میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۰ ق.ظ سرویس:اجتماعی بدون دیدگاه 348 بازدید

پَرسه در اخبار لارستان(۳)/ از حادثه مرگبار «سقوط تیر برق» تا تثبیت «اداره کل» راه لارستان

پَرسه در اخبار لارستان(۳)/ از حادثه مرگبار «سقوط تیر برق» تا تثبیت «اداره کل» راه لارستان

«پَرسه در اخبار لارستان» عنوان خبر-گزاره های هفتگی سایت آفتاب لارستان است که در پایان هر هفته منتشر می شود. در این بخش تلاش می کنیم مهمترین عناوین خبری لارستان و موضوعات داغ شبکه های اجتماعی را با رویکردی تحلیلی و انتقادی تبیین و نگارش کنیم.

***

سقوط مرگبارِِ تیر برق و نگرانی از تکرار این اتفاق

لارستان در هفته گذشته همچون سراسر کشور تحت تاثیر عزاداری های دهه اول محرم بود. در شهر لار نیز اتفاقی تلخ در یکی از شب های عزاداری باعث شد تا همچنان مردم در میان هم و در شبکه های اجتماعی درباره آن بگویند. سقوط یکی از تیرهای برق روی یکی از عزاداران (مرحوم رحمت شادمان) که افکار عمومی را به شدت جریحه دار کرده است.

از فردای وقوع این حادثه تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی با انتقاد از وضعیت نامناسب تیرهای برق خطاب به متولیان امر تکرار این حادثه را هشدار داده و می دهند. تعدادی از کاربران نیز با درج عکس تیرهای برق فرسوده در محلات و اماکن مختلف لارستان خواستار توجه عاجل مسئولان به این خطر بالقوه هستند.

توقع دیگر مردم هم البته توضیح متولیان این موضوع درباره اتفاق مذکور است. اتفاقی که توضیح درباره چرایی و عذرخواهی بابت قصور احتمالی یا کمبودهای متداول می تواند گام اول در رفع مشکل باشد.

انتشار خبر تثبیت «اداره کل» راه لارستان از تریبون نماز جمعه

خبر مهم دیگر در پایان هفته و در خطبه های نماز جمعه اعلام شد. امام جمعه لار درباره تغییرات سازمانی و اداری اداره کل راه و شهرسازی خبر داد که موضوع تفکیک و جداسازی در اداره کل راه و شهرسازی کاملا منتفی شده و وضعیت به حالت اولیه خود بازگشته است.

از زمان اعلام این خبر و انتشار در شبکه های مجازی طبق پیش بینی واکنش های متعددی ایجاد شد. عده از این خبر استقبال کردند و از مسئولان بابت پیگیری این موضوع و تلاش برای جلوگیری از عقبگرد اداری این اداره کل باسابقه تشکر کردند اما عده ای دیگر از اینکه که لارستان برخلاف دیگر مناطق که به سرعت جاده توسعه را طی می کنند همواره باید مواظب داشته های سابق خود باشد انتقاد کردند.

بارش باران پیش پای «مهر»

هفته پیش اما با بارش روح افزای باران در منطقه به پایان رسید. باران و رحمتی که خیلی وقت بود به سراغمان نیامده بود. به این امید که این بارندگی حسن مطلع سال زراعی جدید در این منطقه تشنه و تفتیده باشد.

 

مطالب مرتبط:

پرسه در اخبار لارستان(۱): از لغو «اداره کل» راه تا اخذ مجوز منطقه ویژه اقتصادی

پرسه در اخبار لارستان(۲)/ «لاریجانی» خیرین را عصبانی کرد و «تبادار» حاضرین در فرودگاه/ سفری که می توانست طور دیگری باشد


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان