میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸ ق.ظ سرویس:مطلب شما بدون دیدگاه 604 بازدید

پایان رقابت‌ها و آغاز رفاقت‌ها…

پایان رقابت‌ها و آغاز رفاقت‌ها…

کرامت الله بلوچی/ جویم: بالاخره پس از هفته‌ها و شاید ما‌هها انتظار و بعد از کش و قوس‌های فراوان برای انتخاب بالاترین مقام اجرایی و دومین مقام رسمی کشور و استقرار بر کرسی ریاست جمهوری که استارت آن حداقل از ماههای آخر سال ۹۵ زده شده بود، جشن ملی ایرانیان در شامگاه ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۶ و با تمدید چند ساعته وزارت کشور به علت مشارکت بالای مردم به نقطه پایانی و اوج خود رسید و برای یک دوره ۴ ساله دیگر شیخ با تدبیر را روانه پاستور نمود. اقبال شگفت انگیز و قابل تحسین مردم در ابتدا به کل انتخابات به عنوان مقوله ای تأثیرگذار و دارای نقشی محوری در تعیین سرنوشتشان و دستیابی به آزادی های مشروع مبتنی بر مطالبات مدنی آنان و سپس حسن توجه و اعتماد به اندیشه تدبیر توام با امید که با افزایش حداقل ۷ میلیونی آرای دولت منتخب نسبت به دوره قبلی این مهم را به خوبی به اثبات رساند؛ هرچند کارشناسان و متخصصین آگاه نقش شبکه‌های اجتماعی را به عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار در این موفقیت ملی و همچنین پیروزی دولت تدبیر و امید ارزیابی می نمایند. اما توجه عمومی به امنیت پایدار کشور از مسیر انتخابات و همچنین دستیابی به خواسته های عمومی شهروندی از طریق استقرار دولت تدبیر و اقدامات مدبرانه ی آن را هرگز نمی‌توان به فراموشی سپرده و انکار نمود.

به هر حال در طول هفته گذشته و پس از اتمام این ماراتن نفس‌گیر همچنان از تریبون‌های مختلف موضوعات متعددی پیرامون قبل و بعد از انتخابات، ایام تبلیغات و مازاد بر آنها پیش بینی ها و پیش‌گویی های! مختلفی در مورد دولت دوازدهم از چگونگی تصمیم گیری های آینده، انتخاب وزرا و عوامل اجرایی و خط مشی داخلی و خارجی آن مطرح و تبیین گردید! که بررسی همه آنها در این مجال مختصر ممکن و میسر نمی باشد. مگر اینکه در آینده پیرامون هر کدام از موضوعات به طور اختصاصی بحث و بررسی گردد. اما مهمترین موضوعی که به عنوان قالب و قاعده ای مرسوم و غیرقابل انکار، که در دولت‌ های پیشین نیز وجود داشته است، «طرح مطالبات عمومی» به عنوان اساسی ‌ترین درخواست‌های مردمی از ریاست جمهور و کابینه تحت امر وی در بخش های مختلف می باشد. هرچند این را نیز نباید از نظر دور داشت که در زمان تبلیغات انتخاباتی بطور کافی مطالبات مذکور در قالب نقد و ارزیابی از طرف رقبای این دولت و هواداران آنان مطرح و مورد توجه قرار گرفت! و دولت دوازدهم نیز خود را بطور اصولی آماده انجام و اجرای مدبرانه آنها نموده است و ادامه آن نیز نفعی عمومی را شامل حال دولت و ملت نخواهد نمود.

به هر حال با همه کاستی‌ها و نارسایی‌های موجود، با همه بداخلاقی و بی اخلاقی ها، با همه مجادلات و مباحثات مطلوب و غیر ضروری، ایام رقابت‌های انتخاباتی تمام و همچون سایر موارد و موضوعات به تاریخ سپرده شد. اینک ایام رفاقت جهت اجرای مطلوب خواسته‌های بحق این مردم بزرگ و همیشه همراه می‌باشد و مطلوب ترین راهکار آن نیز پرهیز از مجادلات بیهوده سیاسی است که هیچگاه نتیجه ای جز تفرقه بیشتر برای این ملک و ملت نداشته است! به‌ویژه در شرایط بحرانی امروز منطقه که هر روز چنگ و دندان دشمنان خارجی و منطقه ای علیه کشورمان تیزتر از قبل می شود؛ و بدین لحاظ تضعیف دولت منتخب و برآمده از آرای عمومی توسط هیچ شخص و گروهی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و به صلاح کشور و شهروندان آن نمی باشد. چه کسانی که به این دولت اعتماد مجدد نموده اند و چه کسانی که به این دولت رأی نداده اند، باید بدانند اقبال قریب ۶۰ درصدی مردم به این دولت از ارزش و اعتبار خاص اجتماعی و شرعی برخوردار می باشد.

نیاز امروز کشور نیز همدلی، همراهی و همگامی بیشتر در جهت گره گشایی از مشکلات موجود و تقویت بنیان‌های اساسی در جهت ترقی و تعالی، توسعه پایدار و اهداف تبعی آن در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی توأم با حفظ امنیت ملی و اقتدار بین المللی ایران است. لذا از تمامی کاندیداهای حاضر در این صحنه اجتماعی که خود را دلسوز واقعی ایران و شهروندان آن معرفی نموده اند و منتقدان و تحلیلگران عرصه سیاست و عموم مدیران اجرایی کشور فارغ از جناح بندی های موجود انتظار می‌رود دوران رقابت انتخاباتی را به فراموشی سپرده و برای اعتلای هر چه بیشتر نام ایران در عرصه داخلی و خارجی رفاقت خود را با دولت تدبیر و امید آغاز و با توجه به اعلام آمادگی جناب دکتر روحانی مبنی بر استفاده از نظرات مختلف از هر گونه تلاش سازنده خود در جهت مساعدت با دولت منتخب دریغ و مضایقه نکنند. یقین حاصل است با این مساعدت جمعی و حُسن نیتی که دولت تدبیر و امید معمول خواهد نمود شاهد روزهایی بهتر و فرداهایی روشن تر از قبل برای این مرز و بوم خواهیم بود. زیرا شرایط فعلی بهترین محک برای خدمات صادقانه به مردم است…


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان