میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 مارس 2020 ساعت 2:14 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 374 بازدید

پاسخ دو نمونه اخیر مشکوک در لارستان «منفی» بود/ درحال تولید ژل ضدعفونی کننده در لارستان هستیم

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی در گفت و گوبا «آفتاب لارستان»:

پاسخ دو نمونه اخیر مشکوک در لارستان «منفی» بود/ درحال تولید ژل ضدعفونی کننده در لارستان هستیم

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان در گفت و گو با «آفتاب لارستان» گفت: تاکنون هیچ مورد مثبت ابتلا به بیماری کرونا نداشته ایم و پاسخ دو نمونه قبلی ارسالی ما نیز خوشبختانه منفی شد.

شرایط در لارستان تحت کنترل است

وی در این باره افزود: از نمونه های ارسالی جواب یک نمونه البته هنوز مشخص نیست و باید منتظر بمانیم. چند بیمار مشکوک دیگر هم البته اینک بستری اند که وضعیت جسمانی همه آنها خوب و شرایط تحت کنترل است.

دکتر وحید یگانه در ادامه با اشاره به اینکه پیش بینی می شود این هفته تا نیمه هفته آینده اوج این بیماری را در کل کشور داشته باشیم تصریح کرد: به همین دلیل به مردم عزیز توصیه اکید داریم که در خانه بمانند و جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند. در منزل هم حتما بهداشت فردی را رعایت کنند و بطور خاص دست های خود را بطور مرتب با آب و صابون بشویند.

رستوران ها فقط بصورت «بیرون بر» مجاز به فعالیتند

دکتر یگانه همچینن درمورد تدابیر این معاونت برای جلوگیری از شیوع بیماری در لارستان گفت: موارد عدیده ای انجام شده و در حال انجام است و غیر از تعطیلی مراکز آموزشی و… دستورالعمل هایی مثل محدودیت اغذیه فروشی ها را وضع کرده ایم و اینکه رستوران ها و فست فودها فقط مجازند به صورت «بیرون بر» فعال باشند و تمام میز و صندلی های آنها جمع آوری شده است. در مورد آرایشگاه ها نیز تاکید کرده ایم که تعطیل کنند تا بتوانیم در این ده روز امنیت و سلامت شهروندان را تامین کنیم.

توصیه ما تعطیلی «نماز جمعه» است

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد چرایی تعطیل نشدن نمازجمعه لار علیرغم تعطیلی آن در غالب مناطق کشور گفت: در خصوص نماز جمعه هم توصیه ما به تعطیلی است چراکه تجمع زیاد است و افراد سالمندی که طیفی از اشخاص مستعد به بیماری  محسوب می شوند در نماز جمعه حضور می یابند و همین نکته خطر را افزایش می دهد.

ژل های ضدعفونی کننده دست ها را در لارستان تولید می کنیم

وی درخصوص کمبود یا فقدان ماسک و ژل های ضدعفونی در لارستان نیز گفت: در مورد توزیع ماسک و ژل ضد عفونی دست ها که استحضار دارید در کل کشور نایاب است ولی معاونت بهداشتی منتظر استمداد مقامات بالاتر نشد و اقدام به تهیه و تولید مواد ضد عفونی برای تمام مراکز درمانی و نیروهای درمانی و بهداشتی کرده است. اینک نیز در حال تولید مضاعفیم تا بتوانیم در مرحله بعد این مواد را در اختیار تمام ادارات و سازمان ها بگذاریم و احتمالا تا روز سه شنبه بتوانیم آنها را بصورت رایگان در اختیار بخشی از مردم خصوصا افراد سالمند و افرادی که دارای مشکلات زمینه ای اند قرار دهیم. در مورد ماسک هم تاحدودی توانسته ایم آماده کنیم که آنها را هم دراختیار شهروندان عزیز قرار خواهیم داد.

بطور شفاف اطلاع رسانی می کنیم

دکتر یگانه همچنین درپاسخ به این پرسش که مردم چطور به اطلاعات شما اطمینان کنند و مطمئن باشند بجای شفافیت «مصلحت اندیشی» نمی کنید گفت: ما تاکنون اخبار و اطلاعات را بصورت شفاف و روشن در اختیار مردم گذاشته ایم. البته متاسفانه اخبار ضد و نقیض و پیش داوری های زیادی در فضای مجازی مطرح می شود که مردم را سردرگم و نگران کرده است لذا از مردم عزیز تقاضا می کنم اطلاعات معتبر را از کانال ارتباطی علوم پزشکی یا از قول مسئولان علوم پزشکی دنبال کنند و به شایعات دامن نزنند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان