میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 دسامبر 2014 ساعت 5:57 ب.ظ سرویس:یادداشت 3 دیدگاه 1,757 بازدید

پای دل در راه عشق

پای دل در راه عشق

DSC05754دانیال افتخاری: پای پیاده؛ بی‌خود از خویش؛ شور و عشقی در دل… دیگر راهی نمانده! تا…. حرم دوست، که همه‌ی چشم‌ها خیسِ اوست!

هر چه چشم می‌بیند سیاهی جمعیت است که راهِ همیشه گرد و خاک گرفته‌ی آن سرزمین را سپید و روشن کرده است. و به رغم سیاهیِ سیه‌دلانی که انسانیت را به پای جهالت و سودای خلافت قربانی می‌کنند، پای در راهی نهاده‌اند که به خوب‌ترین نشان انسانیت و حُرّیت ختم می‌شود…

چه شوری در عالم برپاست، اکنون از پسِ سال‌ها و قرن‌ها، که این‌گونه دلدادگی غوغا می‌کند!؟؟ اکنون که پس از یک چله‌نشینی «عشق و معرفت»، بُریدگان از غیر را به زیارتی با پای دل و پای جسم می‌کشانَد؛ یک چله که نه، هزار و اندی چله‌نشینی با غم، اما نه آن غم که دل را بمیرانَد؛ چهل منزل و چهل شب و روز فریاد بر سر ظلم و تاریکی و بیداد! و از پس این چله‌نشینی، دل و جان این‌گونه پرشور به دیار محبوب می‌شتابد.

مرزها از همه سو برای عاشقان درب گشوده و آزاد و رها قدم به راهی می‌گذارند که زینب (س) و ساکنان کاروان آزادگان، خسته اما سرفراز از آن به دیدار محبوب و مولای خود بازمی‌گردند. همانان که سختی‌ها را شرمنده خود کرده بودند تا درس دهند به همه تاریخ که: «در ره منزل لیلی که خطرهاست در او؛ شرط اول قدم آن است که مجنون باشی»… و اینک هم راه خطرها دارد اما آنان که مجنون حقیقی‌اند رنج‌ها را به جان می‌خرند. باشد که از گذر این راه، «ادب» و «وفا» و «معرفت» و «ایثار» بیاموزند؛ همان گوهرهایی که ساکنان آن سرزمینِ خسته از سال‌ها ستم و فقر و نابرابری، خوب آموخته‌اند و در طول مسیر کاروان‌ها جرعه جرعه و منزل به منزل به راهیان عشق می‌چشانند تا وقتی از «زیارت» بازگشتند «وجاهت» را از درگاه معبود هدیه گرفته باشند.

زیارت با پای دل و جسم گوارای وجود همگان! و این زیارت آخرین دیدارمان با مولای‌مان مباد!


3 نظر

 1. معین گفت:

  0

  0

  سلام اقای افتخاری

 2. الهه باقري گفت:

  0

  0

  اللهم عجل لوليك الفرج
  زيارتتون قبول
  كاش منم ميپذيرفت مولايم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان