یا تبدیل شدن شهر لطیفی که در زمان آقای حسنی اتفاق افتاد هیچ مسئول ونماینده ای نمی توانند ادعا کنند که ما اینکار کردیم.

  البته انصاف هم ایجاب می کند که همکاری مسئولین ونمایندگان هم نباید نادیده گرفت.
  ولی اینکه جز بیلان کار قرار دهند کار شایسته ای نیست.

 32. دانشکده علوم پزشکی گفت:

  1

  0

  با سلام و احترام
  با توجه به اینهمه سبقه فرهنگی جناب مستطاب جعفرپور آیا تجهیز و راه اندازی یک کتابخانه و یا یک سالن آمفی تئاتر در طول ۸ سال وقت کمی است؟
  در خصوص دفتر نمایندگی امورخارجه هم توسط خیر اداره میشود.نامه هایی مکتوب وجود دارد که گویای این مطلب است که نماینده ی همه فن حریف ما هیچ دخالتی در اداره کل شدن فرودگاه نداشته
  در مورد علوم پزشکی هم شاید مردم بزرگ لارستان فراموش کرده باشند اما ما پرسنل فراموش نمیکنیم که در دوران طلایی وزارت بهداشت که تجهیزات بهداشتی و درمانی همچون نقل و نبات پخش میشد ایشان با درایتی که به خرج دادند ۹ ماه اداره را در آنپاس رئیس جدید قرار دادند تا اداره نتواند امتیازات خاصی بگیرد و نیرویی را جایگزین نماید که دوسال بعد […] آن مشخص شد.
  فراموش نمیکنیم که در دورانی که اورژانس هوایی به جهرم داده شد و ما با کامنت هایی که در پیج وزیر بهداشت وقت گذاشتیم و پیگیری هایی که از سمت مرکزحوادث دانشکده شد اورژانس هوائی به لار اختصاص یافت
  فراموش نمیکنیم ۲۵۰۰ نفر زحمت کشیدند تا امتیازات گوناگون بهداشت و درمانی به لار اختصاص یافت و حالا که به انتخابات نزدیک میشویم نماینده محترم آنها را به نام خود تمام میکند
  فراموش نمیکنیم در مواجه با وزیر اسبق بهداشت زمانی که خود را از لار معرفی کردیم جناب وزیر چه جمله ایی را در مورد لار به کار برد

  فراموش نمیکنیم جهت فقط رسیدن دستگاه سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس به لار جناب مستطاب نماینده و تیم تبلیغاتی ایشان چگونه خود را به سر صحنه رساندند جهت مصاحبه درحالی که نه رییس دانشکده بود و نه معاون درمان و نه رییس بیمارستان

  از این فراموش نمیکنیم ها زیاد است ان شاالله در وقت مناسب جهت انتشار این قبیل کارها که نماینده محترم با همکاری شخص شخیص اخویشان(درسایه) در دانشکده علوم پزشکی انجام داده اند در به قلم خواهم شد و برای سایت وزین /افتاب ارسال خواهم نمود.

 33. مجید لارستان گفت:

  0

  0

  هیچ جای شکی نیست که نویسندگان مقاله ای که شب نامه ای هم بیش نیست و انقلابی نماهایی هستند که خود را جوانان انقلابی میخوانند ، افراد بی بضاعت علمی وفرهنگی و همچنین بی هویتانی هستند از نژاد خائنین به لارستان،
  و فتنه گرانی هستند که چه داخلی و شناخته شده دیروز و امروز و‌ یا زاده و وابسته آنان ، که چوب حراج بر پیکره لارستان زده و میزنند ، و از بیرون تغذیه میشوند و یا از بیرون که ایادی داخلی و وابسته دارند، داخلی هایی که قبلا پا در عرصه انتخابات گذاشته و به دلایلی عقده بر دل مانده اند و در لار ایشان و همراهانش را به عنوان خائن و خائنان سال ۸۸ میشناسند ، و نیز عده ای هستند که مجد و مقامشان را مدیون لار و لارستانند و از دیر باز تا کنون توسط عوامل خودفروخته و نفوذی برای تخریب لارستان چاره ای نداشته اند جز اینکه اینک در مقابل توانمندی دکتر جعفرپور که تنها چهره ملی لاری میباشد بایستند ، اما این نابخردان انقلابی نما و رذیل و شاید باج خواهانی که طی این ۷ سال به مقصود و مطامع خود نرسیده اند ، هنوز درک و فهم آنان به حدی نرسیده که متوجه شوند به امید خدا و به پشتوانه حمایت های مردمی و با همراهی جناب دکتر جعفرپور لارستانی خواهیم ساخت و خواهیم داشت آباد و متحد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   آقا مجید شما جای همه حرف میزنی بسه عزیزم همه رو خائن ونفوذی خطاب میکنی وبذر دشمنی میکاری قرصات بموقع بخور گلم.

  • حمید گفت:

   0

   0

   برو بابا حالت خوش نیست. اینجور که معلومه همه خائن و دروغگو و خیانتکار هستند غیر از خودت و اطرافیانت.
   تا کی می خواهید دهان منتقدان را با این گونه برچسب ها ببندید؟
   خدا یاور بی کسان است و صبح پیروزی نزدیک

 34. 0

  0

  حالا فکر کنید یک جوابیه هم به جوانان انقلابی دادید دیگه کارها درست میشود برادر جان اینها مشتی نمونه خروار است گروههای زیادی با عملکرد ایشان مخالفند ایشان نه کار مهمی میتوانتد انجام دهند ونه انسجام ومدیریت خوبی در کل منطقه دارند وشهرها وبخشهای مجاور را نسبت به شهر لار بد بین کرده اند واین در اینده لارستان تاثیر منفی دارد

 35. 0

  0

  حالا این نامه از طرف هر کس باشد ایا انصافا وخدایش ۸ سال نمایندگی مردم لارستان برای ایشان کافی نیست مگر در لار قحط الرجال است بگذارید بعد از ۸ سال کسی دیگر وارد کار شود

 36. احمد گفت:

  0

  0

  فقط به حال نماینده دلم میسوزه
  که با […] وباتوجیهات به قول خودشون علمی
  مردم روساکت می کنند
  ولی بدونیدمردم هوشیارن

 37. سید گفت:

  0

  0

  تنهاکاری که نماینده ومشاورینش بلدن […]
  مجبوریم تحمل کنیم خب چرااینقدرمغروریدوکسی راهم قبول ندارید
  بابامشاوره های غلط است که به این روزمیفتیدا

 38. پدر دانشجوی علمی کاربردی گفت:

  0

  0

  اگر این گونه نامه ها بدون علت است چرا نماینده قولهای دروغ به مردم میدهد. از وضع راهها- پروازها -و اخیرا ندادن رشته به دانشگاه علمی کاربردی و گرفتاری فرزندان ما. خودش یک ماه پیش در جلسه فرمانداری قول برگرداندن رشته ها دادند. اخیرا هم با دکتر امید جلسه داشتند. این قولها کی عملی میشود.خودت که رییس کمیسیون فرهنگی هستی با تعطیلی دانشگاه باعث بی فرهنگی میشوی.

 39. لارستانی گفت:

  0

  0

  اگر سوابق اجرایی و عملیاتی نماینده ما با نماینده سایر شهرها در استان فارس را مقایسه کنیم آن وقت خواهیم دید کارنامه درخشان یعنی چی؟
  راستی منطقه ویژه اقتصادی لارستان چی شد؟ کتابخانه مرکزی تجهیز شد؟ جاده های مرگ دو بانده شد؟ آب خلیج فارس به لار اومد؟ دانشگاه فرهنگیان چی؟ دانشکده پزشکی تبدیل به دانشگاه شد؟ استخر شهر قدیم سرپوشیده شد؟ راه آهن به لار اومد؟ مجتمع عظیم پتروشیمی چطور؟

 40. ناشناس گفت:

  0

  0

  گزینه ای قوی تر و با نفوذتر از دکتر جعفرپور فعلا سراغ نداریم (زررررررررت)و تخریب ایشان را تخریب لارستان بزرگ می دانیم.(زررررررررررررررررت)

 41. دلسوخته گفت:

  0

  0

  اقای نماینده با اینکه فرد ولایی هستند ولی،متاسفانه مشاوران خوبی ندارند در بحث اداره کل راهداری با مشاوره اشتباه میخواستن اداره کل راه و شهرسازی را قربانی کنند برای ارتقا دیگری، الانم با درخواست انحلال دانشگاه علمی کاربردی بدنبال ارتقا دانشگاه عالی هستن اقای نماینده چرا همیشه باید یکی را فنای دیگری کرد چرا در شهرستانهای دیگر چنین چیزی نیست اینها همه حکایت از ان دارد که مشاوران خوبی درکنار خود نداری نماینده باید بروز باشد و امتیاز شهر را از دست ندهد نماینده باید مصالح شهرستان برای او در اولویت باشد نه منفعت……چیزی که بجا میماند امتیازات بدست امده برای شهرستان است نه منفعت اشخاص

 42. وحید گفت:

  0

  0

  گیرم که تمام عملکردهایی که نماینده محترم گفتند رو خودشون و تیمشون انجام داده باشن؛!!!!
  در نامه جوانان انقلابی هم همینو گفته بود که این کارها،کارهای یه نماینده متوسط هست و هر کسی غیر از ایشون بود هم میتونست انجام بده!!!!

 43. ناشناس گفت:

  0

  0

  هرزمانی که حرف درست حسابی یا انتقادی به نماینده شد سریعا دفتر نماینده یا طرفداران نماینده این انتقاد با تخریب نماینده یکسان می بینند حتی در بعضی از کامنت ها دیده می شود انتقاد از نمایند تخریب لارستان قلمداد می کنند. اینجوری نیست. فکر کنم هشت سال عمر کمی نیست تعدادی از مردم وجوانان از شما درخواست کرده اند دیگر خدمت کردن در پست دیگری انجام بده این کجاش تخریب است.

 44. ناشناس گفت:

  0

  0

  اقاي جعفرپور خيلي ها ازشما ومجموعه تون […] دارن هرجا ميريم بحث شما ميشه توي ده نفريك نفرموافق شما هست نه نفرديگه ازبي خاصيتي شما ومجموعه تون ميگن اينكه […] مياد رايزني ميكنه كه ازشما تشكركنن در بنرهاي سطح شهر و … واسه اكثرا اشكارشده من شخصا نظرم به هيچ شخصي نيست ولي حاضرم برگ سفيد بندازم توي صندوق ولي به شما راي ندم اخه يكم دوروبرت نگاه كن نزديك هات به خاطربي تدبيري وبي تخصصي شون و … دارن بهت سربه ميزنن كمي به خودت بيا البته اگه ازت نقطه ضعف دارن قطعا نميتوني كاري بكني بهت حق ميدم شايد اززيردستي هات اقاي جعفرپور ميترسي ولي اينو بگم خيلي ها هم ميگن اقاي جعفرپور اگه بدرد معاون يك اداره ميخوره نه نماينده مردم خيلي ها ميگن خودش پاك هست اما دور و وري هاش ازپاش دارن ميخورن من اعتقاددارم كسي كه طالب يك ريال مال حروم باشه ديگه به هيچ چيزرحم نميكنه به نظرم اقاي جعفرپور خودت كانديد نكني سنگين تري اگه دلسوز مردم هستي خودت رو بكش كنار ديگه مغزشما كلا تعطيله چه برسه به زيرمجموعه تون

 45. محمدعلی باقری گفت:

  0

  0

  در پاسخ به کامنتی در خصوص دانشگاه دولتی:
  هرچند از نظر سیاسی، بسیاری از دیدگاه‌های بنده با جناب دکتر یکسان نیست، اما منصفانه و منطقی صحبت کنیم در پیگیری تاسیس دانشگاه دولتی،‌ نفش دکتر جعفرپور بسیار پررنگ و موثر بوده است.

 46. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام جوابیه ای را که دفتر نماینده به نامه جمعی ازجوانان انقلابی منتشر کرده را اگر مطالعه کرده باشید متوجه می شوید این جوابیه روحی دارد روح این جوابیه ممانعت از حضور رقبا در انتخابات است یعنی انکسی که این جوابیه را نوشته به اصل انتقاد ومفهوم انتقاد توجه نداشته تمام توجه ایشان به این بوده که رقیبی برای اقای جعفرپور ساخته وپرداخته نشود لذا می توان از این جوابیه نتیجه گرفت که ذهن وفکر نویسنده یا نویسندگان اصلا وابدا به شناخت مشکل وحل ان مشکل توجهی ندارد تمام فکرشان این است که برای جعفرپور رقیبی ساخته نشود وهر کس بخواهدبه انتخابات ورود کند از ابتدا جلوی ایشان گرفته شود متاسفانه کمترین توجهی به این انتقاد سازنده ودرست نشده بود
  در کل روح این جوابیه ابدا تخصصی وکارشناسانه نیست بلکه تمام احساس وحسادت ورقابت است واین نشان از روحیه وافکار اطرافیان نماینده است

 47. ۷۰۰ گفت:

  0

  0

  *دو نکته در مورد جوابیه دفتر نماینده به نامه سرگشاده جمعی از جوانان انقلابی منطقه*

  در بند سوم جوابیه آمده است «بلحاظ فردی دانشیار عضو هیات علمی گروه حقوق دانشگاه خوارزمی، رزمنده و جانباز جنگ تحمیلی، وکیل پایه یک دادگستری، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دو دوره رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، سه دوره عضو کمیسیون تلفیق مجلس، یک دوره عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان، عضو شورای معین، عضو شورای عالی فضای مجازی، عضو شورای اجتماعی کشور و عضو شورای راهبردی سند مهندسی فرهنگی کشور و دهها مسئولیت دیگر است.»

  به نظر می‌رسد این مطالب دقیقاً تایید موضع نگارندگان نسبت به آقای جعفرپور است. در جواب این همه عناوین باید عرض کنیم: ثم ماذا؟ خب که چی؟ این همه عناوین که بار مسئولیت شما را بیشتر می‌کند و این پرسش را پیش روی شما می‌گذارد که
  : با این همه عنوان و جایگاه که داشتید برای لارستان، خنج، و گراش چه قدمی برداشتید که افراد دیگر اگر جای شما بودند و این عناوین را نداشتند نمی‌توانستند انجام بدهند؟

  آقای جعفرپور این عناوین برای خودتان و آینده سیاسی خودتان خوب است، اما آبی از این‌ها برای مردم منطقه گرم نشده است. قبول داریم که کسب این عناوین حاصل توانایی فکری، قدرت بیان، و سابقه شما است اما به دلیل توانایی متوسط شما در سایر حوزه‌ها مانند مدیریت، روابط اجتماعی، پیگیری، لابی‌کردن، چانه‌زنی و غیره مردم منطقه از این عناوین سودی نبرده‌‌اند. البته این یک نگاه خوش‌بینانه نسبت به دکتر جعفرپور است. کسانی که بد بین هستند می‌گویند: «اگر جعفرپور به دنبال منافع مردم منطقه بود و برای گرفتن امتیاز و پیشرفت منطقه پاشنه می‌کشید، نمی‌توانست برخی از این عناوین را داشته باشد.»

  در مورد اقدامات دکتر جعفرپور که در بیانیه آمده است دو نکته قابل طرح است. اول اینکه نسبت دادن برخی از این موارد به ایشان و پر رنگ نشان دادن نقش نماینده در به سرانجام رساندن آن‌ها قابل نقد و رد است. نکته دوم اینکه لیست این اقدامات اگر برای گزارش کار دو سالانه و یا حداکثر یک دوره چهار ساله بود قابل پذیرش بود، اما ایشان بیش از ۷ سال است که نماینده هستند و از قضا این گزارش‌کار نیز در تایید ادعای نگارندگان است که آقای جمشید جعفرپور فردی با توان متوسط است. یک نماینده توانمند این گزارش کار را برای یک دوره سه ساله ارائه می‌کند نه ۷ ساله.

  در نهایت با استناد به جوابیه دفتر نماینده می‌توان باز هم ادعا کرد که آقای جعفرپور یک نماینده با توان متوسط است که دو دوره نمایندگی برای ایشان کافی است.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان