میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 نوامبر 2020 ساعت 3:13 ب.ظ سرویس:برگزیده ها, شهر و شهروند 9 دیدگاه 633 بازدید

طرح‌های جدید پیاده‌روسازی در شهر لار وارد فاز عملیاتی شده است+ جزئیات فنی طرح

سیدعبدالمهدی میرپور، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر لار:

طرح‌های جدید پیاده‌روسازی در شهر لار وارد فاز عملیاتی شده است+ جزئیات فنی طرح

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر لار درباره عملیاتی شدن یکی از وعده‌های اصلی این شورا درباره سامان‌دهی پیاده‌روهای شهر لار گفت: همانطور که قبلا هم گفته‌ایم، در راستای هدف و حرکت به سمت انسان‌مدار و پیاده محور شدن شهر لار، وجود پیاده‌روهایی با عرض مناسب و همسان‌سازی آنها با مصالح مناسب همچنین استفاده از مبلمان‌های شهری متناسب با هر فضا از جمله اصولی است که موجب ترغیب شهروندان به حضور در فضاهای شهری می‌گردد و این مهم در دستور کار پروژه‌های عمرانی قرار دارد.

سیدعبدالمهدی میرپور اضافه کرد:‌ اجرای پیاده‌رو شرقی خیابان معلم به سمت پارک شهر، پارک بانوان، بلوک اول خیابان ۳۰ متری هلال احمر، همچنین در شهر قدیم، همسان‌سازی پیاده‌روی خیابان سیدعلی اصغر موسوی لاری و خیابان شهید طاهری ازجمله پروژه‌هایی هستند که اجرا شده و در حال اتمام هستند.

رئیس سابق شورای شهر لار در ادامه افزود: علاوه بر اینها اجرای حریم سبز شرقی خیابان شهید موحدی واقع در ضلع غربی شهرک بوستان که در امتداد پارک نخل واقع شده، اجرای فاز اول پیاده‌رو حد فاصل میدان قبله به سمت بازار بزرگ هم لاین شرقی پروژه‌های آتی شهرداری و شورای اسلامی شهر لار را تشکیل می‌دهند.

جزيیات فنی طرح‌های دردست اجرا:

میرپور در ادامه مشخصات فنی این طرح‌ها را نیز تشریح کرد و گفت: پیاده‌روی لاین شرقی و بلوار وسط خیابان معلم شامل اجرای جدول به متراژ ۶۷۷ متر، طول اجرای رفوژ وسط به متراژ ۱۱۵۰ متر، طول اجرای پیاده‌رو شامل اجرای موزاییک فرش و احداث باغچه‌های موجود و فضاسازی‌های مورد نظر برای نصب چمن مصنوعی در داخل بلوار و پیاده‌رو و اجرای سنگ‌فرش با سنگ لاشه در ورودی‌های خیابان با مساحت کل ۴۹۴۰ مترمربع است.

پیاده‌رو سی‌متری بلوک اول خیابان هلال احمر هم شامل اجرای پیاده‌رو با موزاییک‌فرش و احداث باغچه‌های مورد نیاز در مسیر با مساحت کل ۳۵۵ متر مربع است.

پیاده‌روی لاین جنوبی خیابان شهید طاهری هم شامل اجرای موزیک‌فرش و احداث باغچه‌های مورد نیاز در مسیر با مساحت کل ۱۵۰۰ متر مربع است.

پیاده‌روی لاین جنوبی بلوار سیدعلی‌اصغر موسوی لاری نیز شامل اجرای موزاییک‌فرش و احداث باغچه‌های موردنیاز در مسیر با مساحت کل ۱۳۰ متر مربع صورت می‌گیرد.

پیاده‌روی لاین جنوبی محوطه جلوی پارک شهر و پارک بانوان نیز شامل اجرای پیاده رو با موزاییک و احداث باغچه‌های موردنیاز در مسیر و نورپردازی محوطه به مساحت ۹۰۰ متر مربع و حدود ۶۵۰ متر مربع نیز در شرف اجرا است.

ادامه پیاده‌روی لاین شرقی پارک نخل شامل اجرای پیاده‌رو با موزاییک و احداث باغچه‌های مورد نیاز در طول مسیر و اجرای مسیر دوچرخه‌سواری به متراژ ۱۴۵۰ مترمربع نیز در شرف اجرا است.

و در نهایت اجرای فاز اول پیاده رو حدفاصل میدان قبله به سمت بازار بزرگ (لاین شرقی) به متراژ تقریبی ۱۴۰۰ متر مربع در دست اجراست.


9 نظر

 1. ناشناس گفت:

  -1

  0

  فکری هم به حال نظافت شهر کنید هفته ای یک بار با یک کارگر
  و مسیر های طولانی که به یک کارگر می سپارند چگونه می توان شهر را تمیز نگه داشت بر عملکرد شرکت های خدماتی هیچگونه نظارتی نیست و این باعث سو استفاده این شرکتهاگردیده وهمچنین هنگام عبور از خیابانها شاخ و برگهای هرس نشده باعث مزاحمت عابر و وسایل نقلیه میشود در ضمنی که درختان از تشنگی پژمرده و رنگ پریده می باشند که توجه شورای شهر و شهرداری می طلبد

 2. شهروند گفت:

  1

  0

  پروزه های شهرداری به کندی پیش می رود.مثلا همین پیاده رو بلوار معلم که فکر کنم حدود ۶ ماه زمان برده و با این سرعت نیز به نظر میرسد تا پایان سال تکمیل شود.باید در انجام پروزه ها سرعت به خرج داد.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  ممنون از رئیس محترم کمیسیون عمران شورای شهر، آقای مهندس میرپورکه گزارش کامل و جالبی از فعالیتهای عمرانی شورا و شهرداری ارائه نمودند

 4. آران گفت:

  0

  0

  سلام
  مهندس میرپور خوش فکر و پر تلاش، سپاس از شما
  فرهنگ پیاده روی تو لار داره جا میافته و اقداماتی اینچنین، کمک زیادی میکنه به سلامت مردم.
  سپاس از اقدام شما و ممنون از اطلاع رسانیتون
  این کار شما هم همچون سایر زحماتی که تو این چند ساله کشیدین، ماندگاره

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  بر روی پایه های روشنایی بلوارهای معلم.شهید قاسم سلیمانی و دکتر دادمان،حلقه هایی جهت زیباسازی انها نصب شده،که متاسفانه به دلیل کیفیت پایین لامپ های مورد استفاده ،اکثر قریب به اتفاق انها،به حالت نیمه سوخته در امده و این باعث نازیبایی بلوارهای مذکور گردیده است.از شهرداری و شورای شهر درخواست میشود، نسبت به ترمیم یا جمع اوری و جایگزینی با موارد با دوام تر اقدام نمایند.

 6. ناشناس گفت:

  2

  0

  مناسفانه در سال جاری،بجز موارد پیاده رو سازی گفته شده،هیچ کار شاخصی از سوی شورای شهر و شهرداری انجام نشده است.ترمینال مسافربری پیشرفت چندانی نداشته.پارک سرداران به مرحله اجرا نرسیده،ساختمان جدید شهرداری در حالت رکود به سر میبرد،کشتارگاه شهر هنوز قدیمی باقی مانده و ورودی شهر از سمت جهرم به فراموشی سپرده شده است.به نظر میرسد که وقت ان رسیده ،مردم شورای شهری متخصص و از پس ان شهرداری تحول گرا را انتخاب نمایند.

  • ناشناس گفت:

   2

   0

   عزیزم ساده ترین راه برای کسب رای در انتخابات پیش رو انجام اقداماتیه که کاملا تو چشمه وگرنه کی حواسش به ساختمون شهرداری و اینجور چیزاست.
   این رفقامون کارشون رو خوب بلدن که نزدیک انتخابات چجوری بازی کنن 🙂

 7. لاری گفت:

  0

  0

  یه فکری هم برای آسفالت روبروی مجتمع نور ایراهستان پشت بازار بزرگ کنید البته لاین روبرو یعنی پشت مجتمع غدیر و کناره کانال احداثی رو هم می تونید برای پیاده راه استفاده کنید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان