میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 مارس 2020 ساعت 7:02 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 11 دیدگاه 1,317 بازدید

پدرم به کرونا مبتلا شد بدون اینکه با کسی رفت و آمد داشته باشد یا به خارج از شهر و سر کار رفته باشد

گفت و گوی «آفتاب لارستان» با  فرزند یکی از مبتلایان به کرونا در لار

پدرم به کرونا مبتلا شد بدون اینکه با کسی رفت و آمد داشته باشد یا به خارج از شهر و سر کار رفته باشد/ مادرم ۲۴ ساعت در بیمارستان بستری بود و بعد از مرخصی، ۱۴ روز در خانه قرنطینه شد/ برخورد مردم بسیار بد بود و در فضای مجازی خیلی به ما لطمه زدند

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، فرزند یکی از مبتلایان به کرونا در لار که خودش سالم است اما پدرش را بر اثر این بیماری از دست داده و مادرش نیز همزمان با پدر به این بیماری دچار شد و در حال حاضر سلامتی خود را به دست آورده در مصاحبه اختصاصی با «آفتاب لارستان» به نکات جالبی در مورد نحوه ی مبتلا شدن پدر و مادرش به کرونا و چگونگی برخورد مردم با آن ها اشاره کرده که در ادامه می خوانید:

پدرم نزدیک به دو هفته در خانه مانده بود و سر کار هم نمی رفت چون می گفت: «فضا آلوده است و با توجه به اینکه بیماری قلبی و دیابت دارم ممکن است برایم دردسر شود» اما وقتی به بیمارستان رفت و چک کرد، متوجه شد که به کرونا مبتلا شده بدون اینکه با کسی رفت و آمد داشته باشد یا به خارج از شهر و سر کار رفته باشد و در آخر هم ندانستیم که پدرم از چه طریقی به این بیماری مبتلا شده است.

همان روزی که پدرم را به بیمارستان بردند و بستری کردند، مادرم هیچ علائمی نداشت فقط هر از گاهی سرفه می کرد؛ پس از اینکه مادرم و همه ی فرزندان را چکاپ کردند نتیجه ی آزمایش همه منفی بود اما نتیجه ی آزمایش مادرم مثبت شد.

پس از مثبت شدن نتیجه ی آزمایش، پیگیر کارها بودیم و مرتب به دکتر یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی زنگ می زدیم، ایشان با بیمارستان هماهنگ کردند و مادرم را به آنجا بردیم، پس از اینکه ۲۴ ساعت بستری شدند ایشان را مرخص کردند.

برخورد مسئولان و پرسنل بیمارستان عالی بود، به ویژه از دکتر یگانه تشکر می کنم که واقعا سنگ تمام گذاشتند به طوری که مدام زنگ می زدند، پیگیر کارها بودند و پس از اینکه مادرم از بیمارستان مرخص شد، ۱۴ روز قرنطینه بودند و در این مدت هم به صورت مرتب زنگ می زدند، جویای حال مادرم بودند و برای بهتر شدن حال روحی و جسمی مادرم به ما راهکار می دادند.

بعد از اینکه مادرم از بیمارستان مرخص شد، ۱۴ روز در قرنطینه خانگی بود و الآن ۹ روز است که از قرنطینه بیرون آمده  اما به دلیل اینکه پدرم فوت کرده و با توجه به تعصباتی که در منطقه وجود دارد، اصلا از خانه بیرون نیامده، رابطه ای با هیچ کس ندارد و فقط دخترها و پسرها (بچه هایش) به دیدارش می روند آن هم با رعایت نکات ایمنی و با استفاده از ماسک، دستکش و رعایت فاصله.

روزی که خبردار شدیم که پدرم به کرونا مبتلا شده است به آتش نشانی زنگ زدیم و آمدند دوبار خانه را ضدعفونی کردند؛ همچنین بعد از اینکه مادرم از بیمارستان مرخص شد از طرف آنجا گفته بودند که هر دو روز یک بار جایی که نشسته اید را ضدعفونی کنید.

در مدتی که مادرم در قرنطینه بود، بچه ها صبحانه، ناهار و شام را در خانه خودشان درست می کردند، بعد به خانه مادرم می بردند، در حیاط می گذاشتند و ایشان می آمدند برمی داشتند چون در این ۱۴ روز، مادرم خودش تنها در خانه زندگی می کرد.

مادرم خیلی خوب با بیماری کنار آمد و زود هم خوب شد اما به خاطر فوت پدرم از نظر روحی شرایط خوبی ندارد، بی قرار است اما تحمل می کند.

برخورد مردم بسیار بد بود و به گونه ای در فضای مجازی عکس العمل نشان دادند که انگار ما بیماری لاعلاجی داریم، طوری برخورد کردند که گویا کسانی که این بیماری را گرفته اند دشمن خدا هستند و خدا به همین خاطر این بلا را سرشان نازل کرده در صورتی که این جور نیست و اگر خدا درد می دهد، دوا هم می دهد و برای همه است.

در ۱۵ روزی که پدرم فوت کرده بود همه ی ما در خانه نشسته بودیم اما در فضای مجازی خیلی به ما لطمه زدند.


11 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  شرایط شما رو درک میکنم. ناراحت نشید چون همچین افرادی ضعف ایمان دارن و شعور ندارن.
  منم برادرم مبتلا شد همین کارها رو کردن. الحمدلله خوب شد.ولی خیلی حرفهای مردم ناراحت کننده بود.
  خدا درد داده دوا هم داده آزمایش الهی است.

 2. ناشناس گفت:

  1

  1

  بد برداشت نکن . کرونا به شما لطمه زده نه مردم . چه ربطی به مردم دارد که مادر شما قرنطینه شود .

 3. شاهد گفت:

  3

  1

  متاسفانه محیط لار بسیار عوامانه،سختگیرورسواکننده بابیمار برخورد میکنند.عادت بسیار بدی دارند که سعی میکنند اسرار مردم راهویدا کنند.سطح فرهنگ واگاهی پایین مسبب این امر است.روح ان مرحوم شاد باشد وارزوی تدبیر واگاهی بیشتر برای مردم لار دارم.

 4. ناشناس گفت:

  3

  0

  برای آنمرحوم از درگاه خداوندمنان آرزوی علودرجات وبرای بازماندگان صبرواجر مسئلت مینمایم.روحشون شاد

 5. ناشناس گفت:

  2

  0

  خدا رحمتش کند وبه شما اجر وپاداش نیکو دهد واقعا ما هم ناراحت شدیم وبرایش نماز ودعا خواندیممطمینا هر چه از طرف خدا بیاید خیراست وامتحانوترفیع درجات

 6. علی گفت:

  3

  0

  بالاخره یک مشت آدم های بی فرهنگ هستن که اطلاعات آنچنانی هم ندارن و فقط بلدن تو فضای مجازی هرچی از دستشون در میاد بگن و دل شماها رو بشکنن ، آرزوی بنده برای شما و خوانوادتون سلامتی و تندرستی هستش 🌹

 7. هموطن گفت:

  2

  0

  خدا بهتون صبر و به روح آن مرحوم شادی و رحمت عنایت کند. شما از برخورد انسان های نادان و انسان نما ناراحت نباشید، و اصلا به گفتار پوچ و ابلهانه آنان توجه نکنید. از آدم های بی عقل گله مند نباشید. آنها بیچارگانی بیش نیستند.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  خدا رحمت کنه پدرت وشما هم به خدا توکل کنیدوصبرکنید .خداوند حافظتان باشد ان شاالله

 9. زهرا گفت:

  0

  0

  سلام ..در پی صحبت یک همشهری گه گفته بودند لاری ها یک عادت بدی دارند که می خواهند اسرار مردم را فاش کنند،می خواهم بگویم هر وقت حرفی زده می شود لطفا جمع نبندین بلکه کلمه برخی یا بعضی به کار برده شود خیلی بهتر است …ودیگه به شما برادر عزیز وخانواده محترمتون تسلیت عرض کرده وخداوند به شما واعضای خونوادتون صبر بده وسایه مادر گرامیتان مستدام وپایدارباشد .

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  خدا رحمت کنه حاج منصور

 11. زاهدی گفت:

  0

  0

  کرونا هم یه نوع بیماریه و دیر یا زود مث بقیه بیماریها راه علاجش پیدا میشه اما باید مواظب رفتارمون در برابر کسانیکه مبتلا شدن باشیم و با حرفها و برخوردامون اذیتشون نکنیم و علاوه بر درد جسمی درد روحی بهشون اضافه نکنیم.دیر یا زود ممکنه ما هم مبتلا بشیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان