میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 آوریل 2015 ساعت 2:11 ق.ظ سرویس:مطلب شما 2 دیدگاه 2,377 بازدید

پياده روهاي زيباي دنيا چگونه ساخته مي شوند؟

پياده روهاي زيباي دنيا چگونه ساخته مي شوند؟

eftekharسينا افتخار دانش آموخته رشته مهندسي عمران در مقطع كارشناسي ارشد و مهندسي شهرسازي در مقطع كارشناسي است. وي كه سابقه طراحي و اجراي چندين  پروژه شهرسازي در تهران، همدان و لار را دارد مقاله اي درباره پياده رو سازي شهري در دنيا نوشته و براي اين سايت ارسال كرده است. سوابق كامل نويسنده را از (اينجا) بخوانيد.

طراحي و اجراي نوسازي فلكه صحبت در لار تازه ترين كار اجرايي سينا افتخار است.

نسخه پي دي اف مقاله «ارائه راهكار براي تامين ايمني عابرين پياده به منظور دستيابي به توسعه پايدار» را از (اينجا) دريافت كنيد.

3egg

 

 


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای مهندس افتخار
  اگر برایتان مقدور است راجع به عکس توضیح دهید

  • سینا افتخار گفت:

   0

   0

   با سلام.
   عکسی رو که مشاهده میکنید تاکید بیشتر داره رو عنصر پیاده راه در شهر .فرق بین پیاده راه و پیاده رو در شهر چیه؟پیاده رو مسیری ک در امتداد بلوک های مسکونی و در مجاورت معبر با ارتفاع درصد شیب و عرض مشخص نسبت به معبر کناریست.اما پیاده راه مسیری ست مختص عابرین بدون وسایط نقلیه موتوری ک هم میتواند به عنوان یک مسیر مجزا و منفک از مسیر سواره رو تلقی شود با پوشش و مبلمان پیاده رو.و هم میتواند با سواره هر دئ نقش را بخوبی ایفا کند.بطوریکه در ساعات مشخصی از شبانه روز به دلایل متفاوتی ک وابسته ب آن محدوده است میتوان رمپ ها را برداشت و ب مسیر سواره تبدیل کرد.و یا در ساعاتی از شب برای تخلیه بار فروشگاهها و غیره..تاثیر جالب و مثبت پیاده راه در شهر ها را میتوان به وضوح دید.یکی از جنبه های مثبت را میتوان ارتقا حس مکان نام برد. پا گزاردن در خیابان و پیاده رو های شهری همیشه بمنظور گذر نباید دید.محلی برای ملاقات.برای گزران اوقات.برای تنفس و..
   محیط با طراوت حس تعلق خاطر را پررنگ میکند.ک البته با افزایش روز افزون جمعیت و بدنبال آن وایل نقلیه موتوری این فرصت را از شهروندان گرفته است.همیشه بیاد داشته باشید محیط شهر شما خانه دوم شماست.
   مطالب فوق بصورت کلی گفته شده و نا جایی ک امکان داشت از کلید واژه های تخصصی و جزیی پرهیز شده.امیدوارم بپسندید.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان